Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez didado1 12 kwi 2006, 20:58
no właśnie siedzę nawet teraz lewa ręka ciepła prawa lodowata :D
pozatym te fale gorąca to chyba przy wzroście ciśnienia Moniczka też tak mam, cholerne ciśnienie :evil: :evil: może kochana czymś je obniż :?:
znikłam i mnie nie ma .........

przez cicha woda 12 kwi 2006, 21:48
Z tym ciśnieniem bywa różnie. Ja jestem niskociśnieniowcem i też zdarzają mi się fale gorąca - tak wyglądał mój ostatni atak.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez cicha woda 12 kwi 2006, 21:52
Bardzo się cieszę że zadzwoniłaś, zrobiłaś już krok do przodu!
Mogę pocieszyć Cię tym, że ja na wizytę czekałam 3 tygodnie.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shadow_no 12 kwi 2006, 22:11
Kochanie, będzie dobrze.
Opowiesz to komuś, kto daje Ci gwarancje, że będzie lepiej. Nie jutro, ale w przyszłości. Ja to widzę w taki sposób, że teraz, chociaż jest lepiej niż było, i czasami możesz stwierdzić że terapia nie jest Ci już potrzebna, to idziesz w góre, ale każde potknięcie jest odbierane przez Ciebie tak, że o kilka stopni schodzisz w dół. Jutro zejdziesz o stopni kilkanaście, poczym dostaniesz wskazówki jak wspiąć się na sam szczyt. I nie zejdziesz z niego, bo ja będę Cię trzymał.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

pomocy to wazne dla mnie

przez artek28 12 kwi 2006, 22:29
Witam
ciesze sie ze znalazlem taka stronke bo powiem szczerze nie wiem do kogo sie z tym udac
moze na wstepie opisze co sie takiego ze mna ostatnio dzialo ze mnie tu przywialo
Mam 28 lat od dziecinstwa bylem i jestem bardzo wrazliwy tak mi przynajmniej mowiono z poczatku myslalem ze ten dar bedzie blogoslawienstwem ale nie spodziewalem sie ze moze sie on okazac przeklenstwem.
Nic sie nie dzialo az do momentu kiedy mialem atak juz w pracy czulem sie zle poprostu zle nic mnie nie bolalo tylko poprostu zle sie czulem
kiedy przyszedlem do domu zaczelo mnie bolec w okolicy serca i zaczalem sobie uswiadamiac ze mam chyba jakis zawal czy cos mialem zamiar isc do lekarza ale juz nie dalem rady wezwano pogotowie do mnie bo to co sie ze mna dzialo wystraszylo moich domownikow mialem niesamowite bicie serca bylem blady zaczelo mnie dretwiec cale cialo no i ten przewlekly uciazliwy bol w okolicy serca myslalem ze to koniec dopadl mnie strach balem sie ze umre a nie chcialem umierac tak wczesnie to bylo okropne . Zabrali mnie do szpitala a tam kobieta na ostrym dyrzurze popatrzyla na mnie ze zdziwieniem mowie jej ze mam atk ze boli mnie serce ze mi slabo i tak sie zreszrta czulem zrobila mi ekg - w normie cisnienie - norma pomyslale ze to nie mozliwe mowie jej ze chyba sie cos popsulo bo czuje sie jakbym zaraz mial umrzec i nmie bardzo boli zapytala co ja mowie ze wszystko cala klatka pokazala mi moje ekg i powiedziala ze jest to ekg zdrowego czlowieka a moje objawy to nerwica lekowa.
Wyszedlem z tamtad jak otepialy nie wiedzialem co to jest zreszta w dalszym ciagu nie wiem czy lekarka sie nie pomylila
blagam powiedzcie co mam zrobic dzis znowu mialem atak w nocy zle ise czuje mam piecszenie cos niby zgaga oczywiscie dopowiadam sobie ze to stan przedzawalowy jak mnie boli glowa to oczywiscie zaraz bedzie wylew albo jakis tetniak mam tego dosc pomozcie mi jak to zwyciezyc.
Sorki ze tak sie rozpisuje ale podam kilka objawow ktore mnie mecza niech sie ktos wypowie niech mnie pocieszy i pomoze:
- kolatanie serca szybkie bicie
- fale goraca
-pieczenie twarzy uczucie wysokiej goraczki
-dusznosci
-bole przewaznie reka okolice serca prawa reka a nieraz cala klatka piersiowa
-zamglone widzenie czasami
-paniczny strach przed smiercia
-zle sie czuje w tloku i w autobusach w metrze
- i tr cholerne uczucie jak mam atak nie czuje zadnego bolu tylko takie dziwne uczucie jakbym umieral
KOSZMAR do tego dochodza rozne mysli ze nie dozyje jutra boje sie o los moich przyjaciol i bliskich boje sie smierci chorob ogolnie mam dziwne nastawienie ze jutro moze sie cos zlego wydarzyc
powiedzcie czy ja juz wariuje czy moze rzeczywiscie mam jakiegos raka wade serca tetniaka czy wylew a moze cholera wszystko na raz mi sie zwali dlaczego tak jest co robic tak bardzo mi to przeszkadza pomozcie
dziekuje za cierpliwosc i prosze o porade Pozdrawiam

