Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Czapla 06 wrz 2012, 01:00
anka00 napisał(a):A ja byłam dzisiaj na pogrzebie kolegi który zmarł na raka. Straszna tragedia

Ciągle boje sie o pieprzyka który mam na plecach, na łopatce. Nie daje mi to spokoju. Jakis czas było ok a teraz znowu jest do dupy[...]

Tłumacze sobie ze tyle razy miałam oglądane znamiona na plecach ze gdyby to było cos niepokojącegoto napewno któryś lekarz zwróciłby na to uwage.
[...]

Mam straszna ochote zeby sie znowu zapisac do dermatologa :(

Anka, ja ten artykuł o czerniaku na Onecie też przeczytałam oczywiście i od razu sobie ciepło o Tobie pomyślałam :smile: . Zaczęłam też obserwować swoje znamiona.. Hmm.. Mam od wielu lat na plecach takie coś wystające, o nierównych kształtach, ale zaczęło mnie to niepokoić. Jest usytułowane w takim miejscu, że mogę to wymacać palcami i obejrzeć jedynie w odbiciu lustrzanym.. Problem, że ja u dermatologa nie byłam nigdy i to wywołuje u mnie dodatkowe lęki. Nie mam tego komfortu co Ty, a do tego boję się iść.
Pomyśl, że byłaś już tyle razy u dermatologa, że nie musisz się obawiać iż coś Ci nagle wyskoczyło. Nic w ciągu kilku dni czy tygodni się nie dzieje

-- 06 wrz 2012, 01:08 --

paulag24 napisał(a):Ja tez kiedys na zdjęciach i w życiu byłam pełna energii i radosci, teraz nic z tego nie zostało, nawet nie robie sobie zdjęć:(
boli mnie glowa, boję się ze to przerzut do mózgu jak ja się boję, pójdę do psychiatry bo zwariuję mam 28 lat powinnam życ pełnią życia, a czuję się jakbym stała jedną nogą nad grobem..
ja naprawdę czuję się chora, tak się boję, jestem wciąż taka zmęczona że o 20 zasypiam

paulag24, też powinnam się cieszyć życiem i też niestety czuję, że umieram. Czuję się chora a kiedy cokolwiek się dzieje, typu ból głowy, ból brzucha, dopada mnie autentycznie przekonanie, że to rak i że jako jedyna z tego forum oświadczę Wam, że nie jestem hipochondrykiem, tylko postawili mi właśnie diagnozę śmierci, zaawansowanego raka z przerzutami i że to inni będą żyć z hipochondrią, a ja jestem naprawdę chora :zonk:

Dzisiaj zmogło mnie o 21.00 i to do tego stopnia zamykały mi się oczy, że nawet nie pamiętam kiedy urwał mi się film. Miałam obejrzeć "Wiem co jem" o 21.30, ale już nie doczekałam. Obudziłam się koło 23.30 i byłam tak dziwnie pogrążona w głębokim śnie, że nie mogłam się dobudzić i odpływałam. Tego odpływania boję się strasznie, bo mam wtedy wrażenie, że to umieranie, bo nie mogę nad sobą zapanować i "wrócić" niejako do świata żywych.. :bezradny:
Zjadłam kawałek chałwy i teraz już zapewne nie zasnę do rana.. Podniosłam sobie cukier? Cukrzyca? :zonk: Hmm Senność, skok cukru..

-- 06 wrz 2012, 01:14 --

jeraha napisał(a):a ja sobie tak wyobraziłam w głowie, jakby to bylo gdyby tak urzadzic spotkanie osób z tego forum ( czasem takie zjazdy sa orgaznizowane) i zaczełam sie smiac z tego co by pewnie wyniklo z naszych rozmow i doswiadczen:))) :great:

Byłoby całkiem nieźle i normalnie. Ja już się kiedyś spotkałam z hipochondryczką i oczywiście rozmawiałyśmy o swoich "chorobach", ale była to rozmowa "oczyszczająca", ponieważ każda z nas wywaliła co ją "boli", obie się zrozumiałyśmy, każda wykluczyła chorobę drugiej, druga i tak wiedziała, że chora jest tylko z urojenia, były wzajemne żarty i śmiechy z tej głupoty, a potem nagle tematy zeszły na inny tor :great: :great: :great:

przez paulag24 06 wrz 2012, 08:09
Dziś od rana samopoczucie fatalne, ból głowy, w nocy bolały mnie plecy, myślę że mogę tam mieć coś złego z kręgosłupem, ale skoro mialam rezonans i wyszedl ok, to czym mam się dalej tym martwić?nigdy nie mialam bólów głowy a od wczoraj mnie strasznie boli, nie śmiejcie się ze mnie co mialam ostatnio, jak zwykle latarką sprawdzalam sobie gardlo i migdaly i zobaczylam że mam zółty język...no i odrazu pomyślalam że to napewno od raka wątroby wydzielanie bilirubiny, panika, lęk..
wiecie co, ja nie mam żadnej energii w sobie, mam dwójkę maluszków, powinnam im poświęcić całą siebie na zabawę, czytanie itd, ale mi się chwilami poprostu niechce, położylabym się i leżała cały dzień, bo co mam planować skoro napewno mam raka?nie planuje żadnych wakacji, wyjazdów, już dwa wymarzone wyjazdy popsułam sobie moją paniką i chorobami i zamiast wygrzewać sie na basenie marzyłam i płakałam żeby szybko wracać do domu, do lekarza:(
Spróbuję dziś pozytywnie myśleć, zobaczymy co z tego będzie, oj, pomyślalam, ze ból pleców to może być od jajnikow....u gina bylam w czerwcu, niewiem czy mam isc znowu, a może zrobie marker Ca125, niewiem sama, boję się znowu i tak w kółko wygląda każdy mój dzień

przez jeraha 06 wrz 2012, 09:24
a ja mam dalej chore gardło pomimo ze została mi ostatnia tebletka antybiotyku, oczywiscie do tego zazywam jeszcze biostymine, omega3 i witamine A i nic, jak bylo tak jest, moze ciut mi migdały zmalały :why: jak ja sie stresuje :why: :why: :why:
oprocz tego mam biały jezyk i ciagle mi sie odbija:(( nie mam problemow z polykaniem jedzenia ani mnie nigdzie nie kluje w brzuchu ani nic, a ja sie tak strasznie stresuje, ze chyba pojde prywatnie do lekarza :why: i znowu 100 w powietrze :why: jeszcze jak jest taga pogoda jak dzis, to juz w ogole mam doła :why: ja juz nawet nie mowie nikomu o swoich lekach bo to nie ma sensu:((

-- 06 wrz 2012, 09:26 --

i znowu 100 w powietrz tzn nie zeby to byl dla mnie problem, bede skakac z radosci jak mi niec nie bedzie :yeah: ale wiecie o co chodzi, o to ze wydałam juz na lekarzy zbyt duzo w ciagu tych wakacji...

-- 06 wrz 2012, 09:29 --

położylabym się i leżała cały dzień, bo co mam planować skoro napewno mam raka?nie planuje żadnych wakacji, wyjazdów, już dwa wymarzone wyjazdy popsułam sobie moją paniką i chorobami i zamiast wygrzewać sie na basenie marzyłam i płakałam żeby szybko wracać do domu, do lekarza:(

niestety ale znam to, ja tez juz pare fajnych imprez i wyjazdow zepsulam sobie swoim zamartwianiem sie, wszyscy sie bawili i smiali, a ja siedzialam jakby mnie z krzyza zdjeli :why:
jak ja zazdrosze tym wszystkim mlodym ludziom, ktorzy ciesza sie i korzystaja z tego ze sa mlodzi a nie tak jak ja, ja sie czuje jakbym byla stara nie wiadomo jak schorowana :why:

-- 06 wrz 2012, 09:31 --

jak wy chodzicie do psychologów czy do psychiatrów? prywatnie? jak moge isc nie prywatnie? w ogole nie wiem jak sie takie rzeczy zalatwia :why:

