Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Czesia 28 paź 2007, 19:18
Mam tak samo.

Od dziecka mówiono mi ze jestem utalentowana , madra itp. na pewno jest w tym duzo prawdy, ale zamiast mi pomoc to mi to zaszkodzilo.

tez mam mnostwo pomysłow, ale jak przystepuje do realizacji to moj zapał gasnie.

podziwiam i zzdroszcze osobom bardziej zdyscyplinowanym niz ja

to chyba jest perfekcjonizm?

przez chris79 29 paź 2007, 16:30
Jeezuuu mam dokladnie to samo co Liwia :((
Wszystkie objawy sie zgadzaja.
Bylem u 2 roznych laryngologow i nic. Robiono mi badania sluchu i nic. Mialem robione badanie tomografi komp. i rezonansu mag. - nic nie wykazaly, lekarz mi mowi, ze jestem zdrowy :/
Bylem u ortopedy, bo gdzies wyczytalem, ze moze miec to zwiazek z kregoslupem. Zrobilem RTG gornej czesci kregoslupa i nic. Znaczy bylo tam jakies skrzywienie kregow C5-C7 bodajze, ale ortopeda powiedzial, ze to mogloby miec wplyw jedynie na bole szyji, a mnie szyja nie boli.
Do tej pory nie bralem pod uwage tego, ze napiecie, nerwy moglo spowodowac u mnie taki stan, ale teraz jak o tym mysle to rzeczywiscie poczatek tych objawow pokrywa sie mniej wiecej z data gdy zmienialem prace. I fakt - rzeczywiscie denerwowalem sie i bylem zestresowany na poczatku. Myslicie, ze to moze byc to? Jak to sprawdzic? Do jakiego isc lekarza? Help, bo juz mi sie koncza pomysly :((
Dzieki z gory!

przez Liwia 29 paź 2007, 19:13
cześć , wiem, że czujesz się okropnie, ale musisz uwierzyć, że to tylko nerwy, męczyłam się półtora roku i przeszło. dopóki sie nakręcałam, wyobrażałam sobie choroby objawy się zaostrzały.nawet nie wiesz jakie straszne objawy( jeśli chodzi o głowę) daje nerwica. musisz przestać zwracać na to uwagę, najpierw stopniowo pomału.powinno przejść. jeszcze jedno -psychoterapia. musisz rozwiązać swoje problemy i nie tłumić emocji, jeśli masz z kimś problem, musisz sobie wyjaśnić pewne sprawy właśnie z tą osobą. Tak mi przeszły bóle głowy. mam teraz jeszcze problem z bólem w klatce piersiowej, ale nie jest tak źle jak wtedy. powodzenia!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez KAYUNIA 29 paź 2007, 21:00
CZESIA, DZIEKI ZA WSOARCIE. U MNIE TEZ TAK ZAWSZE BYLO. RODZICE POWTARZALI, ZE JAK JA TO WSZYSTKO DOBRZE ROBIE, TAKA UTALENTOWANA, PNIE SIE AMBITNIE DO PRZODU. NIBY TO FAJNIE TAK SLYSZEC ALE CZASEM DOBRZE BYLOBY SKARCIC I POWIEDZIEC 'NIE PCHAJ SIE W TO I TAMTO, UKIERUNKUJ SIE NA JEDNO, NIE WE WSZYSTKIM MUSISZ BYC NAJLEPSZA'.DZIC TO WIEM I ZDAJE SOBIE SPRAWE,ZE MOJE PROBLEMY OOBOWOSCIOWE I ZWIAZANA Z TYM NERWICA SA SPOWODOWANE W WIELKIJ CZESCI TAKIM TYPEM WYCHOWANIA.WINIC RODZICOW? NIE WIEM, ALE NA PEWNO POSTAPIE INACZEJ Z WLASNYMI DZIECMI KIEDYS. POZDRAWIAM

przez IceMan 29 paź 2007, 22:47
KAYUNIA proszę o nie używanie Caps Locka przy pisaniu postów (czyli nie pisz całych postów wielkimi literami)
Przyjaciel forum

przez .Tomek 29 paź 2007, 22:51
Już w innym temacie się poprawiła IceMan więc spoko :) wybaczymy jej nie? :)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Samanta 29 paź 2007, 22:54
powiem wam, że ja też miałam takie podejście - stawiałam sobie masę celów, na początku paliłam się do roboty, a póżniej wszystko przygasało, ale zrozumiałam , ze trzeba wziąść się ostro za Siebie, bo jestem zdolna i trzeba iść do przodu, a nie stać miejscu i dumać nad sobą.

