Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kinia123 20 mar 2013, 19:55
Perła, miałam takie same objawy przy nerwicy, ale po braniu Anafranilu i Xanaxu przeszły. Gula w gardle trzymała mnie niestety dość długo, dławiłam się przy jedzeniu i piciu...

przez jeraha 20 mar 2013, 20:04
perla kinia ma racje, ja tez mialam uczucie guli w gardle kiedys przez nerwice, moje mysli byly oczywiscie skierowane ku jednemu.. napewno nie jest to guma ani nic innego tylko nerwy..

przez perla86 20 mar 2013, 20:37
kinia123 a co jadłas w tym wypadku ja bede probowala jakies jogurty zupe a nawet kupie dla dzieci te kaszki zeby cokolwiek jesc. Przy jedzeniu jogurtu zbiera mi sie flegma masakra ale gardło nie boli ale to chyba nie powinno utrudniac normalnie pokarm przejdzie? Wydaje mi sie ze cos podobnego mialam ale to przy skutkach ubocznych parogenu ale nie zwracałam tak (były inne objawy) uwagi przez choerne zakrztuszenie to wyszło to jest głupie.
A dodatkowo mecza mnie uciski wokól przepony juz probowalam wymyslec moze cos uciska ale probuje nie wymyslac. Chociaz od 8 lat mam stwierdzony refluks z poczatku leczyłam potem objawy mineły przerwałam a to moze dawac podobne objawy jak klucha cofanie sie pokarmu a nawet dusznosci.

-- 20 mar 2013, 19:40 --

Jeszcze brałam pod uwage angine podobno takie drapanie jest ale dokladnie nie wiem

-- 20 mar 2013, 19:44 --

Ja to juz gniote tabletki mozna tak wogole robic bedzie to samo działanie? w sumie tabletki sie rozpuszczaja tez w zoladku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kinia123 20 mar 2013, 20:53
Perła, też mam stwierdzony refluks i bardzo możliwe, że właśnie Ci się ujawnił na wiosnę a nerwica rozdmuchała to do takich rozmiarów. Ja biorę na refluks Contix (jest też bez recepty). Gdy pojawią się objawy, to biorę przez miesiąc, jedną tabletkę dziennie przed śniadaniem. Ostatnio na wiosnę znów się pojawił, więc jestem świeżo po kuracji Contixem.

Pamiętam, że największy problem miałam z kanapkami, połykaniem płynów i leków. Możesz póki co jeść jogurty, ale nie od razu połykać, tylko jakby rozgryzać, zupy, mięso mielone, itp. Dieta taka, jakbyś miała np. wyrwanego zęba. Napoje możesz pić przez słomkę. A co do leków to najlepiej zrobić tak - wziąć małego gryza jedzenia, przeżuć i przed samym połknięciem wziąć tabletkę i połknąć z jedzeniem. Powinno pomóc:).

Jeśli boli Cię gardło, to zajrzyj sobie i zobacz, czy masz przekrwione migdałki, może coś Ciebie brać, teraz lata pełno zarazków.
Pytanie, czy masz alergię na pyłki? Ja mam i teraz praktycznie co rano drapie mnie gardło, mimo, ze biorę Allerin. Z tym, że u mnie pojawia się też katar, na który stosuję Avamyst w sprayu do nosa.

Tak czy inaczej refluks, alergia, czy cokolwiek pojawiło zbiegło się z połknięciem gumy do żucia a wyobraźnia zrobiła dalej swoje.

Będzie dobrze, pobierz przede wszystkim proszki na uspokojenie :smile:

przez jeraha 20 mar 2013, 21:03
ja mam dosc naczytalam sie o raku kosci :why: :why: :why: martwie sie tym guzkiem :why: :why: :why:

przez kinia123 20 mar 2013, 21:12
Jeraha nie będę oryginalna, ale napiszę, że powinnaś pójść śladem paulig24 i udać się do lekarza po prochy na uspokojenie. Uwierz mi, wiem co piszę, inaczej będziesz się nakręcać i spirala nie będzie mieć końca, szczególnie, że u Ciebie to już długo trwa. Pójdziesz na USG tego guzka i znajdziesz znów coś nowego i znów...

Ja zrobiłabym tak - poszłabym na usg tego guza i w tym samym dniu albo następnym do psychiatry. Pamiętaj, żeby do psychiatry zabrać wszystkie zrobione przez siebie badania lekarskie w ostatnim roku. "Upieczesz" w ten sposób dwie pieczenie - dowiesz się, mam nadzieję, że ten guzek to nic groźnego i dostaniesz leki na uspokojenie, które pozwolą Ci na skupienie się na czymś innym, niż choroby.

przez perla86 20 mar 2013, 21:50
kinia123 oj z tabletkami moze byc problem neistety moze kiedys sie przełamie...alergi raczej nie mam a gardło mama mówiła to mam lekko ukrwione z tym ze tutaj zaraz a ja czuje w srodku jak krtan albo wyzej nie potrafie teog dokładnie określic. A z jedzeniem to wiesz nagle tak było w poniedziałek po obiedzie obfitymnie powiem pełny talerz nagle jedzenei zaczeło mi sie cofac nadmiar i musiałam juz wymiotowac ale to było tylko troszke z flegma i potem mjadłam kolacje i tak sie zastanawiałam czy znowu tego nie bedzie...A robilas jakies badania pod katem tego połykania?

