Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez staram się 01 wrz 2007, 10:51
zastanawiam sie jaki jest sens tego życia bo skoro wszyscy mówią że sens życia jest w życiu to dlaczego te życie bezprzerwy daje popalić czy wogóle da sie dobrze przeżyć te życie czy tylko moge w snach widzieć piękne życie ?

przez Topa 01 wrz 2007, 11:04
Magda17
Kilka lat???????????!!!!!!!!!!!! Dziewczyno jak ty sobie z tym radzisz, funkcjonujesz normalnie (pracujesz, uczysz sie?) Bierzesz jakies leki, terapia?
"Raj jest tam, gdzie idziesz
Pieklo tu, gdzie stoisz"

przez natik 01 wrz 2007, 11:07
sens życia nie tkwi w życiu tylko w Tobie i musisz chcieć go dostrzec,nawet jeśli wszystko się wali.Twoje istenienie to sens,wszystko ma jakiś cel i nic nie dzieje sie tak po prostu.czasem tylko po to by pozwolic nam stać się lepszymi i silniejszymi.nie zawsze dostaje sie to co się chce a czesto to czego najmniej sie pragnie,jednak dzieki temu potrafimy odróznic to co dla nas zle od tego co daje nam radosc i szczescie,inaczej bysmy sie troche pogubili:)
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia."
"Śmiejcie się ze mnie bo jestem inny, a ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Twilight 01 wrz 2007, 11:08
A musi mieć sens? Sens wziął urlop albo podał sie do dymisji, dzięki czemu możemy zająć się sobą bez poczucia świętego obowiązku wobec kogoś/czegoś/sensu. ;)
PersonaNonGrata

zżerają mnie fobie

przez psychomaniak 01 wrz 2007, 11:21
Ostatnio wstaje prawie codziennie z bolem serca lub pieczeniem w okolicy i natychmiast ogarniaja mnie mysli o tym co zle zrobilem w przeszlosci.Czasami drecza mnie bardzo dziwne tematy np. rozne przedmioty ktore kupilem zostaly zle uzyte i mimo iz sa nowe oraz dzialaja bez zarzutow ja czekam tylko kiedy sie zepsuja i bede mogl je wyrzucic poniewaz np. bateria byla nieprawidlowo naladowana co skraca jej zywotnosc, a niestety nie da sie jej wymienic -dla mnie jest to kolejny element ktory bedzie mnie dreczyl.Niemoge wiec normalnie zyc i planowac zycie bo ciagle mysle ze najpierw musze poukladac wlasnie wyzej opisane tematy co z kolei jest niemozliwe gdyz nie mam kasy zeby cokolwiek wymienic na nowe.Moze to brzmi jak fobia dwunastolatka a ja mam grubo po dwudziestce jednak nie daje sobie z tym rady -wstaje rano i niechce mi sie po prostu nic robic a w pracy zalewa mnie potem kilkukrotnie mimo bardzo lekkiego wysilku, no i to serce ciagle mnie boli a waga od kilku lat jest za niska moze nie drastycznie ale jestem chudzina -zona niestety cierpi najbardziej ,mimo faktu iz bardza ja kocham nie moge normalnie z nia rozmawiac poniewz od razu mnie cos wkurza i dialog polega na tzw.odburknieciach a nie normalnej rozmowie .Mam tez inne fobie juz za soba lub w trakcie a takze lekomanie i kompleksy ale ta najbardziej mnie wykancza-moze ktos cos poradzi jak z tym walczyc i co robic bo chcialbym wreszcie zyciem sie zajac a wiecej mam mysli o smierci gdyz boje sie ze wreszcie dopadnie mnie jakis zawal lub cos innego przy takim trybie zycia?Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Re: Lęk przed egzystencją..

przez Klezus 01 wrz 2007, 11:46
natik napisał(a):az tu nagle pewnego dnia zaslablam,totalnie opadlam z sil,zabralo mnie pogotowie i zaczelo sie szukanie przyczyny mojego zlego samopoczucia,zawrotow glowy,problemow z oddychaniem(co ciekawe glownie na zewnatrz),arytmii.
zrobialm rezonans,tomografie,kregoslup szyjny lekkie nieprawidlowosci nie mogace powodowac takich objawow jednak,mnostwo badan i nic,wszystko ok.

Tez miałem takie objawy i tez niewiadomo co to było może to nastepne stadium choroby :cry: . Dla mnie Nerwice biorą się przez otoczenie i presje jakie wywiera na nas. Niemogac spełnic oczekiwan innych wpada sie w coraz to głebsze dołki i na tym budduje sie nerwica. Trzeba nauczyc sie zyc dla samego siebie nie patrzac co mysla inni ale jak to zrobic :?: kiedy sie jest takim wrazliwym... Ostatnio czytałem fajny artykuł gdzie tłumaczyli to jako uzależnienie tak jak człowiek uzależnia sie od używek tak jest uzależniony od otoczenia :?
Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka...