przez anita27 12 kwi 2006, 22:40
Witam.
Kazdy z nas nerwicowcow jest troszke hipochondrykiem.Kazdego z nas cos boli.Umnie jest zawsze to samo i powtarza sie bardzo czesto.Czasem jestem juz zmeczona tym wiecznym zlym samopoczuciem.Ale staram sie nie wymyslac sobie od czego mi cos dolega wszystko zrzucam na nerwice,tak mi wygodniej i moze taka jest prawda.Istnieje rowniez nerwica serca.Wiec moze tobie akurat sie dodatkowo to pojawilo.Czy odwiedziles juz psychiatre??Jesli nie koniecznie sie wybierz i to jak najszybciej.Dolacz do tego rowniez psychologa i walcz ze swoimi objawami.Pozdrawiam
Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!

przez iwo4 12 kwi 2006, 22:44
Czuje sie jakos wyobcowana, bo nie mam zadnych boli, zadnych tego typu objawow chorobowych;/
Witajcie wsród "wybranych"...

przez artek28 12 kwi 2006, 22:44
zapisalem sie raz - ale sie przestraszylem i nie poszedlem wiem ze zle zrobilem ale sie balem ze powie mi ze mam fiola
" Smutek dzielony jest smutku połowa a radośc dzielona jest radościa podwójną"

przez anita27 12 kwi 2006, 22:49
Kazdy z nas ma fiola.Ja mam taaakiego :)
Przeciez to nic zlego,praktycznie wszyscy na tym forum szukamy porad u specjalistow.Sa ludzmi kompetentnymi i wiedza jak nam pomoc.Decyzja nalezy do ciebie.Mam cicha nadzieje ze dasz sie namowic na pierwsza wizyte potem wejdzie ci to w krew:)

przez atrucha 12 kwi 2006, 22:50
Popieram zdanie Rafika w każdym calu. Jest o niebo lepiej niż przypuszczasz. A do lekarza idź..bo nawet o "fioła" trzeba wiedzieć jak dbać ;)
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez louise 12 kwi 2006, 23:02
Ja też miałam kiedyś takie napady, i mam je do dzisiaj ,tylko teraz już sie mniej boję,ponieważ wiem ,że to tylko na tle nerwowym i że nie umrę bo to zaraz minie.Też radziłabym udać się do psychiatry ,to nie jest żaden wstyd,poprostu normalne dbanie o swoje zdrowie.Moje serce bije zawsze szybko :)) okolo 120/130 uderzeń na minute a jestem fizycznie zdrowa :lol: Pozdrawiam ,i nie martw się tylko idź do lekarza

przez narwana 13 kwi 2006, 00:15
Witam! Moim skromnym zdaniem, wszystkie objawy przez Ciebie opisane wskazują właśnie na nerwicę lękową. Ja mam identycznie, chociaz ostatnio równiez mniej się boje! Uwazam, że równiez to forum bardzo sie do tego przyczyniło, poniewaz gdy mnie cos zaczyna ''brać'' to zaczynam mysleć o ludziach, którzy maja podobne problemy do moich i że ta cała nerwica to przecież nie koniec świata! Oczywiście, polecam wizytę u lekarza (niekoniecznie psychiatry). Czasami wystarczają zwykłe leki przeciwlękowe (zazwyczaj na receptę), no ale to już indywidualna sprawa.
Pozdrawiam i życzę szybkiego (choć to niestety nie takie proste) powrotu do zdrowia!
:!:
wolę zimę ........

przez narwana 13 kwi 2006, 00:25
I hate tego uczucia!!

ja miałam: uderzenia gorąca+duszenie w gardle+puls ok. 120+nogi, jak z waty+kołatanie serca+zawroty głowy+paniczny lęk + otępienie całego ciała
wszystko naraz, w tym samym czasie
wolę zimę ........

przez dalilah 13 kwi 2006, 01:21
ja tez przy odstawianiu xanaxu (a bralam go ok 5 mies) mialam okropne efekty uboczne, coz...powiem tyle ze myslalam ze juz go nie dam rady odstawic ale udalo sie tylko....zycie wrocilo do swoich szarych barw, a po xanaxie bylo tak pieknie...
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

Sortuj wg