Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bulion 03 sie 2007, 09:50
Dziękuję za słowa otuchy :P I tak mi tomograf po głowie chodzi :)

Mój problem od małego dziecka... nadmierna potliwość

przez miachau 03 sie 2007, 13:41
Witam wszystkich, jestem michał mam 15 lat ( nie mam nadwagi itp) ale od małego dziecka się pocę, no może w czasach podstawówki nie tak bardzo ale teraz to masakra. Straciłem przyjaciól i kolegów ale o tym w dalszej części postu. Mój problem polega na nadmiernym poceniu, idę sobie normalnie, siedzę w szkole ( nie stresuje się, jestem wyluzowany) czy też dzisiaj idąc po książki strasznie sie pocę. Koszulka mokra na całych plecach, pod pachami również, ale najgorzej ze poci mi sie tylek ( wiem moze to smieszne, oraz pod kolanami) przez co mam takie plamy na spodniach. Z kolegami już nie przebywam, boje się żeby mnie potem nie pokazywali palcem bądź śmiali się z mojego problemu. Nie wychodzę z domu, siedze przy komputerze całe dnie i jest mi dobrze bo nie ma tego cholernego potu. Poszedłem do lekarza rodzinnego, ale ten powiedział że to normalne, od 3 lat tak mówi. Ja też myślałem że to normalne, ale to przechodzi wszelkie granice. O higienę ciała dbam, codziennie się kąpię itp. Mam dość takiego życia, boje się września i szkoły, i tego cholernego potu :/

przez scat_man 03 sie 2007, 13:46
hm... z tego co piszesz to nie ma tutaj zadnej mowy o fizycznej reakcji na stres. Musisz isc do lekarza np. dermatologa. Nadpotliwosc jest choroba, ktora mozna leczyc i wyleczyc ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miachau 03 sie 2007, 13:51
scat_man napisał(a):hm... z tego co piszesz to nie ma tutaj zadnej mowy o fizycznej reakcji na stres. Musisz isc do lekarza np. dermatologa. Nadpotliwosc jest choroba, ktora mozna leczyc i wyleczyc ;)

A są jakieś leki na to pocenie ? :?

przez IceMan 03 sie 2007, 13:57
Miejscowo: antidral - bardzo skuteczny
Przyjaciel forum

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 03 sie 2007, 14:04
piotrek widze ze zes na forum, a tak dawno cie niewidzialam, oczywiscie pozdrawiam cie serdecznie, a ja nadal sie poce jak glupia a zwlaszcza jak spie i co poradzic? jedyne co robie to prysznic, noi obowiazkowa zmiana poscieli ktora mozna wyznąc
lidzia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez scat_man 03 sie 2007, 14:12
Wprawdzie nie jestem dermatologiem ale dopowiem ze sa jeszcze zastrzyki bodajze z toksyna botulinowa. Proponuje, jesli ktos ma powazny z tym problem do odwiedzenia dermatologa.

przez aneta326 03 sie 2007, 17:28
NIE masz sie co martwic ja jak chodze do przychodni to ostatnio mialam cisnienie 190 na 220 i dostalam skierowanie do szpitala, wyszlam z przychodni i mi przeszlo, najwazniejsze znalesc dobrego lekarza......... ja mam 28 lat i zmagam sie z tym od 18 roku zycia... , zaden lekarz do ktorego chodzilam nie wiedzial co mi jest bo badania wychodzily mi jak u konia :P
nawet pojechalam do centum medycznego damiana na jednodniowe badania, zrobili mi wszystko co tylko mozna od tomografi glowy do usg zyl , poprostu przeswietlili mnie na wylot zaplacilam za to 3,5 tys i okazalo sie ze nic mi nie jest ..... po czym moja pani doktor na ktora tam trafilam powiedziala ze mam nerwice i to ona mi pomogla.... mam jeszcze czasem napady leku ale staram sie robic wszystko zeby nie myslec o chorobie, mojeobjawy to oczywiscie dusznosci , takie udezenia goraca , strach przed zemdleniem i smiercia, bo oczywiscie jestem niezlym panikazem ,i odrazu mysle o najgorszym ,
ale najwazniejsze zeby sie czyms zajac , nie myslec , nie wchodzic za czesto na takie foraa.... myslec ze jest sie zdrowym czlowiekiem tylko czasem ma sie zly dzien ale kazdy ma zly dzien :twisted:
wiec nie przejmuj sie znajdz sobie jakies hobby tak jak ja zaczelam bo niestety przez chorobe musialam zrezygnowac z pracy , bo w pewnym momencie nie moglam juz normalnie funkcjonowac , iwec teraz mam swoj maly biznesik w domu , szyje ciuchy i sprzedaje przez internet robie to co lubie i nie mam czasu myslec o glupotkach..... pozdrawiam i mam nadzieje ze dasz rade,zycze z calego serca
aneta

