Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mansikka 13 sie 2006, 22:24
Weszłam dziś na to forum poraz pierwszy...Czytam to wszystko i jestem przerażona...do tej pory nie wiedziałam co mi jest...
Paniczny strach w nocy to mój problem od najmłodszego dzieciństwa.Zawsze wstydziłam się o tym mówić, bo nie raz ludzie to wyśmiewali.Przez wiele lat nie potrafiłam zasnąć sama w pokoju.Do tej pory śpię przy zapalonym świetle...niestety czasem nawet to nic nie daje.Każdy szmer powoduje,że robi mi się słabo ze strachu i to niezależnie od tego czy jest ktoś ze mną w domu czy nie.Najgorzej jest, gdy wyłączą prąd...niestety u mnie to dość częste.Wpadam wtedy po prostu w panikę, ciężko opisać co się ze mną wtedy dzieje, nie panuję nad sobą w kompletnej ciemności...
Nie wiedziałam, że inni mają podobny problem jak ja...niestety, jakiekolwiek tłumaczenia, że we własnym domu jestem bezpieczna nic nie dają...nawet sprawdzenie każdego zakamarka. Czuję się ograniczona przez to wszystko...jak małe dziecko...niestety to jest tylko jeden z moich lęków...ciekawa jestem czy jest ktoś, kto byłby w stanie pomóc mi sobie z tym poradzić...
Pozdrawiam wszystkich
"SZCZĘŚCIE polega na tym - całe szczęście - by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów"

Cześć....

przez ziomekX 13 sie 2006, 22:46
Cześć. Jestem Piotr mam 16 lat.... Nerwice mam od 10 miesięcy.... Miałem różne objawy nawet miałem zdrętwiałe całe ciało i nie mogłem się ruszyć...
Zaczęło się wszystko od tego że zajarałem trawe po raz kolejny i była bardzo mocna czułem się jakbym szedł przez sen i że sie zaraz obudze... ogólnie przerąbane..... Dużo później Miałem bicie serca wrażenie jakbym dostawał wylewu do głowy takie pieczenie i szczypanie w potylicy.... Teraz mam takie szumienie w głowie jestem otumaniony i czuje się jakbym miał ciężkie żelazko na czubku głowy.. Mam sztywny kark... Oprócz tego czuje z tyłu takie ostre kłucie... Wczoraj nie mogłem wytrzymać a nie miałem żadnych środków przeciwbólowych....Może nie mam zaawansowanej nerwicy bo nie boje sie ludzi nie boje sie jazdy pojazdami ba nawet sam pomykam motorem ;) ale strasznie boje się o własne zdrowie... Zastanawia mnie czy to mi kiedyś przejdzie... Co to jest to otumanienie I takie szumy w głowie.. Czy to mozę oznaczać coś poważniejszego... Piszczy mi tez często w uszach no i szumi... :] Ale to sie zdarza faktycznie jak nie mam nic konkretnego do roboty... Jak jestem zajęty to nic mi nie dolega ;] Pozdrawiam wszystkich...

przez limba 13 sie 2006, 23:12
witaj ziomek-byłeś z tym u lekarza?
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pawcio 14 sie 2006, 01:30
siemasz MLODY to co mowisz to troche dziwne ale nie lekcewaz tego i uderz z tym do lekarza sam rozumiesz to nie jest moja profesja :lol:
DZIENDOBEREK WSZYSTKIM

przez ziomekX 14 sie 2006, 07:38
Byłem u lekarza lżałem w szpitalu.. wszystko wysżło oka ;] Nawet miałem prześwietlenie czachy.... Tylko nie miałem tomografii.... Mam jeszcze jakieś rozdwojenie UKFów ale jeszcze w związku z tym będe miał badania ;)... Najgorzej jest z tym otumanieniem... Teraz wstałem rano i jest okej.. Może po prostu ja tak reaguje na zmiane pogody... Pozdrawiam...

przez REC 14 sie 2006, 11:04
Witam!!! takie uciski głowy mam już od ok. miesiąca, miałem robione badania krwi, moczu lekarz powiedział, że wyniki mam idealne. jednak nadal czuje sie beznadziejnie nic mi sie nie chce, nawet najwieksze przyjemności już mnie nie cieszą, na nic nie mam siły. i mam wrażenie że jakoś dziwnie widzę. byłem u okulisty wykonał mi wszystkie badania też powiedział że jest ok. byłem u neurologa popukał mnie jakimś młoteczkiem :D , zadał kilka pytań i stwierdził, że z tego badania wynika, że wszystko ok. polecił mi zrobienie tomografi głowy aby mieć 100% pewność. dziś własnie bede sie zapisywał na te badanie z jednej strony jest mi troche szkoda kasy bo na lekaży wydałem już w tym miesiącu fortune a tomografia kosztuje 350zł :( jednak zdrowie jest bezcenne!!!! jesli wyjdzie po tomografi, że nic mi nie jest to zostaje już tylko psychiatra :D. strasznie mnie ten stan w jakim jestem denerwuje, zawsze byłem wesoły, miałem mnóstwo energii, teraz gdy spotykam sie ze znajomymi wszyscy sie dziwią czemu jestem taki przybity itp. mam jakieś dziwne jazdy, że jestem ciężko chory a mam dopiero 22 lata studiuje, pracuje mam super dziewczyne i tak naprawde sam nie wiem co mi jest?!

