Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez JKB 03 sie 2012, 06:20
BeOk napisał(a):Zapewne stres jest czynnikiem, który może się przyczynić do powstania innych chorób. Nie wiem dokładnie, ale jestem w 99% pewna, że zawał nikomu nie grozi przez ataki lęku - tak przynajmniej mi lekarze mówili. A co do innych chorób- nie ma się co zawczasu przejmować i się nakręcać. Pozytywne myślenie drogą do sukcesu.

ozi 198 Pozytywne mysleńie kluczem do sukcesu, a co do nerwicy to mi lekarze mówią tak "na pewno pan od tego ńie umrze". Wiec trzeba sobie powiedzieć jestem zdrowy, to tylko moja nerwica i na spokojńie do tego podejść.
Ostatnio edytowano 03 sie 2012, 11:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
JKB

przez Pasman 03 sie 2012, 08:13
ozi 198 Są dostepne bez recepty środki osłonowe na serce.
Ostatnio edytowano 03 sie 2012, 11:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez juliadw 03 sie 2012, 09:12
mi wczoraj wyskoczyla gullka pod pacha dzisaj jest bolaca i zaczerwieniona i neiwiem czy to po depilacji czy cos powaznego i jestem na etapie ciaglego drzenia ze cos sie stanie za chwile zlego :((
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kinga353 03 sie 2012, 09:52
Juliadw skoro jest czerwone to masz stan zapalny pewnie od depilacji, poczekaj może się nawet zebrać ropien, NIc z tym nie rób bo będzie bardziej boleć, mnie często po depilacji wyskakują krostki a córce koleżanki powiększyły się węzły chłonne po depilacji, ale one po pierwsze nie są czerwone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i widoczne pod pachą. Są głęboko więc to co masz to pewnie zapalenie mieszków włosowych.

przez anka00 03 sie 2012, 10:19
kinga przyjrzałam sie dzisiaj tej plamce i ona raczej nie jest beżowa tylko taka bardziej różowa albo ciemniejsza. Wygląda faktycznie jak mała blizna po jakiejs krostce albo jeszcze tak jakby mi pękło naczynko pod skórą.
Siedze dzisiaj sama w domu i walcze zeby nie myślec o czerniaku i nie oglądac sie co chwile. To jest chyba jeden z problemów ze nie moge przestac sie oglądac. Przecierz nic to nie da ze bede po 5 razy dziennie patrzec na tego samego pieprzyka! Jak świrowałam z węzłami to potrafiłam tak sie macac cały dzien ze bolała mnie szyja i skóra zrobiła sie zrogowaciała w tym miejscu.
To niestety skupia sie tez na moim mężu, oglądam mu wszystkie pieprzyki, sprawdzam czy pojawiły sie nowe, masakra. On jak zauwazy ze zaczynam go oglądac i panikowac natychmiast próbuje mnie czyms zając, włącza film, szuka czego śmiesznego w necie albo patrzy mi w oczy i mówi "żabciu zaczynasz świrowac'' i uświadamiam sobie ze musze przestac. Ostatnio prawie dostałam zawału. Mąż lezał sobie bez koszulki na plecach, wtał, ja patrze a on ma spore całkiem czarne cos na plecach!!! Boze jak ja sie wystraszyłam, wyglądało jak typowy czerniak. Dotknęłam to palcem i odpadło....to był jakis paproch! Matko jaka ja jestem głupia.
Mam tez rudego pieprzyka na udzie i niestety gapie sie na niego za kazdym razem jak robie siusiu bo jest na środku uda.

juliadw ja tez miałam kiedys taką kulke pod pachą. Oczywiście odrazu panika ze rak. A to była zwykła krostka, była rózowa i zebrała sie tam ropa, prawdopodobnie od depilacji.

