Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez marmarc 26 kwi 2006, 09:37
dla człowieka potrzebne są podobno dwie sprawy: musi czuć przynależnośc do jakiejś społeczności i musi miec poczucie że ma jakiś, choćby minimalny wpływ na otoczenie.
Ale chciałbym poruszyć inną sprawę. Otóż wydaje mi się, że już u dzieci w przeszkolu (tak przynajmniej sam to pamiętam) można już dostrzec, że jedne boją się innych ludzi (i dorosłych i rówieśników, a przynajmniej mają trudności np. we włączeniu się do zabawy z innymi, albo z póśjciem do sklepu żeby kupić lizaka). Na tym etapie trudno mówić, że te które sobie z tym nie radzą (jest ich napewno znikoma mniejszość) mają taki problem, bo nie czują satysfakcji z pracy albo przez brak wysiłku fizycznego. W tym wieku trudno tak to uzasadnić. Mówiąc krótko - wydaje mi się, że z wiekiem objawy się zmieniają, ale problem jest ten sam, i musi być głęboko zakorzeniony, bo pojawia się już w wieku przedszkolnym.

przez Virginia 26 kwi 2006, 13:08
Hmmm... gdybysmy tak naprawde wiedzieli jak malo inni o nas mysla...

Jesli chodzi o ubior to takie taksowanie od gory do dolu jest chyba tylko w Polsce.
Anglia wyleczyla mnie z tego. Tutaj nikt na to nie zwraca uwagi. Tutaj nikt sie nie zastanawia. Kazdy nosi sie jak chce. Jesli masz ochote na klapki w lutym prosze bardzo!! mozesz jechac autobusem i nie uslyszysz zadnego komentarza, zadnego smiechu.

W Polsce tez cierpialam na brak stylu... w UK moj styl sie wykrystalizowal. Po czesci pewnie dlatego, ze nie musze juz zbierac pol roku na pare dzinsow czy butow.
Nosze mnostwo marynarek, zwlaszcza sztruksowych, do tego koszule, spodnie, spodnice, fajne buty i torebka. Troche elegancji, ale luz. Pasuje i do biura jezeli wybieram stonowane kolory. I na wyjscie ze znajomymi.
Ostatnio mam fiola na punkcie paskow. Zemyki, cekiny, apaszki, do dzinsow, do tego rozchelstana koszula, numer za mala, fajnie opina i jest sexy.
Ubrania kupuje zestawami kolorystycznymi. Dzieki temu nie mam problemow w co sie ubrac otwierajac szafe.

Nie przejmuje sie tak bardzo moda nosze co mi sie podoba.

Wazna jest postawa ciala, ona wszystko zdradza. Jesli jest sie wyprostowanym i smialo sie patrzy przed siebie, a na ustach czai sie usmiech... bardzo to zniecheca do potencjalnej krytyki.
A jak ktos obcy sie na ciebie gapi to najlepiej usmiechnac sie do niego, to naprawde strasznie peszy ludzi, oczywiscie chyba tylko w Polsce, bo wszedzie gdzie bylam takie rzeczy sa normalne!!
Dlugo musialam dorastac do tej normalnosci, bo kazdy jest troche zakompleksiony.
Ale to nie wazne jakie komu natura warunki dala, zawsze mona byc zadbanym, pachnacym i usmiechnietym.

Warto ciezko pracowac nad przezwyciezaniem kompleksow, zwlaszcza w nerwicy, pozbywanie sie ich wzmacnia i dodaje sil.

Warto tez prawic ludziom komplementy, oczywiscie w granicach rozsadku i nauczyc sie przyjmowania ich.
Mowiac dziekuje i dodajac promienny usmiech... A nie: no co ty stary ta sukienka to stara szmata z lumpeksu...lub cos w tym stylu.
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez Hollow 26 kwi 2006, 13:44
Telefony...
Niech mnie ktoś zapierdoli wreszcie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Powiedzcie co to jes?

przez Misha 26 kwi 2006, 14:48
Powiedzcie mi co to jest za lek Cloranxen? Dostałam go od lekarza jak kiedyś (miesiąc temu) pojechałam z atakiem do szpitala na izbe przyjec, i dał mi to , wczoraj dopiero wykupiłam ale nie wiem co to? Ulotka jest , szczerze przerażająca! A dawka tego leku to piątka, napiszcie prosze czy ktos miał z tym lekiem stycznośc. Buziak!

przez seba 26 kwi 2006, 15:33
Bralem ten lek prawie 3 miesiace.To byly poczatki mojej przygody z nerwica i nie za bardzo wiedzialem,ani sie nie interesowalem do konca co to za lek,byle by pomogl.Oczywiscie tak dlugo nie wolno go brac,ale dowiedzialem sie o tym dopiero jak zaczalem go odstawiac i oragnizm dal mi niezle we znaki.Chyba z 1,5 miesiaca sie meczylem z efektami odstawiennymi,szkoda gadac:).Cloranxen to benzodiazepina,podobno mniej niebezpieczna jezeli chodzi o uzaleznienie niz Xanax i inne leki tego typu.Jezeli nie masz duzych stanow lekowych to nie bierz tego po prostu.

