Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez no_fear 19 cze 2006, 22:18
kochajacy napisał(a): w dalszym ciagu podtrzymuje moje przekonanie ze zdrowa samoocena ma ogromny wplyw jesli chodzi o podatnosc na tworzenie w swoim zyciu konfliktow emocjonalnych

Po pierwsze nie odwracaj kota ogonem i nie wykręcaj się o zdrowej samoocenie nie wspomniałeś ani słowem, do tego momentu - zresztą tak naprawdę przyznając mi rację.
no_fear napisał(a):Samoocena powinna iśc w parze z możliwościami - pokora wobec swoich słabości, ale jednocześnie jasne forsowanie swoich mocnych stron.
- to jest zdrowa samoocena.

Zwróciłem uwagę na wysoką samoocenę jako metode rozwiązywania konfliktów wewnętrznych oraz wysoką samoocene w kontekście twojej osoby:
kochajacy napisał(a): budowanie wysokiej samooceny jest takim gwarantem ktory umozliwia zlikwidowanie tych tendencji do wchodzenia w sytuacje rodzace konflikty emocjonalne

kochajacy napisał(a): a co do konfliktow na forum to wlasnie wysoka samoocena gwarantuje calkowite ignorowanie kolezkow ktorzy maja jakis problem ze soba

To jest zdrowa samoocena? Bo ja tu widze tylko wysoką...

kochajacy napisał(a):no_fear z tych wszystkich twoich wypowiedzi wyplywa jeden zasadniczy wniosek ,przede wszystkim blednie interpretujesz pojecie samooceny (w twoim wyopbrazeniu patrzysz na nia bardziej przez pryzmat pychy) a to nie ma zupelnie nic wspolnego ze zdrowa samoocena.

Na samoocene nie patrze przez zaden inny pryzmat niż zgodny z rzeczywistością i realny. Wysoka samoocena owszem może się objawiać jako pycha - a o takiej pisałeś.

kochajacy napisał(a):wygodna postawa bo nie wychodzisz z zadna inicjatywa napisania swojego obszernego wywodu na jakis wazny temat :idea: i tutaj jest podstawowy problem

Nie mam szans konkurować z twoimi elaboratami...
Poza tym nie lubie zbytecznej paplaniny. Staram się rozmawiać o konkretach i zmierzać do sedna.

kochajacy napisał(a):dowartosciowujesz sie bo jestes niedowartosciowany
... dawno przestałem mieć z tym problem, a jeżeli czasami widzę że czemuś nie mogę podołać wole się przyznać do słabości niż - przewartościowywać - co w twoim przypadku ma często miejsce

kochajacy napisał(a):sam nie masz zbyt wiele do powiedzenia i jestes zmuszony "zerowac" na tym co tworza inni
nie jestem głodny właśnie zjadłem solidna kolację

kochajacy napisał(a):ufam ze w najblizszym czasie bede mial okazje zobaczyc wreszcie cos obszernego i madrego napisanego twoja dlonia :)
mam nadzieje ze nie zawiedziesz nas wszystkich i pokazesz rowniez swoj potencjal
obawiam się że nic takiego nie zobaczysz póki nie zdejmiesz tych magicznych okularów z napisem "wysoka samoocena" i nie wyjmiesz słuchawek z uszu w których dzwięcznie brzmią sonety afirmacyjne.

kochajacy napisał(a):bo jak narazie podejmujesz jedynie nieudolne proby i poruszasz sie po bardzo waskich obszarach i zagadnieniach
w ogóle jestem bardzo nieudolny, chyba najbardziej w tym, że mimo tego że walę grochem o ścianę nie przestałem dyskutować z tobą

kochajacy napisał(a):otworz swoj umysl ,rozwin jakas mysl :idea:

To moze być niezły refren kolejnej afirmacji z dedykacją dla mnie, o którą niniejszym uniżenie proszę...
Yes Can Do!

przez no_fear 19 cze 2006, 22:24
Mogę pogadać z tobą przez telefon, jezeli chcesz info na PW?
Yes Can Do!

