Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez perla86 21 mar 2013, 11:26
moze przez to odchrzakuje ale boje sie ze to utrudnia tez przełykanie ze pokarm sie zatrzymuje :bezradny:

przez anka00 21 mar 2013, 12:24
jovana wczoraj miałam małą załamke ale juz jest ok. Wstałam rano i dobrze sie czuje, tylko mam takie uczucie ściśniętego zoładka i stresu, tzn takie wewnetrznego rozdygotania, niepokoju. Ale staram sie to olewac. Na zakupach wczoraj dałam rade. Nawet sporo zywności kupiłam, ale wieczorem juz nie było tak kolorowo. Zaczęły sie zawroty głowy i byłam strasznie słaba, wydaje mi sie ze miałam niskie cisnienie, poryczałam sie i przeszło. mierzyłam sobie puls to miałam 84 wiec ok, wczesniej mój puls nie schodził ponizej 100.
Zaczynam dzisiaj robic kurczaczki wielkanocne. Kupiłam sobie takie styropianowe jajka, kolorowe tasiemki, szpilki, piórka i zaczynam zabawe :smile:
Musze sie jakos odstresowac, czyms zająć.

dzisiaj rano znowu poczułam ze mam mdłości jak tylko otworzyłam oczy ale mysle ze to bardziej ze stresu niz objaw ciąży. Przeszło jak napiłam sie ciepłej herbaty i zjadłam sniadanie. Juz nastawiam sie na to ze tej ciąży nie bedzie. Wydaje mi sie to jakies nierealne zebym ja była w ciąży. To zawsze wszystkim dookoła sie udaje a nie mi. Okres powinnam dostac między sobotą a wtorkiem. Zobaczymy...

perla kurcze szkoda mi ciebie bardzo. Wiem co to znaczy jak człowieka męczą jakies dolegliwosci. Mam nadzieje ze ten twój problem wkrótce ustapi.

przez jeraha 21 mar 2013, 12:45
anka00 a czemu nie zrobisz sobie testu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka00 21 mar 2013, 12:49
Nie robie testu bo jeszcze jest zawczesnie. Mój lekarz mi tłumaczył ze najlepiej test robic w dniu spodziewanej miesiączki, albo po jej terminie. Test zrobiony wczesniej moze dac wynik fałszywie ujemny bo pomimo ciąży poziom hcg w moczu moze byc jeszcze zbyt niski.

przez jeraha 21 mar 2013, 13:02
to musisz wytrzymac:)

przez anka00 21 mar 2013, 13:05
No niestety musze :smile:

przez perla86 21 mar 2013, 13:33
Znow przy kichaniu niechcacy zakrztusiłam się własna śliczna tak mocno kichałam i jak tu sie nie bać polykac :(
Nie wiem co juz moge zrobic :why: dzisiaj zjadlam jogrut danio i wypiłam rumianek potem jakas zupke chyba pomidorowa zmiksuje jakiego banana ale nie wiem czy dam rade :(

-- 21 mar 2013, 12:33 --

Aniu tak na test zdecydowanie za wczesnie

-- 21 mar 2013, 12:53 --

Boje sie okropnie :why:

przez anka00 21 mar 2013, 14:10
Perla a nie masz mozliwosci isc do tego laryngologa prywatnie zeby było szybciej? Ja wiele razy słyszałam ze takie objawy jakie opisujesz moga wystepowac przy nerwicy. Postaraj sie wyluzowac, przestac o tym myslec, wiem ze to bardzo trudne. Masz taki fajny awatar, spróbuj sie tak usmiechnąć :smile:

przez perla86 21 mar 2013, 15:18
Aniu nie mam mozliwosci :(
A teraz zaczełam czuc cos jak jest ten dołek pod syzją co tam jest :(albo jeszcz enizej

przez depas 21 mar 2013, 15:35
Ja kilka lat temu byłem święcie przekonany że mam raka krtani, odczuwałem większość wczesnych objawów tej choroby o których przeczytałem, właściwie byłem PEWIEN że mam raka. Długo (ze strachu) nie odważyłem się pójść do laryngologa. Kiedy w końcu poszedłem, zajrzał do gardała, nic tam nie znalazł i zapewnił że wszystko ok. Wszystkie moje objawy ustąpiły tego samego dnia, cała paranoja zniknęła jak ręką odjął. Niesamowite jak nerwica może namieszać w głowie i jakie "objawy" symulować...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez perla86 21 mar 2013, 15:48
depas a jakie objawy miałes?

-- 21 mar 2013, 15:03 --

Normalnie nic takiego nie miałam w nerwicy kłocia w przełyku chyba po srodku mostka jakby powietrze sie nabierało potem odbije chwila spokoju i to w tym dołku :why:

przez depas 21 mar 2013, 16:10
Problemy z przełykaniem, uczucie ścisku albo "blokady" gardła, jakby coś mi w środku ugrzęzło, kaszel, chrypka. Byłem przerażony, ale po wizycie wszystko minęło. To znaczy strach i paranoja minęły, obawa przed rakiem. Kaszel i czasem ten ścisk gardła pozostały, ale jestem palaczem, no i niestety musiałem się pogodzić z tym że nerwica mi "siadła" na gardło, często mam problemy z mówieniem, słaby i łamiący się głos. Po benzodiazepinach mi to zawsze przechodziło, także po alkoholu. Generalnie im lepiej się czuję psychicznie, tym te problemy są mniejsze.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez jeraha 21 mar 2013, 16:43
Napewno nie masz raka gardła! Uwierz w końcu że to nerwica!, nerwica najczęściej siada na gardło. Głupi przykład tremy przed występem kiedy dostaje sie że stresu chrypki a nawet duszności!

przez perla86 21 mar 2013, 17:16
Boli kłuje mnie az przez cały przełyk łacznie w okolicsch gardła ja nie wiem jak jesc :(

-- 21 mar 2013, 20:03 --

udało mi sie zjesc tez banana ale zmiksowalam go i odrazu odchrzakiwania sa to jest glupie plus kaszel i odbijania :/

Sortuj wg