Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anka00 13 gru 2012, 13:59
Jejku widze ze jakas załamka zaczyna panowac na forum bo u większosci jest pogorszenie. U mnie niestety tez.
Od wczoraj obsesyjnie macam swoje węzły chłonne pod żuchwą. Mam tam takie kulki. 2 po jednej stronie i jedna po drugiej. Są niewielkie i podczas zwykłego badania jakie robi internista ich nie czuc. Trezba mocno wcisnąc palec pod żuchwe i wtedy sie je wyczuwa. Mama mnie opierdzieliła ze ona w życiu by sobie palca tak głeboko nie wepchnęła. jakies 8 miesięcy temu byłam u 3 lekarzy z tymi kulkami i zawsze słyszałam ze to moga byc jakies zwapnienia, ze są malenkie, ze jesli sie nie powieksza to mam to olac. A jedna lekarka była zdziwiona jakim cudem to wymacałam. Ja oczywiscie panikowałam ze to ziarnica lub inny rak w węzłach chłonnych. Zrobiam nawet usg, które nic nie wykazało i sie uspokoiłam az do teraz. Zaczęłam sie martwic ze moze te kulki sie powiekszają. Wczoraj cały dzien macałam to miejsce az mnie zaczęło bolec i nie moge przestac. Raz mi sie wydaje ze te kulki są wieksze a raz ze nie są. I tak trwa moja męczarnia. Juz czułam sie lepiej ale ta pieprzona nerwica niechce dac o sobie zapomniec. Tak sie pocieszam ze gdyby to był rak to napewno juz bym o tym wiedziała. Wkoncu jak sie zastanowie to zauważyłam te kulki jakies 10 miesięcy temu.
Czytałam gdzies ze przy ziarnicy węzłów nie trzeba jakos specjalnie wyszukiwac i wymacywac bo sa one duze. Moje tak na oko nie maja wiecej jak 1 cm. Tak mi sie przynajmniej wydaje

-- 13 gru 2012, 13:01 --

Dodatkowo mój stan potęguje fakt ze miesiąc temu zmarła na raka moja teściowa. Była przy tym, widziałam jak cierpi. To jest straszna trauma

przez emgie122 13 gru 2012, 14:07
Przykro mi..

przez anka00 13 gru 2012, 14:29
A jakby tego było mało to martwie sie jeszcze o pieprzyki. W tym roku byłam u dermatologów chyba z 6 albo 7 razy. JUz ciężko to zliczyc. Miałam usuwane jedno znamie na plecach które okazało sie zwykłym pieprzykiem. Pozostały mi jeszcze dwa pieprzyki na plecach i sie martwie czy one czasem nie sa czerniakiem. Na ostatniej wizycie dermatolog switerdziła ze ona nie widzi zadnych podstaw do usunięcia tych znamion i powiedziała ze moge ewentualnie przyjsc na wizyte za pół roku do kontroli. Te znamiona mam od dziecka. Teraz sie zastanawiam czy ta lekarka sie nie pomyliła. Czytałam kiedys historie dziewczyny której pomylono sie przy badaniu wyciętego znamienia pod mikroskopem!!!
Tyle sie słyszy o różnych pomyłkacg ze człowiek popada w paranoje i juz nikomu nie ufa. To jest najgorsze bo co z tego ze pójde po raz piąty do lekarza z moimi węzłąmi jak wiem juz co usłysze. Wtedy jak chodziłam taka spanikowana to nawet skierowania na usg mi nie chcieli dac bo nie widzieli podstaw do robienia usg. Zapłaciłam za nie sama, bo juz nie mogłam wytrzymac

-- 13 gru 2012, 13:33 --

Efekt jest taki ze z wezłami byłam u 3 internistów i na usg, a ze znamionami u 3 róznych dermatologów plus oglądał mi je chirurg w szpitalu. A i tak panikuje. Jak ja mam sie pozbyc tego strachu, to mi marnuje życie! Modle sie duzo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emgie122 13 gru 2012, 14:34
Na ostatniej wizycie dermatolog switerdziła ze ona nie widzi zadnych podstaw do usunięcia tych znamion i powiedziała ze moge ewentualnie przyjsc na wizyte za pół roku do kontroli.

