Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Magda-27 09 lut 2006, 12:03
No więc opowiadam... Było nas tylko 4 osoby: 3 babki i 1 facet. Na początku trochę sztywno bo nikt się nie znał, ale jakoś się rozkręciliśmy i już nawet zdecydowaliśmy mówić sobie po imieniu :D . Każdy opowiedział coś o sobie, jak zaczęła się nerwica, czego spodziewamy się po terapii itp. Na pierwszy rzut przerobiliśy życiorys jednej kobiety i po tym co usłyszałam doszłam do wniosku że moje problemy to pestka w porównaniu z jej problemami. Nie dosyć, że ma nerwicę to jeszcze choruje od ponad 20 lat na bardzo rzadką chorobę mięśni :cry: . Ogólnie było bardzo miło i nawet nie wiem kiedy przeleciały te 2 godziny. Teraz już wiem, że nie było się czego bać i pewnie żałowałabym gdybym tam nie pojechała. Ludzie byli naprawde super i mam nadzieję, że każde spotkanie będzie mnie tak podnosiło na duchu. Ogólnie jestem bardzo zadowolona i pozytywnie nastawiona. Oby tak dalej......
Przyjaciel forum

przez KOREK 09 lut 2006, 12:07
Oby tak dalej.... :D

przez Różyczka 09 lut 2006, 12:33
Jego dziadek umarł miesiąc temu.Mój przyjaciel był z nim mocno związany,ale nie podejzewałam,ze aż tak mocno, żeby rozpaczać po jego śmierci.To trwa i trwa,już sama nie wiem co mam robić, a bardzo zależy mi na Jego szczęściu:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez innge 09 lut 2006, 12:42
Magda-27 napisał(a):No więc opowiadam... Było nas tylko 4 osoby: 3 babki i 1 facet. Ogólnie było bardzo miło i nawet nie wiem kiedy przeleciały te 2 godziny. Teraz już wiem, że nie było się czego bać i pewnie żałowałabym gdybym tam nie pojechała. Ludzie byli naprawde super i mam nadzieję, że każde spotkanie będzie mnie tak podnosiło na duchu. Ogólnie jestem bardzo zadowolona i pozytywnie nastawiona. Oby tak dalej......

Magda-27 milo slyszec, ze trafilas na grupe, ktora ci odpowiada :D moze to, ze jest was tylko 4 osoby bedzie lepsze dla kazdego z osobna ;)
pozdrawiam
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

przez cicha woda 09 lut 2006, 12:53
Bardzo się cieszę Magdo że grupa Tobie odpowiada.
Ja chodzę na terapię grupową do DDA, jest nas trochę więcej a całe spotkanie trwa półtorej godziny. Zawsze tak mi szybko mija że czuję jakbym tam siedziała zaledwie pół godziny.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez KOREK 09 lut 2006, 12:54
To chyba całkowicie naturalna reakcja po utracie bliskiej osoby.O zadnej depresji/czyli chorobie/ narazie nie moze byc mowy.Daj mu jeszcze troche czasu.W koncu dojdzie do siebie po tak ciezkim przezyciu.Rozyczko w tych sprawach czas jest najlepszym lekarstwem i najlepiej goi rany.

Nerwica?

przez Anatol 09 lut 2006, 13:03
Witajcie!
Od dwóch miesięcy mam następujące objawy:
Ból w klatce piersiowej, a właściwie taki ucisk, promieniujący do szyi. Ucisk szyi gardła. Ponadto zaczęły mi drętwieć dwa palce lewej ręki (mały i serdeczny).
Ból pleców , brzucha, mięśni, częste posiedzenia w wc. Ogólnie złe
samopoczucie. Sypiam jednak bardzo dobrze, nie mam kłopotów z zasypianiem i
snem.
Ostatni czas to wiele stresów wywołanych pracą a nede wszystko panicznym strachem przed urojonymi chorobami. Im dłużej siedziałem przed komputerem i czytałem o objawach różnych chorób tym więcej znajdowałem ich u siebie.
Dodam, że nigdy wcześniej nie chorowałem. Nie wiem co to antybiotyk, od 20 lat nie byłem u lekarza. W chwilach relaksu te objawy zanikają.
Czy powinienem iść z tym do lekarza, czy można jakoś nad tym zapanować domowymi sposobami (nerwosol, melisa, magnez, wit.B...?).
Byłbym wdzięczny za wszelkie wypowiedzi.
Co ten stres może wyprawiać z ludźmi!!!
Pozdrawiam wszystkich!

przez KOREK 09 lut 2006, 13:10
No jasne ze sie mozesz"leczyc"domowymi sposobami:melisa,nerwosol,deprim,persen,hova,validol,magnez,wit B...A po kilku miesiacach lub latach takiego leczenia i tak pojdziesz do lekarza.Wiec lepiej idz od razu.Dobrze jest uczyc sie na błedach,ale najlepiej ...cudzych.

przez agnes635 09 lut 2006, 13:16
Witaj Anatolu :)
Jak najbardziej zgadzam się z Koreczkiem.Po co się męczyć,szarpać z samym sobą,odwlekanie wizyty u lekarza to błąd-wiem coś o tym.
A my będziemy Cię wspierać jak potrafimy najlepiej. :)

przez bibi 09 lut 2006, 13:25
tak się cieszę:D :*:*
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez bibi 09 lut 2006, 13:25
Witaj Anatolu !:D:D:D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez paula 09 lut 2006, 13:28
Ja myśle, że te objawy to pewnie wina stresu, piszesz, że gdy jestes zrelaksowany te objawy znikają. Dla pewnosci powinieneś sobie zrobic podstawowe badania. A gdy dalej bedziesz sie denerwował i miał lęki, również o swoje zdrowie to powinieneś skonsutowac sie z psychologiem!

Pozdrawiam! Wiedz, że nie jesteś osamotniony w swoich problemach! :)

PS. Nie stawiaj sobie sam diagnozy po przeczytaniu artykułów w internecie, bo niepotrzebnie sie nakrecasz! Uwierz mi, sama to przechodziłam!

przez paula 09 lut 2006, 13:35
Super! Widzisz Magdo nie było tak źle! Cieszę sie , że jesteś zadowolona z tego spotkania. Każde kolejne bedzie nastepnym krokiem ku wyzdrowieniu! Trzymam kciuki!

:lol:

przez Tygryska 09 lut 2006, 13:37
:D :D :D

Sortuj wg