Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez K22 09 sie 2006, 14:23
witam wszystkich:) własnie dzis sie zalogowalam po raz pierwszy na tej stronce i bardzo sie ciesze:) . bo wkoncu widze ze nie tylko ja mam takie problemy... jak np. z tym głupim snem. Najgorzej gdy jestem sama w domu to za cholere nie zasnę, w calym domu mam zaswiecone swiatło:( boje sie ze zaraz cos usłysze, zobacze czuje sie jak jakas psychiczna... szkoda ze nie ma na to jakiegos pewnego, stuprocentowego leku, po zazyciu którego znika ten głupi strach... na zawsze. Dobrze widziec ze nie tylko ja mam takie problemy...
K22

przez K22 09 sie 2006, 14:41
hello. ja tez mam niesamowite bole głowy, a do tego mdloscia a nawet czasem wymiotuje, mysle ze jest to spowodowane nerwica bo bylam u roznych lekarzy ale zaden nic nie stwierdzil. Ból jest przerazajacy, do tego wtedy jestem wrazliwa na jakiekolwiek zapachy, tylko moge pic herbatę no i pozostają jakies tabletki np peralgina- tylko ona mi jeszcze pomaga(chyba ze ja zwymiotuje). Ale tabl biorę w koniecznosci. Ale moj sposób to: połozyc sie, przykryc kocem, do tego ubieram taką obcisłla opaskę(bo czasem czuje jak mi rozsadza głowę), herbata i cisza- czasem pomaga :) . pozdrawiam
K22

przez BYSTRY 09 sie 2006, 15:35
Dobra , a co do tego bólu brzucha ? Bo mnie trzyma cały czas (od wczoraj )
objawia się następująco : przelewanie płynów w brzuchu - dziwne uczucie , kłucie , pieczenie w różnych miejscach - oczywiście brzucha , pulsowanie wraz z pieczeniem odcinkia pomiędzy pępkiem a dolną częścia klatki (dokładniej nad pępkiem ) piersiowej , dziwne to uczucie jakby obce ciało w brzuchu .

Czy ktoś miał takie coś podczas nerwicy ? bo ja niewiem czy to jest normalne ?
Bo to jest dziwne , jakby drugie serce w brzuchu :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Totalna

przez Maryon 09 sie 2006, 15:40
..beznadzieja.Uczucie bezsensu wszystkiego.czasem nie mam siły wstać z łóżka.leżałabym tak i sie patrzyła w sufit tępo godzinami .Jeżeli nie spotka mnie nic miłego ani życzlliwego mam cały taki dzień.Drażni mnie wiele rzeczy,denerwuję się z byle powodu.Boję się przyszłości,tego co bedzie za 10 lat,czas mi przecieka między palcami... boję się ludzi czasem, masy mnie przerazają,zaczynam studia-przeraża mnie to,a powinnam się cieszyć.
Sytuacje w których się kiedyś znajdę mnie przerażają.Nie mogę usnąć..milion myśli na sekundę...więc poszłam po tabl. uspokajające.Jakieś ziołowe bez recepty.kilka dni ok.Humorek dopisywał,a tu znów coś zaczyna mnie gnieść, przeszkadzać,irytować.
jakoś nie jestem zadowolona ani z siebie, z niczego....
Jak tu podnieść własną samoocenę i znaleźć spokój w sobie? :(

przez vertico 09 sie 2006, 15:44
Idź z kims na piwo! Pogadaj o tym, to ci pomoże ;)
Na chwile nudy, na chwile emocji... www.cantr.net

przez Maryon 09 sie 2006, 15:58
Wiem że nie ma genialnego sposobu..na piwo? nie chce mi się, powoli zaczynam chyba nawet nie mieć z kim. :( lipa :( dzikus ze mnie się robi

przez milka 09 sie 2006, 16:44
Maryon, u mnie tak się właśnie wszystko zaczęło. Towarzystwo, w którym zawsze czułam się dobrze, stało się nie do zniesienia. Zaczęłam się izolować i tak mi już zostało. Do dziś przeraża mnie tłum.
ból życia nie pozwala przyjść wyzwoleniu - śmierci....

przez K22 09 sie 2006, 16:57
czesc bystry:) znowu widze ze ktos ma takie objawy jak ja, tez takie pulsowanie w brzuchu,na poczatku mi sie wydawalo ze jestem w ciazy no ale jak??? mnie boli pod zebrami z lewej strony a powyzej pępka, dziwny ten ból. a jak chodze to ten ból jest mocniejszy, czesto mi sie pojawia i niewiem jak go zwalczyc. Bo tabletki to najgorsze co moze byc...
K22

ja tez mam nerwice?????

