Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez disgusted 18 sty 2013, 11:10
Może to ta pogoda... :)
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez fuzzystone 21 sty 2013, 18:13
Złamałam się i wlazłam na fora o ziarnicy. Jestem w stanie zupełnej histerii, strach mnie wręcz paraliżuje :(

przez Krzychu 21 sty 2013, 18:27
to przejdzie zobaczysz, tez tak mam wiem jak to męczy, leki antydepresanty wyleczą i to, no i psychoterapia, ja mierze ciśnienie co chwila zaglądam w gardło, chrząkam. obłęd . miałem sporo czasu spokój z nerwica niestety wróciła

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fuzzystone 21 sty 2013, 19:26
W morfologii miałam lekką anemię, teraz upierniczyłam sobie że to spowodowane ziarnicą. Doczytałam forum nowotworowe, na którym kobiety opisują swoje przypadki - wszystko mi pasuje.

Najgorsze jest to, że boję się iść zrobić badanie krwi. Boję się wyjść z domu. Przedwczoraj miałam atak paniki nad ranem - leżałam w łóżku i bałam się nawet nogą ruszyć, do tego to dławienie w gardle...

W 2006 stwierdzono u mnie astmę nieswoistą, w związku z czym wiecznie chrzakam i pokasłuję, najgorzej jest zimą. Po lekturze forów doszłam do wniosku, ze to pewnie guzy z w klatce piersiowej lub ogromne pakiety węzłów się rozrastają i mnie tam uciskają i stąd te objawy... Boże, jak ja chciałabym być taka jak jeszcze rok temu...

Nie chcę umierać i chcę żyć normalnie, q@#$%^a ja mam 33 lata a czuję się jakbym miała 66

przez perla86 21 sty 2013, 21:33
fuzzystone a ty bierzesz jakies leki na astme? jak ci sie to objawiało... Mnie mecza ostatnio dusznosci ciezej mi sie oddycha i nieraz musze odkaszlnac ale nie mam czym boje ze sie udusze :(

-- 21 sty 2013, 20:36 --

Odpukać w nocy śpie :uklon: ale nieraz zdarzy sie przebudzenie

przez fuzzystone 21 sty 2013, 21:43
Ano objawiała mi się najpierw pokasływaniem a potem kilkoma zapaleniami gardła/oskrzeli z rzędu. Za każdym razem dawano antybiotyki po czym po tygodniu - dwóch wszystko wracało. Potem zaczęły się ataki koszmarnego kaszlu w pomieszczeniach z dymem papierosowym. Potem w pomieszczeniach z klimatyzacją. Potem przy znacznych zmianach temperatury - z ciepłego w mróz, z wilgotnego w suche (i na odwrót). Także w miejscach, gdzie jest dużo kurzu. Czasami towrzyszył temu ucisk w piersiach lub takie dziwne pobolewanie. Wszystkie te dolegliwości nasilały się w zimie, zwłaszcza gdy złapałam katar - z nosa schodziło na oskrzela i cherlałam przez 3 miesiące. Kasłanie nasilało się też w nocy (nad ranem), trwało przez kilka godzin.
Silny stres też wywołuje to kasłanie. Czasami też chemikalia - np. wdychanie oparów domestosa czy sidoluksu podczas prac domowych. Nie mam alegrii na koty, pyłki drzew ani wełnę itd.

Jeśli chodzi o lek, to otrzymałam Foradil wziewny - w sumie nic specjalnego. Jeśli się nie przeziębię, to można to miec pod kontrolą - żadnych papierochów czy zadymionych miejsc, niestety klimatyzacja to męka.

Cały czas mam schizę na tę zasraną ziarnicę, mam mdłości na myśl o chemii, łysej głowie itp.
Niedawno wymyśliłam sobie też wyrostek (normalka u hipochondryków) oraz ostre zapalenie tarczycy.

przez perla86 21 sty 2013, 22:00
Ja wlasnie mam tlyko na odkaszlniecia ale bez wydzieliny sucho drapanie jakby w gardle moze cos takiego byc nawet ze stresu?kataru nie mam...Ja na powietrzu lepiej wlasnie oddycham...Ale nie masz przy tym dusznosci wogole?Jakie badania ci potwierdziły?

