Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sunflowerseed 15 gru 2012, 23:13
kinga353 napisał(a):To na pewno ból od mięśnia, ja kilka lat temu miałam bardzo często takie bóle. Ten ból promieniował aż pod pachę, czasami nawet drżała mi od tego ręka.

Dzięki, kinga353! :) Ten bol jest dokładnie tam, gdzie przechodzi ramiączko biustonosza... miałaś podobnie?

przez kinga353 15 gru 2012, 23:29
Dokładnie całe ramię mi drętwiało a tego miejsca gdzie bolała klatka piersiowa nie mogłam mocno dotykać

przez madzikus 16 gru 2012, 03:25
hej Dziewczyny, jest rawie wpół do trzecie w nocy, wróciłam z mikro imprezy i piszę do Was.. po wczorajszym dniu szczęścia dziś znów kryzys... to mi nie da spokoju, chyba pójdę do psychiatry po jakieś pigułki szczęścia... znów dół i nakręcanie się, tym razem na sm.. bo zauważyłam ,że mi drżą ręce , tak w środku ruchu jakby... pewnie znów stres i nakręcanie, ale oczywiście zamiast się uczyc przez chyba 2 czy 3 godziny przy biurku sprawdzałam czy mi się trzęsą ręce... masakra.. znów nic mnie nie cieszy, na tym spotakniu ze znajomymi czułam się fatalnie, to jest jakiś koszmar:((((

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 16 gru 2012, 04:16
madzikus,
SM to ja mam notorycznie od wielu lat
a swoja droga ostatnioo jak mnie sie pic chciało to miałam cukrzyce , pragnienie mineło a cukrzyce miałam tydzień, jeszcze teraz mam watpliwosci czy jej nie mam , i zaczęłam ciagle myśleć ,ze wpadne w spiaczke cukrzycowa.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez paulag24 16 gru 2012, 06:47
Witam Hipochodryczki:)
U mnie jak narazie od 10 dni super samopoczucie, mogłabym góry przenosić:))
(10 dni temu zrobiłam rezonans który wykluczył guz mózgu, ufff...)

Madzikus-miałam wszystkie objawy-drętwienia ciągłe, bóle głowy, mdłości, podwójne widzenie, ból ucha, widzenie przez mgłę....od rezonansu jak ręką odjął...więc widzę ile psychika może narobić dolegliwości...
A objawy naprawdę miałam silne...Bylam przekonana o najgorszym...10 dni temu po badaniu poczułam się jakby ktoś podarował mi drugie życie!:)
Ostatni rok był dla mnie fatalny
Przeszłam takie badania
kolonoskopia,
gastroskopia
rtg klatki
rtg nogi dwa razy
usg brzucha 4 razy
usg piers
usg stawu skokowego
usg ginekologiczne
usg tarczycy
usg węzłów chłonnych 3 razy
usg kolana dwa razy
rezonans kręgosłupa
rezonans głowy
rezonans kości-ale to z polecenia lekarza...
rtg ręki.
scyntygrafia kości
badanie dermatoskopowe
Badania różnorakie krwi-nie zliczę napewno z 25 razy:(((

Wizyty prywatne u lekarzy-nie zliczę
-ortopeda
-dermatolog
-gastrolog
-laryngolog
-onkolog
-radiolog
nawetjeden z najlepszych prof. w Polsce od kości)

Ile kasy na to wszystko wydałam...:(

Lecz teraz jestem zdrowa, muszę w to wierzyć, choć jest ciężko, trzy dni temu zmarła znajoma(miała czerniaka z przerzutami do mózgu i wątroby)
Muszę w końcu wierzyć w to, że nie mam tej strasznej choroby, muszę w to wierzyc, każdy z nas umrze, taka kolej rzeczy
Ostatnio nawet poprosiłam męża aby zablokował mi w inecie stronę forum onkologiczne, im mniej czytam, tym lepiej się czuję, oby tak dalej...
Wierzę, że nadchodzący rok będzie pozbawiony tej cholernej hipochondrii, przez którą z szczęśliwej kobiety zrobiłam się płaczącym znerwicowanym wrakiem....
Rak budzi nadal we mnie przerażenie, moja rodzina o tym wie, zeby przy mnie o tym nie rozmawiać....
Myśli powracają, ale na szczęście narazie nie nakręcam się znowu na żadną chorobę....jednak niepokoi mnie dlaczego jedną nogę, kostkę mam spuchniętą (zauważyłam to dwa lata temu, ale nic z tym nie robiłam, jak zaczęłam chodzić z tym po lekarzach to każdy to ignorował (nawet onkolog)-myślałm, że ma to powiązanie z rakiem kości...
Madzikus, studiujesz medycynę, może TY mogłabyś mi coś poradzić, czy mam to zostawić, i tak żyć, czy dallej szukać przyczyny...to wygląda tak, że w w prawej nodze, pod kostką mam taki obrzęk jakby poduszkę(niezależnie od pory dnia)

Kochana Jeraho, uwierz w to, że jesteś zdrowa....ciesz się życiem, urokami młodości, studiami, imprezami>wiem...łatwo powiedzieć,ale musisz spróbować to przezwyciężyć, przedewszystkim nie czytać w inecie...

