Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anka00 03 paź 2012, 14:36
Chodziłam na terapie pare miesięcy temu, a teraz do niej wróciłam.
Tylko ze ja sama nie decyduje o wycinaniu znamion. Robie to co lekarz mi każe. Juz nieraz miałam ogladane znamiona i było ok, a teraz babka zauważyła jakies naczynia krwionośne( stwierdziła ze pewnie sie zadrapałam) w jednym ze znamion i kazała je obserwowac. Wczesniej inny lekarz stwierdził ze jest to niegroźna zmiana łojotokowa, a ta babka twierdzi ze to znamie barwnikowe a to sa dwie zupełnie inne rzeczy. I jak tu ufac lekarzom?! Tym razem ide na NFZ do przychodni i powiem ze poprzedni lekarz zauwazył naczynia krwionośne w znamieniu i kazał obserwowac a mnie to bardzo niepokoi i chciałam sie skonsultowac.
Jesli ta lekarka kaze to wyciąc to wytne. Nie mam zamiaru czekac az rozwinie sie jakis rak i dopiero wtedy wycinac.
Ja po prostu nie potrafie tak życ ze mam cos obserwowac czy nie rosnie bo ja wariuje. Martwie sie tym ciągle, mysle tylko o tym, płacze, wadam w depresje. MI wystarczy tylko jesli lekarz mi powie ze nie ma sie czym przejmowac i nie ma powodów do niepooju a nie wzdycha, cmoka, steka i każe obserwowac.
Coprawda poprzednia lekarka tak powiedziała ze absolutnie nie ma sie czym martwic, ale dodała zeby znamie obserwowac. Ciekawe jak mam to zrobic jak znamie jest na środku pleców?!

-- 03 paź 2012, 13:49 --

Wiem ze moje zachowanie nie jest normalne. Bo to bedzie juz chyba siódma wizyta u dermatologa w tym roku. Moze fatycznie sie zadrapałam albo jakos podrażniłam to miejsce i stąd te naczynka krwionośne? Niewiem, ale to podobno zle swiaczy jesli znamie jest unaczynione. A wczesniej miałam je oglądane i nic mi lekarz nie mówił o żadnych naczynkach.
To znamie mam od jakis 15 lat i nie zauważyłam zeby sie zmieniło. Ale wiadomo ja lekarzem nie jestem. Ta babka mi tłumaczyła ze to nie jest żaden czerniak. To skoro to napewno nie jest czerniak to po cholere mam to obserwowac?! Aha i powiedziała ze teoretycznie takich naczyn raczej nie powinno byc w znamieniu i na koniec dodałą ze jak chce to moge za kilka miesięcy przyjsc do kontroli. Nosz ku...mac!!! mam naczynia krwionosne w znamieniu których nie powinno byc a JAK CHCE TO MOGE PRZYJSC do kontroli?! A jak niechche to moge to olac? Nienawidze takiego gadania, ze człowiek nie wie na czym stoi

-- 03 paź 2012, 15:40 --

Mąż mi tłumaczy ze nigdy żaden lekarz ze powiedział mi jakies znamie jest podejrzane i trzeba je szybko usunąc i nie mam sie czym przejmowac.

przez paulag24 03 paź 2012, 17:13
Wiecie, niby próbuję sobie to logicznie sobie przetłumaczyć, ale strach wygyrwa i te natrętne myśli o przerzutach do mózgu:(nikt mnie już nie chce słuchać, ale niepokoi mnie ten ból ucha od paru miesięcy taki chwilowy kłujący, może on też wskazywać na guza mózgu:( bylam u laryngologa i powiedzial ze w tym lewym uchu mam zaburzenia przepływu powietrza przez błonę bębenkową, i mówi że to przez katar....
tak się boję....az wymiotować mi się chce, przed oczami mam już wynik rezonansu głowy, (gdybym go wykonała)
Boję się:(strach nigdy ,mnie już nie opuści, nie mam znowu na nic ochoty, dlaczego tak się dzieje?

-- 03 paź 2012, 16:40 --

A czy ten ból głowy może być wywołany tym, ze ciągle o tym myślę, ze mam guza pierwotnego lub przerzutowego w mózgu?
Nie chcę już mówić o tym mężowi, ciężko pracuje, i niechcę go już denerwować po całym dniu pracy

-- 03 paź 2012, 17:19 --

Jeraha, odezwij się, jak po wizycie u lekarza?

