Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Moniczka 11 lut 2006, 20:17
Ja tez uwazam,ze to nerwica.Wiem,bo tez tak miewam.Nagle nie czuje nog,miesnie piekielnie bola i czlowiek nie moze ustac.Ostatnio mialam taki dzien,ze nie moglam pisac bo reka mi bez powodu mdlala.Tak samo nagle zaczelam sie pewnego dnia jakac.To byly jednodniowe zdarzenia,aczkolwiek sie powtarzaja i tez czasem placze,mysle czy to nie sm czy nie zanik miesni,ale skoro badania sa dobre to musimy zaakceptowac, ze to nerwica i w niej organizm zachowuje sia tak strasznie...
Moniczka

przez agnes635 11 lut 2006, 21:47
A teraz jeszcze raz przeczytajcie post Tygryski.
Albo dwa razy.
Bo dobrze to ujeła.

przez bibi 11 lut 2006, 22:43
Hej senna29!! witaj na forum:D:D

nerwica to tylko przejściowy stan :D
nie ma drugiego "ja"
:D
jesteś tylko TY :D
spokojnie, moze te ćwiczenia z oddechem pomogą. poza tym pamiętaj jak bedziesz miała hiperwentylację to zamknij usta i oddychaj nosem:D:D
pozdrawiam
:D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anjjjja 12 lut 2006, 12:50
To nerwica a nie zadne stwardnienie ,tez wkrecalam sobie srube w podobny sposob jak ty ,tez mam takie objawy,poprostu to olej i juz wiem ze to trudne ale naprawde skuteczne,caly czas mam tak ze wzrokiem ze jak sie popatrze w punkt i zamysle to wszystko sie rozplywa ,nie martw sie i pomysla tak jak ja ,jak bedzie to bedzie ,i tak od tego nie ucuekne ,kazdy ma wyznaczony swoj czas na ziemi i tyle ,pozdrawiam

przez atrucha 14 lut 2006, 22:00
Dramatyzujesz :lol: Zupełnie niepotrzebnie. Ciesz się swoim szczęściem.. i tyle.
Przyjaciel forum

przez drań 14 lut 2006, 22:03
Melisso nie bój się być szczęśliwa ;)
I skacz i śpiewaj z radości ile wejdzie ;)
Pozdrawiam
ExModerator

przez drań 14 lut 2006, 22:25
melissaa napisał(a):Draniu twoja siostra chyba ma ta chorobe ?z tego co pamietam? jak wyglada taka mania ??

Tak ma.Ale u niej troche inaczej to wygląda.Jest przesadnie wrażliwa, nie można sobie przy niej żartować bo odrazu bierze wszystko do siebie.Obwinia się za wszystko, natrętnie mówi o rzeczach dla niej przykrych przytym sie nakręcając.Chodzi cały czas taka inna jagby w swoim świecie, jest zagubiona
ExModerator

przez N.N... 14 lut 2006, 22:31
Stany maniakalne

Choroba afektywna dwubiegunowa charakteryzuje się występowaniem naprzemiennie okresami depresji oraz manii.

Mania oznacza zmieniony chorobowo podwyższony nastrój i wzmożon± aktywno¶ć. Przejawy manii to przede wszystkim euforia, niczym nieuzasadnione, bardzo dobre samopoczucie. Nadmierna rado¶ć, poczucie szczę¶cia i zadowolenie sprawiaj± wrażenie niczym nie uzasadnionych reakcji, czasem nieadekwatnych, nawet na przykre wydarzenia życiowe. W bardziej nasilonych stanach maniakalnych dobre samopoczucie znika, a dominuje nastrój gniewny (dysforyczny). Rozdrażnienie, konfliktowo¶ć ujawniaj± się w sytuacjach, gdy chory napotyka na przeszkody w realizacji swoich zamiarów.

Stanowi maniakalnemu towarzyszy zmniejszenie potrzeby snu, bezsenno¶ć, mniejszy apetyt. Osoba w stanie maniakalnym często ma prze¶wiadczenie o swojej nieomylno¶ci, siły, potencji, nie widzi przeszkód w realizacji swoich licznych pomysłów i celów. Chory często nadużywa alkohol, zawiera wiele nowych znajomo¶ci, jest aktywny seksualnie, potrafi stracić duże sumy pieniędzy, zaci±gać pożyczki na różne nieracjonalne inwestycje.

