Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mrówka 28 cze 2006, 19:55
ooo własnie...zgadzam się z Wami obydwiema...Giovanno tez mam podobnie:( A co do wyprowadzki z domu, to gdybym się czuła pewniej, to moze bym tak zrobiła, ale jak się nie sypia i się nie wie czy się nie straci pracy, a w ogole to ma się rozne stany, ze nic się nie chce, ze zyje się, bo się musi, ze samo pojechanie do pracy juz jest wyczynem, to na razie muszę to wyleczyć, a jak już będę stała na nogach i wiedziała czego chcę, to zamierzam pomysleć o dalszych krokach
Cała rzecz w tym,by mieć trochę względów i troski o Innych - Kubuś Puchatek

przez Gosia 28 cze 2006, 20:06
mrowka zebym miala wieksze mieszkanie to bym cie wziela do siebie
gg

przez giovanna 28 cze 2006, 20:08
też bym chciała się wyleczyć,mam 17 letniego syna,nie jestem jeszcze taka stara mam 41 lat,a żyć mi się nie chce przez to choróbsko.Boję się praktycznie wszystkiego,ludzi też,jak pomyślę,że kiedyś syn będzie się żenił i będę musiała spotykać się z obcymi ludźmi-rodzicami jego przyszłej żony-horror :(
Już sobie tak myślę,że może kiedyś udam się do jakiegoś szpitala,który nieodpłatnie leczy nerwicę,bo mam tego wszystkiego dosyć,nawet czytać mi się nie chce,a przecież kocham książki,przerąbane...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mrówka 28 cze 2006, 20:15
Oooo jak dobrze Cię rozumiem Giovanno. Choć jak jadłam seroxat, to nie mialam takich stanów. Jak masz 41 lat, to chyba najlepsze lata życia przed Tobą, widzę po róznych kobietach po 40, że jak odchowały dzieci, to rozkitły doslownie, realizują swoje hobby, zapisały się na rózne kursy, spotykają się z przyjaciółkami na grillu. Może warto zmienić lekarza, albo leki??

przez giovanna 28 cze 2006, 20:18
no właśnie jak pisałam wcześniej w innym temacie dzisiaj byłam i ze zmiany leków nici :( ,a lekarza to u mnie chyba ciężko zmienić,bo ten jest najlepszy,ale dlaczego mnie tak traktuje to nie wiem

przez Mrówka 28 cze 2006, 20:18
A jesz jakieś leki??

przez Mrówka 28 cze 2006, 20:19
hmmm ale może by się dało zmienić stopniowo?? No bo przezcież chyba nie mzoesz ciągle jeść tego oxazepamu?? hmm

znowu to wróciło :(

przez darunia 28 cze 2006, 20:21
A było już tak dobrze. Od dwóch miesięcy biore seroxat, obecnie 30 mg. A od pół roku lerivon, który zresztą półtora tyg. temu odstawiłam. Było już normalnie aż tu od dwóch dni znowu powróciły lęki i płaczliwy nastrój i ten bezsens życia. Nie wiem czy to wina odstawienia lerivonu, czy maja na to wpływ sprawy kobiece (okres) czy może nie tak działa seroxat. Dodam jeszcze że przez ostatni czas było super.
Jest mi bardzo smutno myślałam że juz tak będzie.

przez giovanna 28 cze 2006, 20:28
po to poszłam do lekarza,bo chyba on powinien wiedzieć lepiej niż ja co szkodzi,a co nie :(
"jak pani nie zwiększa dawek to można brać" tak powiedział,ale najgorsze jest to,że one i tak przestają mi pomagać

przez Gosia 28 cze 2006, 20:35
giovanna ja tez uwazam ze powinnas zmienic leki
ja na depresje dostalam trittico cr depresja minela i spie po nim duzo lepiej
teraz zaczynam brac seroxat na poczatku jest ciezko ale mam nadzieje ze zacznie dzialac
ja mam agorafobie ale codziennie staram sie wyjsc chodze do pracy chociaz to tylko 3 godziny ale ide
po drodze sie tzrese ale potem przechodzi
na zakupy tez ide ale staram sie robic szybko
nie jezdze natomiast autobusami itp
do kosciola chodze ale nie na msze staram sie isc chociaz na 10 minnie wiem na co ty chorujesz?
gg

przez betty 28 cze 2006, 20:39
nie, mrowka, teraz nie... probuje sama walczyc, bo czuje sie na silach.
wczesniej bralam bioxetin 3 miesiace... potem nic nie zrobilam w moim zyciu, dalej zylam w stresie i po 6 miesiacach wrocilo, zrobilam sobie kolejna dawke 3 miesieczna i teraz znowu minelo 6 miesiecy jak nic nie biore i troche sie pogorszylo, ale nie tak jak za pierwszym razem,,,atak paniki nie wrocil...tylko mysli mi przeszkadzaja, bo jak nie mysle to dobrze sie czuje w miare
mam troche problemow zyciowych i mysle, ze dopoki ich nie rozwiaze to z tego gowienka nie wyjde

przez giovanna 28 cze 2006, 20:44
mam nerwicę,byłam pól roku na zwolnieniu lekarskim,ważyłam 42 kilo przy wzroście 160 cm,przytyłam 8 kilogramów,ale to "zasługa" sulpirydu,bo dużo więcej nie jem,czułam się dobrze,ale teraz te wszystkie moje lęki wracają,najgorzej jest rano iść do pracy i jak siedzę sama w domu i myślę,niestety myślenia nie da się wyłączyć,nawet jak się zajmę domowymi sprawami to mi to wszystko w głowie siedzi

przez betty 28 cze 2006, 20:47
jak ja Cie rozumiem Giovanna, wlasnie to siedzienie w domu samemu, kurcze czy nie da sie wylaczyc mozgu?

przez Gosia 28 cze 2006, 20:56
te mysli sa najgorsze ja zawsze staram sie cos czytac a ostatnio mysle sobie o wygranej w totka co zrobie na co wydam kase itd mi to pomaga
moze dlatego ze wyszlam juz z depresji
tez mam nieraz ciezkie dni ale nie poddaje sie walcze i mam nadzieje ze w koncu wyjde na prosta i tobie tez tego zycze :D
gg

Sortuj wg