przez Magnolia 19 cze 2006, 22:27
A mnie się wydaje,że to jest jedyny Twój post gdzie nikogo nie udajesz i to od Ciebie zależy czy tak zostanie czy chcesz znowu zacząć oszukiwać siebie,że jesteś "taka i owaka"....Zacznij żyć dziewczyno...na forum nie znajdziesz tego co masz w sobie...pozdrawiam
"Okłamali mnie z nadzieją,że uwierzyłem i przestanę chcieć.Muszę leczyć się na ból i strach.Gdzie jest człowiek,który z siebie sam pokaże mi jak...." (Coma-Leszek Żukowski)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Angelika 19 cze 2006, 22:31
Przestan sie uzalac nad soba i topic smutki w butelce wodki bo to nie najlepsza metoda na wyzbycie sie wewnetrzego smutku.Zapisz sie lepiej na fitnes albo idz po prostu do kina albo na spacer.Jest wiele metod dzieki ktorym mozemy sie zrelaskowac i oderwac od codziennego stresu.Zacznij cieszyc sie zyciem Magnolia ma racjel.
Magnolia gora!!!!!
Angelika

przez kochajacy 19 cze 2006, 22:40
nie zamierzam komentowac twojej wypowiedzi ,sorry ale szkoda mi czasu na ciebie :) ,nie piszesz nic ciekawego na forum bo masz bardzo niewiele do powiedzenia ponad ocene mojej osoby :) rozmowa z toba nie ma sensu bo nawet nie masz pojecia o czym piszesz
no_fear napisał(a):chyba najbardziej jestem w tym, że mimo tego że walę grochem o ścianę nie przestałem dyskutować z tobą

to moze czas juz zakonczyc te nieudolne próby kolego :?:
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez no_fear 19 cze 2006, 22:45
Jaka szkoda :( do tej pory miałeś tyle czasu dla mnie...

Mam nadzieję że jeszcze coś ciekawego mi się uda napisać. Daj mi znać jak w końcu trafię w twoje gusta.
Yes Can Do!

przez kochajacy 19 cze 2006, 22:52
twoj limit czasu zostal przekroczony
dziekujemy :lol:
do widzenia :mrgreen:
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez no_fear 19 cze 2006, 23:13
Ale masz wyczucie, najpierw chciałem wybrac sobie nick no_limit, ale wygrało no_fear - tak żeby dać po garach wspomnieniom

to jak się rozliczamy wystawiasz faktury ?czy na lewo?

ps.
fajnie było kochający, przejażdzką z tobą to jak jazda syrenką po autostradzie po lewym pasie, no ja jednak juz zakończe, bo admin zamknie temat , a może się jeszcze komuś przyda...
Yes Can Do!

przez levy79 19 cze 2006, 23:27
Wielkie dzieki
Już mi jakoś lepiej , mam takie napady pare razy dziennie.
Chodzę już do psychiatry od 2 lat i zero poprawy ,brałem juz chyba wszystkie mozliwe lekarstwa.
Boje sie że kiedyś nie wytrzymam
Cały mój problem chyba leży po stronie mojej dziewczyny
Poradcie mi co mam robić
Dać sobie z nią spokój
w ciagu tych kilku lat dwa razy zdradziła mnie (wystawiła na pośmiewisko)
wiecznie ma o coś żal nigdy sie nie usmiechnie

Niczego jej nie brakuje ,staram sie jak moge (pracuje nieraz po 48godzin )
nawet kupiłem jej dom i o to się rozstaliśmy bo niestarczyło mi kasy na
wczasy
poradcie co mam robić bo niemam z kim porozmawiać ,a pewnie za parę dni wróci żeby sie pogodzić

przez Hollow 19 cze 2006, 23:29
Przeczytałem. Myślę, że co nieco rozumiem.

Ręce mi opadają, jak czytam Angelikę, ale coś w tym jest - spokoju lepiej nie szukać na dnie kieliszka...

Trzymaj się...

przez yaphet 19 cze 2006, 23:39
Kochajacy jak rozwiazales swoje problemy i jak dotarłeś do źródeł swoich lęków?

przez kochajacy 19 cze 2006, 23:45
yaphet
poprzez rozwoj swiadomosci swojego wnetrza, poprzez zerwanie kontaktow z toksycznymi ludzmi , poprzez zglebianie przyczyn moich problemow
jesli chcesz mozemy o tym porozmawiac
to bardzo szeroki temat ,nie da sie o tym opowiedziec w jednym poscie
zapraszam na gg
pzdr
Ostatnio edytowano 20 cze 2006, 00:37 przez kochajacy, łącznie edytowano 1 raz

przez yaphet 19 cze 2006, 23:57
kurcze jak to mądrze brzmi. Wiesz toksycznych ludzi nie unikniesz. Z moim charakterem kazdy morze byc toksyczny dla mnie. A tak naprawde to ja jestem toksyczny dla siebie.

[ Dodano: Wto Cze 20, 2006 12:07 am ]
kochajacy a jaki ty asz numer gg?

przez Dora 20 cze 2006, 00:02
Ja tez tak robie jak mam problem, przepilam z 10 lat! Po rozwodzie codziennie.. Nawet nie wiesz jak Cie rozumiem. Pozdrawiam.

Sortuj wg