przez Karolcia 03 sie 2012, 10:55
Proszę pomóżcie mi, teraz wydaje mi się że mam raka krtani, ja już nie potrafie funkcjonować, nawet z łóżka wstaje dopiero koło południa...DZIEWCZYNY CZY WY CZUJECIE SWOJE MIGDAŁY PRZEZ SZYJE? nad ktranią dwie gulki po obu stronach, mama mi mówi że to migdały, ale jak ja ją macałam to tego nie ma...więc to pewnie rak dodam że mam jeszcze nocne poty, nie mogę spać, czuje gule w gardle... jak żyć

przez kinga353 03 sie 2012, 11:31
Aniu ja też w nocy macałam twardy brzuch i cały był w guzkach więc przecież nie mam na całyn brzuchu węzłów chłonnych powiększonych. To pewnie coś fizjologicznego pochewki mięśniowe, albo coś innego, juz nawet nie szukam bo to bez sesnu. Najgorsze jest to, że dziś Tymka odwozimy do moich rodziców i będzie tam do końca wakacji. Ja wracam do pracy od poniedziałku ale to juz 8 miesiąc i czyję się słabo szczególnie, że wracają kołatania serca i napady lęku więc trudno mi i wolę sobie poleżeć. Zobaczę ile wytrzymam w pracy, wizytę u ginekologa mam w połowie sierpnia i wtedy pewnie wezmę juz stałe zwolnienie. I co mnie przeraża to nie dość, że będe w pracy to jeszcze mąż jedzie w delegację i kilka dni będę sama w domu, dopiero będę kombinować. Dobrze w czwartki mam moją psycholog. Moje znamię po zaprzestaniu ściskania jest normalne, takie jak było wcześniej. Więc mu odpuszczam. Za to ucho co chwilę pobolewa, ale skoro lekarz kazał mi to zostawić w spokoju to zostawiam i będę się starała o tym nie myśleć. Najciekawsze jest to, że jak zaczęłąm się zajmować uchem to jelita i odbyt odpuściły. Czasami zastanawiam się jak można było doprowadzić się do takiego stopnia znerwicowania istny koszmar. Twoje przebarwienia są też czymś zupełnie normalnym i zupełnie nie są zagrożeniem zdrowia. Trzeba myśleć o czymś miłym wtedy nam się poprawi. Jeśli nie widziałaś filmu Nietykalni to zobacz, mi poleciła go psycholog. Jest tak piękny, że na chwilę zapomniałam o chorobach. Bardzo optymistyczny i pełen ciepła. Trzymaj sie i nie oglądaj znamion. Na pv napiszę Ci o zaleceniach psychologa :D

Karolcia nie masz raka krtani to po obu stronacg szyi to wcale nie muszą być migdały ja mam naprzykłąd powiększoną żyłe która do złudzenia przypomina powiększony i twadry węzeł chłonny. Rak krtani nie rozwija się u młodych ludzi, leryngolog tłumaczył mi, że trzeba na niego długo pracować zacząć od totalnego braku higieny w jamie ustnej, pić, dużo palić i mieć odpowiedni wiek i dużżżżżżego pecha. Wtedy można zacząc myśleć o raku ogólnie gardła. Ja juz 4 razy biegałam do laryngologa i kazałam mu szukać raka w gardle. Mało tego w środku za migdałakmi wymacałąm sobie coś wystająnego, co w końcu tak naruszyłąm, że krwawiło pobiegłam do niego i powiedział że to wyrostek rylcowaty i nie wielu studentów potrafi go wyczuć. JA potrafiłam. I miałam 100% pewności, że to rak. Więc zapewniam Cię, że nie masz raka.

przez *Monika* 03 sie 2012, 11:39
ozi198 napisał(a):Czy nerwica mogę dostać zawał ?

