Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Odeta 17 lip 2006, 15:15
Krzysztoff z całym szacunkiem do lekarzy, ale Twoja ciostka psychiatra najlepiej powinna wiedzieć co czuje człowiek chory i że to nie jego wina, że jest chory, a nie wstydzić się jegi i ucinac kontakt.
Chyba nie nadaje się na lekarza.
Poza tym powinna wytłumaczyc rodzinie jak nalezy postępować z osobą chorą.

I dlatego własnie boję sioę iśc do lekarza.

A to, że osiagnąłeś średnie wykształćenie w tak cięzki sposób bardzo dobrze o Tobie świadczy... musiało być to dla Ciebie bardzo duże poświęcenie.

Pisz dalej o swoich sukcesach i porazkach... tu sa ludzie, którzy Cię wysłuchają i zrozumieją.

Pozdrawiam.

przez Hollow 17 lip 2006, 15:45
Witaj, Ofelio
Co zrobić?
Oczywiście trzeba by się wybrać do lekarza... ale to nie jest odpowiedź, tak.
Co do ew. kłopotów z rodziną, to muszę zapytać jakie masz z nimi relacje i czy jesteś pełnoletnia (chyba ma to znaczenie).

Pozdrawiam

Halucynacje - od czego to?

przez KrzysztofT 17 lip 2006, 17:02
Witam ponownie. Mam problem. Co jakiś czas zauważam u siebie coś takiego jak halucynacje. Kiedy tego dostaję to mam wrażenie, że coś mi się pojawia przed oczami a ja zapadam w sen. Czasami mam wrażenie, że jestem na innym świecie, a to wszystko to mój wyśniony koszmar. Staram się nad tym jakoś panować, ale jest bardzo ciężko. Czasem mam wrażenie, że nie mam odbicia w lustrze i że nie wiem kim są moim rodzice. I to, że np. moje "kończyny" to tak naprawdę nie moje kończyny, a kogoś innego. Kiedyś już miałem podobnie, ale samo przeszło. Teraz wszystkie objawy mam razem. Smutek, bóle i zawroty głowy, halucynacje, dreszcze, lęki. Nie wiem co się ze mną dzieje! :cry: :cry: :cry:
To chyba nie może być nerwica. Boję się, że to jakaś choroba psychiczna, lecz mój psychiatra twierdzi cały czas, że to nerwica. :cry:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nonenow 17 lip 2006, 17:42
Wiesz co, tak na oko - na podstawie Twoich postow - to Tobie przydalaby sie wizyta u dobrego neurologa.

przez Krilan 17 lip 2006, 18:35
Cześć Ofelio, mam podobne dylematy jak ty, też niewiem czy komukolwiek powiedzieć o tej chorobie, narazie jeszcze nikomu niepowiedziałem, niewidzę w tym większego sensu, tymbardziej że prawie się niewiduję z rodziną, ale jak ty z nimi mieszkasz to chyba powinni wiedzieć (z różnych względów) zresztą Hollow ma racje to zależy czy jesteś pełnoletnia, ale lekarz obowiązkowo!

przez didado1 17 lip 2006, 19:20
moim zdaniem tłumienie swojego problemu w sobie nie załatwi sprawy :?
znikłam i mnie nie ma .........

przez Joasia 17 lip 2006, 19:50
witam

w sumie mozna powiedziec ze bylam juz w takim stanie jak ty wszystko wydawalo mi sie dziwne obce i to byla nerwica lekowa poszlam do spychiatry i pozniej do psychologa i mi pomoglo ....przyjedz do mojego miasta i przyjdz do mojego lekarza to ci pomoze napewno;)
...życie idioty to nie bułka z masłem...

przez natalia_marciniak 17 lip 2006, 20:50
:) :) :) :) :) :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :P :P :P :P

Rozwalone życie...