Chcesz porozmawiać na temat NN pisz na pw...

przez slitzikin 01 wrz 2007, 12:13
Ja mam otoczenie w dupie. Tzn ludzi mi obojętnych, sąsiadów, obywateli miasta itd. Zależy mi tylko na rodzinie i kilkunastu znajomych, ale też nie tak, że ważne jest dla mnie żeby mnie za wszelką cenę lubili. Jestem sobą, jestem wobec nich szczery, nie robię głupot. Jak mnie ktoś nie akceptuje, to pech. a szczęście kilka osób akceptuje :).

zżerają mnie fobie

przez psychomaniak 01 wrz 2007, 13:43
Ostatnio wstaje prawie codziennie z bolem serca lub pieczeniem w okolicy i natychmiast ogarniaja mnie mysli o tym co zle zrobilem w przeszlosci.Czasami drecza mnie bardzo dziwne tematy np. rozne przedmioty ktore kupilem zostaly zle uzyte i mimo iz sa nowe oraz dzialaja bez zarzutow ja czekam tylko kiedy sie zepsuja i bede mogl je wyrzucic poniewaz np. bateria byla nieprawidlowo naladowana co skraca jej zywotnosc, a niestety nie da sie jej wymienic -dla mnie jest to kolejny element ktory bedzie mnie dreczyl.Niemoge wiec normalnie zyc i planowac zycie bo ciagle mysle ze najpierw musze poukladac wlasnie wyzej opisane tematy co z kolei jest niemozliwe gdyz nie mam kasy zeby cokolwiek wymienic na nowe.Moze to brzmi jak fobia dwunastolatka a ja mam grubo po dwudziestce jednak nie daje sobie z tym rady -wstaje rano i niechce mi sie po prostu nic robic a w pracy zalewa mnie potem kilkukrotnie mimo bardzo lekkiego wysilku, no i to serce ciagle mnie boli a waga od kilku lat jest za niska moze nie drastycznie ale jestem chudzina -zona niestety cierpi najbardziej ,mimo faktu iz bardza ja kocham nie moge normalnie z nia rozmawiac poniewz od razu mnie cos wkurza i dialog polega na tzw.odburknieciach a nie normalnej rozmowie .Mam tez inne fobie juz za soba lub w trakcie a takze lekomanie i kompleksy ale ta najbardziej mnie wykancza-moze ktos cos poradzi jak z tym walczyc i co robic bo chcialbym wreszcie zyciem sie zajac a wiecej mam mysli o smierci gdyz boje sie ze wreszcie dopadnie mnie jakis zawal lub cos innego przy takim trybie zycia?Z gory dziekuje za odpowiedz

nie lubie sie??

przez Jan Nowak 01 wrz 2007, 14:12
Witam, mam 18 lat i jestem tu nowy.
Mój problem, jak każdy zresztą z opisanych na forum jest poważny.

Otóż męczy mnie dłuższe przebywanie z ludźmi.
Chodzi mi o zajmowanie kogoś rozmową..
Stresują mnie sytuacje, kiedy zostaje z kimś sam na sam w jednym pomieszczeniu...

Wydaje mi się, że jestem taki strasznie zwykły. Chciałbym być dobry i pomagać ludziom, ale nie potrafie sam siebie zaakceptować.
Nigdy nie miałem dziewczyny... Po prostu boje się, że bym ją zanudził.

Nie piszę tego postu, żeby się komuś wygadać, ale proszę osoby doświadczone o pomoc albo chociaż jakieś pocieszenie.

przez .Tomek 01 wrz 2007, 14:36
Bóle serca, pocenie się to może być przez nerwy. Reszta wygląda jak jakieś fobie czy natręctwa. Twoje rozmowy z żoną jak mówiłeś te "odburknięcia" to spowodowane złym nastrojem jest. Sam to mam kiedy się denerwuję czy jestem zły na nie wiadomo co. Możesz poszukać na forum, bądź w internecie jakieś sposoby na walczenie z fobiami i natręctwami i sukcesywnie je eliminować. Jednak zalecił bym wizytę u psychologa który może polecić jakąś terapię bądź sposoby na walkę z tym. Czy spróbujesz sam czy z pomocą psychologa to nie poddawaj się i "ciężko pracuj" żeby to zwalczyć. To najlepszy sposób ;)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez depresyjny86 01 wrz 2007, 15:12
nie potrafie sam siebie zaakceptować.
Nigdy nie miałem dziewczyny... Po prostu boje się, że bym ją zanudził.

No to mamy podobny problem...
Wydaje mi się,że masz strasznie niską samoocene..
Ja wręcz nienawidze siebie... :twisted: ..
:)

przez maateusz 01 wrz 2007, 15:36
ja tez mam ten sam problem ale dopiero niedawno zdalem sobie z niego sprawe i za pomoca psychoterapi i lekow postaram sie go wyeliminować.

przez Homer Simpson 01 wrz 2007, 18:57
Tez mam 18 lat i dokladnie ten sam problem.
Doh...

przez Jan Nowak 01 wrz 2007, 19:15
Dokładnie..
Chodzi mi tu o niska samoocenę
Ale to jest jak sinusoida
Raz czuję się dobrze wśród ludzi, a raz czuje, że nikogo nie umiem zainteresować... Radzicie sobie z tym jakoś?
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

Sortuj wg