Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Zastanawiam się...

przez Grażyna Połóg 04 mar 2006, 21:25
Zastanawiam się nad udaniem się do lekarza. Chcę to zrobić ze względu na moich bliskich. Boję się jednak, że się okarze, iż po prostu mam paskudny charakter i nic mi tak naprawdę nie jest. Wtedy chyba się załamię. Chyba nie wiem, jak być normalną, czy ktoś wogóle to wie.
Czasem jestem toksyczna!

przez Mefisto 04 mar 2006, 22:26
Pisałem już o mojej sytuacji w jednym z postów.
Ze mną było idetycznie najpierw szpital , ostatecznie skonczylo sie na psychologu; stwierdził że to nadpobudliwość emocjonalna z antycypacją lęku , długotrwały taki stan może przerodzić sie w nerwice lękową-
niestety tak jak u :( mnie

ale od tego sie nie umiera ;)

przez bibi 04 mar 2006, 23:47
Grazyko.
według mnie nie ma się nad czym zastanawiać.
nic nie stracisz jeżeli się tam udasz za to wyjaśnione zostaną ci twoje pytania i obawy
o temperamencie już rozmawialiśmy na forum....
nie bardzo braliśmy go pod uwagę.
nie pisałaś w sumie co ci tak naprawdę dolega
z twoich postów wywnioskowac można że nie radzisz sobie z codziennym zyciem , że cię przerasta.....że może powoli łapiesz nerwicę....ona też objawia się frustracją i agresją
może wystarczył by ci odpoczynek? relaks, cisza....
a może już potrzebujesz leków?
przejdź się do lekarza
pozdrawiam ciepło:*
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bibi 04 mar 2006, 23:54
witaj
PROPANOROL --pierwsze słysze
jaki to ma skład ?
objawy masz nerwicy....ale to moze tylko lekarz ustalic
byłas u psychiatry?
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Magda-27 05 mar 2006, 09:58
Chyba propranolol :D . To lek na nadciśnienie.
Przyjaciel forum

poranek (otwieram oczy i ??

przez daablenart 05 mar 2006, 10:58
witajcie mam do was pytanie ??? co czujecie po przebudzeniu ? jakie macie odczucia. Bo u mnie zastało takie zamartwianie się co rano co będzie jaki będzie dzień czy niezłapie dołka. Zaraz z rana dopadają mnie takie złe myśli.Walczę z nimi, próbuje je zastępować pozytywnymi myślami ale niezawsze się udaje? chciałbym wiedzieć jak jest z wami nerwuski ? aaa zauwarzyłem że wieczorkiem czuje się o wiele lepiej niz rano(:

chciałem się pochwalić :) że dałem sobie juz spokuj z wkręcaniem siobie schizofreni. Myślę czasem o niej ale niezajmuje mi to już całego dnia. Poprostu mniej się jej boję.

przez kukubara 05 mar 2006, 11:39
A ja jak sie budze to przedewszystkim bardzo szybko,nie pamietam juz jak to jest przeciagnac sie ,ziewnac albo polezec.Czuje od razu uscisk w dolku a moje mysli kraza wlasnie przy temacie _znowu mnie sciska,nastepny dzien itd..Ale po pol godzinie przechodzi i jest ok to trwa tak dlugo ,ze jestem przyzwyczajona.

[ Dodano: Nie Mar 05, 2006 10:43 am ]
Tak jest oczywiscie w domu jednak gdy jestem gdzies poza to juz jest gorzej ,budzac sie w nie swoim lozku i na "obcym"terenie uczucie niepokoju jest duzo silniejsze,staram sie wtedy czyms zajac i przechodzi.

przez andzia81 05 mar 2006, 12:06
tak propranolol wypisał mi lekarz narzie pije tylko melise ale ona mi nie pomaga juz boję sie wybrać do psychiatry:((

przez Friday 05 mar 2006, 12:21
Problem w tym, że byłam u czterech różnych lekarzy, robiłam badania i nikt nie ma pomysłu, co to jest.
Ale właśnie przechodzi.
Od kiedy biorę Lexapro, mija mi też refluks żołądkowy. Organizm to jednak strasznie skomplikowana machina, psychika i ciało - wszystko jest ze sobą powiązane bardziej, niż mogłoby się wydawać.

Zwariuję...

przez Moniczka 05 mar 2006, 12:28
Ja juz nie mam sily-mimo lekow,mimo rozmow z lekarzem,mimo fachowej literatury wbilam sobie do glowy,ze mnie dopada lub dopadnie schizofrenia albo choroba psychiczna.Nie moge po prostu uwierzyc,ze mam nerwice lekowa a dziwne objawy plus poczucie nierealnosci powoduja,ze mam najgorsze obawy.Pomocy...bo naprawde zwariuje
Moniczka

przez didado1 05 mar 2006, 12:40
przerabiałam to u mie psycho to wykluczyła t.j. schizofremie tez sie bałam
Wyjasnienie jest takie: dopuki widzisz co jest u Ciebie nie w porzadku to jest ok!! Gorzej jak zaczniesz myslec ze Twoje zachowanie to normalna sprawa!!!A przecierz widzisz co jest nie tak i nie zaprzeczasz i chcesz to zmienic!
napisze na e-mail (moze pomożesz mi jak mam sie wycząłgać z domu
:D :D :D
pozdrawiam

przez kukubara 05 mar 2006, 12:41
Moniczko nie zwariujesz,wiesz o tym ,ze przewaznie choruja ludzie ,ktorzy nigdy nawet nie pomysleli o schizofrenii ,to tylko nerwica meczaca ale w miare do wyleczenia,buziaczki i uwierz mi wiem co mowie

Sortuj wg