Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez George 06 wrz 2012, 20:40
kasiątko napisał(a):Boję się,że moje stawy doprowadzą mnie za kilka lat na wózek inwalidzki.Wczoraj mnie mocno bolały.Często jak gdzieś jestem na zakupach i dłużej pochodzę to cierpię z bólu.Muszę iść do lekarza i poprosić skierowanie na jakieś badania,ale jakie???Mojej lekarce to trzeba dyktować bo inaczej to nie da.Czy rtg wystarczy?

Czy Ty bierzesz wszystkie specyfiki wymienione w stopce?
Co do bólu stawów - najpierw bym zobił ogólne badania krwi i moczu + OB lub CRP + czynnik reumatoidalny. POtem z wynikami do lekarza i skierowanie do ortopedy lub reumatologa. Dalej specjalista pokieruje...

-- 06 wrz 2012, 19:46 --

Czapla napisał(a):Ja mam od dawna taki żółty albo biały osad na języku, ale mam też coś z jelitami.. Rak okrężnicy pasuje najlepiej. Mam wyczuwalnego dużego guza z prawej strony na wysokości pępka. Jak więcej zjem, to twardnieje i boli :why: Nie wierzę w nacieki okołowyrostkowe. Bardziej wierzę w raka okrężnicy. Przez to niewiele jem i stąd też osad na języku. Może u Was też z tego powodu? Mnie właśnie z lęku przesrało.. Rano waga pokazała poniżej 49 kg... Chudnięcie to jeden z objawów raka.

Ten twój rak musi być niezłośliwy, skoro wyczuwasz go dawno a nie masz innych objawów i żyjesz. Robiłaś USG jamy brzusznej? Może morfologię krwi chociaż? Masz biegunki i zaparcia naprzemiennie? Krew w stolcu? Niedokrwistość? Bo samo chudnięcie średnio tu pasuje. Ile zjechałaś z wagi w ciągu ostatnich 3 msc?
Powiem ci tak - od listopada zeszłego roku do dziś straciłem na wadze 15 kg! Ze 103 na 88kg. Robiłem masę badań i póki co nic. Nikt nic nie wie, nikt niczego nie podejrzewa. Niebawem czeka mnie kolonoskopia, bo jeszcze przed tym badaniem się wzbraniałem. Jednak lekarz gastrolog dla świętego spokoju zaordynował. Co więc jak mam powiedzieć?
Ad maiora natus sum

przez jeraha 06 wrz 2012, 21:22
a mi co jest?? :why: mam bialy jezyk, zapalenie gardla, czesto mi sie odbija i tyle w sumie, ale mi to nic nie przechodzi?? i ta chrypka, ale to od tego zapalenia :why:

-- 06 wrz 2012, 21:23 --

na 20 wrzesnia jestem umowiona do gastrologa, ja nie wiem jak dotrwam do tego czasu:(( a gastroskopii sobie nie wyobrazam w ogole, padne tam chyba ze stresu i z bolu :why:

ja chce byc zdrowa!!!!!!!!!

przez sleepwalker 06 wrz 2012, 22:06
Na razie staraj się, w miarę możliwości o tym nie myśleć... Albo tego 20-tego dowiesz się dokładnie co masz robić, albo... okaże się, że za dużo sobie nawyobrażałaś i wcale nie jest tak źle!
Saying all I know is I gotta get away from me.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Czapla 06 wrz 2012, 22:14
George napisał(a):Ten twój rak musi być niezłośliwy, skoro wyczuwasz go dawno a nie masz innych objawów i żyjesz. Robiłaś USG jamy brzusznej? Może morfologię krwi chociaż? Masz biegunki i zaparcia naprzemiennie? Krew w stolcu? Niedokrwistość? Bo samo chudnięcie średnio tu pasuje. Ile zjechałaś z wagi w ciągu ostatnich 3 msc?
Powiem ci tak - od listopada zeszłego roku do dziś straciłem na wadze 15 kg! Ze 103 na 88kg. Robiłem masę badań i póki co nic. Nikt nic nie wie, nikt niczego nie podejrzewa. Niebawem czeka mnie kolonoskopia, bo jeszcze przed tym badaniem się wzbraniałem. Jednak lekarz gastrolog dla świętego spokoju zaordynował. Co więc jak mam powiedzieć?

