Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez innge 31 sty 2006, 10:49
agnes635 , przepraszam cie za te pomylki. leki mi dzis okropnie mieszaja w glowie :( przepraszam raz jeszczsze...
Ostatnio edytowano 31 sty 2006, 12:06 przez innge, łącznie edytowano 1 raz
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

przez Moniczka 31 sty 2006, 10:59
To straszne,co glowa jest w stanie wmowic jezykowi.Jak to COS kieruje naszym umyslem.
Zawsze gdy jest mi smutno i zle wlaczam Phila Collinsa i spiewam na glos jego szybkie songi-chce sobie wmowic,ze nic mi nie jest.
Czlowiek wariuje
Kto wam powiedzial,ze te problemy z mowieniem to nerwica.Mialam juz tyle badan.Skad wiedziec,ze to nerwy a nic grozniejszego?
Ludzie,przeciez ja lada miesiac mam isc do szkoly jako nauczyciel-ale bede wygladac...
Moniczka

przez Moniczka 31 sty 2006, 11:00
tak,laczac tysiace faktow wychodzi na to,ze to straszna nerwica
Moniczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnes635 31 sty 2006, 11:04
Moja nerwica została zdiagnozowana rok temu,jednak już wczesniej domyślałam się co mi jest .Jednak do psychiatry poszłam dopiero jak czułam,że dalej nie dam rady,że ktoś musi mi pomóc.Ja chyba wstydziłam się,bałam ,że ktoś może uznać mnie za wariatkę(bo kto chodzi do psychiatry :?:
Leczyłam się xanaxem który bardzo mi pomógł

przez innge 31 sty 2006, 11:07
ja przeszlam chyba wiekszosc testow neuro i fiz... wiec to nerwica... po za tym nie jest to zawsze, czyli nic fiz, a ze my znamy siebie najlepiej przy odrobinie analizy, mozna dojsc do takich wnioskow...
ale o bys miala zupelnie co innego, a ja sie wierutnie myle...

ja moge tylko o sobie...

przez innge 31 sty 2006, 11:10
ale 1 diagnoza to byla: nerwica lekowa?
Ostatnio edytowano 31 sty 2006, 12:07 przez innge, łącznie edytowano 1 raz

przez innge 31 sty 2006, 11:14
no wlasnie taka pie..........suka :?

Re: Możecie jakoś pomóc ?

przez bibi 31 sty 2006, 11:27
Michałku ja równiez cię witam :)
męczysz sie z tą chorobą aż 14 lat!!!
to musi być straszne!

piszesz że brałeś różne leki , niektóre ci pomagały , ale nierozumiem czemu tak je zmieniałeś??? co się takiego działo? i co na to psychiatra?
tak pozwolił ci brać co rusz to inne leki?

pzeciez my na forum juz (że tak powiem) nowicjuszom wpajamy że regularne branie leków, oraz psychoterapia jest najważniejsza!!! co z tego ze potem są zejścia z leków? wszystko można wytrzymać , ale trzeba być na to przygotowanym!
jeżeli się mylę to mnie popraw,
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez agnes635 31 sty 2006, 11:32
Innge co to jest depersonalizacja?.
Tak.Pierwsza wizyta u psychiatry i diagnoza;nerwica lękowa.Powiedział,że na odległość widać,że mam nerwicę i po rozmowie z nim(pierwsze 10 minut plakałam i próbowałam się uspokoić)stwierdzil typowe objawy tej choroby.Myślę,że z lekiem też utrafił.

przez innge 31 sty 2006, 11:56
agnes635-strasznie cie przepraszam, przez te leki wszystko mi sie miesza, a nie chce sie isc polozyc :roll: to bylo skierowane pytanie do Ania1976 i zaraz je tu wkleje...

