Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Moniczka 12 lut 2006, 19:15
Beta,ale moje zapominanie nie wynika z roztrzepania ale z innego niewiadomego powodu.Ja do tej pory pamietam twarze i nazwiska ludzi,ktorych znalam jako dziecko!Tu chodzi o to,ze nagle dostalam zaniku umyslu-jak przy wylewie,bo ja wiem...nagle czarna dziura.To tak jakbym zapomniala,ze widelec nazywa sie widelec.I to mnie przeraza.Normalnie to ja zapamietam kazdego,kogo widzialam choc tylko minute.Pomozcie mi.CZY JA JESTEM CHORA???CO SIE ZE MNA DZIEJE???
Moniczka

znowu pytanie

przez kukubara 12 lut 2006, 21:06
Czy tylko psychiatra moze odroznic depresje lekowa od nerwicy lekowej? .Moze znacie sposob zebym mogla sama to stwierdzic? Od tyg biore rexetin a nie jestem pewna na co mi go dala lekarka?

hmm...

przez krwawa_merry 12 lut 2006, 21:10
a czy wy chodzicie do tych psychologow prywatnie czy panstwowo bo hmm... ta co tydzen placic to STRASZNE!!! Ja wogole niemam pojecia gdzie moge takowego psychologa znalesc!! I czy jesli jest panstwowy to czy potrzebuje skierowania od lekarza pierwszego kontaktu?? Czuje ze potrzebuje pomocy ale niewiem jak sie do tego zabrac :cry: :cry: :cry:
POMÓŻCIE!!!!! :oops:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beti35 12 lut 2006, 21:40
Paroksetyna - selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.

Nazwa chemiczna: (-)-trans-4-(p-Fluorofenylo)-3-{[3,4-(metylenodioksy)-fenoksy]-metylo}-piperydyna trans-(-)-3-[(1,3-Benzodioksolo-5-iloksy)-metylo]-4-(4-fluorofenylo)-piperydyna (-)-trans-5-[(4-p-Fluorofenylo-3-piperydylo)-metoksy]-1,3-benzodioksol

Nazwy handlowe: Seroxat, Rexetin, Paxtin, Paxil.

Jest sprzedawana w tabletkach 20 i 40mg.

Dawkowanie: 10-50mg na dobę. W razie braku poprawy dawki zwiększa się o 10mg.

Paroksetyna jest silnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Ma zrównoważony wpływ na napęd psychomotoryczny, działa przeciwlękowo.

Pełne działanie leku ujawnia się po 2-4 tygodniach.

Objawy uboczne: nudności, wymioty, suchość w ustach, nadmierna potliwość, zmniejszenie masy ciała, senność, bóle głowy.

Paroksetyna jest stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych o średnim nasileniu i ciężkim nasileniu, także z objawami lęku. Jest lekiem bezpiecznym stosowanym w depresji u ludzi w wieku podeszłym. Daje też dobre rezultaty w leczeniu nerwicy natręctw, fobii społecznej, napadów paniki.

Paroksetyny nie należy łączyć z IMAO. Leczenie paroksetyną można rozpocząć 2 tygodnie po podaniu ostatniej dawki Inhibitorów MAO. Nie należy pić alkoholu w czasie leczenia paroksetyną.

przez bibi 12 lut 2006, 22:27
jak widac po leku, to dostałaś go na jakieś zaburzenia nerwowe. jakąś depresję, lęki....
a z jakimi objawami poszłaś o lekarza??
odnośnie pytania to owszem można. , ale mimo wszystko trzeba zrobić dodatkowe badania, bo a nóż to może być coś innego.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Tygryska 12 lut 2006, 22:39
Ja chodzę państwowo- do osrodka akademickiego
Jeśli jesteś studentka moge dać namiary, ale raczej bedziesz musiała poczekac na rozpoczecie terapii.

Nie potrzeba absolutnie zadnego skierowania. Państwowo możesz poprostu znaleźć poradnie zdrowia psychicznego dla twojego rejonu(patrz ksiązka telefoniczna), póść i się zapisać. Tylko przygotuj sie na spore oczekiwanie na wizyte.

czy to normalne? czy to objaw nerwicy?

przez grown-up19 12 lut 2006, 23:01
macie czasami wrażenie, gdy idziecie pieszo, że tracicie czucie w nogach i że ziemia wam faluje pod nogami? tak właśnie ja mam od niedawna. kolejny objaw to gdy się położę, czuję taką 'niemoc' ogromne zmęczenie, wydaje mi się , że jestem sparaliżowany. czy to objaw nerwicy?
Obrazek

przez beata0281 12 lut 2006, 23:04
zle mnie zrozumiałaś, a to był tylko przykład
Re: znowu pytanie

przez reirei 12 lut 2006, 23:07
kukubara napisał(a):Czy tylko psychiatra moze odroznic depresje lekowa od nerwicy lekowej?
Istnieje coś takiego jak depresja lękowa? na czym to polega :shock:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez bibi 12 lut 2006, 23:07
zasadowica jest wynikiem nagminnej hiperwentylacji. W organiżmie dochodzi do chemicznych zmian i we krwi jest za mało dwutlenku węgla.

żeby do tego nie dopuścic ( do hiperwentylacji) należy najlepiej oddychać nosem. ale jeżeli już komuś zaczął się przytrafiać atak i poczuł już że zaczyna mu się w głowie kręcić i poczuł lęk ze właśnie znów sie źle czuje to powinien wziąść torebkę i oddychać swoim własnym wydychanym powietrzem.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez reirei 12 lut 2006, 23:14
być może tak, jeśli jest to połączone z jakimś "strachem" przed wychodzeniem to prawie na pewno. Ja miałem tak na początku, ale "fobia" wyszła dopiero później - tłumaczyłem sobie poprostu że jestem domatorem :)
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

Sortuj wg