przez Smutna... 17 lip 2006, 21:23
Cześć witam was po raz kolejny. Pisząc tego posta nie jestem w okropnym dołku. Mślę tylko o tym jak bardzo rozwaliłam swoje życie...jak bardzo jestem sończona i denna
Myślę o tym...
że straciłam kontakt z ludźmi
Boję się nawet wychodzić dalej z domu
Nigdy nie poznałam czym jest prawdziwe szczęście...żadna z dziedzin mojego życia się nie układała, szkoła, rodzina, kontakty z ludźmi, w koż zdrowie
Brdzo wrogo nastawiłam się do ludzi
Ne skończę szkoły
Ne znajdę pracy
Cłe życie spędzę w szpitalu psychiatrycznym
Wciąż myślę o tym jak bardzo jestem denna i skończona patrząc na zdrowe i szczęśliwe osoby..pojawia się we mnie znow ta wrogość i brak zaufania..napady silnej depresji, smutku, lęku, wykręca mi twarz, nie potrafię się nawet uśmiechnąć bo moja twarz przybrała taką postać że czuję jaby byla wykręcona, raz na bok raz w dół taka odrętwiała moje myśli są puste, zęby wciąż uderzają o siebie, ręce się trzęsą, czuję silny ból tak ajkbym tracila czucie w nogach. Dopiero teraz zaczynam zdawać sobie sprawę co tak naprawdę się ze mną dzieje. Wiem że niektórzy pomimo większych trudności i przeciwności życiowych stresów nabijają się z moich rąk, nikt nigdy mnie nie rozumiał...
Nie wiem jak dalej żyć. :( [/list][/quote]

przez dobrus 17 lip 2006, 21:39
hej, dziewczyno..

wszystko zalezy od Twojego nastawienia i pogladu na otaczajaca rzeczywistosc.. ja mialem podobno odczucia do Ciebie..choc moze nie tak silne:( Mysl duzo o tym, co sie z Toba dzieje, jak wyglada twoje zycie, jak mozesz sprobowac je zmienic... wszystko zalezy od Ciebie! powoli, krok po kroku.. ja sam z tego wyszedlem! bez psychiatrow, psychoterapeutow,magnezu,ziol,psychotropow...jeszcze wszystko przed Toba,pomysl,ze inni maja gorzej! ze leki przed ludzmi to wytwor twojej wyobrazni... bedzie dobrze:)

Chce się wygadać!! może ktoś zrozumie moje objawy!!!

przez baczka 17 lip 2006, 22:27
Choruje od roku ,ale nie wiem na co, wyniki tomografii, rezonansu, eeg mam ok. Lekarze nie wiedza co mi jest, juz nie wspomne o rodzicach, ktorzy się śmieja ze mnie. Na początku lekarze podejrzewali schizofrenie, przez pół roku padaczke, biore na padaczke leki-mimo ,że jej nie mam.....jutro kolejna wizyta u psychiatry, ktory znow mi powie,że sobie wkręcam chorobe- jak zawsze. Wyczytałam na tym forum o Depersonalizacji, mam niektóre objawy, czy jest na to lek? jesli tak to jaki?proszę pomóżcie, przez tą pieprzoną chorobe rozwalił mi sie związek 3 letni.....
chce wyjść z tego letargu....

przez Konrad! 17 lip 2006, 23:38
Idź do psychiatry i porozmawiaj o wizycie u neurologa - niech doradzi Ci czy powinieneś brać tamte leki, czy nie są one konieczne.
"Co mnie nie zabije, to wzmocni" - Osia (odeszła z forum, bo już wyzdrowiała)

przez Krilan 18 lip 2006, 08:13
didado1 nie w tym rzecz, jakby to miało załatwić sprawe to ogłosił bym to całemu światu, to zależy konkretnie od danej osoby i sytuacji w której się znajduje.

przez Joasia 18 lip 2006, 08:22
witam

przecież nie musisz mówić rodzicom ze idziesz do lekarza sam możesz to załatwić...musisz zebrać sily i sie do niego wybrać a później to juz będzie z górki

pozdrawiam ;)
...życie idioty to nie bułka z masłem...

Sortuj wg