czy to jest nerwica?

przez Kalama 26 kwi 2006, 16:41
czesc, pare dni temu trafiłam na to forum szukając odpowiedzi na pytanie co mi jest. Otóż od kiedy pamiętam bałam sie wszystkiego. Jak byłam mała to jeśli usłyszałam cos na temat końca świata, demonów itp to nie mogłam spac i śniły mi sie koszmary. Zazwyczaj taki strach trwał do rana. Kiedy ktoś zrobił mi przykrośc często chciało mi sie płakac a w szczególnosci kiedy była to moja starsza siostra. W tym samym czasie pojawił mi sie brzydki nawyk obgryzania paznokci, który trwa do dzisiaj (mam 18 lat) ale powoli udaje mi sie z tym walczyc. Jako dziecko czesto miałam jakies tiki i w sumie teraz też mam ale już staram sie kontrolowac. Również bardzo sie przejmuje tym co mówią i myslą o mnie inni. Szczególnie że ktoś mnie wyśmieje. Od zawsze tak miałam, a czesto w takich sytuacjach słyszałam że jestem głupia że sie tym przejmuje. Ale ja nie potrafie sie nie przejmowac. Bardzo sie stresuje kiedy stoje w kolejce i kiedy płace za cos bo czesto nie moge wyjąc pieniędzy lub wszystko mi wypada z rąk, nawet jeśli wczesniej sobie przygotowałam. Natomiast od jakiegos tygodnia nie moge zasnąc, a jak już zasne to mam bardzo długie, męczące rzeczywiste sny. Więc kiedy sie budze to serce mi bije szybciej i jestem zdenerwowana. Wogóle to jestem zdenerwowana cały czas i mam już tego dosyc. Jak gdzies ide to boje sie że spotkam kogos znajomego, boje sie tego że ktoś mi zrobi przykrośc. A najgorsze są histerie, w które wpadam zazwyczaj w trudnych sytuacjach np. jak mam jakiś wypadek i jak mam miec pobranie krwi. Czytałam Wasze posty i czesto pisaliście o atakach, zastanawiam sie co przez to rozumiecie. I czy to co mi dolega to nerwica? prosze o odpowiedź.

przez korms 26 kwi 2006, 17:46
No moim zdaniem nie masz az takich powaznych powodow do zmartwien skoro mowisz ze tak masz od dziecinstwa aczkolwiek na wizyte z psychiatra mozesz sie umowic specjalista zawsze oceni to fachowo czy potrzebne ci sa jakies leki czy poprostu pomoze sama rozmowa ze specjalista. A jezeli chodzi o twoje pytanie odnosnie ataku to np w moim przypadku objawialo sie ta przyspieszonym biciem serca strasznymi mdlosciami atakami goraca itp. A wracajac jeszcze do tych twoich lekow to jest cala masa lekow anty lękowych aczkolwiek wiekszosc to benzodjazepiny(uzalezniajace) wiec tych sie strzez bo wiem po sobie ze ciezko sie od nich uwolnic.

przez buick 26 kwi 2006, 17:47
Witam mam 25lat...z tego co tutaj czytam to tez mam nerwice lekowa
po 1 nie wstydzcie sie chodzic do psychologa, to jest normalne popatrzcie na zachod
ja bylem sie wlasnie dzisiaj zapisac na sesje , wszedlem na luzie ale jak zaczela cos do mnie mowic to odrazu burak na twarzy i pot zaczal splywac po policzkach o drzeniu rąk nie wspominajac...odrazu zobaczyla ze cos jest nie tak i mi to sama powiedziala...
w moim przypadku najgorsze jest to latanie rąk i niekiedy przechodzi na nogi to juz jest porazka :/

przez kochajacy 26 kwi 2006, 17:51
telimenka napisał(a):W gronie inteligentnych ludzi obawiam się etykietki głupiej dziewczyny, w gronie luzaków - osoby przemądrzałej!

telimenka napisał(a):Czy to jakieś zaburzenie osobowości?

zaburzeniem osobowosci moze byc jedynie to ,ze liczysz sie do tego stopnia ze zdaniem innych ludzi na twoj temat
:idea:
zdanie innych nie powinno cie wogole obchodzic bo powinnas kierowac sie wylacznie swoim - niska samoocena tutaj sie klania
trzeba pracowac nad wzorcami rownosci i niezaleznosci
pozdrawiam
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez venom 26 kwi 2006, 18:20
prawde powiedziawszy nie wiem o co chodzi dokladnie??????????????
:)
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez venom 26 kwi 2006, 18:22
a co ma psycholog do pocenia sie dloni??? chyba trzeba sie udac do inego specjalisty

przez venom 26 kwi 2006, 18:23
byl juz taki temat, proponuje znalezc taki napis : Szukaj

przez venom 26 kwi 2006, 18:24
zajrzyj do tematu leki, tam jest spis i wwszystko co na ten temat

przez deprim 26 kwi 2006, 20:08
Xanax brałem 4 miesiące i nie miałem problemów z odstawieniem

Sortuj wg