przez IceMan 29 paź 2007, 22:57
Już w innym temacie się poprawiła IceMan więc spoko :) wybaczymy jej nie? :)

No pewnie tylko miałem wrażenie że nie zagląda do postów wstecz gdzie pisałem notatki więc napisałem coś nieco wyraźniejszego :P jest luz ;)
Przyjaciel forum

przez Jovita 29 paź 2007, 23:52
tak pisalam juz 2 razy kayuni na prywatna i juz odebrala , tak wiec wybaczamy !
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Mrowienie

przez laryssa 30 paź 2007, 13:33
Witam , od kilku dni odczuwam w róznych okolicach głowy jakby mi mrowki chodziły , jakbym w środku pod skóra miala jakiegos robala i on sie tam kręcił to niezbyt mile uczucie .... nie dretwieje i nie mrowieje mi cala głowa tylko np nad czolem badz z tyłu głowy , oprócz tego w palcu u lewej dłoni czuje jakby mi jakis prąd przechodzil , i codziennie jak sie budze to skacze mi powieka...... czy ktos tez tak ma .... denerewuje sie najbardzoej tym dretwieniem , mrowieniem na głowie

przez laryssa 30 paź 2007, 14:02
Polina dziekuje ze odpisalas uspokoilas mnie dobrze to porównalas do zwiazywania gumka wlosów ... tak samo mam ...mysle ze to najprawdopodobniej nerwica .

przez nitka1183 30 paź 2007, 14:06
Dziewczyny łykajcie magnez:)

przez mimika24 30 paź 2007, 14:09
poszlam ostatnio na umowiona wizyte do polskiej lekarki-pierwszego kontaktu(bo mieszkam w Irlandii Polnocnej) i opowiedzialam jej o moich objawach:czyli lekach,drzeniu rak, dziwnym uczuciu oslabienia,zawrotach glowy,dusznosciach,skokach cisnienia i tego typu, sami wiecie o czym mowie. Kiedy bylam w gabinecie oczywiscie tez sie denerwowalam i kiedy zmierzyla mi cisnienie bylo - za wysokie 140/80 . Stwierdzila ze prawdopodobnie mam nerwice tak jak przypuszczam ale zapisala mi propranolol-lek na nadcisnienie, aby przy skokach cisnienia uspokoic serce. Troche mnie to wytracilo z rownowagi i znalazlam sobie kolejy powod do zmartiwen - cisnienie! Wykupilam oczywiscie recepte i zaczelam zazywac lek od niedzieli (wczesniej oczywiscie poczytalam o skutkach ubocznych-ostatnio zawsze sprawdzam wszystkie recepty i to mnie gubi,lepiej by bylo tego nie robic).Teraz nie wiem czy moje dokuczliwe wczoraj i dzisiaj zawroty glowy sa spowodowane tabletkami czy nerwica, dodam, ze dzisiaj rano zamiast isc do pracy musialam zostac w lozku- nie moglam rano wstac z lozka, bo gdy tylko podnioslam glowe czulam sie jak pijana i robilo mi sie nie dobrze. CZy was tez dobijaja te dolegliwosci i czy macie problemy z cisnieniem albo spotkaliscie sie z tym lekiem (teraz nie wiem czy powinnam go odstawic czy brac dalej). Nastepna wizyte mam dopiero za miesiac i prawdopodobnie wtedy bede miala zrobione badania ogolne. Jak normalnie funkcjonowac?????

przez rolingstone 30 paź 2007, 14:11
te mrowienia to parestezje. jak najbardziej nerwicowe. podobnie jak napięciowe bóle głowy, uciski, ściskania głowy, drganie powieki itp.

Wszystko to nerwica!

Tylko... :)
Nerwicę można pokonać :)

Sortuj wg