Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Gość 01 gru 2005, 14:55
Ja tez poproszę o książkę adambudzik2@wp.pl
Gość

przez Lith 01 gru 2005, 18:29
Z powodu, ze jest sporo chetnych do przeczytania tej lekturki

proponuje skontaktowanie sie osoby posiadajacej ją z ktoryms z administratorow Poprostu wystawimy ja gdzies na serwer tak,

aby kazdy mogl swobodnie sobie ja sciagnac.

-EDIT

Ebook dostepny jest pod

adresem:
http://www.nerwica.com/misc/zrozumiec_zeby_leczyc.zip
ma 200kb, milego i efektywnego czytania ;)
Przyjaciel forum

Prosze o POMOC!!!!!

przez jujek 01 gru 2005, 23:47
Witam..opisze to co mi sie przydazyło i

prosze o jakąsś pomoc bo juz nie wiem co mam robić czuje sie z tym wszystkim coraz gorzej dlatego ze nie moge nic zrobic

:(:(:(nie wiem gdzie sie udac do lekarza nie mam z kim porozmawiac nawet troche sie wstydze o tym mowic wiec pomyslalem ze

moze tutaj na forum ktos mi cos podpowie doradzi.......

a wiec wszystko zaczeło sie jakie 1,5 roku temu na

treningu na siłowni cwiczyłem sobie normalnie kiedy nagle wsłuchałem sie w swoj organizm i przestraszyłem sie bicia swojego

serca było to bardzo szybkie bice wpadłem w straszną panike nie wiedziałem co mi sie dzieje i podkreslam tutaj nNIGDY NIE

BRAŁEM ZADNYCH ANABOLIKOW STERYDOW NIC Z TYCH RZECZY zadnych narkotykow cos co by mogło spowodowac takie samopoczucie

wczesniej zanim zaczołem cwiczyc na siłowni grałem w piłke nozna w klubie zawodowo wiec jednym słowem okaz zdrowia tylko

po tym felernym ataku nie wiem co robic mam lęk znowu zacząć cwiczyc jak tylko sie teraz troszke zmecze zaraz mam nawrot

takiego ataku bardzo sie tego boje i ogranicza mnie to bo zawsze darze do celu i czuje poprostu jak sie wypalam takie

uczucie niespełnienia :(((((chcem ale nie moge zazdroszcze swojim kolegą bardzo....(Moj Ojciec jest alkocholikiem i w domu

tez mam troche nerwow kto byl w takiej sytuacji wie co amm na mysli nieraz jest ciezko ale mi sie nei wydaje zeby to

bylo przez to moze jakos denerwoje sie podswiadomie ale wiem ze niegdy tak nie mialem ) prosze o pomoc bede bardzo

wdzięczny :(
jujek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marlow 02 gru 2005, 00:31
Może to być początek choroby,lub epizod na tle

nerwowym.Wydaje mi się,że może to wynikać tak jak wspomniałeś z problemów "w domu" jak i sportu(gdy byłem u neurologa,który

stwierdził u mnie nerwice (miałem atak lękowy że coś mi sie stanie),jednym z jego pytań było"czy trenuje jakiś sport"więc i

tego nie można wykluczyć.Ja osobiście proponuje abyś poszedł do lekarza pierwszego kontaktu lub psychologa,neurologa.

Najważniejsze jest to żebyś o tym powiedział jakiemuś specjaliście!!!. Moim zdaniem im szybciej

to zrobisz tym lepiej.Nie chce straszyć ale pożniej może być gorzej...
Co Cię nie zabije, to ... zrobi się z tego nerwica ;)

przez jujek 02 gru 2005, 00:43
dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem napewno

udam sie do specjalisty prawde mowiac od dluszego czasu sie nosiłem z takim zamiarem ... ale teraz pora zaczac cos z tym

robic bo brzuch mi zaczyna roznąć:P....pozdrawiam i jeszcze raz dzieki
jujek

przez Olka 02 gru 2005, 09:29
Jujek jesli chodzi o to łomocące serce, ja na pewnym etapie

nie mogłam odróżnic- czy serducho nawala mi z powodu wysiłku fizycznego, czy tez z innego powodu. Bardzo mnie to zniecheciło

do uprawiania jakiegoklowiek sportu, bo to przyspieszone bicie zawsze kojarzyło mi sie ze zbliżajacym atakiem.
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

a oto moja historia...

