Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anjjjja 07 lut 2006, 16:12
i myslisz Bibi ,ze to cos daje ?jakos nie bardzo by to na mnie podzialalo ,tak mi sie wydaje ,chociaz jestem czlowiekiem wylewnym.

przez Moniczka 07 lut 2006, 16:18
Krzysztof,to podaj mi dane i adres tego lekarza.Poznalam juz setki lekarzy i zaden nic nie wie,albo sie smieje-bagatelizuje sprawe,mowi ze to nerwica,ze nie ma sie czym przejmowac.Tylko czemu mimo terapii i silnych lekow czuje sie coraz gorzej?
Moniczka

przez Magnolia 07 lut 2006, 16:32
Moniko!Potrzebna Ci dobra terapia,takie rzeczy nie biorą sie "z sufitu" tylko z tego,że masz jakis problem nie wiem w żuciu prywatnym,zawodowym(nie znam Cie wiec zgaduje) którego nie chcesz do siebie dopuścić.Psychika nam płate różne figle tylko po to żebyśmy nie myśleli o tym co jest dla nas niewygodne.Zapewniam Cie ze nie jestes na coś chora,mały procent przypadków naprawde ma swoje podłoże w zdrowiu fizycznym.Więc nie histeryzuj i logicznie popatrz na swoje dolegliwości a nie mów od razu ze coś Ci nie pomaga i nikt Cie nie rozumie!Troche więcej optymizmu....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bibi 07 lut 2006, 16:33
jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. :D
Magda! ciesze się że odrzuciłaś przekonania i zahamowania i żeby jeszcze bardziej sobie pomóc zdecydowałaś się na tego typu terapie. :D
tak jak powiedziałaś, jak będzie źle ...to zawsze możesz zrezygnować. I pamiętaj na poczatku nie musisz mówić.(jak nie chcesz) Spokojnie powiedz że jeszcze nie jesteś na to gotowa.
buziaki
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Moniczka 07 lut 2006, 16:43
Moze to jeszcze mysl o pogrzebie babc oraz dziadka siedzi w mojej podswiadomosci-za duzo pogrzebow w krotkim czasie.Super, zrobili ze mnie dyzurnego histeryka tego portalu tymczasem widze tu innych,ktorzy panikuja bardziej i non stop siedza przed ekranem
Moniczka

przez bibi 07 lut 2006, 16:46
Moniczko--przepraszam :*
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Magda-27 07 lut 2006, 17:55
Dzięki Bibi za dobre słowa, Ty to zawsze umiesz człowieka pocieszyć :D :D :D buziaczki
Przyjaciel forum

przez paula 07 lut 2006, 18:04
Ja źródeł swojej nerwicy również , jak wielu z was dopatruje właśnie w dzieciństwie, a raczej w szybkim staniu sie dorosłą osobą! Moja mama zmarła jak miałam 10 lat, a ojciec był alkoholikiem, też juz nie zyje! Przez te wszystkie lata starałam sie byc normalną dziewczyną i za taką mnie uważali inni. Moja nerwica ujawniła się po wielu latach, kiedy myslałam, że już nic złego sie nie stanie, że juz wszystko mam za sobą! A jednak, kolejne złe doświadczenie - choroba. Ale mam nadzieję, że wylecze się i będę żyła jak "normalni" ludzie!

Co nas nie zabije, to nas wzmocni!!!

przez Moniczka 07 lut 2006, 18:28
Nie mam Ci nic za zle bibi.Wiem,ze bywam upierdliwa.Moi najblizsi przezywaja te meczarnie kazdego dnia.Tutaj na forum mam najwiecej przyjaciol,ktorzy mnie rozumieja.To ja powinnam przeprosic,ze tak marudze,ale najzwyczajniej niepokoje sie o siebie.Na szczescie dzis jest troche lepiej-czytam sobie ksiazeczke,ogladam telewizje,zjadlam dobre ciacho.Ech,zycie....
Moniczka

Bole glowy-stan nerwowy?

przez Moniczka 07 lut 2006, 19:24
Uwazaja mnie tu za hipochondryka,nadwrazliwca itd.,ale ja tylko badam swoje objawy ktore zreszta przydarzaja sie i innym.
Malo piszecie o bolach glowy-czy one bywaja nerwicowe?Co powiecie na moj przypadek,ze boli mnie glowa z tylu,nad karkiem tylko po lewej stronie.Bol jest przerazajacy,nagly-jakbym miala wbijany caly stol w to miejsce.Horror.Gdy poruszam twarza bol sie nasila niewyobrazalnie.Kiedys myslalam,ze to wylew sie zaczyna ale skoro jeszcze zyje....
Moniczka

przez paula 07 lut 2006, 19:49
A ja myslę, że nie można uogólniać. Nerwica u każdego może zacząć się w różny sposób, może mieć różne przyczyny oraz przebieg. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne doświadczenia zyciowe. ja osobiście uważam, że to w jakich warunkach sie wychowaliśmy, w jakich warunkach obecnie zyjemy, jakimi jestesmy ludźmi ma wpływ na to, czy chorujemy czy nie.

Znalezienie przycyzny ... i co dalej?

przez Mada 07 lut 2006, 20:39
Jestem ciekawa, jedynym wyjsciem z nerwicy jest znalezienie przyczyny. Powiedzmy ze znalazlam przyczyne... i co dalej?

przez bibi 07 lut 2006, 20:45
mada, a możesz nam zdradzic co jest przyczyną?

przez atrucha 07 lut 2006, 20:46
"Strasznie się porównuję i zaczyna mnie to coraz bardziej wyżerać od środka. Wkurzam się na siebie, że nie widzę niczego dobrego w sobie, żadnej wartości. Pamiętam, że moja mama też mnie wciąż porównywała z innymi i myślę, że wyrobiła we mnie ten nawyk. A ja chciałbym tylko się cieszyć z tego, co mam i jaki jestem, dostrzec rzeczy wartościowe w sobie i powiedzieć sobie z czystym sercem: Jesteś OK."
Przyjaciel forum

Sortuj wg