Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez MaRiAnEk 24 wrz 2007, 16:01
...
Ostatnio edytowano 30 wrz 2007, 11:37 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

- Co zrobić? Moja historia, objawy...

przez asiulaczek77 24 wrz 2007, 17:47
Cześć , ja mam nerwice lękową od 2 lat. Nie jest mi łatwo i często się poddaję . Moja choroba obiawia się tym że panicznie boję się zawrotów głowy. Teraz doszły jeszcze do tego inne żeczy , nie mogę wytrzymać w kościele. Wszystko wije się w taki zamknięte koło boję się wychodzę i wstyd mi bo uważam że to wszystko to moja wina. Zażywam narazie persen forte troche pomaga ale nie wiem , gdy jest naprawde żle biorę Ataraks !!!!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:48 pm ]
Cześć , ja mam nerwice lękową od 2 lat. Nie jest mi łatwo i często się poddaję . Moja choroba obiawia się tym że panicznie boję się zawrotów głowy. Teraz doszły jeszcze do tego inne żeczy , nie mogę wytrzymać w kościele. Wszystko wije się w taki zamknięte koło boję się wychodzę i wstyd mi bo uważam że to wszystko to moja wina. Zażywam narazie persen forte troche pomaga ale nie wiem , gdy jest naprawde żle biorę Ataraks !!!! :(
Nerwice da się pokonać WIERZĘ W TO

przez Gosiulka 24 wrz 2007, 18:44
Jakbym widziała siebie sprzed prawie czterech lat.Takie same objawy miałam na samym początku,zawsze wychodziłam z kościoła (nigdy nie doczekałam do końca mszy).Najgorszym dla mnie lękiem były zawroty głowy no i nadal są może lżejsze ale są.Też brałam persen forte ale to ziołówki,więc poszłam do psychiatry i teraz zażywam Spamilan i jest o niebo lepiej Do końca nie jestem wyleczona ale efekty już widać. :mrgreen:
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Jak reagować na poniżanie?

przez Sorrow 24 wrz 2007, 19:14
Neuroticus napisał(a):*

To w Twoim mieście można być znanym w mieście chuliganem i być na wolności?

przez .Tomek 24 wrz 2007, 19:17
Sorrow napisał(a):To w Twoim mieście można być znanym w mieście chuliganem i być na wolności?

Raczej w całej Polsce tak jest. Przynajmniej u mnie się z tym spotkałem. Ci "źli" nigdy nie mieli prze.ebane za to że coś złego zrobili. Zawsze jakoś im się upiekło.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Sorrow 24 wrz 2007, 19:33
.Tomek napisał(a):Raczej w całej Polsce tak jest. Przynajmniej u mnie się z tym spotkałem. Ci "źli" nigdy nie mieli prze.ebane za to że coś złego zrobili. Zawsze jakoś im się upiekło.

Widać, że żyjemy w kraju gdzie panują wartości chrześcijańskie.
Gdyby to był cywilizowany kraj po prostu by się bydlaków ukrzyżowało, nabiło na pal, tudzież rozstrzelało i by był spokój.

przez lordJim 24 wrz 2007, 22:10
Widać, że żyjemy w kraju gdzie panują wartości chrześcijańskie.
Gdyby to był cywilizowany kraj po prostu by się bydlaków ukrzyżowało, nabiło na pal, tudzież rozstrzelało i by był spokój.

Mocne słowa...

Neuroticus znam z autopsji to o czym mówisz... Kiedyś miałem dready i wiem, że ludzie czasami trochę "dziwnie" reagowali. Właściwie nie było tygodnia żeby ktoś mnie nie zaczepił na ulicy. Ale najgorsze były sytuacje, gdy musiałem załatwić coś w dziekanacie, albo tłumaczyć się kanarom, że ten na zdjęciu w legitymacji to ja :) Teraz często gdy wracam nocą do domu ktoś się przyczepia do moich włosów czy ubrania. Mój sposób - olewam gości. Nigdy nie będziesz się wszystkim podobał, ludzie zawsze znajdą w Tobie coś czego nie są w stanie zaakceptować. Najgorsze co możesz zrobić to wmówić sobie, że oni mają rację. Wiem, że czujesz się upokorzony tym, że nie możesz zareagować - mnie najbardziej boli to, że nie mam jak sobie "oddać" gdy ktoś mnie popchnie na ulicy... Kiepska sprawa, gdy "ich" jest więcej i w zasadzie niewiele można zrobić. Próbuję się śmiać z takich sytuacji, bo cóż innego pozostaje? Staraj się patrzeć na takie sytuacje z dystansem, dziś oni się śmieją, ale tak na prawdę jakie to ma znaczenie? Pamiętaj, że jesteś wartościowym człowiekiem niezależnie od tego co powie jakiś koleś z pod bloku.