Nasilenie objawów maniakalnych może być różne: od łagodnych stanów (hipomaniakalnych) do bardzo nasilonych, którym zwykle towarzyszy brak poczucia choroby. Stany maniakalne występuj± często między okresami zdrowia, u osób chorych pojawia się bezpo¶rednio przed depresja lub zaraz po niej.

melisko wyluzuj....jakbys była w stanie maniakalnym tobys nie zadawała takich pytan.... :D

przez drań 14 lut 2006, 22:33
Wiesz ja napisałem jak ja to widze.
Lekarz postawił diagnoze jako manie tak mi przynajmiej powiedziała.
A szczegułów szczerze mówiąc nie znam:([/url]
ExModerator

przez reirei 14 lut 2006, 23:13
malissaa..... dziewczyno daj na luz, skoro tak cie amor ustzrelił (i to w walentynx) to idz do faceta i wyrzyj sie na nim (polecam:seksualnie) :idea: Przecież szkoda tej energii która cie rozpiera (a rozpiera :twisted: )

A tak a propos dwubiegunówki (tylko sobie nie wkręcajcie ) ona lubi pojawiać się po jakimś przełomowym dla nas wydarzeniu, czyli pod wpływem jakiegoś bardzo silnego bodźca.

A tak wogóle, chorował ktoś na to? Przyznać się :roll:
Ostatnio edytowano 14 lut 2006, 23:14 przez reirei, łącznie edytowano 1 raz
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez atrucha 14 lut 2006, 23:13
N.N... napisał(a):Mania oznacza zmieniony chorobowo podwyższony nastrój i wzmożon± aktywno¶ć. Przejawy manii to przede wszystkim euforia, niczym nieuzasadnione, bardzo dobre samopoczucie. Nadmierna rado¶ć, poczucie szczę¶cia i zadowolenie sprawiaj± wrażenie niczym nie uzasadnionych reakcji, czasem nieadekwatnych, nawet na przykre wydarzenia życiowe. W bardziej nasilonych stanach maniakalnych dobre samopoczucie znika, a dominuje nastrój gniewny (dysforyczny). Rozdrażnienie, konfliktowo¶ć ujawniaj± się w sytuacjach, gdy chory napotyka na przeszkody w realizacji swoich zamiarów.

Stanowi maniakalnemu towarzyszy zmniejszenie potrzeby snu, bezsenno¶ć, mniejszy apetyt. Osoba w stanie maniakalnym często ma prze¶wiadczenie o swojej nieomylno¶ci, siły, potencji, nie widzi przeszkód w realizacji swoich licznych pomysłów i celów. Chory często nadużywa alkohol, zawiera wiele nowych znajomo¶ci, jest aktywny seksualnie, potrafi stracić duże sumy pieniędzy, zaci±gać pożyczki na różne nieracjonalne inwestycje.

Nasilenie objawów maniakalnych może być różne: od łagodnych stanów (hipomaniakalnych) do bardzo nasilonych, którym zwykle towarzyszy brak poczucia choroby. Stany maniakalne występuj± często między okresami zdrowia, u osób chorych pojawia się bezpo¶rednio przed depresja lub zaraz po niej

Fajno.. :roll: Chyba miewam czasem stany maniakalne :roll: Tyle,ze nazywałam je stanami szczęścia :lol: :lol: :lol:
Przyjaciel forum

przez N.N... 14 lut 2006, 23:16
melisko...miłosc tez mozna by nazwac stanem maniakalnym..co nie.Spokojnie.... :D

przez Burek Grzegorz 15 lut 2006, 01:43
Hej Monia to ja Iza!!!!!!!!!!
To straszne co piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lekarz Ci pomoże i owszem!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Jednak musisz sama nad sobą też troszeczkę popracować!!!!!!!!!!
Samokontrola umysłu?
Troszkę relaksu?
POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NERWICA JEST WCIĄŻ JEDNAK NIEKIEDY ?
CHYBA DAJE CI TROCHĘ SPOKOJU?????
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

przez roccola 15 lut 2006, 08:45
Dokładnie . Melisko ja takie stany przeżywałam w tamtym roku kiedy to sie ...ZAKOCHAŁAM...było pięknie nerwica lękowa ..phi ani śladu...Góry mogłam przenosic ..mało spałam...Teraz euforia minęła..nerwica sie przypomniała..i nadal kocham :)

Sortuj wg