Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez GRZEŚ 777 25 wrz 2007, 18:25
Ja na ten przykład też często jestem zmęczony. Ciśnienie też mam niskie.
Co drugi dzień albo częściej śpię po południu. Od tego jestem już chyba uzależniony :cry:

przez vice versa 25 wrz 2007, 18:26
Moje objawy:
- nagłe uderzenie goraca z podejściem serca na wysokość gardła,
- ogromne walenie serca, tetno dochodzace do 100,
- dretwienie nóg do kolan i rak do łokci (lub nogi i rece jak z waty),
- ścisk w zoładku,
- klucha w gardle,
- jakies dziwne uczucie w ustach (ni to suchosc ni to niesmak),
- wymioty,
- dziwne uczucie w stawach (jakby odmawiały posłuszeństwa),
- zawroty głowy i bóle pod oczami,
- drżenie ciała,
- jadłowstret,
- bezsennosc,
- natłok mysli

Na pewno mam fobie społeczną- nigdy nie lubiłam ludzi, unikałam kontaktów, klaustrofobię, boję sie przechodzic przez mosty, jestem pesymistką, uważam sie za egzemplarz gorszy, boje sie odrzucenia i porzucenia, boje sie śmierci najblizszych a poza tym sama nakrecem sie analizując wszystko (nawet wiele lat wstecz) co robie mówie, jak postepuje.

przez Gosiulka 26 wrz 2007, 09:34
Czytałam wasze posty uważnie no i mam też pewien narastający problem.Otóż moje dziecko 11lat zaczyna też się bać niektórych (sytuacji,chwil)no i widać że czasem jest cos nie tak.Sama mam nerwicę lękową i go rozumiem ale co mam robić aby go czasem nie zranić.Poświęcam mu więcej uwagi i mówię, że go rozumiem ale jednak nadal ma lęki np.sam boi się iść do ubikacji albo iść jak jest ciemno do sklepu (a nigdy tak nie miał).Boję się o niego aby nie cierpiał tak jak ja. :?
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez smutna48 26 wrz 2007, 10:31
tornados napisał(a):zdarzenie. Ona uczyła mnie w klasach I-III szkoły podstawowej. Na lekcji nie umiałem przesylabizować zdania (Polska Złota Jesień). Wzięła mnie i rzuciła przy wszystkich o podłogę, że przeleciałem przez całą klasę i zatrzymałem się pod tablicą, potem wywaliła za drzwi. Chciałem zapaść się pod ziemię, uciec.

Okropne uczucie nie powinna tak postapić czy Tylko z Toba tak postępowała czy z innymi dzieci też? wyopbrazam spobie jak paskudnie się czułes po czyms takim.... samotny opuszczony ponizony... zle zrobiła... tak się nie postepuje z zadnym dzieckiem z nkim !!!!!!
tornados napisał(a):Czasami na nich kablowałem rodzicom, nie chciałem żeby ich życie było kolorowe.
o te rozumiem i Twoje poczucie osamotnienia gniewu zazdrosci złości zrozumiałe i normlane... nie wiem czemu odsuwali Cie od siebie????
tornados napisał(a):Ciągle czuję się bardzo samotny, mam też świadomość, że skrzywdziłem trochę ludzi. Ale staram się wyjść z tego, zmarnowałem swoje najlepsze lata życia.

niczego nie zmarnowałes a takie problemy jak widzisz masz nie tylko TY... ja też nigdy nie umialam sie odnaleść pamiętam jak 1 mojemu chlopakowi matka powiedziala ze janie mam koleżanek że sama ciagle jestem poczułam się jak trędowata było mi głupio ale naprawde za duzo ich nie miałam wolałabym sama niż z kimś kto był fałszywy kiedys byłam lepsza pod tym względem ... dziś teraz im starsza jestem tym czuje się gorsza od innych bo samotna do bani ale dobra nie o tym nie o mnie. Uwaam że wcale nie zmarnowałes zycia nie mysl tak bo Bzdura!! zmarnowal bys gdybyś siedział w więzieniu gdybyś nie wiem zaczał brac narkotyki albo inne g... to jest marnowanie zycia Ty masz całe zycie jeszcze przed sobą i mase mozliwości co z nim zrobić ... wina lezy po stronie ojca alkoholika może Twoja mama co jej nie tłumaczy tez nie umiała sobie dac rady i dlatego taka była może dlatego że sama czuła się gorsza i ze wszystko jest nie tak nie umiała sobie dac rady ale to b ciązkie zycie b trudne decyzje są przecież ośrodki wsparcia pomóż sobie nie daj się walcz o siebie wszystko będzie dobrze choćby z tego powodu ż eni emoze byc ciągle źle zycie jest w twoich rękach pomału a odnajdziesz zczęście ;)
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez asiulaczek77 26 wrz 2007, 11:00
pOMYŚL SOBIE TAK

