Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anielka 09 kwi 2006, 12:42
zmniejsz poziom lęku - i to najlepiej za pomoca terapii...

przez emiflo 09 kwi 2006, 12:50
też mam synusia i on jest moim skarbusiem , który sprawia, ze sie nie poddaje . Cudownie jest patrzeć każdego dnia jak robi postępy czy zaczyna mówic. Buźka
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez didado1 09 kwi 2006, 14:06
Towdy
podaj tytuł tego filmu proszę
znikłam i mnie nie ma .........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 09 kwi 2006, 14:09
hlip hlip ja też chcę normalnie no powiem wam że pomału mi sie udaje :D
znikłam i mnie nie ma .........

przez towdy 09 kwi 2006, 15:11
Didado, chyba przeoczyłaś, bo tytuł już podałem :D . film był ostatnio na TV4. gościu miał takie klasyczne fobie: bał sie dotykać klamek, jeździć windą, być porzuconym, z tego też powodu nie chciał się rozstawać na krok ze swoim psychiatrą, hehe :)
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

przez venom 09 kwi 2006, 17:40
moim zdaniem najlepiej przejsc sie na spacer (jesli to oczywiscie jest dzien, chociaz ja chodzilem i w nocy) ja w przypadku gdzy mnie dusi w nocy biore stilnox i po paru minutach przechodzi i ide slodko spac :)
w ciagu dnia spacer albo zajecie sie czyms , im bardziej myslisz o tym duszeniu tym bardziej sie to poglebia, wiem ze to nie jest takie proste ale coz :( w sumie nie ma innego wyjscia
pozdrawiam
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez cicha woda 09 kwi 2006, 19:44
Moim jedynym znanym sposobem na kluchę w gardle jest poczekanie aż samo przejdzie.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez snaefridur 09 kwi 2006, 19:49
Kładę się,otwieram okno i oddycham spokojnie i wolno.No i powtarzam sobie,że uduszenie mi nie grozi i staram się o tym nie myśleć.Teraz to już mój dobrze znany towarzysz,staram się go zlekceważyć i czekam ,aż przejdzie.Nie skupiam się na tym.Jesli chodzi o ten objaw to akurat możliwe,gorzej z bólem brzucha :/.
snaefridur

przez salma266 09 kwi 2006, 20:16
Dzisiaj czuję się fatalnie.Głowa mi pęka.Czuję okropne napięcie tak jakby coś chciało wyjsc z mojego mózgu.To okropne uczucie mogę przyrównac do takiego uczucia jak zdrętwieje np noga :roll: :roll:

Coś przeokropnego,i na dodatek nie można tego bólu w żaden sposób uśmierzyc ani złagodzic.Tabletka nie pomaga żadna :!:

Uczucie jakby mi sie zwijał mózg :!: :!: :!:
Zastanawia mnie jedno?dlacze3go w sytuacjii kiedy dobrze sie czuje jestem uśmiechnięta np też mnie to atakuje?nie wiem,nie potrafie sobie tego wytłumaczyc

trudno odbić się od dna...

przez anielka 09 kwi 2006, 22:11
właściwie to czuję się prawie gotowa, żeby zaczać życ bez tych wszystkich ograniczeń kt. wytworzyła we mnie nerwica...
ale jakoś mi ciężko... czuję się jak w matni, kokonie uplecionych z chorych, pełnych lęku i obaw myśli... zniekształconych przez chorobę i trzy lata wegetacji - walki z nerwicą...
czuję że potrzeba mi nieco nadzieji, wiatru w żagle, by odbić od tego niesprzyjającego lądu i skierować na przyjazne wody...
o dziwo granica pomiędzy zdrowiem i chorobą jest cieńka, tak cieńka i wątła jak myśl, która determinuje osobowość nerwowca...

czy ktoś jeszcze tak ma?

przez mamukaroli 09 kwi 2006, 22:50
Ja już nie mam siły, oprócz innych objawów nerwicy, tzn kłopoty z wychdzeniem z domu na przyklad, ciągłe zmęczenie.
Najbardziej męczą mnie ataki szybkiego bicia serca, budzę się i po kilku minutach serce wali mi jak po maratonie tzn np150-160na minutę ale na ty mnie koniec w ciągu dnia też zdaża się np 120 tak jakoś bez powodu.
Nie mam apetytu, już chyba 2 miesiące siedzę w domu nawet po chleb na róg ulicy trudno mi wyjść. Nie mam siły nawet zająć się domem, dziećmi.
Przeraża mnie częstotliwośc tych ataków.

przez shadow_no 09 kwi 2006, 23:09
A badania serducha zrobione ? ;)
Zazwyczaj to nasze nastawienie powoduje takie tempo bicia serca, ale ja radzę Ci zrobić sobie ekg serduszka, tak dla pewności.

Dużo było o nerwicy serca na tym forum, np. tutaj:
http://www.forum.nerwica.com/1-vt460.html?start=0
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Magnolia 09 kwi 2006, 23:32
Witam!Mówią,że nawet jak się jest na dnie to słychać pukanie od spodu.Zawsze jest coś co może nas wyzwolić z najgorszych kłopotów.Tylko trzeba chcieć dać sobie pomóc.Dla jednych jest to przyjaciółka,dla innych ksiądz lub psycholog.Człowiek pozostawiony samemu sobie "głupieje",a myśli które mamy jeszcze bardziej zatwierdzają nas w przekonaniu,że tak juz musi być.Ale z myślą jest tak jak z plotką wychodzi ptaszkiem a wraca bawołem (jeśli wiesz o co mic chodzi).Nerwicowcom często zdaję sie,że muszą rozgryźć jakiś problem,mysl żeby sie z nimi uporać.Ale nie,ciągła analiza jeszcze pogarsza stan,trzeba działać!Moim zdaniem najlepsza jest terapia u psyhologa,ciężka praca nad sobą.To jest jedyne wyjście.Pozdrawiam

Boli mnie życie

przez Kaja 73 09 kwi 2006, 23:45
Nie chcę Was zanudzać opowieściami jak zaczęła się moja "przygoda" z nerwicą. Powiem tylko że, niezły thiler powstał by na kanwie moich doswiadczeń. Swoją drogą, to cholernie niesprawiedliwe, że jedni tak łagodnie przepływają przez życie, a drugim los funduje takie "niespodzianki"
Przeszłam terapię, leczenie farmakologiczne (w toku) i myślałam, że już, już wychodzę... O jakże się myliłam!
Czy bolały Was czasem emocje? Radość, podniecenie? Wyobraźcie sobie, że idziecie na randkę, super prawda? Wychodzicie na ulicę i .... zamiast podekscytowania czujecie tylko łomot serducha, duszność, gulę w gardle i paniczny strach! Co ja wtedy robię? Wpadam do najbliższego sklepu, kupuję mineralną i sięgam po...Alprox. Często tak właśnie kończą się moje randki...w najbliższym sklepie. Jakie to żałosne.
Teraz znów udam się do mojej kochanej pani psycholog, która postawi mnie na nogi, a potem ... znów będę czekała kiedy moje emocje zaczną boleć.
Strasznego mam dzisiaj doła. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i oby emocje nigdy Was nie bolały

Sortuj wg