Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tygryska 11 lip 2007, 13:52
Zgadzam się z Piotrkiem że to kwestia oderwania myśli, ale wydaje mi się że nie można tak ciagle zagłuszć swoich problemów poprzez aktywnośc, niemyślenie.Jesli ciągle czymś jesteśmy zajęci to od nich uciekamy, uciekamy po części od samych siebie a problemy same się nie rozwiążą poza tym czasem warto posłuchać "wewnetrznego głosu". Oczywiscie nie mówię tu o zadręczaniu się, czarnowidztwie, wynajdowaniu probemów itd.Niestety jak się ma mało do roboty to i takie "toksyczne" myśli się wkradają ale trzeba je wygonić.

przez ChriS-21 11 lip 2007, 14:30
jaskoleczka napisał(a):ChriS-21 daj swoj numer gg

Jeśli nie dostałaś wiadomości na PW albo nie odebrałaś to zarówno Tobie jak i innym daję do siebie kontakt - 3663306.

Co do sportów - nie uprawiam żadnych bo po prostu nie lubię sportu. Czasem chodziłem na siłownię ale mało to dawało. Na duchu podtrzymują mnie tylko znajomi. Może kiedyś z tego wyjdę, nie wiem. Brak perpektyw na przyszłość - o robotę się staram, ale z moim charakterem nie jestem przekonywujący, dziewczyny brak ponad pół roku (szczerze to zapomniałem tak właściwie co znaczy słowo "związek", tu właśnie chodzi o samoocenę), wybieram się na studia zaoczne jeśli się dostanę, może to coś pomoże...

przez Zaklopotana 11 lip 2007, 18:16
Witam! Skaś to znam bo u mnie też tak jest jak mam dużo adrenaliny to nerwica jakby jest mniejsza chociaż nie zawsze:(Ale myśle, że gdy sie czymś zajmujemy to wtedy nie rozmyślamy za dużo o przykrych rzeczach.Najgorsze są momenty gdy dopada nuda,wtedy to różne myśli przychodzą do głowy.Myśle też,że ważny jest kontakt z ludżmi.Ale najlepiej to umieć zapanować nad nerwami ale wiem wiem to nie jest proste.POZDRAWIAM:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 11 lip 2007, 19:29
Wysokie obroty - też to znam - ale z czasem muszę zwiększać bieg, bo to przestaje mi wystarczać. Ale zgadzam się z poprzednikami. Uciekam. Ty zapewne też. Ale przed czym????
Pstryk

przez Pstryk 11 lip 2007, 20:34
:cry: No, kapa, o ironio :cry:
Pstryk

przez Ibiza 12 lip 2007, 01:22
EKG wykazalo jakies nieprawidlowosci ale lekarze nie potrafili ich zidentyfikowac...

Juz wiem co mi jest... jestem BORDERLINE:O ehhh

Odginanie głowy

przez pawian77 12 lip 2007, 09:25
Czy to też objaw nerwiczki?? Wczoraj miałem tak, że jakby mnie cos lekko po twarzy pukło i na kilka sekund głowa odgięła do tyłu. Miał ktoś takie jazdy??

Praca nad sobą

przez WARZECHA 12 lip 2007, 12:59
:smile: Cześc! Półtorej roku temu stwierdzono u mnie nerwicę lękową. Dały o sobie znac objawy somatyczne: kołatanie serca, bezsenne noce, kluska w gardle, drżenie rąk i oczywiście lęki, których się panicznie bałam. Początkowo żaden lekarz nie mógł zdiagnozowac mojej choroby, ponieważ jestem osobą bardzo spokojną, grzeczną cichą, bezkonfliktową, pomocną. Za taką osobę uważają mnie inni. Wiem już, że nie potrafię okazywac emocji i to z nimi mam największy problem. Największym problemem jest to, że nie umiem płakac.Wtedy kiedy powinnam się rozpłakac cała się trzęsę i drżę. Na codzień bardzo pomaga mi spacer ,jazda na rowerze, medytacja oraz muzykoterapia. SUPER SPRAWA! Ale jak nauczyc się płakac????????? :cry:
ABY BYŁO LEPIEJ MUSI BYC GORZEJ

przez staram się 12 lip 2007, 13:07
trzeba sie przestać tego wstydzić może być to dla niektórych bardzo trudne ja też miałem z tym problem ale ostatnio już go rozwiązałem. Poprostu kiedy chce płakać to płacze i już nie zastanawiam sie że ktoś mnie obserwuje że to wstyd. A jak ci Moniko idzie walka z chorobą ? jak twoje lęki ?

nosi mnie

przez staram się 12 lip 2007, 13:56
ciekawi mnie czy wy też tak macie że nie możecie usiedzieć w jednym miejscu nie możecie znaleść swojego miejsca i nerwowo chodzicie z konta w kont

przez Fantazja 12 lip 2007, 14:13
Ja miałam cos innego, ale to było bardzo dawno temu, mnien wiecej jak miałam 12 lat. Frętwiała mi prawa ręka tak, ze nie moglam ią poruszac, potem paraliż przechodził na twarz tak ze dretwiała mi cała prawa połowa, bo jakis 10 minutach wszystko ustępowało i pojawial sie ogromny ból głowy i wymioty. Lekarze mwóili ze to przez okres dojrzewania. Jak do tej pory nigdy mi sie to nie powtórzylo i mam nadzieje ze sie juz nie powtórzy bo to nie jest miłe uczucie.

przez fendi 12 lip 2007, 14:38
ja z kolei płaczę z byle powodu - co jest bardzo wkurzające nawet dla mnie , ale nie mogę tego powstrzymać, a tak przy okazji jestem bardzo ciekawa jak udaje ci się pracować z nerwicą, ja bardzo chciałam być nauczycielem , ale moja nerwica mi na to nie pozwoliła- nie mogłam przemóc się do mówienia przed grupą, a jak to jest u ciebie?

przez IceMan 12 lip 2007, 14:53
Czasem zdarza mi się to przy większym stresie. Albo jeżeli na coś/kogoś czekam i nie mam co w tym czasie robić. Rodzice mówią że chodzę wtedy jak skazaniec po celi :P
Przyjaciel forum

przez maiev 12 lip 2007, 14:59
u mnie to normalka - szczególnie jak wieje strasznie (nie wiedzieć czemu :? ) kompletnie nie mogę sobie znaleźć zajęcia ani miejsca i tak się błąkam. czymś sie zajmę, po chwili rzucam. heh Nie lubię tego. :evil:
No i jak na cos czekam - to też jak ten skazaniec. W tę i z powrotem. :)
"I need a new version of me..."

Sortuj wg