Jeśli tak powiedział lekarz to ZAUFAJ MU!! To on studiował medycyne i TO ON SIĘ ZNA!

przez anka00 13 gru 2012, 15:30
emgiel masz racje. Tylko mi tak ciężko zaufac lekarzom. Mam w tej chwili problemy hormonalne, bałagan w organizmie i problem z zajsciem w ciąże przez niedopatrzenia lekarza sprzed lat wiec dlatego tak ciężko mi zaufac. Wiem ze niemozna generalizowac ze wszyscy lekarze olewaja temat, ale dla hipochondryka to jest cholernie trudne. Są dni kiedy wydaje mi sie ze wygrywam ale sa tez takie jak dzisiaj i wczoraj i jest ich chyba wiecej

przez jeraha 13 gru 2012, 15:35
anka00 ja tez mam problemy z kulkami pod broda i na szyji:((( mam strasznego dola:(( nie bylam na zadnej trerapii nigdy i nie wiem czy chce brac te leki wszystkie:((

przez emgie122 13 gru 2012, 16:09
a ja... macam kolana!! oczywiscie przeczytałam o wezłach chłonnych tam i już je mam powiekszone!!!!!!!!!!!!!mm nadzieje ze to tylko mój schiz!!! wczoraj byłam na fitnesie- bita godzina jeżdżenia na rowerkach, może cos naciągłam czy coś... gdzie sokładnie są te węzły???

-- 13 gru 2012, 16:13 --

własnie mam atak paniki...znów to bicie serca, trzese się

-- 13 gru 2012, 16:22 --

im dłużej to macam, tym bardziej dochodze do wniosku ze jestem powalona, aż mnie tam boli:(

przez jeraha 13 gru 2012, 17:27
a mnie od wczoraj boli jakby kosc w prawej nodze, im bardziej o tym mysle tym bardziej boli:(( mam juz najgorsze mysli o raku kosci albo jakims zakrzepie:(( poradzcie co mam robic bo juz swiruje:( moja psychika niewydala:((( czy to moze byc nerwobol:(((?

przez anka00 13 gru 2012, 18:27
Przed chwila sie poryczałam... brakuje mi sił
Mam wspaniałego męża, fajną rodzine, w sobote wprowadzamy sie do nowego mieszkania, a ja wcale sie tym nie ciesze. siedze i macam węzły. Jestem żałosna

przez jeraha 13 gru 2012, 19:06
nie jestes zalosna to nie twoja wina, ja mam podobnie, mam powody do radosci a skupiam sie nad tym co mnie boli i wtedy boli jeszcze bardziej:((( a wyczuwasz cos? ja sie teraz boje raka kosci:(( to jest straszne, ten strach, to ze cos caly czas nas boli (przynajmniej ja tak mam) jak nie jedno to drugie;((( a ty anka00 bierzesz jakies leki, chodzisz na jakas terapie?

przez emgie122 13 gru 2012, 19:43
Czy moze mi ktos powiedziwc gdzi te wezly sa dokladniej:( blagam...

przez jeraha 13 gru 2012, 19:54
wezly masz pod zuchwa po bokach i po bokach szyi..ale lepiej nie zaczynaj ich szukac..

przez emgie122 13 gru 2012, 19:56
Ale mi chodzi o kolanowe, one sa gdzie? Bardziej na dole tego dolka jak sie miesien zaczyna? Czy ja poprostu czuje miesien??

przez jeraha 13 gru 2012, 21:17
ja juz nie mam sił:((( wyczulam te wezly na szyji i mam dosc:((((((

Sortuj wg