Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Szukam pomocy

przez polisia 07 sie 2007, 18:23
Witam dużo czytałam to forum i albo sie przerazilam sobą albo pocieszałam że może mam szansę... Wczoraj byłam u lekarza, który leczy nie signopamem i na moje pytanie czy da sie wyleczyc nerwice stanowczo odpowiedzial ze tylko zaleczyc... załamałam sie. Nerwica przyczepila sie do mnie nawet nie wiem kiedy. Wszystko zaczęło sie w tamtym roku kiedy nieszczęścia zaczęły na mnie spadać jak grom z jasnego nieba - najpierw śmiertelna choroba teścia która ciągnęła sie kilka miesięcy, potem stres w pracy, jej utrata, choroba mojej mamy i moje pogłębiające sie problemy ze zdrowiem do tego jeszcze bardzo niestabilna sytuacja w pracy męża i niepenowsc co do zdrowia malej córeczki. Nawet nie zauważyłam kiedy wpadłam w sidła tej choroby. Signopam biorę już pewnie pol roku i histerycznie boje sie uzależnienia. Nie wie co robic czuje sie jakbym wpadla w jakies błedne koło. Oczywiście dopadają mnie wszytkie objawy: duszności łomotanie serca, drżenie rąk, osłabienie, kula w gardle. Proszę pomóżcie mi. Od czego zacząć, jak z tego wybrnąć nie chce zyc tak jak teraz. Moje dziecko ma dwa latka i tez pokutuje za moja chorobe. Nie wiem czy zaczełam niepotrzebny wątek ale nie wiedzialam gdzie moge sie przypiąć. A ja naprawde zebrzę o pomoc

przez Tygryska 07 sie 2007, 19:02
A myślałaś o psychoterapii?
Na forum znajdziesz sporo informcaji na ten temat.
Pozdrawiam!

przez polisia 07 sie 2007, 19:47
Myslałam ale mam dwa problemy: jestem osobą niepełnosprawną z duzymi problemami z kręgoslupem i do tego mieszkam w malutkim miasteczku gdzie nawet psychologa nie ma ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ratunku

przez domcia9 07 sie 2007, 22:25
odkad zachorowalam na ospe i nie wychodzilam z domu przez prawie miesiac ... nie moge wyjsc... np, piechota nie pojde nigdzie ani rowerem ani motorem tylko samochodem wszedzie ale do duzego sklepu nie wejde bo mi sie robi slabo ciemno w oczach itp. nie chodzilam do szkoly przez pol roku bo nie moglam usiedziec w klasie jak bylam mlodsza czasami mdlalam ale to bylo na tle nerwowym bylam badana i w 4 klasie mi to przeszlo a teraz skonczyla sie 6 i nadal nie wiem co mi jest bralam leki "sulpiryd" i dzialy zaczelam chodzic do sklepow srednich lidl, biedronka ale do tesco nie moglam ale leki juz przestaly dzialac i odstawialam nie wiem co robic nie znam lekarza na podkarapciu ktory moze mi -pomoc prosze o pomoc:

przez ewa125 07 sie 2007, 23:25
nerwica jest uleczalna!! moj chlopak mial ataki lękowe kilka m-cy po smierci bliskiej osoby kilka dobrych lat temu i mu przeszlo. teraz jest okazem zdrowia i optymizmu...

przez Twilight 08 sie 2007, 02:51
Dokładnie. Niektórzy lekarze mają takie idiotyczne poglądy, (może łatwiej im sobie przez to radzić, gdy jakiegoś pacjenta nie udaje im sie wyleczyć) ale to bzdura. Kiedyś nie byłaś chora, choroba pojawiła się stopniowo i nasilała - w odwrotną stronę jest całkiem normalne i nic nadzwyczajnego. W trakcie leczenia objawy będą słabnać, az do całkowitego zaniku.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez polisia 08 sie 2007, 10:07
Dziekuje za budujące slowa. Zastanawiam sie czy zafundowac sobie koszmarek i nie brac sugnopamu czy brac pol tabletki. Staram mysli zająć mysleniem o pracy albo dziecku ale organizm i tak wariuje. Ale tak bardzo boje sie uzaleznienia... Łykam tez persen forte ale nie wiem czy to jakos pomaga. Dziekuje ze odezwałyscie sie bo juz wczoraj podlamalam sie ze zostalam z tym sama...

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:11 am ]
Odezwaliście :)

HELP

przez tozeur 08 sie 2007, 12:38
witam
mam taki problem
jestem osoba dosc znerwicowana - ostatnio zwlaszcza - kiedy ide zalatwic jakas sprawe np do urzedu robi mi sie goraco, zaczynam sie pocic, czuje jakbmy mi w gardlo sciaskalo, trzesa mi sie rece ..cisnienie chyba tez mi wowczas wzrasta
za kilka dni biore slub i na sama mysl robi mi sie goraco
czy istnieja jakies tabletki ktore moge nabyc w aptece ktore mnie uspokoja i pozwola przetrwac wizyte w usc?
dodam ze tabletki ziolowe uspokajajace zupelnie nie dzialaja
z gory dzieki za rade
pozdrawiam

HELP

przez Ewik 22 08 sie 2007, 12:41
tozeur napisał(a):czy istnieja jakies tabletki ktore moge nabyc w aptece ktore mnie uspokoja i pozwola przetrwac wizyte w usc

Witam!
Mnie przez ślub pomógł przebrnąć KALMS można go kupić w aptece bez recepty.
Pozdrawiam.

przez Leszek 08 sie 2007, 12:45
ślub to bardzo stresujace przezycie :lol: kazdy musi chyba cos zarzyc szczegolnie jak pomysli o swojej przyszlej tesciowej :lol:
Violence occures when human beings are influenced in a way which causes their actual brain and body functions realize below the level of their potential values.

Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego
zbanowany

przez tozeur 08 sie 2007, 13:05
szkopul w tym ze tabletki typu kalms na mnie nie dzialaja..tzn w sytuacji stresowej...to sprawdzona informacja;)

a tesciowa mieszka baaardzo daleko i na slubie nie jest przewidzaina;)
minimalizuje czynniki stresogenne..wiec bede tylko ja i przyszla zona..i moj stres ktory mnie przeraza bardziej niz tesciowa

,,,,

przez Czarownica_Akara 08 sie 2007, 17:49
Na poczatek zmien lekarza.... to tylko takie moje skromne zdanie.... :?
" Wlasna, wolna i swobodna wola stanowi
najkorzystniejsza korzysc, w skutek ktorej
diabli biora wszystkie systemy i teorie "

F. Dostojewski

przez pannanikt 08 sie 2007, 18:14
ze z kogos - nie mialam nigdy. ale w ostrych anorektycznych stanach nie bylam w stanie umyc naczyn ani nawet wejsc do kuchni bo sie balam, ze tluszcz stamtad przejdzie na mnie. poza tym ciagle wydaje mi sie ze wszystko co jem zamienia sie blyskawicznie w tluszcz ktory widac. bywa, ze nie napije sie nawet wody, bo mysle tak wlasnie.
(...) - jesteś stworzony, żeby być człowiekiem!
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością.

Sortuj wg