Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez urojony 26 paź 2007, 19:29
U psychiatry jeszcze nie byłem (ciągle mam taki zamiar pujsć do niego,ale dalej mam zachamowania),to dziwne..ale od czasu tego ataku ( jak pisałem ,czyli w wieku 13 lat) ,wszystko staje się dl mnie problemem,pisownia również zaczęła mi iść coraz gorzej...dyskleksji nie mam wykrytej poniewaz nie byłem na badaniach,każdy nauczyciel mi mówi że jednak chyba coś w tym jest... ja mam lęk przed uduszeniem ciagle mnie ściska w gardle, a wczesniej to miałem SEPSE,Ptasią Grype,i wiele innych chorób i jeszcze żyje...dziwne co... pozdrawiam wszystkich serdecznie trzymajcie się ciepło!!!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:35 pm ]
Aha i jeszcze nie odpowiedziałem Ci o te drgawki,miałem ostatnio takie lekkie na imprezie koleżanki po pewnym czasie aż mnie złapał skórcz szczęki nie mogłem nic powiedzieć...a czy Wy też macie problemy z zachowaniem równowagi??Chodzi mi o to ze bardzo chciałbym bym spokojny ,jednak często mi odbja gadam bzdury ,nie chce taki być...czasem mam dni spokojniejesz(tak jak dzisiejszy) ale z reguły robie się bardzo nerwowy klne itp.Dużo osób tym negatywnie zadziwiłem boje sie niektórcy hstarcić przez takie zachowanie :((

przez ... NATALIA ... 26 paź 2007, 20:54
tomal ja tez jestem jakas przewrazliwiona tez ciagle chce mi sie płakac ale mam tez inny problem z moim chłopakiem tak bardzo chcem z nim byc ze go kontroluje wkurzam sie na byle co potem płacze
... NATALIA ...

przez Janusz45 26 paź 2007, 22:08
Witaj Mysle ze to nawrot.dzisiaj mialem podobnie jak ty.teraz mnie jeszcze troche trzyma, zaczelem brac seroxat w marcu 2006 odstawilem go tez w marcu tego roku.jakos sobie radzilem bo byly nawroty ale takie slabiutkie a dzis wrocilo z calo sila dokladnie tak jak przed rokiem.teraz mieszkam w Anglji no i jezyk angielski jest slabiodki wiec psycholog psychiatra odpada co mam robi? jak sobie pomoc?mam seroxat czy do niego wrocic prosze pomozcie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aniolek_74 27 paź 2007, 09:11
Mnie to wygląda na powrót nerwicy.
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a mężczyznę po tym jak kończy... cokolwiek :)

przez a_o_wroc 27 paź 2007, 15:10
Borelioza ujemna, chlamydia i mykoplazma dodatnie i pewnie stad moje problemy :(
Aneta

chwilowe zaćmienie-coraz dłuższa chwila

przez silly angel 27 paź 2007, 21:01
od paru dobrych lat mam chwilowe zaćmeinia umysłu oraz wprawdzie całego ciała
czasami nie moge bez powodu nabrać powietrza
czasami chce mi się nagle zwymiotować
bądź zemdleć
jest tak że zapominam co do mnei mówiona przed chwilą po prostu zamykam oczy i odpływam i nie pamiętam co mam powiedzieć

??
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

przez Werty 27 paź 2007, 23:52
Wiesz takie chwilowe odloty zdarzaja sie chyba kazdemu, zdrowym tez. Jednak w twoim przypadku to trwa za dlugo. Moze powinnas pojsc z tym do lakarza neurologa albo psychiatry? Przeciez nie mozesz zyc w takiej niepewnosci! Zadreczysz sie tylko, nie zakladaj z gory, ze lekarz nic nie da. Nie martw sie, moze te zacmienia to twoja wlasna sugestia. Warto sprawdzic. Wizyta u specjalisty sama w sobie przeciez nie zaszkodzi.