-- 21 sty 2013, 21:01 --

Ja miałam przeswietlenie w marcu tamtego roku było dobre...
A czy osłuchowo tez idzie wyczuc astme?

przez fuzzystone 21 sty 2013, 22:12
perla86 napisał(a):Ja wlasnie mam tlyko na odkaszlniecia ale bez wydzieliny sucho drapanie jakby w gardle moze cos takiego byc nawet ze stresu?kataru nie mam...Ja na powietrzu lepiej wlasnie oddycham...Ale nie masz przy tym dusznosci wogole?Jakie badania ci potwierdziły?

-- 21 sty 2013, 21:01 --

Ja miałam przeswietlenie w marcu tamtego roku było dobre...
A czy osłuchowo tez idzie wyczuc astme?

Pojęcia nie mam, ja wtedy, gdy szłam do lekarki to kasłałam na korytarzu tak, że pierwsze pytanie brzmiało: to co pani ma, zapalenie płuc czy oskrzeli? Ja odpowiedziałam, że żadne z nich, tylko astmę. Babka mnie badała osłuchowo, przeprowadziła wywiad itp.

A i zabawne - do sauny mokrej nawet nie jestem w stanie wejść, natomiast w suchej odżywam, czuję się jak inny, lepszy człowiek.

Jak chcesz, to zrób sobie spirometrię.

A to drapanie - może stres, sama widzisz że przy nerwicy zaczynasz sama produkować objawy, o których pomyslisz. Duszności jako takich (niezaleznie od kaszlu) nie miałam. Przy napadach lęku odczuwam raczej dolegliwości od strony przewodu pokarmowego - dławienie w gardle, jelita mi się skręcają i takie tam :)

przez perla86 21 sty 2013, 22:17
Ja czuje taką ciezkosc na klacie i wydaje mi sie że ciężko sie oddycha i to odkaszlniecie i mysle czy to astma :( i tak sie boje

-- 21 sty 2013, 21:18 --

A tobie wyszło w spirometri?

przez fuzzystone 21 sty 2013, 22:30
W końcu nie wylądowałam na spirometrii, ponieważ tamta lekarka stwierdziła, że nie ma aż takiej potrzeby, skoro nie jestem alergikiem, mam lek itp.

Z astmą da się żyć, uwierz- ja cały czas rozmyślam o tej ziarnicy, macam mój węzeł... Po cholerę wlazłam znowu na tamte fora nowotworowe? Teraz dręczy mnie ta niska hemoglobina (tzn. nie jest poniżej normy, ale blisko granicy...)

A ten ucisk w klatce - czy miewasz coś takiego przy wysiłku fizycznym - np. bieganie, fitness itp ??? Ten ucisk jest typowy - to tak jakby jakaś niewidzialna bariera uciskała i nie pozwalała Ci na nabranie oddechu w 100 %

przez perla86 21 sty 2013, 22:52
Nie tlyko przy wysiłku to mam moge siedziec i mnie dopadnie ciekawe czy to tez nerwicowe wydaje mi sie ze kiedys to miałam ale nie w takim natezeniu....
Ja tez sowje czasu czytałam fora o chorobach teraz tego nie robie nie warto ci powiem uiwerz w to i napewno nie masz zadnej ziarnicy ja hemoglobine miałam ponad 13 a kiedys 14 to samo z krwinkami czerwonymi mialam ponad 4 a teaz 3.9 ale byłam w ciazy w 3 miesiacu straciłam wiec moze tez przez to spadlo

przez fuzzystone 21 sty 2013, 22:56
Moja wyszła gorsza, bo norma była od 12 wzwyż a mnie wyszło 12,5. Dół na maksa. A krwinki czerwone w normie. Mam depresję.

przez perla86 21 sty 2013, 23:28
To nie jest źle naprawde...a ciekawe czy skrzywienie krgoslupa szyjnego moze miec wplyw na to ze sie ciezej oddycha

przez fuzzystone 21 sty 2013, 23:37
Nie mam pojęcia, ale możesz zrobić sobie rtg odcinka szyjnego/piersiowego - zniesiona (odwrócona) lordoza w tym odcinku daje podobno przedziwne efekty uboczne :)

Sortuj wg