Witam mecze sie z nerwica 10 lat.Historia znana na tutejszym forum .Mam pytanie gdyż wczoraj sie bardzo zdenerwowalem z pewna osoba i boje sie o zawał . Jestem niewysłane bo nie mogłem zmrozyc oka ciagle gdy badałem puls miałem ponad 100 -120 teraz jestem wykończony i puls tez mam wysoki jest mi moze słabo boje sie ze mogę dostać zawał co myślicie ? Moje główne problemu w nerwica to dusznosci na przemian z derealizacja bądź uczucie mdlenia Kołłątaja serca itp

Poprzeglądaj wstecz parę stron, parę miłych użytkowników odpisało Tobie.
Uważam, że nic się nie stanie i potrzeba Ci jest porządna terapia.
Obrazek
Główny Moderator

przez juliadw 03 sie 2012, 16:16
to raczej ruszajaca gulka z wieka otoczka czerwona i boli .......boje sie czy do pon. nic sie nie stanie;/

-- 03 sie 2012, 16:25 --

i tez jestem na etapie raka krtani bo ciage mam chrype i takie "zawaone" gardlo drapiące....wogole uwazam ze jestem powaznie chora objawy opisalam w innym watku i z etgo powodu nie mam sily do istnienia....ratujcie:(
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

przez kinga353 03 sie 2012, 17:41
No i dziś znowu stres o raka odbytu wrócił. Bolą mnie jelita od południa mam prawie biegunkę, jak przestałam czuć ból ucha zaczęły mnie boleć jelita. A tak było miło wczoraj. Naprawdę czasami nawet żyć się nie chce. A tak się starałam, żeby lekceważyć moje dolegliwości, już myślałąm, że dałam radę a tu znowu. Nawet wydaje mi sie że widziałam maleńką milimetrową kropkę krwi, ale to może być mój obłęd.

przez papiaxxxx 04 sie 2012, 10:47
Ja też mam raka jelita lub trzustki ;// i z przerzutami do płuc xD
Kręci mi się w głowie, jestem jakaś słaba, smutna :(
papiaxxxx

przez George 04 sie 2012, 22:46
papiaxxxx napisał(a):Ja też mam raka jelita lub trzustki ;// i z przerzutami do płuc xD
Kręci mi się w głowie, jestem jakaś słaba, smutna :(

Nie rób sobie jaj z tych chorób! Nie daj Bóg!!! Co niby wskazuje, że podejrzewasz u siebie jednego z tych killerów?
Ad maiora natus sum

przez papiaxxxx 04 sie 2012, 23:02
Krew na papierze toaletowym (już jestem ugadana do lekarza), ale wtedy cała reszta była ok.
W czasie tego miesiąca oczekiwań, nie wiem czy z mojego nakręcenia, czy z powodu czegoś innego stolec zrobił się trochę odbarwiony. Czasem zgaga, kaszel i na bank czerwone gardło... Masakra jakaś
Teraz umieram, boli mnie pod żebrem z lewej strony, kręci mi się w głowie. Kurczę, badało mnie już tylu lekarzy :/ Jak wystąpiły te same bóle to miałam USG robione (pod kierunkiem nerek i trzustki) i "u pani wszystko jak na dłoni widać, pani taka szczupła"- wszystko ok. CRP- ok... sama nie wiem czy to wszystko traktować poważnie, czy co to znaczy... nie umiem sobie powiedzieć "Paulina to tylko Twoja chora głowa, daj spokój" bo co jeśli akurat teraz coś się dzieje. Nawet miałam tyg spokoju- pisałam z jakimś kolesiem, polecił mi dietę wysokobiałkową (średnio się do niej stosowałam :P ) i jak umówiłam się do tego lekarza. A teraz im bliżej wizyty, tym bardziej wariuję :/ jeszcze rodzinny nie zapisał i żadnych badań typu- próby wątrobowe, trzustka, kał, i co mam iść do specjalisty z pustymi rękoma? to będzie wieku trwać ://
papiaxxxx

przez anka00 05 sie 2012, 14:10
Ja sie znowu melduje. We wtorek mam dermatologa i umieram ze strachu. Chce zeby obejrzał moje pieprzyki. Boje sie ze każe mi znowu cos wyciąć albo obserwowac a u mnie to jest równoznaczne z silnym lękiem, paniką, stresem, załamaniem. eh....

Sortuj wg