Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anka00 09 paź 2012, 23:57
Ja wiem ze 8 miesięcy staran to z medycznego punktu widzenia mało ale z psychicznego to całe wieki. Ja sobie niewyobrazam ze miałabym sie starac kilka lat. Chyba tego nie zniose. Wiem ze mój stres wpływa bardzo zle na zajscie w ciąże, dlatego walcze z nim cały czas. Jutro mam wizyte u psychologa. Wymyśliłam sobie juz nawet kolejnego raka, ale nie poddaje sie tym razem. Nawet wam sie nie przyznam jakiego ;)
Wiem tez ze jesli ktos bardzo chce zajsc to czesto sie nie udaje bo organizm jest spięty i robi sie jakas blokada. Tylko jak ja mam niechciec, jak ja chce z całego serca?! Próbowałam sobie nawet wmówic ze nie zalezy mi na dziecku. Ale nie udało mi sie to. Choroby sobie wmawiac to owszem, pstryk i juz a przestac tak obsesyjnie myslec o ciąży to juz nie takie proste

przez Pannnn 10 paź 2012, 11:52
mam 21 lat , od roku mam bol w jednym miejscu ,pojawiajacy sie czesto, niedawno doszly drzenia w spoczynku nog, niewidoczne dla innych, boje sie guza juz jestem praktycznie przekonany ze go mam, a co do chorob ktore juz sobie przypisywalem to palpitacje serca, wady serca. rak oka , rak jader , rak pluc .W poniedzialek mam rezonans mam nadzieje ,ze okaze sie ,ze to tylko nerwica

przez jeraha 10 paź 2012, 19:41
polecam każdemu tu zaglądającemu hipochondrykowi książkę bądź film pt. SEKRET - daje do myslenia i odrzuca od mysli o chorobie. Jak macie chwile czasu to naprawde ogladnijcie - jest to nawet obowiązkowe!:p

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nuve 10 paź 2012, 20:22
Już nie wiem co ze mną...

Dzisiaj i wczoraj chciało mi się strasznie wymiotować rano, a co dopiero odrzuciłem myśl o guzie mózgu + bóle głowy................. Matko Boska........... Kompletnie załamanie.........

przez kinga353 11 paź 2012, 13:20
Witam
Popędziłam wczoraj do laryngologa obejrzał uszy, gardło, nos zbadał słuch i orzekł, że laryngologicznie jestem zdrowa. Różnice w głośności słyszenia w obu uszach są w granicach normy a uczucie zatkania ucha to na tle nerwicowym. A w domu jak zatkam sobie ucho i słucham tym zdrowym to jest dobrze a tym przytkanym słyszę słabiej. Oczywiście zastanawiam się czy się nie pomylił, i nie potraktował mnie jak wariatki. W przytkanym uczu nie dość że słyszę tak jak miałabym tak przyłożoną muszlę, to jeszcze się zaczęłam denerwować skąd to mi się wzięło???????????? Zapytałam go cxzy nie powinnam zrobić rezonansu lub tomografii głowy a on mi powiedział, że absolutnie nie.To straszne trzymam miesięcznego Synka na rękach i nie potrafię się tym cieszyć bo dokucza mi zatkane ucho, do którego po kilku godzinavch dołącza sie ból głowy. Powiedzcie, czy to może być nerwowe czy może lekarz się pomylił i mam gdzięś ucisk w głowie ? Oczywiście po przebudzeniu czekam kiedy poczuję przytkane ucho i zacznę słyszeć szumy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam już tego dość w dodatku mam mało pokarmu i muszę Stasia dokarmiać zapewne to też przez nerwy. Chyba pora brać leki na depresję. Sama nie wiem co robić.

przez Tukaszwili 11 paź 2012, 23:30
jeraha, jest wiele filmów o tej nazwie, więc może troszkę więcej szczegółów :P rocznik, kto gra, kto reżyseruje, z jakiego państwa film.

przez sleepwalker 12 paź 2012, 07:39
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez jeraha 12 paź 2012, 09:38
sleepwalker to własnie ten film:)

przez anka00 12 paź 2012, 12:04
Kinga ja sama po sobie wiem ze nieraz ciężko jest zaufac lekarzom. Moj spokój nie trwał długo. Cos sobie niechcący zdrapałam z tyłu szyi i niewiem co to było. Chyba taki włókniak ale nie jestem pewna. Na początku myślałam ze zrobiła mi sie krosta i majstrowałam przy tym. Potem poszłam do lustra, patrze a to nie krosta. Pokazałam mamie i ona stwierdziła ze znowu panikuje przez jakąś głupote. A jesli to był jakis pieprzyk i teraz cos mi sie z tego zrobi?! To było dwa dni temu. Zrobił mi sie strupek, który dzisiaj niechcący zerwałam i leciałą krew. Jak przejade palcem to czuje zgrubienie w tym miejscu. Tak jakby tam była krosta. Ale krosta to to nie jest. Jest zaróżowione i sie teraz troche paprze. Jest wielkości ok 3mm

przez jeraha 12 paź 2012, 12:06
u mnie po przeczytaniu tej ksiazki nawet troche lepiej, staram sie nie myslec negatywnie a pozytywnie, nie mialam ostatnio int wiec nie czytalam stron o chorobach i nawet fajnie sie czulam, mysli o miesakach itp nawet mnie opuscily, natomiast zaczyna pobolewac mnie ucho, przypomnialam tez sobie o mojej chrypce i na nowo zaczelam sie martwic czy napewno z moim gardlem wszystko ok... ucho nie boli caly czas, czasem mi je zatyka im czasem mnie cos w nim ukluje...:(( zaczynam sie na nowo martwic, chociaz staram sobie wmowic, ze to pewnie moja nerwica, ze jestem zdrowa....

przez anka00 12 paź 2012, 12:17
Ja kupiłam sobie książke ''Potega podswiadomości'' i mam zamiar zacząc ją czytac.
Dzisiaj jade z mężem na mecz na stadion narodowy wiec mam nadzieje ze sie odstresuje. I ze to cholerstwo co sobie rozdrapałam na szyi sie zagoi.

przez majcyk30 12 paź 2012, 14:18
Anka 00 Ja też mam tą książke przeczytałam ją troche mi pomogła teraz czytam książke" Jak pokonać lęki i ataki paniki" też fajna.

przez sleepwalker 12 paź 2012, 14:59
jeraha, zgodnie z tym co w tej książce/filmie to dobre myśli przyciągają dobre rzeczy i odwrotnie złe myśli złe rzeczy. Tylko zgodnie z tym można by było przyciągnąć do siebie chorobę :?
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez jeraha 13 paź 2012, 09:15
dlatego kazda komorka swojego umyslu nalezy wypierac chorobe...tak wiem ze to trudne... ale na tym to polega...

Sortuj wg