Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez wojtek_112 14 lip 2006, 18:46
Też uważam , żę to nic złego.To kwestia indywidualna(oczywiście jakaś presja społeczna jest ale to normalne).Z tym ,że u mnie nie było problemem to że tego nie robiłem, a raczej to że chyba nie byłbym w stanie tego zrobić i nie chciałem jednocześnie chcąc.Zresztą myśle ,że przejżyście oddałem charakter uczucia wyżej , więc nie będe pisał ponownie.Dodam że troche nad tym popracowałem i sytuacja sie normalizuje :lol: :D .Z tym że chyba nigdy nie będe w stanie poprostu tego zrobić.To jest jakiś strach, a to nie dobrze.Może mam jakąś blokade na zasadzie urazu...zobaczymy :D

przez ewelin 14 lip 2006, 19:45
Witam!

Tak jak ty jestem przed pierwszą wizytą.Wczoraj odebrałam ostatnie wyniki badań po których moi rodzice stwierdzili "a jednak jesteś debilem".Staram się nieprzejmować i z pomocą magnezu oraz validolu (narazie jeszcze działa) czekam na wtorek!
Nie traktuj życia zbyt serio i tak żyw z niego nie wyjdziesz.

przez vanesa 14 lip 2006, 19:51
Aniu30
czy bylas moze u jakiegos lekarza? czy zdiagnozowali u ciebie nerwice?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Joasia 14 lip 2006, 19:52
nie przejmuj sie to tylko nerwice lekowa:)...tez mam takie obiawy teraz gdy czytam te forum to juz jestem pewna ze to nerwica lekowa i ze z tego mozna wyjsc i juz sie tak nie przejmuje :) od trzech dni jestem na tym forum i sie czuje znacznie lepiej!!!:):)
...życie idioty to nie bułka z masłem...

Co mi jest? Proszę o sugestie/ porady

przez gogol 14 lip 2006, 21:07
Postanowiłem opowiedzieć Wam o moim problemie.

Dzieje się to np. w szkole. Siadam w ławce, wyjmuję swoje rzeczy. Parę chwil jest wszystko ok, ale
potem, kiedy pomyślę sobie o tym, że nauczyciel może mnie zapytać itp. to zaczyna być ze mną kiepsko:
jestem zestresowany, pocę się obficie, mam mrowienie oraz skurcze w brzuchu i... odczuwam naglą,paniczną chęć wyjścia do toalety.
Taki stan towarzyszy mi całą lekcję. Jesli pójdę do WC (mimo przeczucia, że mnie wyśmieją), to albo mam biegunkę albo dosłownie nic. TO zdarza mi się w szkole często, więc czuję się cały czas podle...
Coś takiego pojawiło mi się tez parę razy. gdy chodziłem po supermarkecie...

Nie wiem zupełnie jak sobie z tym poradzić... Nie mam też pewności, gdzie sie z tym zgłosić i co to jest...Proszę o Wasze opinie/porady.

przez wojtek_112 14 lip 2006, 22:00
Moim zdaniem może to być jakiś rodzaj lęku społecznego.Sam swoją przygode zacząłem od szkoły , choć w troche inny sposób sie to objawiało.Zgłoś sie do jakiegoś specjalisty, im szybciej tym lepiej . Taki lęk ma dużą łatwość przerzutów(przynajmiej mój )

przez limba 14 lip 2006, 22:10
:D Witaj witaj.Objawy typowe dla naszej,, wspaniałej ''choroby.Jak mawiają,, niebój się-to tylko nerwica"Trafiłeś na to forum,przeczytasz innych ,to zrozumiesz!! :D
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez limba 14 lip 2006, 22:16
MadziaSlodkaMożliwe!!!Nasza choroba tym się charakteryzuje!!!
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez ania30 14 lip 2006, 22:31
ja przerobilam juz wielu lekarzy , a zdiagnozowaną mam nerwicę lękowa i agorafobie , mam za sobą 3 pobyty w szpitalach i ponad 10 letnia walkę z nerwicą wiec nie przejmuj sie tymi stanami podgorączkowymi bo to tylko nerwica.
życie jest piękne

przez Joasia 14 lip 2006, 23:00
ja tez na poczatku mojej choroby tez mialam leki przed wejsciem do supermarketu a pozniej juz wogole tam nie wchodziłam...to moze byc poczatek wiec siegnij po porady psychologa.....pozdrawiam

przez Joasia 14 lip 2006, 23:07
a ja wlasnie teraz siedze sobie przed kompem i mam dosyc duze leki :(i chyba sobie wmawiam temperature albo naprawde ja mam sama niewiem :shock: ...

przez Hollow 15 lip 2006, 11:13
Witaj...

przez chica 15 lip 2006, 13:31
to znowu ja!!mysli klaruja mi sie z kazdym dniem a ten stan to tez Wasza ogromna zasluga.masz racje Dzasti, czasami mysle ze dzieki tej chorobie jestesmy bogatsi,a ktos mi ostatnio powiedzial ze jestesmy przez nia interesujacy bo szukamy czgos wiecej na tym swiecie i mamy baardzo szerokie horyzonty myslowe.spotyka nas to co spotyka poniewaz jestesmy bardzo wrazliwymi osobkami a takich coraz mniej!!!!jakby spojrzec na to w ten sposob...widac zalety w tym calym zlu ktore nas spotyka....co myslicie o grupowej terapi???pozdrawiam goraco!!!! :lol: :lol: :lol:

przez gladiator 15 lip 2006, 14:15
Gogol ja mam dokladnie to samo co ty :cry: najpierw siedze na kiblu przed szkoła z 20 minut i ciagle wydaje mi sie ze stolec jest rzadki ze to biegunka.Gdy pójde tylko do szkoły to odrazu mi sie chce wczasie lekcji wyjsc do WC,równiez czuje ze mnie klasa wysmieje jezeli sie okaze ze dostałem biegunki,ten lęk towarzyszy mi juz pół roku :| Byłem bliski juz różnych myśli naszczescie teraz sa wakacje,do szkoly chodzic nie trzeba ale gdy tylko wyjde z domu to znowu mi sie chce do toalety(a najbardziej w miejscach gdzie nie ma toalety).Teraz biore Anafranil,mam nadzieje ze mi pomoze wyleczyc sie z tego do wrzesnia,bo jezeli nie to po prostu rezygnuje z dalszego kształcenia,zdrowie wazniejsze.Zgłoś sie z tym do psychiatry i to jak najszybciej :!: to 1 wrzesnia juz malo czasu pozostało..

ps. jak chcesz pogadac to mozemy popisac na PW

3maj sie

Sortuj wg