Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez BobyX 12 sty 2006, 00:25
Witam zacytuje chyba
melissaa napisał(a):kiedys miałam bóle w okolicach serca i wywoływało to u mnie panike....teraz czesto boli mnie głowa tez wiem ze to nerwy i chyba najlepszym sposobe na nerwobóle jest nie myslenie o nich ..bo im bardziej sie na nich koncentuje tym gorzej

Objawy mam bardzo podobne - przez nie kiedyś znalazłem się na pogotowiu - myślałem, że zawał i źr się kończe. Mnie może bardziej dusi, straszny uścisk i kołatanie w okolicy serca – brrrrr straszne, powoli się przyzwyczaiłem – dawno nie dzwoniłem na pogotowie . – zażywam „procha” afobam i jest po chwili dobrze ale ucisk (słabszy) zostaje na parę godzin. Przeglądając forum znalazłem informacje, że w podstawowym leczeniu nerwic stosuje się magnez w przy kołataniu serduszka dodatkowo potas. Choruje od paru ładnych lat – ale spróbowałem i kupiłem preparat magnez + potas „aspargin” i o dziwo jak czułem, że nadchodzi kołatanie – to brałem 2 tabletki i w miarę mi pomaga tak więc jak na razie wole aspargin łykać - kiedyś afobam 1 do 3 razy dziennie – teraz staram się brać jak naj mniej 1 do 3 tabletek na tydzień afobamu.
:arrow: :arrow:

przez beata0281 12 sty 2006, 11:49
a znacie może jakieś miejsca na terenie warm - mazurskiego gdzie można iśc np na terapię grupową czy coś takiego?
przez daablenart 12 sty 2006, 12:02
Niestey ja nieznam to nie moje płebło hyehehehe <znaczy miasto>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cicha woda 12 sty 2006, 13:23
Czy uważacie że dobrym sposobem na nerwobóle np. głowy jest zwykła tabletka przeciwbólowa?
Czy macie inne sposoby?
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez kasiek 12 sty 2006, 13:40
Spróbuj poddychać głeboko i powolutku.Bardz spokojnie.Tylko to trzeba robic codziennie.mi pomaga.Cicha Wodo,zdajsię,że my jestesmy podobne przypadki.Mamy taki same objawy.POzdrawiam Cię.Buziaki :lol: :)

przez KOREK 12 sty 2006, 13:41
Magnez z potasem.Magnez z cynkiem.I minimum godzinka spaceru dziennie szybkim krokiem.Po jakims czasie powinno troszke pomoc.

przez ewelina13 12 sty 2006, 13:55
cześć
dzisiaj znalazłam to forum jeszcze wczoraj myślałam że jestem z tym zupełnie sama.Własnie wczoraj znowu miałam ten koszmarny atak.Najpierw pojawił się okropny lęk ,nie mogłam usiedzieć w miejscu,było mi raz ciepło myślałam że zaraz twarz mi eksploduje, a zaraz potem dreszcze zimna.Nie wytrzymałam ubrałam synka i wyszłam z domu .Spacerowałam tak 3 godz.Gdy wróciłam przez chwilkę było ok, ale pódzniej znowu się zaczeło.Ręce miałam spocone, bolała mnie głowa serce latało jak opętane, napady gorąca,a zaraz potem zimne poty.Dziękuję tylko że mój mąż był w domu i zajął się dziećmi, bo sama bym nie dała rady.Dzisij już jest lepiej cały czas siedze na foru i czytam, ale i tak cały czas boję się że to zaraz wróci.Najbardziej przerażają mnie zawroty głowy , kiedyś do wszystkich tych objawów dochodziły jeszcze one to był koszmar.Teraz nauczyłam się jakoś z tym żyć ale cały czas myślę tyjko o tym.Teraz jestem już prawie pewna że mam nerwicę, nie byłam użadnego lekarza bo mieszkam w małym mieście ,a nie mam jak i kiedy jechać gdzieś dalej.Na początu byłam u mojego lekarza zrobiłam badania iwszystko było ok, dał mi jakieś prochy psychtropowe ale brałam je przez krutki okres czasu,poprostu nie chciałam się truc myślałam że samo przejdzie , ale niestety.Mam to wszystko do teraz ale ostati atak nie licząc wczorajszego miałam jakiś rok temu , no i wczoraj znowu. Niewiem co mam dalej robić jestem już tym wszystkim zmęczona.
ewa30

przez kasiek 12 sty 2006, 14:08
Ewelino,spróbój pójść do psychologa.Pozdro

przez KOREK 12 sty 2006, 14:21
ewelina 13 - kup sobie jakis preparat z Magnezem,Np MagvidB6 i cos na upokojenie np.Validol.Hova tez jest niezłym ziołowym lekiem.Powinno troszke pomoc...Ale chyba bedziesz musiała isc jednak do lekarza.

przez bibi 12 sty 2006, 15:59
cytat
Czy uważacie że dobrym sposobem na nerwobóle np. głowy jest zwykła tabletka przeciwbólowa?
cicha wodo.
dla mnie to najlepszy sposób. biorę aspityne bayerowską lub ibuprom ( jakąś tabletke przeciwbólpwą i przeciwzapalną) i mi przechodzi. owszem potem jeszcze się czasami pojawia. w tej chwili mam bardzo rzadko
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez bibi 12 sty 2006, 16:15
Evelinko! witaj
Korek ma rację, Najpierw magnez i nie żałuj go sobie!!! Bierz nawet po 2 talbletki 3 x dziennie . Nie bój się przedawkowanie magnezu praktycznie jest możliwe tylko u pacjentów z niewydolnością nerek, nadmiar magnezu jest wydalany z moczem i podczas wypróżnienia.
Oczywiści to tylko początek. Musisz odwiedzić tego swojego lekarza, i brać te leki które ci przepisze. Nie przerywaj kuracji bo leczenie odpowiednio dobranymi lekami to 80 % sukcesu by wyleczyc nerwicę a żeby nie było nawrotów to jeszcze psychotrapia. Taki jest tok leczenia. Jak masz panikę to bierz worek i wdychaj dwutlenek węgla ( jak ktoś kto wącha klej) i tak oddychaj nim DO TEJ PORY aż ci przejdzie. takie mam zalecenie od psychiatry :D no i życze powodzenia
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Patrycja 12 sty 2006, 16:23
Olka napisał(a): Ojciec despota, wiecznie wściekły o byle co, prowokant codziennych awantur, uwielbiający podkreślać swoją władzę nad dziećmi ( nie w sensie fizycznym, ale psychicznym), lubił karać i poniżać. Zawsze dawał odczuć, że my - jego dzieci, mamy "gówno" do gadania, a on może wszystko. Matka odpychająca....nie było w niej odrobiny ciepła, nie pamiętam, żeby mnie brała na ręcę i przytulała
ja pozwoliłam sobie zacytować Olę,bo po co drugi raz pisać słowo w słowo to samo :(
nie graj, nie udawaj, nie popisuj się,nie wstydż się siebie!

przez cicha woda 12 sty 2006, 17:07
dla mnie też najlepszym lekiem na ból głowy jest aspirynka

przez cicha woda 12 sty 2006, 21:55
Ja też to znam: rozkojarzenie i problemy z koncentracją. Przed sesją zwykle dużo zostawiam sobie na koniec i w przypływie paniki nie mogę się skoncentrować i mam problemy z zapamiętaniem.
To objaw tej naszej nerwiczki.
Kiedy tak się dzieje staram się uspokoić i zrelaksować, robię coś co mi sprawia przyjemność i na chwilę odrywam sie od nauki.

Sortuj wg