Ania1976
Ania1976 napisał(a):Innge! Osob z Depersonalizacja. Mi sie tez czesto wydaje, ze ktos za mnie mysli, mowi.
Tlumacze to sobie, ze moze to moj Aniol Stroz, Instynkt samozachowawczy, Sila zyciowa. Ponoc, ostatnio odkryto w Kosmosie warunki sprzyjajace istnieniu Zycia podobnego do Naszego...

tak... mi sie wydawalo, ze bog za mnie mowi i wtedy inna podmysla, mysle sobie: wow to bylo madre, ciekawe...-ja tego bym nigdy nie wymyslila. kiedys bylam tym zafascynowna, ze uzywa mnie, zeby powiedzic te slowa-czulam sie zaszczycona... nie widzialam w tym zadnego zagrozenia... uspokajalo mnie to wrecz

no ale dalas mi nadzieje, ze gdzies tam ktos szukuje nowego lokum dla nas a wiec bede cie wypatrywac z malym/ogromnym chlopcem na rekach[quote]

i mam pytanie:
-jak wygladalo twoje diagnozowanie? nie chodzi mi o szczegoly osobiste, nie chcialabym cie stawiac w trudnej sytuacji. chodzi o to jakie byly twoje kolejne diagnozy? i jaki czas bylas leczona na danej diagnozie?
teraz masz: depersonalizacja?

bardzo prosilabym cie o odpowiedz :?

chyba bede na nowo diagnozowana :roll:

przez Dana 31 sty 2006, 13:06
A mój lekarz zapytany przeze mnie czy mam nerwicę, stwierdził, że to przestarzały termin, pod który podpina się wiele różnych zaburzeń. Mi powiedział tylko, że mam lęki o czym sama wiem oraz ,że ich przyczyną mogą być zmiany biochemiczne w mózgu, a niekoniecznie jakieś konflikty wewnętrzne. Myślę, że ważniejsze od diagnozy, nazwa taka czy inna nie zmienia stanu zdrowia, jest skupienie na walce z objawami.

przez innge 31 sty 2006, 13:15
Dana napisał(a):A mój lekarz zapytany przeze mnie czy mam nerwicę, stwierdził, że to przestarzały termin, pod który podpina się wiele różnych zaburzeń. ważniejsze od diagnozy, nazwa taka czy inna nie zmienia stanu zdrowia, jest skupienie na walce z objawami.

masz racje od ponad 5 lat sa to: zaburznia u nas zwlaszcza czeste, jest to zaburzenie lekowe z depresja wiesz takie jednostki chorobowe, ktory rzadko wystepuja w czystej formie...
ale mozesz tez miec:
-bordeline
-depersonalizacje
-itd.

leczy sie te wszystkie cholerstwa podobnie, jesli mowimy o farmie.

:arrow: ja lubie wiedzic, skoro nie mam czystej choroby to w jakich kierunkach mam tendencje. i ja lubie systematyke, uwielbiam wrecz ;)

przez LINA 31 sty 2006, 14:27
Witajcie.
U mnie nerwica pojawiła się nagle, niespodziewanie na ulicy.
Przed wyjściem z domu czułam poddenerwowanie, ale tak było już wiele razy. Jednak myliłam się. Idąc chodnikiem nagle poczułam jakby coś pękło mi w głowie no i stało się: maxsymalna dezorientacja- wszystko co było wokół migotało, było zbyt wyraziste, aż mnie denerwowało nawet głosy ludzi. Nie potrafiłam ustać na nogach. No i do tego tradycyjnie:
-walące serce,
-ból głowy
- zimny pot i wybuchy gorąca. Nie mogłam wrócić do domu.
TO BYŁ KOSZMAR :!:
Od tamtej pory bałam się wychodzić z domu, ale na szczęcie mam to już za sobą ( leczę się ok. 2 lata ). Miałam przeróżne objawy. Od pewnego czasu funkcjonuję normalnie i mam nadzieję, że już nie długo lekarz pozwoli mi odstawić leki.

POZDRAWIM WSZYSKICH bardzo gorąco.

przez cicha woda 31 sty 2006, 14:53
Jąkałam się jak byłam mała a teraz zdarza się to u mnie w sytuacjach stresowych. Myślę że jakanie zdecydowanie pojawia się na tle nerwowym.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Sortuj wg