jeraha nie warto czytac sama to robiłam i nakreciłam sie białaczka bo mnie nogi bolały siniaki itp kosci po depresyjnych lekach przeszło teraz jest co innego

przez jovana80 20 mar 2013, 22:56
oj dziewczyny ale się porobiło, wyszło, ze ja tu jestem najspokojniejsza mimo iż mam zdiagnozowaną nieciekawą dolegliwość, a wy szalejecie :mrgreen: Perła pisałam ci już, ze dla mnie to globulus histericus, nie ma tak, ze z dnia na dzień nagle łapie cię taka choroba, ze nie możesz jeść, dusisz się, to panika, histeria, strasznie ci współczuje, ale zapewne czeka cię niezła pielgrzymka po lekarzach zanim się ostatecznie uspokoisz.
jeraha u ciebie to samo, net cię dobije dziewczyno tak jak i nie raz dobił mnie i niejdną/ego tutaj na tym forum. Mogę tu ciagle pisac, ze nic ci nie jest, ale ty i tak będziesz wiedziała lepiej, jeśli czujesz się na siłach i uwazasz, ze zwalczysz ten lęk sama, to zrób to, ale wątpię... musisz iść do lekarza, tylko on cię uspokoi, mam nadzieję, ze starczy jeden a nie cała kolejka specjalistów. Nie męcz sie, bo to katowanie siebie.
Aniu błagam cię tylko trzymaj się dzielnie i nie dawaj tym myslom, bo widze, ze zaczynasz coś w tam główce sobie układać. A może jesteś rzeczywiście w ciąży??? Druga sprawa, ze to siedzenie na tym forum jest jakąś formą terapii i rozumieniem podświadomym, ze naprawdę mamy chore umysły a nie ciało, ale z innej strony to też takie trochę nakręcanie się i myślenie o chorobie, czytasz, ze świrujemy i mimowolnie też zaczynasz robić to samo. Szkoda Twojej walki, szkoda miesięcy pracy nad sobą. NIE DAJ SIĘ!!!

przez perla86 20 mar 2013, 23:00
jovana akurat nie bede pielgrzymowała dostałam skierowanie do laryngologa a gastrologa to bym musiala odwiedzic ale z innej przyczyny ktora pisałam wyzej ;)

przez kinia123 20 mar 2013, 23:15
perla86, miałam między innymi spirometrię i rtg płuc, ale ja dodatkowo miałam inne objawy nerwicy, np. dusiłam się, nie mogłam oddychać i byłam tak słaba, że nie dawałam rady przejść dwóch metrów do łazienki. W końcu przy jednym z ataków wezwałam pogotowie... To był dla mnie impuls, żeby pójść do psychiatry.

Na Twoim miejscu nie robiłabym tych badań, które miałam...

przez perla86 20 mar 2013, 23:47
kinia rtg klatki miałam rok temu było ok co do duszności to też mi towarzyszą z tydzien temu to musiałam tak szybko oddychac po jakims czasie sie uspokoiło wiec wiem co to znaczy... chcialabym uniknac tych lekarzy badan bo to jest meczace i staram sie jak moge.. głodna jestem ale nie chce juz na noc jesc

przez jeraha 21 mar 2013, 10:37
ja mam tak ze czasem wydaje mi sie ze juz mi przszło i nagle BACH! znowu cos wyczuje, cos mnie zaboli zaczynam sie nad tym skupiac i boli coraz bardziej. z chcecia bym poszla na jakas terapie, ale ja nie jestem zwolennikiem tabletek na psychike, wolalabym tylko rozmowe, ale nie wiem czy to daje rezultaty jakies...
bylam dzis u rodzinnego i mialam pecha bo do poniedzialku ma urlop i nic sie nie dowiedzialam, musze czekac jeszcze do poniedzialku o ile nie zwariuje, nie chce isc prywatnie na usg bo nie mam za bardzo kasy...
przerabial z was mtos co ja teraz? jak myslicie skad ten guzek? co to jest? czemu mam bole tej nogi raz w udzie raz w łydce, piszczeli itp.? :why:

perla twoje objawy sa charakterystyczne dla nerwicy ( dusznosci, gula w gardle ). a czy ty chodzisz na jakas terapie?

przez perla86 21 mar 2013, 11:02
jeraha jestem zapisana na liście rezerwowej ale pytałam sie wczoraj i nic sie nie zmieniło musze jeszcze w jedno miejscie zadzwonić spytac sie jakie tam sa terminy ale na NFZ jest bardzo ciezko duzo ludzi :(
Ja chce jeśc normalnie przeciez schudne bede wygladala jak wrak człowieka :why: wczoraj jadłam jogurt i co chwila mi sie zbierała jakby flegma skad sie to bierze :(
Ja to wczesniej miałam bole nóg to było okropne nie powiem...

przez jeraha 21 mar 2013, 11:14
ja mam problem z flegma im bardziej sie nad tym skupiasz tym bardziej to czujesz, ja to mam z nosa, moze to byc np. alergiczne tak mi stwierdził lekarz.

Sortuj wg