Tak apropo, dobrze, ze ja już skończyłam studia,bo jestem pewna, że w tej hipochondrii napewno wszystko zawaliłabym, nie byłabym w stanie uczyć się, taka to już jestem

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie będę do Was zaglądała podejrzewając kolejną chorobę, ale po to, aby wesprzeć na duchu osoby, które są na tym forum podejrzewając najgorsze scenariusze...
Pozdrawiam i życzę miłego dnia

przez jeraha 16 gru 2012, 10:49
Paulag.. prosze cie skoro robilas usg szyji to podejrzewalasvwezly? masz moze taki kulki na szyji? Ja mam juz dosc siebie.
Madzikus to pewnie nadal nerwy. widocznie tak szybko nie prsechodzi;((( ale to nic powaznego qnapewno

-- 16 gru 2012, 10:50 --

Paulag.. prosze cie skoro robilas usg szyji to podejrzewalasvwezly? masz moze taki kulki na szyji? Ja mam juz dosc siebie.
Madzikus to pewnie nadal nerwy. widocznie tak szybko nie prsechodzi;((( ale to nic powaznego qnapewno

przez perla86 16 gru 2012, 14:34
Plis pomóżcie gdzie znajdują zie wezły na głowie ? Wczoraj z tyłu jak sie kończa kości czaszki takie wgłebienie jest to troche wyzej poprawej stronie wyczułam zgrubienie boje sie ze to wezel macam juz mnie boli od tego :why:

przez madzikus 16 gru 2012, 16:34
perla86 http://m.ocdn.eu/_m/ba600c132027666ad9d ... 7,14,1.gif tu masz węzełki w miarę dobrze pokazanie, ale nie świruj :)

paulag24 widzę ,że jesteś weteranką badań i lekarzy , cieszę się ,że u Ciebie głowa też ok:) jesli chodzi o tą kostkę , to skoro lekarze mówili ,że to nic takiego to nie wiem czy warto to drążyć, to może byc jakiś tłuszczak, włókniak, albo torbiel... takie sobie niegroźne cuś :P rak kości raczej objawia się bólem, patologicznymi złamaniami itp. jeśli chcesz możesz to jakoś zbadac ,ale raczej nie ma powodów do obaw, trzymaj się i głowa do góry :)

przez perla86 16 gru 2012, 19:51
Zadne mi nie pasuje jednie te zauszne ale to troche dalej nie w strone ucha tylko dalej hmm i jak mam rozpoznac czy to np nie tworzy sie cos czy to wezel juz mnie boli to boze zbey zeszlo tak sie boje :( od czego tam moze byc jakiej infekcji mialam nad zebem ostatnio rope ale juz schodzi morfologie mialam w pazdzierniku robiona po zbiegu ciazy czyzby cos sie zmienilo ? :why:

przez madzikus 16 gru 2012, 20:40
perla na potylicy również znajdują się węzły, są malutkie , ale mogą się powiększać, głównie w infekcjach górnych dróg oddechowych lub ucha,raczej powiększają się grupkami i symetrycznie, ciężko powiedzieć czy to co wyczuwasz na głowie to węzełek, może byc np. niewielki tłuszczak ( często robią się na skórze owłosionej)...

--

przez perla86 16 gru 2012, 20:56
kurcze to chyba nawet nie na potylicy jest jako konczy sie czaszka zaraz pod koscią i raczej żadnej infkecji gornych drog nie mam ani ucha hmm jedynie z zębami cos nie tak ale to chyba by wyszły zuchwowe dlatego zmylne troche to jest :( z 5 cm od ucha to mam i to zalezy raz jak dotkne to jest mniejsze a raz wydaje mis ie wieksze dziwne troche jak dałam troche perfuma co zawiera alkohol mocno szczypało ale sama nie wiem czy nie od dotykania

-- 16 gru 2012, 19:58 --

Zaraz jak szyja sie zaczyna tylko z pol centymetra wyzej na włosach jeszcze

przez madzikus 16 gru 2012, 21:02
może coś Ci wyskoczyło jakiś syfek, albo coś użarło :) nie zadręczaj się , poczekaj 2,3 dni i zobacz co się będzie działo

przez perla86 16 gru 2012, 21:04
tutaj załczam gdzie to mniej weicej jest
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez madzikus 16 gru 2012, 21:28
to może być węzeł karkowy... ale Dziewczyny Kochane przestańcie się tak przejmować tymi węzełkami, to są nasi strażnicy i one biorą na siebie każdą infekcję, ból gardła czy zęba,jeden czy nawet kilka powiększonych okresowo węzłów chłonnych to nic groźnego. w ziarnicy węzły są powiększone pakietami, głównie szyjne, pachowe ,śródpiersiowe, ich ból może wystąpic o alkoholu, dodatkowo są jeszcze inne objawy, nocne poty, gorączka , męczliwośc, osłabienie, utrata masy ciała, przedłużające się infekcje, widać zmiany w morfologii, wysokie ob i crp, powiększenie wątroby i śledziony w usg.. to wszystko składa się na jakiś poważny obraz,a nie tam taki sobie jeden czy drugi węzełek :) sio do swoich zajęć, do pracy, do dzieciaków i przygotowań świątecznych, a nie myśleć o głupotach :)

Sortuj wg