przez MsDynamite 02 gru 2005, 11:15
Sama nie wiem od czego zacząc? ... może

od dzieciństwa... a więc:
Jak byłam malutka (dokładnie nie wiem kiedy to było) mój ojciec wyjechał do Grecji żeby

dorbić.Już nie wrócił...zostawił żone i dwójke dzieci dla kobiety którą poznał własnie w Grecji. Bardzo to przezyłam. W

szkole podstawowej może nieumyślnie ale dokuczały mi opowiadając o swoich ojcach. To było bolesne...
Odkąd pamietam byłam

i jestem osobą łatwo nawiązującą kontakty jednak nie potrafie sie otworzyć przez nikim. Jestem kłębkiem nerwów..jednak nikt o

tym nie wie.W gimnazjum rozmawialam z psychologiem szkolnym jednak to nic nie pomagało.Miałam robione różne testy jednak nie

znam ich wyników. Z tego co słyszałam to pani psycholog uznała że jestem "inteligentna dziewczynka" i to wszystko...
Od ok

4 lat męczą mnie bóle głowy... odważyłam się pójść do neurologa. Zaleciła mi badanie EEG jednak nic nie wykazalo. Stwierdziła

że cierpie na migrene..Jednak mam coraz większe wątpliwości ponieważ żadne leki na mnie nie działają , ból trwa czasem ponad

tydzień a atak migreny trwa do trzech dni.. i co chyba najważniejsze ... czytając rózne pytania i odpowiedzi na tym forum

czuje się jabym była autorka tych postów...
Już sama nie wiem co mam o tym myslec...?!

Nie uśmiecha mi się wizyta

u psychologa ponieważ nie mam dobrych wspomnień z gim. Wydaje mi się że to nic nie pomoże a tylko naraże sie na niepotrzebny

stres co wiąze się z okropnym bólem głowy :(:(
Angelika

przez MsDynamite 02 gru 2005, 11:18
aha jest jeszcze coś ... często budzę się w nocy.. krzycze

biegam po mieszkaniu , a rano nic nie pamiętam. Boję się równiez ciemnych zamkniętych pomieszczeń.. gdy jestem sama

wieczoremw domu muszę zapalić wszystkie światła inaczej zwariuje... ciągle mam wrażenie że ktoś chodzi po domu :(:(
Angelika

przez marlow 02 gru 2005, 13:00
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia jak pójście do pychologa.

Spróboj poszukać w internecie jakiegoś sprawdzonego. Ten w szkole mógłbyć "nie dla ciebie" .Musisz szukać do skutku. Sama

sobie możesz z tym nie poradzić.Może być tylko gorzej,nie chce straszyć ale psycholog może tylko pomóc...!!!

przez MsDynamite 02 gru 2005, 13:24
:(
jest jeszcze coś... nie wiem jak mam powiedziec o tym

matce :( ona o niczym nie wie! ...
Angelika

przez jujek 02 gru 2005, 13:52
no wlasnie Ola teraz mam takiego stresa jak tylko zaczynam

sie meczyc ze ciezko to opanowac.i nie wiem z jakiego to powodu i automatycznei zaczynam sie denerwowac i robi mi sie ten

lęk .. ale czy da rady wogole sie jakos jeszcze wyleczyc ? czy jest jakis lek ktory pomoze mi normalnie uprawiac sport czy

to jzu tylko i wylacznie chodzi o odblokowanie psychiki??????????????????
jujek

przez marlow 02 gru 2005, 13:56
ja powiedziałem swojej matce jak miałem atak lękowy trwający

3 dni.Inaczej pewnie bym nie powiedział. Ale jak o tym jej powiedziałem szybciej dochodze do zdrowia. Nie znam twojej mamy

ale proponowałbym ci jej powiedzieć o wszystkim...

przez marlow 02 gru 2005, 13:58
u każdego to może być inaczej,tylko specjalista ci powie.

przez MsDynamite 02 gru 2005, 14:00
ja już czwarty dzień nie poszłam do szkoły... nie wiem jak na

to wszystko moja mama zareaguje :( nie wiem jak zacząc rozmowe nie wiem co mam jej powiedzieć... :? :? :? przez to

wszystko jeszcze bardziej boli mnie głowa rece mi sie trzesa :(:(:(
Chciałabym miec to juz za sobą..
Angelika

Sortuj wg