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:34 pm ]
i przedewszyatkim przestan sie nakrecac , bo to najgorsze , i nie musisz isc do psychiatry , mojim lekarzem jest kardiologi tez wypisuje mi leki a jakie leki przyjmujesz teraz bo moze sa za slabe?

przez Sabina 03 sie 2007, 19:14
Dzieki, Ashley, zaczynam chyba coraz lepiej sobie ztym radzic, za to ogolmie chyba nerwica postatnio bardziej mi dokucza, ale jakos sie nie poddaje;) musze sobie co jakis czas przejrzec jakies posty podbudowujace, zeby nie zapomniec, nad czym pracowac;) pozdrawiam papa;)

przez Misiunia 03 sie 2007, 19:26
Na nadmierną potliwośc Etiaxil-rewelacja!!!
Ja stosuje 2 razy w tygodniu i nie uzywam dodatkowo żadnych antyperspirantów,a dodam,że wcześniej miałam plamy od pach do pasa.
Podobno picie szałwii także pomaga.Mnie nie pomogła,ale można spróbowac
:smile:

przez 1507 03 sie 2007, 20:31
witaj w klubie ja też zaczynałem tak jak ty flex 2 lata u psychiatry leczyłem sie z tego leki wyeliminowały objawy somatyczne ale wpędziły mnie w depresję (chyba), poczytaj moje posty mam podobne doświadczenia, idź na terapię ja o 2 lata za późno trafiłem i mam dużo do zrobienia w tej materii, miałem początki podobne do ciebie , wytrzymałem pół roku, i po tym jak lekarz pierwszego kontaktu zaopisał mi bioxetin to miałem fantastyczne napady paniki i dlatego trafiłem do psychiatry. Wcześniej afoba i xanax doraźnie z doraźnego zrobiło się co dzinnie, rób coś z tym teraz nie czekaj i kup zioła na uspokojenie i cisnieni zażywaj regularnie i staraj sie wybić to z głowy. Ja 3 lata myślę non stop o swojej chorobie i nie mogę się z niej wyzwolić, ale rozpocząłem terapie i zmieniłem psychiatre na takiego który nie ma prowizji z recept :lol:
1507

przez Flex 03 sie 2007, 21:41
cześć

Dziękuje Aneta za słowa otuchy. Podobnie jak ty musiałem zrezygnować z pracy i też mam zajęcie w domu choć nie ukrywam, że ten stan zdrowia pokrzyżował mi wszelkie plany. Dzisiaj mam nie najlepszy dzień bo trudno uniknąć zdenerwowania jak ktoś coś ci kradnie ważnego i okazuje się, że cały miesiąc twojej pracy stracony. Po tym zajściu myślałem że po mnie ból głowy, skok ciśnienia, serce mnie bolało i ścisk w klatce piersiowej po tym wszystkim leżałem pół dnia. Moje hobby,właśnie z tym nie moge się pogodzić najbardziej. Przez 6 lat trenowałem na siłowni nie ukrywam że po to aby pokazać innym że nie jestem gorszy. Moje problemy z nerwami tak naprawde zaczeły się na początku szkoły średniej, kiedy odstawałem od swoich rówieśników wyglądem fizycznym. Każdy dzień to dla mnie był koszmar ,stres, bo jak się czuć jak któs podchodził do mnie np. z miarką i mierzył przy wszystkich. Teraz nie mogę już uprawiać sportu, przestałem jeść nie mam ochoty, brak nie tyle co chęci ale moje ciało mi na to nie pozwala. Ludzie się ciągle wypytują co ze mną jest i wytykają palcami. Jak wychodze z domu to chodze taką drogą żeby nikogo nie napotkać. Poważnie myśle nad wyjazdem za granice bo tam mnie nikt nie zna i może wtedy poprawi się moja sytuacja.

przez scat_man 03 sie 2007, 22:47
Radekk a odwiedziles juz neurologa?

Sortuj wg