Miewam biegunki i zaparcia naprzemiennie, podwyższoną ilość białych krwinek. Ile zjechałam z wagi? No cóż.. Z 50 do 48 kg. 15 kg raczej nie zrzucę.. Ale guza mam i do tego stwierdzonego przez dwóch lekarzy. Według jednego to naciek okołowyrostkowy (tylko coś za długo), a według drugiego to nowotwór.. Ten guz mi twardnieje jeśli zjem więcej, czyli normalny obiad. Dlatego jem jak wróbelek.. Już moja rodzina niepokoi się widząc u mnie to zgrubienie :zonk:

Chciałabym myśleć tak racjonalnie jak Ty

przez paulag24 07 wrz 2012, 09:13
Czapla, ja na Twoim miejscu poszłabym do onkologa, robiła dalsze badania co to za guz...nie wytrzymałabym psychicznie..mnie dzis strasznie boli pod łopatką byłam na badaniu krwi, zrobiłam morfologię i marker ca 125, chciałam zrobić jeszcze ob i crp, ale zabrakło mi pieniędzy...
czerwone krostki dalej mi się pojawiają jak się boję co to jest, czekam na te wyniki morfologii jak na igłach proszę pomódlcie się żeby były dobre....

przez juliadw 07 wrz 2012, 10:20
ja boje sie o huza przysadki mozgowej dzisiaj ..i woole o wszystkie mozliwe chyba choroby .... rozwala mnie to doszczetnie
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

przez Czapla 07 wrz 2012, 11:45
paulag24 napisał(a):Czapla, ja na Twoim miejscu poszłabym do onkologa, robiła dalsze badania co to za guz...nie wytrzymałabym psychicznie..mnie dzis strasznie boli pod łopatką byłam na badaniu krwi, zrobiłam morfologię i marker ca 125, chciałam zrobić jeszcze ob i crp, ale zabrakło mi pieniędzy...
czerwone krostki dalej mi się pojawiają jak się boję co to jest, czekam na te wyniki morfologii jak na igłach proszę pomódlcie się żeby były dobre....

paulag24, ja znowu na Twoim miejscu umarłabym ze strachu chodząc po lekarzach.. Na są myśl dostaję sraczki :lol: Głupia jestem, no naprawdę. Jak mam tzw. normalne dni bez jazd, jak dzisiaj, gdy czuję się znakomicie, mam ciśnienie idealne, nie jestem ani senna ani jakaś pobudzona, nic mnie nie boli (ale to zgrubenie jest, bo oczywiście wymacałam z rana :oops: ), to myślę ciepło o sobie jak o skończonej idiotce :yeah:

Paulag24, idź wydaj pieniądze na jakieś ciuchy. Zanim przekroczysz próg laboratorium czy przychodni, wejdź do sklepu z ubraniami albo butami.

przez paulag24 07 wrz 2012, 12:04
A ja mam prawdziwą sraczkę i ból żołądka w oczekiwaniu na wyniki krwi, do tego na migdale zrobiła mi się wielka biała nadżerka i strasznie boli

przez anka00 07 wrz 2012, 12:13
Ja pierdziele , a ja mam straszne mdłości od ok tygodnia. Najczęściej pojawiają sie rano, ustępują po śniadaniu i potem jeszcze pojawiają sie w ciągu dnia. Oczywiscie odrazu wpadam w panike ze to rak żołądka. Moja mama i mąż zgodnie twierdzą ze to napewno od stresu. W nocy mam spokój, jest ok. Ze względu na moje schorzenia ( PCO, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia) biore leki i pomyślałam ze to moze skutek uboczny od tych leków, ale biore je juz długo ( euthyrox i glucophage- 7 miesięcy, norprolac- 2 miesiące) i do tej pory było ok, wiec to raczej nie od tego. W ciąży chyba nie jestem, a nawet jesli to dzisiaj mam dopiero 29 dzien cyklu a z tego co wiem to mdłości nie pojawiają sie tak wczesnie.
Próbowałam sie zapisac do lekarza, ale na dzisiaj nie ma juz miejsc :(
Jakis tydzien temu wymiotowałam i miałam biegunke wiec moze mam jakąś bakterie czy inną cholere

