Czym się różni nerwica od poważnej choroby psychicznej?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Od nerwicy do urojeń-pytanie

przez mm 04 lut 2007, 00:02
Witam,
nie wiem czy to pytanie na to forum ale zapytam.Ze stres rozbudza nerwice wiem a w zasadzie to nerwica jest efektem stesu ale czy stres doprowadzjący do nerwicy nie leczonej i nie swiadomej dla chorego moze doprowadzić do urojeń?czy tez urojenia to oddzielna "działka" mająca wiecej wspolnego z schizofrenią?Jak te choroby mają się do siebie?Czy granice się rozmywają?
Mam w swojej najbliższej rodzinie taką sytuację.Osoba ma ewidentne urojenia.Nie leczyła się nigdy psychiatrycznie,oczywiscie nie jest swiadoma problemu.Psychiatiatre odwiedzila na nasze nalegania.Sadzimy iz stan w ktorym sie znalazla jest wynikiem stresu zwiazanego z przebyta chorobą......historia dluga.....wizyta u psychiatry niestety nie dala nam jako najblizszym odpowiedzi.Wynika to z tego ze osoba ta poszla do lekarza sama.Przedstawila swoja wersje.......a psychiatra wyciagnal oczywiscie takie wnioski jakie sie z rozmowy nasunely tzn nie wie ze problem przedstawiony to urojenia.Przepisal Tranxene i tu pytanie czy to jest lek dorażny bo zalecil stosowanie sporadyczne w stanach sporadycznej bezsennosci.Kolejne pytanie to czy wskazane byloby pojscie z ta osoba razem do lekarza i w jej obecnosci przedstawienie naszego punktu widzenia problemu?Czyli:ona twierdzi ze problem wynika z tego i z tego a ja mówie ze to wszystko jest urojeniem.
mm

przez marmarc 04 lut 2007, 00:24
najlepiej byłoby zapytac dobrego psychiatrę.

Sortuj wg