ps. też mi sie wydaje, że kreci mi się w głowie zwłaszcza gdy prowadze samochód ale spokojnie jeżdzę dobrze!!!!
pozdrawiam i życzę powrotu do UBŁAGANEGO stanu normalności
REC

przez lipton 14 sie 2006, 11:08
siema Cannabis 22 ja mam podobne objawy do Ciebie tylko nie boje się wychodzic z domu ale jak mam coś zrobic precyzyjnego, albo sie podpisac jak ktos koło mnie jest i się patrzy to koniec świata ręce mi zaczynaja latac i nie moge tego powstrzymac.Masakra a mam tylko 21 lat i już mnie taka głupia choroba dopadła, ale to wszystko jest wina psychiki. Trudno jest z tym co? Ciekawe jak to zwalczyc jak dam rade to Ci napisze!!

przez Cannabis22 14 sie 2006, 11:39
madzia669 jedyne co mogę Ci zaproponować to poważna rozmowa z rodzicami, oni na pewno chcą dla ciebie jak najlepiej, a jeśli chodzi o psychiatrę ja za wizytę płacę 50 PLN mam ją raz w miesiącu więc jest to stosunkowo niewielki wydatek ( tak przynajmniej jest w moim przypadku )
Życzę powodzenia i pozdrawiam :D

lipton to nie jest tak, że boje się wychodzić z domu poprostu denerwuję się tym faktem, ale bardzo chętnie wychodze ( no może z wyjątkiem kiedy mam iść do szkoły, ale to chyba normalne ), natomiast kiedy uwaga ludzi skupia się na mnie wtedy rzeczywiście jest nieciekawie i przykre rzeczy się ze mną dzieją.
Zdrowia życzę :D pzdr
Ostatnio edytowano 03 wrz 2006, 15:35 przez Cannabis22, łącznie edytowano 1 raz

przez rybkamonika 14 sie 2006, 11:45
Witaj. Przeszłam tą samą drogę i musze stwierdzić, że zrobić tomografię warto mimo ceny, głównie po to, zeby sie uspokoić i nie zastanawiać co tam może siedzieć. Na pocieszenie dodam, ze u mnie tez miała kosztować 350
a skończyło się na 260 bo ostatecznie nawet nie podawali kobntrastu, bo za pierwszym razem jak mi ta tubą przejechali bez niego, stwierdzili, ze wszystko jest klarowne i nic nie budzi najmniejszych wątpliwości i na pewno wszystko jest OK.
Monia

przez Kaska22 14 sie 2006, 12:09
Doskonale Was wszystkich rozumiem i gdy czytałam wasze wpisy to myślałam że to o mnie ktoś pisze.Ja męczę się z tym już 6 lat,dopiero dwa miesiace temu miałam tomografię i okazało się że wszystko jest OK,ulżyało mi bardzo. Warto zrobić to badanie bo chyba po nim nie należy mieć już żadnych wątpliwości że z głowa wszystko dobrze.Moje badanie kosztowało 200 zł bo neurolog u którego leczę się prywatnie za tyle zgodził się przeprowadzić TK.
Kaska22

przez didado1 14 sie 2006, 17:35
Cannabis22
powiem szczerze, że mam swoją teorię na temat THC i w sumie wierzymy w to, w co chcemy ;)

Cannabis22 napisał(a):kochajacy - dzięki za te wszystkie informacje odnośnie FS, równy kolo z ciebie

jest zajefajny :!: :!: :!: :D

pozdrawiam
znikłam i mnie nie ma .........

przez Angelika 14 sie 2006, 18:23
dziekuje czarnulko Ty tez Kochanie ;) ;) ;)
Angelika

przez madzia669 14 sie 2006, 19:06
Dzięki Cannabis22 ale nie wiem czy to cos da nedawno dokładnie pół roku temu przeszlam zabieg z całkowitym znieczuleniem na kolano czyli usuniecie wolnych cailek i shaving mycie kłykcia kości udowej również miałam robione EKG serca biorę PROPARANOLOL najtańsze leki na rynku od serca "niby" mają mi pomóc ale jakoś nie odczuwam poprawy EKG nic nie wykazalo niby z sercem mam wszystko ok to nie rozumiem po co mam przyjmować te leki być może to jest też powód mojej nerwicy brałam rownież leki na uspokojenie ESTAZOLAM i CLORAXEN pomagały ale lekarze nie chcieli mi ich już wypisywać bo one uzależniają dlatego sama nie wiem co robić Kardiolog radził mi sie skontaktować z psychiatrą ale nawet nie dał mi skierowania:(pozdrawiam ps. Może z Was ktoś bar takie tabletki jak ESTAZOLAM lub CLORAXEN???

[ Dodano: Pon Sie 14, 2006 7:13 pm ]
Lipton ja rownież mam takie smae objawy jak Cannabis22 jak przeczytalam jego post przeraziłam sie dlaczego akurat JA nie jest latwo ale jakoś musimy se dać rade ;) pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 sie 2006, 19:45 przez madzia669, łącznie edytowano 1 raz
You Shine your light when you forgive I cry

przez didado1 14 sie 2006, 19:39
madzia669 napisał(a):Kardiolog radził mi sie skontaktować z psychiatrą ale nawet nie dał mi skierowania

do psychiatry nie potrzeba skierowania :!:
znikłam i mnie nie ma .........

Sortuj wg