przez Mightman 03 paź 2012, 18:53
Nerwica i w głowie może namieszać. Ja np mam ciągłe ćmienie z tyłu głowy które wskazuje na podwyższone ciśnienie, lecze się na nadciśnienie więc moje obawy są wielkie... a mierze aparatem i co? 120/80......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka00 03 paź 2012, 20:18
Ja pierdziele, normalnie trzęse sie z nerwów. Wizyte u dermatologa mam jutro na 12. Chyba oszaleje do tego czasu. Mam ścisniety żołądek i biegunke :?
Mnie juz wszyscy mają dosyc. Nikt juz niechce słuchac o moich pieprzykach a mi jest tak strasznie źle

przez paulag24 03 paź 2012, 21:02
mnie też już nikt nie chce słuchać:(Anka ty nie masz podstaw do tego stresu, napewno jest ok, a u mnie same objawy raka mózgu, zwariuję, teraz ręcę drętwieją mi cały czas, nawet w tej chwili, oszaleć można

przez jeraha 03 paź 2012, 21:31
bylam na USG lekarka stwierdzila ze to tluszczak i zebym obserwowała i ze nie ma powodu do niepokoju bo nie widzi jakis zmian/... a ja sie dalej stresuje zaczelo mnie to kluc:((((

przez anka00 04 paź 2012, 10:17
jeraha jesli na usg wyszło ze to niegroźne i lekarz tez tak mówił to ja bym sie juz tym nie martwiła. Wiem ze łatwo powiedziec.
Ja w tym momencie po prostu ledwo żyje z nerwów. Dermatologa mam na godz 12. Modle sie zeby mi powiedział ze nie ma sie czym przejmowac i nie trzeba tego obserwowac. Ewentualnie do kontroli za rok i juz. Niespałam całą noc. Wyglądam jak straszydło. Trzęse sie ze strachu do tego stopnia ze zastanawiam sie jak ja dojde do przychodni. Mam zawroty głowy i robi mi sie słabo. Mam ochote sie rozpłakac.

przez Mightman 04 paź 2012, 10:24
Bedzie dobrze! :great:

przez anka00 04 paź 2012, 10:59
Dzieki Mightman za wsparcie. Niedługo wychodze z domu. Czuje sie jakbym szła na ogłoszenie jakiegos wyroku który przesądzi o całym moim życiu

przez kasia000 04 paź 2012, 12:33
dziś mnie męczy NERWICA ORGANICZNA czyli organiczne uszkodzenie mózgu-przerabiał to ktoś?? masssaaakra poprostu.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez anka00 04 paź 2012, 13:35
Wróciła własnie od dermatologa. Boze myślałam ze niedojde do przychodni bo z tych nerwów robiło mi sie słabo i myślałam ze za chwile zwymiotuje.
Lekarka powiedziała ze ona tam nic niepokojącego nie widzi. Powiedziała ze nie ma na tą chwile żadnych wskazań do wycinania moich znamion. Powiedziała zebym przyszła za pół roku do kontroli i tyle. Matko jaka ulga. Boje sie tylko zebym sobie znowu czegos nie wmówiła. Ciesze sie ze do niej poszłam bo spadł mi kamien z serca.

przez Nuve 04 paź 2012, 15:40
Generalnie przypisałem sobie raka płuc, białaczke, cukrzyce, tętniaka, zawał, udar, świńską grype (=)) a teraz przerabiam guza mózgu. Dość irytujące, a czasami ledwo co się trzymam, zwłaszcza wieczorami, wtedy musze z kims porozmawiać.. Niby miałem EEG niedawno, lecz i tak mnie to nie uspokaja. Najciekawsze że podczas EEG miałem lekki atak, lecz i tak nic nie wykazało, ciekawe =)

Ah, i strasznie się boje że moge nagle stracić wzrok <brrr> masakra... lub że dostane paraliżu.

przez jeraha 04 paź 2012, 16:12
mowilam ze nie bedziesz miala zadnego czerniaka:) Ja tez mam isc na wizyte kontrolna za pol roku i mam nadzieje ze nic sie nie zmieni...
Paulag - skoro laryngolog powiedzial ze to przez katar to to przez katar:) nerwiaca daje rozne objawy - mi niedawno cala reka zdretwiala i mrowila przez caly dzien...nie bede sie rozpisywac jakich atakow paniki wtedy dostawalam w mojej glowie...

przez Mightman 04 paź 2012, 16:33
anka00 napisał(a):Wróciła własnie od dermatologa. Boze myślałam ze niedojde do przychodni bo z tych nerwów robiło mi sie słabo i myślałam ze za chwile zwymiotuje.
Lekarka powiedziała ze ona tam nic niepokojącego nie widzi. Powiedziała ze nie ma na tą chwile żadnych wskazań do wycinania moich znamion. Powiedziała zebym przyszła za pół roku do kontroli i tyle. Matko jaka ulga. Boje sie tylko zebym sobie znowu czegos nie wmówiła. Ciesze sie ze do niej poszłam bo spadł mi kamien z serca.

Nie mówiłem, teraz powtarzaj jak mantre 100000x dziennie! Moje znamiona są zdrowe, ogładali je lekarze którzy sie na tym znają. Jestem zdrowa! od teraz bron Boże nie szukaj na siłe czegoś nowego :)

Sortuj wg