Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kochajacy 22 kwi 2006, 09:03
czesc

wrzuce cytat ze stronki ,tu jest odpowiedz na twoje pytanie

Poza napięciem i lękiem pojawiają się różnego rodzaju sensacje wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego: bicie serca, ściskanie w dołku podsercowym, bóle głowy, bóle brzucha, nadmierne pocenie się, parcie na pęcherz moczowy, drżenie ciała, zaburzenia snu i erekcji. Objawy te mogą być bardzo różnorodne, dotyczą różnych narządów i wywołują dramatyczne cierpienia, mimo, że badania nie wykazują żadnego uszkodzenia ciała.

Psychika i ciało są tak silnie ze sobą związane i tak silnie od siebie uzależnione, że wszystkie przejawy i stany życia psychicznego znajdują swoje odzwierciedlenie w procesach fizjologicznych. Układ nerwowy steruje całym organizmem, jeśli jest w stanie pobudzenia wywołanego lękiem, przekazuje to pobudzenie narządom, zmuszając je do chaotycznej, niepotrzebnej pracy. Mówimy, że w narządach powstają zmiany czynnościowe w odróżnieniu od zmian organicznych, czyli takich, które dałoby się stwierdzić za pomocą badań.

no i na koniec link do zrodla ,jakby ktos mial ochote sobie poczytac o swojej przypadlosci

pozdrawiam

http://www.resmedica.pl/ffxart1009.html
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

ból głowy po kilku miesiącach terapii

przez Szczęściara 22 kwi 2006, 09:38
Hej

może ktoś z Was mi pomoże.....

od ponad pół roku biorę efectin - jak już pisałam na forum poza drobnymi niedogodnościami :lol: czuję się świetnie..... a w zasadzie czułam...

otóż od ponad 1,5 tygodnia codziennie boli mnie głowa. Ból pulsujący u góry promieniujący na boki :? Niestety tabletki przeciwbólowe nie pomagają za bardzo. Ból pojawia się najczęściej po przebudzeniu, a nasila gdy schylam się albo wykonuję energiczne ruchy.

Bardzo się martwię, bo powodem nie jest np. brak snu - śpię dużo! Nie wiem czy to ma związek z lekiem, czy też mam przyczyny szukac gdzie indziej (kręgosłup, stres, przesilenie wiosenne....)

?????
Szczęściara

przez kochajacy 22 kwi 2006, 10:04
Szczęściara napisał(a):otóż od ponad 1,5 tygodnia codziennie boli mnie głowa

szczesciaro bol utrzymujacy sie ponad tydzien czasu pownien byc skonsultowany z lekarzem, nie lekcewaz go, nikt z nas nie moze powiedziec ci co jest jego powodem bo po pierwsze nie jestemy lekarzami , a po drugie nawet lekarz nie jest w stanie pomoc ci na odleglosc
wg.mnie powinnas natychmiast sie do niego udac
pozdrawiam
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Też tak miałam...

przez Smutna... 22 kwi 2006, 10:56
Cześć to znów ja pamiętam, że kiedyś też kuło mnie serce i drętwiała ręka, często miałam takie objawy nieraz rwało mnie nawet przez godzinę, miałam robione EKG, które nic nie wykazało, inne badania również na tarczycę, krew, magnez i wapń...długo to trwało zanim zrozumiałam, że mam nerwicę i nic mi ni jest.... ;) ....[/list]

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 11:01 am ]
Chociaż nerwica to nie tak do końca nic..nie brałam nigdy żadnych leków a jak kiedyś próbowałam brać były mało skuteczne...nie jesteś sam z tym objawem...to kłucie serca i drętwienie rąk...jest normalne mnie samo przechodziło chociaż wiem że te skurcze są okropnie niemiłe nie można oddychać trzeba leżeć w jednym miejscu...a jak się weźmnie jeden bardzo głęboki mocny wdech i wydech..bardzo zakłuje ale przechodzi..to już taki mój nieco dziwny sposób radzenia sobie... :lol:

przez dzasti13 22 kwi 2006, 11:25
Wiesz Venom!
Przeciez serce od nerwicy tak samo kuje , boli , sa zszybsze i wolniejsze bicia, wiec sie nieprzejmuj tak .JAk wyjeczysz sie z chorobska to i serce przejdzie zobaczysz, a jak narazie stary niezamartwiaj sie za duzo! :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez seba 22 kwi 2006, 11:32
Moze masz chore zatoki:)Ja lezalem 2 razy w szpitalu ponad 2 tygodnie na zatoki.Tak sie zapuscilem.Pisze dlatego,bo ostry bol zatok charakteryzuje sie tym,ze potwornie narasta gdy sie schylamy,albo wykonujemy energiczne ruchy.Jedyne co nie pasuje to to,ze przy zatokach bardziej boli cala gorna czesc czola i nad czolem.
Zignoruj mojego posta,jesli masz na mysli calkiem inny rodzaj bolu.
Pozdrawiam

przez venom 22 kwi 2006, 12:22
dziekuje bardzo za slowa wsparcia, przynajmniej wiem ze to normalne w nerwicy, pozdrawiam goraco i zycze kazdemu wyjscia z tego paskudztwa
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez iwo4 22 kwi 2006, 13:56
U mnie bol glowy czesto zwiazany jest z niskim cisnieniem
Witajcie wsród "wybranych"...

przez Virginia 22 kwi 2006, 14:09
Mnie zawsze boli glowa jak za malo pije...
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez marttusia 22 kwi 2006, 17:11
a mnie jest trudno - przez net łatwiej mi idzie:) a teraz jak mam wyjśc przy takiej pogodzie na pole to boje się ludzi i wzystkiego wokoło :( jakos nie mogę sobie poradzić z tym. Lekarz mi pomaga ale jakoś w sobie nie mogę się przełamać :(( coś w środku jest co blokuje to wszystko :(( moze macie rację ze powinno się ze wszystkich sił; robic na przekór temu co jest w nas ale to też nie jest takieproste do końca :(( trudno tak jak się jest samemu :((
każdy się czegos boi :(

przez somebody 22 kwi 2006, 17:59
by przestac bac sie ludzi trzeba wyrobic w sobie poczucie własnej wartości. Gdy to osiągniemy wtedy nasze problemy mina ;)

przez marttusia 22 kwi 2006, 21:12
somebody zgadzam sie i gdzię to słysząłam i wiemże pomaga :))
każdy się czegos boi :(

przez kratka 22 kwi 2006, 21:31
ja mam to "szczęście", że nerwica nerwicą, ale serce istotnie mam chore :(

przez Minas_Morgul 22 kwi 2006, 21:52
Miałem podobnie.
Drętwienie ręki, kłucie serca i różne powiązane z tym dolegliwości - miałem robione echo, miałem holtera i inne. Wszystko było w normie.
Jak to powiedział lekarz: serce nie może kłuć, jezeli kłuje to są to nerwobóle. :)

Pozdrawiam!
Minas_Morgul

Sortuj wg