Wystąpienia publiczne + nowe sytuacje

przez Van_D 28 paź 2007, 12:45
Witam, mam taki problemik
Mianowicie - prawie zawsze sie stresuje przed wystąpieniami publicznymi. Mam tak np jak jestem wywoływany do odpowiedzi w szkole, gdzie na mnie jest skoncentrowana cała uwaga klasy.
Napisalem prawie zawsze bo mam tez tak, ze podczas odpowiedzi mam tylko troszke tremy ktora raczej mi pomaga

Mysle ze to nie jest fobia spoleczna, bo czesto spotykam sie z przyjaciolmi i nawet jak jest ich wielu w grupie to nie odczuwam zadnego zdenerwowania. Ponadto czytalem artykul ze fobia zaczyna sie wtedy jak unikamy stresowych sytuacji, a ja normalnie chodze na lekcje, imprezy itp

Mysle ze wynika to z mojej niesmialosci w sytuacjach w ktorych jeszcze sie nie znalazlem. Jak mam jechac do innego miasta i chodzic po sklepach pytając o rzecz ktorej potrzebuje to tez mam lekkie zdenerwowanie, a w swoim miescie moge rozmawiac ze sprzedawcami na pelnym luzie

Chcialbym sie dowiedziec jak nabrac wiecej smialosci i co moze mi pomoc?

Aha...czy przez konfrontację z lękiem moge sie go pozbyc?

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi

przez IceMan 28 paź 2007, 14:17
Van_D napisał(a):Aha...czy przez konfrontację z lękiem moge sie go pozbyc?

właśnie mam bardzo podobny problem który czasem się nasila a czasem słabnie w bardzo różnych sytuacjach ale jedyny sposób jaki na to znam to właśnie to co z twojego postu zacytowałem.
Przyjaciel forum

przez Van_D 28 paź 2007, 14:40
Aha...czyli wychodzi na to ze powinienem jak najwiecej przebywac w sytuacjach ktore są dla mnie stresujące i oswajać sie z nimi:)

Jak to Remik napisal - to tylko emocje :D

Pozdrawiam

przez .Tomek 28 paź 2007, 14:48
W takich sytuacjach to ja mam wrażenie, że mi serce staje :) Jestem strasznym paranoikiem w dodatku unikam jakiegokolwiek kontaktu z obcymi ludźmi i sytuacji stresowych. Myślę, że jak chcesz się tego problemu pozbyć to powinieneś zrozumieć, że nic Ci w takich sytuacjach nie grozi [to są moje paranoje ;) ]. Bo raczej oswoić to się nie da :D trzeba wybić system przekonań. Taka ot moja opinia :)
Pozdrawiam.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

JESTEM Z TOBA pIOTRKU

przez KAYUNIA 28 paź 2007, 17:25
CZESC WSZYSTKIM. I CZESC PIOTRKU. ZWRACAM SIE TAK TROCHE OSOBISCIE DO CIEBIE BO POCZULAM ZE ZNALAZLAM BRATNIA DUSZE W WALCE Z NERWICZKA. TEZ JESTEM ANTY - LEKI, NIE CHCE ICH BRAC BO UWAZAM ZE ONE WCALE MI NIE POMOGA. WRECZ PRZECIWNIE BOJE SIE ZE SIE UZALEZNIE I POTEM BEDE MUSIALA SIEGAC PO SILNIEJSZE. A JAKBY NIE BYLO TO CHEMIA I DUZO MOZE SIE WE MNIE ZMIENIC PO ICH ZAZYWANIU.(MAM TU NA MYSLI MOJA OSOBOWOSC). STARAM SIE RADZIC SOBIE INACZEJ. DUZO CWICZE (PORANNY GYM Z CIEZARKAMI, KILOMETRY ROWERKIEM) STARAM SIE PROWADZIC DOSC USYSTEMTYZOWANY TRYB ZYCIA (JEM O ODPOWIEDNICH PORACH, ZDROWO OCZYWISCIE, SPIE DUZO, CZYTAM ITP).OGOLNIE ZAJMUJE SIE CZYMS NON STOP. WIEM ZE TO MNIE TEZ CZASEM DOPROWADZA DO SZALU, BO CZASEM SOBIE MYSLE ZE RACZEJ BYM 'CHCIALA' A NIE 'MUSIALA' TO WSZYSTKO ROBIC. ALE COZ SKORO TO MI POMAGA W JAKIS SPOSOB BEDE BRNAC W TO DALEJ. POZDRAWIAM I SCZERZE NERWUSKI:WYMECZCIE CIALO CZASEM A WTEDY GLOWA JUZ NIE MA SILY NA MYSLENIE O GLUPOTACH.

