Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Fermina 15 mar 2006, 09:09
Witaj!
Znam ten lęk aż ZA dobrze... To wokół myśli, że zwariuję kręci się teraz mój świat... Najpierw wyobrażam sobie, że zachowuję się jakoś inaczej, a potem zaczynam się tego bać... Po wizycie u psychoterapeuty naprawdę się polepszyło, niestety już długo u niego nie byłam... Więc to wraca... Ale naprawdę da się z tym wygrać, trzeba po prostu znaleźć dobrego fachowca :)
;)

przez Moniczka 15 mar 2006, 09:10
Didado,podaj mi prosze swoj numer gadu-gadu

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 9:29 am ]
Wiecie co,jak tak ma wygladac psychoterapia to ja zwatpilam...Trzeci dzien od spotkania z terapeuta i juz objawy wracaja.Serce wali jak szalone,czuje nieustanny niepokoj bez powodu i wracaja mysli o smierci,o schizofrenii.Dobrze jest tylko w trakcie terapii i dzien,dwa po niej...Pozniej wszystko wraca do normy mimo ze staram sie zachowac postawe,walczyc,powtarzac cwiczenia terapeutyczne.Ja wiem,ze na to wszystko trzeba czasu i cierpliwosci ale ja juz go trace...Wstaje rano-przykladam reke do piersi,sprawdzam ile uderzen serca na minute,czy nie dostalam wylewu do oka(to przed lustrem),czy w kupce nie ma krwi,czy nie widze dziwnych obrazow na scianie.Nie,to zycie jak na hustawce a mnie juz sie od tego kreci w glowie...Tak nie moze byc...
Moniczka

przez Minhoi 15 mar 2006, 11:08
cenedra.... znakomite podejście:)

i prawdziwe - przecież każdy ma w sobie jakieś dziwactwa, natręctwa, zboczenia...
'Lęk przed utratą kontroli nad swoim zachowaniem' - to mój codzienny towarzysz. Dopada gównie osoby, które chcą być zawsze i wszędzie nalepsze.... które boją się utraty swojej stabilizacji, brak im spontaniczności a każde zachowanie odstające od 'normy' traktują jak zakazane!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez telimenka 15 mar 2006, 11:38
Ja w dziecinstwie zaciskalam zeby, ostatnio chyba znow mi sie to zdarza - po prostu czuje to po obudzeniu sie :!: Za duzo stresow, za malo odreagowania...

przez Michal78 15 mar 2006, 18:38
E tam, tylko na zdrowie wyjdzie.

Też mam to zagryzanie policzków od środka. Na to obrzydlistwa nie pomagają. Chyba żeby nagrać filmik od środka. Na pewno wygląda obrzydliwie. Chyba czas zmienić komórkę na jakąś nowocześniejszą ;-).

przez grown-up19 15 mar 2006, 21:15
jeśli chodzi o zgrzytanie i zaciskanie zębów podczas snu to dokładnie wiem o co chodzi. o ile samego zgrzytania nie słyszę to niestety czuję efekty zaciskania zębów... mianowicie bolą mnie przednie zęby okrutnie tuż po przebudzeniu... to taki przeszywający ból. ech... nic przyjemnego
Obrazek

przez VaBoom 15 mar 2006, 22:06
A czym grozi te zgryzanie policzków? Bo robię to maniakalnie :/
My body on the floor - a Kodak moment

przez Grażyna Połóg 16 mar 2006, 00:00
A znowu myślałam, że tę dziwną przypadłość posiadamtylko ja. :lol: Czym grozi, spytaj dentysty, on Ci może nawet zdjęcia pokazać. Ja to robię bardziej lub mniej od liceum, czyli jakieś 17 lat. (Właśnie sobie uświadomiłam) Kiedyś odkryła to pani dentystka u mnie, powiedziała, że bardzo źle, przepisała taki żel stomatologiczny sachol, prosiła, żeby smarować i powiedziała, że jeśli palę to będzię jeszcze gorzej. (był okres kiedy paliłam) Próbuję o tym zapomnieć, nie myśleć, nie koncentrować się na tym i trochę pomaga. jakiś miesiąc temu ładnie się wygoiło i nawet nie wiem jak wróciło. Podobnie jest z paznokciami, nie myśleć. Też parę razy mi się udało, ale jak urosły to trudno było o nich nie myśleć.
Czasem jestem toksyczna!

przez Grażyna Połóg 16 mar 2006, 00:13
Mi też się to zdarzało. Ktoś mi mówił, że zgrzytam, a czasem czuję przez sen.
Czasem jestem toksyczna!

przez VaBoom 16 mar 2006, 08:55
Ups :]
Oki
Od wczoraj nie ugryzłem ani razu.
Trochę jest wygojone.
<wytrzymać> <wytrzymać> <wytrzymać>
;)
My body on the floor - a Kodak moment

przez Grażyna Połóg 16 mar 2006, 09:01
Powodzenia!
Czasem jestem toksyczna!

przez towdy 16 mar 2006, 15:22
jeśli chodzi o paznokcie to kobiety chyba mają zdeczka bardziej komfortową sytuację. wiem, że istneje coś takiego jak tipsy, co mogłoby ochronić paznokcie przed obgryzieniem. no ale nie każda kobieta chyba lubi to nosić i nie wiem czy nosi się to na codzień. zreszta nie odłuczy to chyba nawyku a nie można nosić tipsów w nieskończoność...
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

Sortuj wg