-- 07 wrz 2012, 11:14 --

Aha dodam ze miesiąc temu robiłam morfologie z rozmazem i wyniki mam ponoc super

-- 07 wrz 2012, 14:08 --

Aha mam jeszcze jeden dziwny objaw. Od kilku dni mam bardzo dużo sliny w buzi, bez przerwy muszę ją przełykac. Nie mam pojęcia od czego to może byc. Jakies 5 miesięcy temu miałam robione usg węzłów chłonnych szyjnych i przy okazji ślinianek i wszystko było ok

przez paulag24 07 wrz 2012, 15:20
to jest chore, siedzę w pizamie cały dzień, 1000 raz sprawdzam czy jest mój wynik krwi, i jeszcze nie ma:(((nieposprzątane, obiad nieugotowany, dzieci bawią się same, a ja siedzę i ryczę, mam czarny scenariusz, wiecie co tak boli mnie pod lewą łopatką, przeczytałam że to może być RAK TRZUSTKI< zwariuję, jestem poprostu wrakiem kobiety, mój mąż i rodzina nie chcą już słuchać o moich"rakach", mąż ma już dosyc zaryczanej żony, nawet nie przyznaję mu się do wielu wizyt lekarskich, bo na mnie krzyczy, ze za te pieniądze mam iść kupić coś sobie, a nie latać po lekarzach. A ja nawet nie mam ochoty na żadne zakupy, totalna panika,

wiecie co...jakiś czas temu miałam częste"przeskakiwania i drżenia"mięśni i wędrujace bóle kości no i przeczytalam że to objawy przerzutu raka na kości...no i wtedy też zaczęła się moja"jazda" z rakiem kości...
Mam takie cudowne brzdące-4 latkę i 1,5 rocznego synka i jak nienormalna siedzę i ryczę i czekam jak na wyrok na wyniki krwi.

przez sleepwalker 07 wrz 2012, 16:05
paulag24, kiedy będą wyniki badania krwi? Robiłaś na markery nowotworowe czy na co?

przez paulag24 07 wrz 2012, 16:12
Mają być dzisiaj, robiłam morfologię i marker ca 125, na raka jajnika....

przez sleepwalker 07 wrz 2012, 16:39
Na raka trzustki warto zbadać marker CA 19.9. Markerów przerzutów do kości jest całkiem sporo, ale najczęściej chyba robi się ALP.

przez George 07 wrz 2012, 19:08
Czapla napisał(a):
George napisał(a):Chciałabym myśleć tak racjonalnie jak Ty

W przypadku podejrzenia choroby trzeba myśleć wyłącznie racjonalnie. Jak inaczej stwierdzić i udowodnić, że się choruje "tylko" na nerwicę? Metodą eliminacji należy wykluczyć somatyczne podłoże naszych bolączek a potem z pomocą psychiatry i psychologa popracować nad sobą. Uleczyć duszę, głowę i ozdrowieje ciało... Niestety w praktyce popełniamy częsty błąd, zresztą przewijający się tutaj powszechnie - nie chcemy znać prawdziwej diagnozy! Wielu z nas woli narzekać na tym forum aniżeli stanąć dzielnie oko w oko z problemem. Musimy sobie uświadomić, że nerwica sama nie przejdzie. A tymbardziej nie przejdą choroby somatyczne. Natomiast świadomość i czas grają naszą korzyść. Niech to forum temu służy, bo od biadolenia nam się nie poprawi :(
Ad maiora natus sum

Sortuj wg