Talent, przeznaczenie - gdy brak, szalejesz

przez KAYUNIA 28 paź 2007, 17:36
CHCIALAM TYLKO POWIEDZIEC, ZE WYDAJE MI SIE ZE WIEM CZEMU JA CIERPIE NA NERWICE. MAM 25 LAT I JAK NA RAZIE NIE WIEM CO CHCE W ZYCIU TAK NAPRAWDE ROBIC!!!!! NIBY JESTEM UZDOLNIONA, PRZYNAJMNIEJ LUDZIE MI TO MOWIA, ALE JA JAKOS NIE WIEM CO ROBIE NAJLEPIEJ. I CZASEM ZDARZA SIE ZE MAM TYSIACE POMYSLOW CO CHCE ROBIC (UWIERZCIE MI SA PRZEROZNE, POCZAWSZY OD STOMATOLOGII PRZEZ BYCIE MALARKA A SKONCZYWSZY NA PODROZOWANIU I BYCIU MODELKA) ALE STRASZNIE CIEZKO MI SIE ZMOTYWOWAC I ISC NAPRZOD. I WTEDY CZUJE ZE TAK NAPRAWDE NIC NIE JESTEM WARTA. ZACZYNAM MYSLEC O SOBIE ZLE. I JAK SPOTYKAM LUDZI, KTORZY W JAKIS SPOSOB MAJA LEPIEJ ODE NIE \9LEPSZA PRACA, Z ZAPALEM COS ROBIA ITP)TO WTEDY WPADAM W PANIKE I ODCZUWAM WSZYSTKIE DOLEGLIWOSCI NERWICOWE. A MOZE JA POPROSTU CHCE ZA DUZO OD ZYCIA?MOZE NIE UMIEM DOCENIC TEGO CO MAM?NIEPOTRZEBNIE ZYJE ZYCIEM INNCH I IM ZAZDROSZCZE?PODPOWIEDZCIE CO ROBIC?TAM GDZIES GLEBOKO WIEM ZE JESTEM OK, ZE DUZO MOGE ALE STRASZNIE NISKO SIE CENIE. DLACZEGO?DLACZEGO POTREZBUJE ABY INNI MNIE CENILI I MOWILI ZE JESTEM SUPER?EGOISTKA ZE MNI

pomoc

przez arturk 28 paź 2007, 18:36
witam serdecznie ja tu pierwszy raz. Mam nerwice lękową od kwietnia 2006 po ostrej libacji, których było wiele wcześniej, choć i wcześniej od czasu do czasu mnie coś chwyciło ale to raz w roku a od kwietnia już żyję z tą suką za pan brat. Ogólnie jest lepiej niz bylo na poczatku ale są okresy ze nie daje rady, nie poddaję się jednak i jakoś brnę przez to skomlikowane i nie w sprawiedliwe życie... cóz zrobić. ostatnio kumpel który również jak ja dużo pracuje i studiuje powiedzial mi o pewnym specyfiku, mianowicie o SOKU Z NONI...pomafga szczególnie ludziom cieżko odczuwającym zmiany pór roku, z depresją, lękami itp. podnosi poziom serotoniny w organiźmie (jest to tzw. hormon szczęścia, dzięki niemau jesteśmy optymistycznie nastaiwnie do zycia) analogicznie ten kto ma niski poziom serotoniny jest deprechem ;) kumpel mówił, że jego cała rodzina i pije ten sok i pomaga na wiele dolegliwości, szczególnie w dołach depresjach, ale i wzmacnia organizm. Pomyślałem w sam raz dla mnie i pije już 4 dzień, na razie nie czuję zmian, jednak bywa tak, że skutki picia soku z noni odczuwalne sa dopiero po miesiącach, w zależności od organizmu. poczytajcie sobie o tym w internecie, można go kupić w aptekach na zamówienie, kosztuje ok 50 zł 500 ml. polecam spróbować, ponoć to największe odkrycie w dziedzinie medycyny naturalnej ostatnich lat. Polinezyjczycy używali go od tysięcy lat lecz ich tajemnicę świat zachodu odkrył dopiero pod koniec XX wieku. Troche o tym czytałem, polecam i wam. Pozdrawiam i powodzenia, dajcie znać jaki ma na was wpływ.

Sortuj wg