Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez drań 13 mar 2006, 17:09
Dokładnie to jest nerwica natręctw, ja choruje na tą właśnie przypadłość ale na tle czystości.Mam tez podobnie do Ciebie.
Np. gdy patrze na mojego ukochanego małego siostrzeńca wyobrażam sobie np. co by sie stało jak by wział nożyczki czy nóż i nikt by tego nie widział.I dlatego "latam" cały czas za nim.Boje sie że mu sie coś stanie i myśle co by było w domu jak by umarł.
To jest chore co wypisuje :(
ExModerator

przez towdy 13 mar 2006, 17:34
tak tylko ja panicznie boję się też nawet jej reakcji... wiem że mnie nie wyśmieje bo to w końcu psychiatra... ale żebym się nie bał ona musiałaby to przeczytać wtedy kiedy mnie nie ma w pobliżu, a tak się nie da... :oops: :(
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

Manicure jego mać ;)

przez towdy 13 mar 2006, 17:57
czy miał ktoś może z was problem z obgryzaniem paznokci i udało mu się tego jakoś pozbyć? Ja niestety obgryzam namiętnie ;)... Próbowałem siłą woli przestać, ale się nie udało... często nawet nie zauważałem że zaczynam obgryzać paznokcie orintując się o tym dopiero po jakimś czasie. Smarowałem też paznokcie bezbarwnym, gorzkim lakierem z apteki, ale on w połączeniu ze śliną tracił działanie... Moje palce wygladają okropnie. Poradźcie coś proszę :kiss:
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cicha woda 13 mar 2006, 18:14
Ja również obgryzam nałogowo paznokcie i skórki wokół paznokci.
Niestety nie znalazłam na to sposobu.
Kurcze, to grosze niż rzuenie palenia! Z tym drugim mi się udało, a paznkocie jak obgryzałam tak obgryzam.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez mobbek 13 mar 2006, 18:41
popieram w 100% wypowiedz wczesniejsza ;)

przez mobbek 13 mar 2006, 18:48
tak, ja mam odczucia ze lece do tylu ale wiadomo inni moga odczuwac to innaczej np w bok.. kiedys lezac w lozku przed zasnieciem czulem ze spadam w jakas nieznana mi glebie.. trfalo to chyba z 5 min ale nie staralem sie z tym walczyc.. chcialem to poznac no i poznalem ;) tyle ze to nie jest przyjemne.. dziwne to wszystko co dzieje sie w glowie ;/

pozdrawiam

przez mobbek 13 mar 2006, 18:52
ja tego nie robie :)

przez mobbek 13 mar 2006, 19:02
ja tak mialem ale tylko raz w zyciu.. zobaczylem w internecie jak Alkaida zarzyna (doslownie) czlowieka przed kamera.. tak to na mnie zadzialalo ze po 15 min kiedy rozmawialem z moja mama slyszalem mysli zabije Cie itd.. czulem ze musze ja zabic zeby poczuc sie lepiej.. MASAKRA!!! powiedzialem o tych myslach mojej mamie i to mi pomoglo.. pozniej przeszlo.. nigdy nie myslalem ze widok zabijnego czlowieka moze spowodowac takie mysli w stosunku do najblizszych. NIE OGLADAJCIE TEGO!!!

pozdrawiam

przez toya75 13 mar 2006, 19:02
A ja drastycznie postaniwiłam zmienic swoje życie tzn.byc bardziej usmiechnietą, olewac wiele rzeczy,i przestać obgryzac paznokcie.I co sie okazało??? Wpadłam w nerwicę lekową :?
toya75

przez VaBoom 13 mar 2006, 19:05
Bo trzeba odstawiać stopniowo ;) Przez kilka tygodni nie obgryzałem ale maniakalnie stukałem paznokciami po zębach i chodziłem z palcami w buzi :> Po jakimś czasie i to przeszło ;)

Są też takie lakiery, których nie widać ale są paskudne w smaku i mają niby pomóc.
Popytaj w aptece ;)
My body on the floor - a Kodak moment

przez didado1 13 mar 2006, 19:29
Ja osobiście Cię Smierć nie rozumiem chcesz albo nie chcesz? tak czytam niektóre Twoje posty i wywnioskowałam że chcesz pomocy bo tu jestes, nie olałeś wszystkiego bo interesują Cię pewne sprawy tak zupełnie z normalnego życia jak każdego z nas, myślę sobie że oprucz tego że masz nerwicę, jesteś bardzo samotny w tym G...... i bardzo Ci by była wskazana pomocna dłoń, pomyśl nie wszyscy ludzie na tym świecie są okrutni i nie można wszystkich zklasyfikować do jednego worka, poprostu trzeba komuś zaufać, wiem 100% że ta choroba jest niepoważna i potrafi z człowiekiem wyprawiać cuda ale nie można się poddawać, nie TY jesteś z innego świata.
Musiałam to w koncu napisać bo strasznie dużo smutku z Twoich postów płynie aż nie mągę czasami tego czytać.
Nawiązując do tematu przed czym Ty uciekasz? przed zyciem?
Zycze Ci bardzo dużego optymizmu na przyszłość, no i oczywiście całej reszcie :D :D :D :D :D :D :D :D :D

przez Nonenow 13 mar 2006, 21:06
Wiem ze to truizm, ale nic nie trwa wiecznie - zly okres tez predzej czy pozniej minie. A pozniej bedziesz miala klopot z uwierzeniem w to, jak sie kiedys meczylas, zobaczysz.

Oczywiscie

przez dzasti13 13 mar 2006, 21:38
Oczywiscie ,ze w smierci jest duzo pytan ?tez staram sie go zrozumiec i sie zastanawiam ,bo nieraz pisze ludziom co maja zrobic ,a sam mowi ze jego zycie juz przeszlo, niema sensu zyc!Wiec niewiem ,nierozumiem jak on mysli .Dlatego Smiercio....Odpowiedz nam prosze co sie z toba dzieje ,dlaczego tak myslisz? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

Sortuj wg