TO WSZYSTKO ZALERZY TYLKO ODEMNIE

JESTEŚ JAK RYCERZ KTÓRY JEST ODWAŻNY WALCZY Z RÓŻNYMI PRZECIWNOŚCIAMI LOSU

TY TEŻ WALCZ

PRZYRZEKNI SOBIE SŁOWO RYCERZA I WALCZ
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nerwice da się pokonać WIERZĘ W TO

mój błąd chyba

przez staram się 26 wrz 2007, 11:48
wielokrotnie wyczytywałem że trzeba znaleść przyczyny nerwicy więc je poszukałem
Jeszcze od podstawówki pokłuciłem sie z przyjacielem i przestał być mojim przyjacielem. Od tej pory zaczołem szukać prawdziwych przyjaciół ale cały czas zauważałem że ludzie wolą robić sobie na złość niż sie przyjaźnić a koledzy za plecami sie obrażają. Strasznie mnie denerwowało to. Ludzie potrafią żyć sami dla siebie ja tak nie potrafie musze mieć takiego super przyjaciela który by mi zawsze pomagał. Ustawiłem sobie chyba za wysoko poprzeczke wydaje mi sie że szukałem czegoś czego chyba nie ma albo jeśli jest to raz na milion zdażające sie. To że nie mogłem znaleść super przyjaciela strasznie mnie co dnia denerwowało sprawiało ze czułem sie jak w labiryncie problemu bez wyjścia. Co dzień mnie to wnerwiało i chyba to spowodowało że wybuchlem i dostałem nerwicy i zaczołem sie czuć naprawde jak w więzieniu jak by świat mnie ograniczał

przez Nevada 26 wrz 2007, 12:38
miałam problem z poniżaniem w podstawówce - czyli że mnie poniżali, stąd bierze się częśc moich obecnych problemów, ale powiem ci, że jeśli o pomoc - bardzo pomogły lekcje sztuk walki i samoobrona. zyskałam pewność siebie wtedy i tobie też radzę.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez Pstryk 26 wrz 2007, 17:02
vice versa napisał(a):Na pewno mam

Na pewno to powinnaś skonsultować się z lekarzem. Masz ku temu podstawy.

asiulaczek77 ale fajne!
Pstryk

przez Pstryk 26 wrz 2007, 17:24
Cała sztuka polega na tym, aby pojąć, że nie ma ideałów. Super przyjaciel by się znalazł, ale Ty zbytnio wyidealizowałeś jego postać. Ten przyjaciel, mimo iż super, też byłby człowiekiem, jak Ty, który tak samo popełnia błędy, waha się, potrzebuje wsparcia, ma gorsze czy lepsze dni. Chyba faktycznie zbyt wysoko ustawiłeś poprzeczkę. Ale jeszcze nic straconego. Ty dyktujesz, jaki poziom musi osiągnąć przyjaciel, aby nim być.
Przyjaźń polega nie tylko na braniu, ale i na dawaniu.
Pstryk

przez vice versa 26 wrz 2007, 17:51
bethi Konsultowałam nawet z dwoma w ciagu paru dni. Dopatrzyli sie u mnie nerwicy lękowej i natręctw- obsesje myślowe z domieszka stanu depresyjnego.

przez Pstryk 26 wrz 2007, 19:13
vice versa, to dobrze zrobiłaś. Wszystkie Twoje dolegliwości więc mają swoje podłoże. To da się wyleczyć!

Polina być może dlatego, że wtedy nic Ci nie dolega, więc ten stan Cię zaczyna niepokoić. Parodia? Nie. Po prostu nie potrafisz się do końca zrelaksować.
Pstryk

przez depresyjny86 26 wrz 2007, 19:53
Chyba skapituluję.

Nawet tego nie próbuj!
Moze powinnaś sie zgłosić do psychologa,napewno terapia pomogła by Ci jakoś rozmawiać z ludżmi itp,pomogła by Ci odnależć się wśród ludzi?
Moim zdaniem psycholog napewno by Ci pomógł,zresztą sam mam problemy z ludżmi<identyczne>chodze na terapie i staram się z tego wyść i jestem na dobrej drodze.
:)

przez Jaśkowa 26 wrz 2007, 21:55
ja paradoksalnie przy dużym stresie funkcjonuje rewelacyjnie dopiero parę dni później mnie dopada :roll: coś w tym jest żyłam tyle lat w permanentnym stresie i było wszystko w porządku kiedy moje życie zmieniło się na lepsze spokojniejsze choroba zaatakowała :twisted:
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez mampytanie 27 wrz 2007, 08:15
agapla napisał(a):sprawdz co jesz na codzień ,może coś podraznia wątrobe ,u mnie tak było jak piłam czerwona herbate ,a wogóle to po prawej stronie pod żebrem jest wątroba dziwię sie ze nie zrobili ci prób wątrobowych

nie robi się już prób wątrobnowych za często bo to praktycznie nic nie pokazuje, przeczytajcie sobie to komiczne zapytanie kogoś tam do specjalisty ktorey sie tym zajmuje:

http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php? ... 798&alt=66

Jedynie co może wykryć jakieś niepokojące dla was i dla życia objawy to jest BADANIE USG JAMY BRZUSZNEJ - koszt pewnie rzędu 60 zł.

A przy okazji, jak boli samo pod żebrem to nie wątroba, wątroba nie ma nerwów, nie może boleć, ludzie nawet z nowotworami wątroby nic nie czują, jedynie jak są guzy spore, to przy uciskaniu z prawej strony są bardzo silne bóle promieniujące do kręgosłupa. dla uspokojenia, powiem Wam, ze sie wypowiadam w tym temacie nie bez powodu, tez mialem takie objawy jak wyzej, ale póki co sie tym staram nie przejmowac, tez jestem jakis przewrazliwiony na tym punkcie.

p.s. co do czerwonej herbaty - ona nie podrażnia wątroby tak jak zwykla czarna herbata i kawa... no chyba ze ktos pije silne czerwone herbaty z HIBISKUSEM - one są bardzo silne i kwasowosc zoladka bardzo zwiększają ;)

głowa do góry moi drodzy to wasza wyobraznia chyba - nie róbcie jakichs tam prob wątrobowych tylko USG jamy brzusznej to daje prawdziwy obraz stanu wątroby
Polecam serwis internetowy znaleziony w sieci mianowicie forum forum bezglutenowe i serwis dla bezglutenowców.

Sortuj wg