przez K22 09 sie 2006, 17:20
dzis pierwszy raz weszłam sobie na ta strone i bardzo dobrze sie stalo:) widze ze wiekszosc opisanych tutaj objawów odpowiada moim, juz kiedys mialam nerwice jako 8letnie dziecko- tylko ze to bylo spowodowane strachem przed ojcem. Mialam wtedy arytmie i szmery, balam sie wszystkiego i wszystkich. A teraz widze ze to wszystko wróciło. Tylko tym razem nerwica objawia sie inaczej: bóle brzucha, bóle głowy, strach przed nocą(boje sie sama zostac w domu), a oprocz tego potrafie wpasc w panikę i dziwnie sie wtedy zachowuje :oops: Tylko ze ja bylam u psychologa ostatni raz jak mialam 13 lat, a teraz sie wstydze isc... i nawet niewiem gdzie??? do mojej poradni nie pojdde bo tam sa same znajome mojej mamy i do tego niezłe paple... Ciesze sie ze znalazłam ta stronkę, nikt tu z nikogo sie nie nasmiewa, a raczej probuje pomóc. wiec przynajmniej z wami bede sie mogła podzielic moimi problemami. Mysle ze bede tutaj czestym gościem:)
K22

przez Aga1 09 sie 2006, 18:12
Cześć możesz iść do innej przychodni , nie jest potrzebne skierowanie. Pewnie tu znajdziesz oparcie :lol:

dziwne objawy :(

przez Tomek87 09 sie 2006, 18:45
witam wszystkich
Od 2 tyg walczę z sobą i swoimi dolegliwościami, jak narazaie bez rezultatu dlatego zawitałem na to forum, może ktoś ma takie objawy jak ja :/

Wszystko zaczęło się od "nocnego ataku" pieczenie w klatce piersiowej, uczucie ścisku za mostkiem, lęk czy to coś z sercem? Później przez kilka dni potworne bóle, pieczenie które promieniowało mi w górę od mostka szczególnie nad ranem. W dzień czułem sie lepiej. Byłem na ostrym morfologia ok EKG w granicach normy (jakieś lekkie załamki w jakimś odcinku - lekarz stwierdzil że to nic groźnego) , przyspieszony puls ale to miałem odkąd pamiętam. Echo wykluczyło jakieś wady serca. USG jamy brzusznej ok , tarczyca ok
Odczuwam cały czas zmęczenie i brak apetytu do tego poranne nudności. Jestem raczej chudy nigdy nie lubiłem się obżerać ale teraz wmuszam w siebie cokolwiek nie czuję głodu, a jak zjem trochę czuję sie pełny.
Zrobiłem sobie gastroskopię i tu jedynie wykazało cechy przepukliny roztworu przełykowego i nadmiar żółci w żołądku coś jak przy refluksie to niby może powodować pieczenie i rozpieranie w klatce piersiowej ale ...

Dzisiaj do tego wszystkiego dołączyła się senność, przez cały dzień jestem ospany, wyczerpany zupełnie nic tylko leżeć w łóżku. Czuję się potwornie słaby, mam nogi jak z waty. Uczucie ciężkości w głowie, szumy. Mam juz tego dosyć ,dzień w dzień coś mnie męczy nie wiem co mi dolega. Nerwica? Lekarze też tego nie wykluczają ale ja nie mam żadnych lęków chyba że stres jest wystarczająca przyczyną :/

co sie ze mną dzieje????

przez cherrylee 09 sie 2006, 18:55
Hej. Od 10 dni odczuwam ucisk glowy w różnych miejscach. Czasami odczuwam to jako sciaganie i ciepnięcie skóry głowy, a czasam ucisk głównie w pasie potylicy i na czubku glowy. Bylam u neurologa i stwierdzil ze sie chyba odwodnilam i za duzo mam wysiłku i nerwów ( mam remont i za miesiac wychodzę za mąż). Stwierdzil ze mam najwyrazniej za malo plynu rdzeniowo mózgowego. Nie wiem jak dlugo może odbudowywać się ten płyn. Kazał mi pić duzo wody i odpoczywac. Jednak od 5 dni czuje sie bardzo osłabiona. Nacisk na glowie dalej mam i lekko kręci mi sie w głowie. Poszłam do kolejnego neurologa, kardiologa i laryngologa. Wszyscy twierdzą ze z ich punktu widzenia jest ok. Badania krwi mam dobre. Co mam zrobić iśc do kolejnych lekarzy. Czy wykonać prywatnie badania głowy (np tomograf)? Chyba zaczynam sie sama nakrecac bo sie tym wszystkim denerwuje. Pozdrawiam Cherrylee
cherrylee

przez Arturro 09 sie 2006, 19:52
witam
twoje podejrzenia są zasadne. To nerwica. Gdybyś miał chore serce to by EKG źle wyszło. Pieczenie jest bardzo nieprzyjemne wiem coś o tym i napędza starchu. Nerwica potrafi dać takie objawy że człowiek czuje się bardzo źle lub nawet myśli że może mieć zawał serca itp.
pozdrawiam
ile jest warte zdrowie?

przez Arturro 09 sie 2006, 19:59
faktycznie ta choroba jest trudna do zrozumienia i założe się że ten kogo to nie dotknęło nie zrozumie jej. Przecież kiedyś też byłem zdrowy i wtedy zastanawiałem się jak to jest możliwe że ktoś ma nerwice. Często wracam do tych chwil kiedy żyło się beztrosko bez bólu i nerwów i sam niewierzę czy to była prawda czy tylko mi się zdawało...
pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia.
aha i radzę dać sobie spokój z kolejnymi badaniami bo traci się tylko czas (a być może i pieniądze) i nic z tego nie wyjdzie.
ile jest warte zdrowie?

Sortuj wg