-- 06 wrz 2012, 09:33 --

tez sie tak panicznie boicie smierci jak ja? :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kinga353 06 wrz 2012, 12:32
Jeraha ja chodzę tylko prywatnie, chodzenie na NFZ odpuściłam bo moja przychodnia to kpiny. Znalazłam sobie z polecenia kolegi onkologa psychiatrę a on z kolei miał na swoim oddziele psychologa do obojga chodzę prywatnie. Nie jest to tanie ale oboje sa świetni i co najważniejsz jedno zna drugie i ma o nim bardzo dobre zdanie zresztą nawet mój
ginekolog ich zna i powiedział, że mam robić to co mi każą. Więc spokojnie poszukaj sobie prawdziwych specjalistów i wierz mi oni są po to aby pomóc. Nigdy Cię nie zignorują tylko poważnie będę Cię traktować a jak uznają, że powinnaś zrobić dodatkowe badania to Ci je zalecą, przynajmniej u mnie tak jest.

-- 06 wrz 2012, 12:36 --

I nie ma co się martwić wczoraj bolał mnie odbyt a dziś odbyt spoko ( póki co ) ale za to znowu czuję powiększony lewy migdał przypuszczam że on od zawsze jest powiększony bo morfologie mam dobrą ale mam chrypkę i teraz myślę o raku gardła. Jutro pewnie będzie coś nowego. A tak w ogóle to uczucie obrzęków w gardle to objaw nerwicy, istna histeria niz poza tym, ale z tym trzeba nauczyć się żyć albo brać leki.

przez Czapla 06 wrz 2012, 14:07
Mnie dzisiaj też głowa zaczęła boleć. Załatwiałam bardzo ważną sprawę urzędową, ale migrena dopadła mnie nie z tego powodu tylko z powodu pogody, bo coś nagle się ochłodziło, zerwał wiatr i jedni ziewali, drudzy byli bez życia a mnie zaczęło gnieść z tyłu głowy z prawej strony, przy szyi.. Po powrocie do domu pojawił się lęk. Ten lęk, który znamy, problemy z oddychaniem, zawroty głowy i pływanie obrazu. Cisnieniomierz poszedł w ruch.. 130/100 i wszystko jasne. Skok ciśnienia - złe samopoczucie - informacja do mózgu, że coś nie halo i lęk. Łyknęłam hydro i tranxen. Głowa dalej nasuwa, ale czekam aż lęk minie. Nie potrafię zadziałać autosugestią, więc odpuściłam.

Ja mam od dawna taki żółty albo biały osad na języku, ale mam też coś z jelitami.. Rak okrężnicy pasuje najlepiej. Mam wyczuwalnego dużego guza z prawej strony na wysokości pępka. Jak więcej zjem, to twardnieje i boli :why: Nie wierzę w nacieki okołowyrostkowe. Bardziej wierzę w raka okrężnicy. Przez to niewiele jem i stąd też osad na języku. Może u Was też z tego powodu? Mnie właśnie z lęku przesrało.. Rano waga pokazała poniżej 49 kg... Chudnięcie to jeden z objawów raka.

przez jeraha 06 wrz 2012, 14:35
Przez to niewiele jem i stąd też osad na języku. Może u Was też z tego powodu? Mnie właśnie z lęku przesrało.. Rano waga pokazała poniżej 49 kg... Chudnięcie to jeden z objawów raka.

jak sama mowisz - nie wiele jesz wiec temu chudniesz, mysle ze jakbys sie pozadnie obzerala to Twoja waga pojdzie w inna strone:)) Biegunki czesto sa ze stresu... mnie niedawno ok 3 rano obudzil potworny bol brzucha, strasznie mnie mdlilo i wyladowalam na kiblu (mysle ze to nerwy spowodowaly)...oczywiscie mysli o raku tez byly w tej danej chwili...
nerwica sobie pewnie niezle z nas zartuje... nie jedna z nas zauwazyla ze jak o czyms pomysli to nagle to odczuwa...