Pozdrawiam!
lordJim

przez lordJim 24 wrz 2007, 22:26
Witaj! Trochę za mało napisałeś, żeby dac Ci szczegółową odpowiedź, ale myślę, że bóle mieć podłoże psychosomatyczne. W pierwszej kolejności radziłbym Ci wizytę u urologa, zrobisz sobie badania i będziesz wiedział "co jest grane". Ja mam kilka takich wizyt za sobą, bo kiedyś chorowałem na zapalenie najądrza i mimo, że wyleczyłem się to przez długi czas towarzyszyły mi bóle na tle nerwowym - taka trauma po chorobie... Jeśli chcesz jeszcze o coś zapytać pisz na priv. Pozdrawiam!

PS. Kastracja to ostateczność i raczej się jej nie stosuje :) a gdybyś miał skręt jądra (co faktycznie jest niebezpieczne) to najprawdopodobniej nie mógłbyś nawet chodzić ;) Jeszcze raz polecam wizytę u lekarza, bo jak sam zaczniesz sobie szukać choroby to niczego to nie rozwiąże. A tak - jedna niezbyt przyjemna rozmowa i przynajmniej będziesz miał świadomość, że coś z tym robisz.
lordJim

przez lordJim 24 wrz 2007, 22:32
W nocy bardzo zaciskam szczeke,a i w dzien jak sie zapomne to mi sie to zdarza. Czy to moze byc na tle nerwowym?

Też to ostatnio zauważyłem u siebie, porozmawiam z o tym z moim psychiatrą i zobaczymy co on powie... Póki co staram się jakoś to kontrolować.
lordJim

przez Sorrow 24 wrz 2007, 22:40
Ja u siebie też. Budzę się rano i mnie bolą zęby :/ .

przez vice versa 25 wrz 2007, 06:35
Po 10 dniach stosowania leków, bóle szczęki ustapiły :-).

przez asiulaczek77 25 wrz 2007, 07:59
Gosiulka napisał(a):Jakbym widziała siebie sprzed prawie czterech lat.Takie same objawy miałam na samym początku,zawsze wychodziłam z kościoła (nigdy nie doczekałam do końca mszy).Najgorszym dla mnie lękiem były zawroty głowy no i nadal są może lżejsze ale są.Też brałam persen forte ale to ziołówki,więc poszłam do psychiatry i teraz zażywam Spamilan i jest o niebo lepiej Do końca nie jestem wyleczona ale efekty już widać. :mrgreen:

Droga Gosiulo też chodze do psyhiatry i psychologa ale nigdy nie miałam tego Spamilanu napisz propsze czy to bardzo agresywny lek i czy tylko dla dorosłych :?:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:00 am ]
Gosiulka napisał(a):Jakbym widziała siebie sprzed prawie czterech lat.Takie same objawy miałam na samym początku,zawsze wychodziłam z kościoła (nigdy nie doczekałam do końca mszy).Najgorszym dla mnie lękiem były zawroty głowy no i nadal są może lżejsze ale są.Też brałam persen forte ale to ziołówki,więc poszłam do psychiatry i teraz zażywam Spamilan i jest o niebo lepiej Do końca nie jestem wyleczona ale efekty już widać. :mrgreen:

Droga Gosiulo też chodze do psyhiatry i psychologa ale nigdy nie miałam tego Spamilanu napisz propsze czy to bardzo agresywny lek i czy tylko dla dorosłych :?:
Nerwice da się pokonać WIERZĘ W TO

przez Gosiulka 25 wrz 2007, 10:13
Na mnie Spamilan działa bardzo dobrze (może nie do końca mi jeszcze pomógł ale napewno działa).Ataku takiego wielkego to już dawno nie miałam (oby nie zapeszyć) :mrgreen: Ja mam 31 lat a na opakowaniu piszą że mogą go zażywać osoby po 18 roku życia :P Jestem z niego zadowolona i pierwsze efekty widać po około dwóch tygodniach i nie jest agresywny,nie powoduje senności i zawrotów głowy.Wreszcie mogę normalnie spać bo zawsze w środku nocy się budziłam z lękiem i już nie mogłam dalej usnąć. ;)Naprawdę polecam ale na każdego działa inaczej ale mi pomógł

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:28 am ]
ooooo a czemu mój postjest z boku :cry:
Przyjaciel forum

przez Arek69 25 wrz 2007, 11:44
A ja zasnełem dzisiaj na skrzyżowaniu pod światłami.
Zasypiam bardzo szybko, wstaję po 10 - 11 godzinach i spałbym dalej.
Jak jestem zajęty to jeszcze ujdzie. Czasami chodzę po 20 h i bez problemu. Czasami zasypiam na fotelu w ciągu dnia. Do tego dochodzą bóle nóg i stawów po takim bezruchu. Każdy ranek jest okrutny, dochodzi jeszcze jazda samochodem i mam dość. Kiedyś w szczycie mojej deprechy spałem 20 min. na dobę. Po około 30 dniach straciłem przytomność. Od tamtej pory chodzę na lakach. Może to one tak działają?
A może odsypiam swoje (tylko to trochę trwa).
Myślę źe nie ma co się rozwlekać. Istnieją dwa wyjścia polubić albo pogodzić się z tym. Do wolności jeszcze dluga kręta droga.
Pozdrawiam.
Navigare necesse est, vivere non est necesse ...

Sortuj wg