-- 06 wrz 2012, 14:37 --

ale mam chrypkę i teraz myślę o raku gardła. Jutro pewnie będzie coś nowego. A tak w ogóle to uczucie obrzęków w gardle to objaw nerwicy, istna histeria niz poza tym, ale z tym trzeba nauczyć się żyć albo brać leki.

a palisz?

ja mam ten problem ze jeszcze sie dotruwam:(( :why: juz ograniczylam, dzis nie zapalilam w ogole, bardzo chce to rzucic...
tez mam chrypke i problemy z gardłem:(( i nie moge sie ich pozbyc:((

przez kinga353 06 wrz 2012, 15:22
jeraha nie pale i nie paliłam a miesiąc temu laryngolog powiedział mi, że rak gardła mi nie grozi. A poza tym ten powiększony migdał jest lekko ropny ale nie boli i węzły też mam ok. Syn jest nosicielem gronkpowca i laryngolog stwierdził, że ja prawdopodobnie też go mam i stąd ropa na migdałach. Więc póki co odpuszczam znowu wizytę u owego laryngologa bo mi już teraz jest wstyd. Co prawda chodzę prywatnie więc mnie nie wyrzyci :), ale póki co za godzinę mam wizytęu ginekologa może mi powie, że Mały już chciałby sie rodzic, byłoby cudnie. Ale obawaiam się, że jeszcze przynajmniej 3 tygodnie męki mnie czekają :(

przez jeraha 06 wrz 2012, 16:12
tez bym chciała uslyszec ze mi to nie grozi...

przez Anna Maria 06 wrz 2012, 16:27
Boję się,że moje stawy doprowadzą mnie za kilka lat na wózek inwalidzki.Wczoraj mnie mocno bolały.Często jak gdzieś jestem na zakupach i dłużej pochodzę to cierpię z bólu.Muszę iść do lekarza i poprosić skierowanie na jakieś badania,ale jakie???Mojej lekarce to trzeba dyktować bo inaczej to nie da.Czy rtg wystarczy?
Anna Maria

przez paulag24 06 wrz 2012, 17:38
Zauważyłam ze tych wybroczyn-krostek pojawilo mi się więcej, jestem przerażona, że to białaczka jak ja się boje.....jutro idę na badanie krwi, to będzie wyrok, tak się boję, muszę zbadać krew.
A w poniedzialek zapisalam si do dermatologa w związku z tym znamieniem pod piersią, jak ja się boję że mam biaałaczke...o nivzym innym nie myślę, aż mnie żoładek sciska+-+-

-- 06 wrz 2012, 16:49 --

Te moje wybroczyny to takie czerwone krostki które mi nie znikają:(chyba zwariuję do jutra, do badania krwi, jak się boję, aż wymiotować mi się chce, ejst to nie do wytrzymania, natłok myśli, lęk...
Kinga, mam pytanie, gdzie przyjmuje obnkolog-psychiatra do którego chodzisz?

przez Saanna 06 wrz 2012, 18:51
krostki pojawiły sie pewnie ze stresu. tez tak mialam cale szczescie hipochondria za mna

przez kinga353 06 wrz 2012, 18:55
paulag24 to jest 2 lekarzy. Jeden mój znajomy onkolog i on mi polecił psychiatrę. Ale powiem Ci, że naprawdę dobry onkolog zna psychiatrów bo często odsyła do nich pacjentów. A ja jestem z Torunia :)

-- 06 wrz 2012, 19:01 --

Mój Mały Staś waży 3400 a jeszcze jakieś 3 tygodnie do porodu.............. Wyniki nie mam najgorsze nawet o migdale zapomniałam teraz tylko język jest dziwny. Położna się ze mnie śmieje, żę naprawdę trudną ciążę miałam. JA to wiem najlepiej, ale przetrwałam jeszcze tylko trochę i Maluch będzie na świecie.

przez *Monika* 06 wrz 2012, 19:18
kasiątko, do ortopedy się wybierz, tu trzeba specjalistycznych badań.
Obrazek
Główny Moderator

przez sleepwalker 06 wrz 2012, 19:38
kasiątko, ja kiedyś miałam jakieś takie zabiegi lampami na stawy i fizjoterapię. Jeśli Twoja lekarka zupełnie nic nie będzie w stanie zaproponować to może wspomnij jej coś o tym?

A ortopeda jest dobrym pomysłem!
Saying all I know is I gotta get away from me.

Sortuj wg