Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anka00 01 sie 2012, 18:56
Witam wszystkich.
Ja dzisiaj nawet dobrze sie czuje ( odpukac). Rzuciłam sie w wir zajęc. Byłam na zakupach, odwiedziła mnie tesciowa, posprzątałam w domu, zrobiłam pranie i ugotowałam pyszny obiadek. To wszystko robiłam słuchając ulubionej muzyki. A jak łapał mnie kryzys to czytałam dowcipy. Nie myslałam juz tak bardzo o czerniaku. Wogule były momenty ze wydawało mi sie ze to jest zupełnie nierealne zebym ja miała jakiegos raka. Dzieki ci Boze za te chwile. Niewiem czy to był jakis przełom i co to spowodowało ale miałam przebłyski zdrowego rozsądku!!! Czuje sie silniejsza. Jutro jade z męzem oraz z siostrą i jej chłopakiem do kina. A w sobote jade do częstochowy zeby sie pomodlic o zdrowie, spokój psychiczny i upragnione dzieciątko. Tak bym chciała zeby moje dzni były takie jak dzisiejszy ( co prawda jeszcze sie nie skonczył). Oczywiscie miałam chwile strachu, oglądania znamion i scisk w żołądku ale to były tylko chwile. Az jestem zdziwiona.
Jeszcze tylko ta wizyta u dermatologa za 6 dni i jesli babka powie ze jest wszystko ok to zamierzam zacząc wreszcie życ normalnie. Pierwszy raz od prawie dwóch lat!
Tylko boje sie ze lekarka kaze mi cos znowu wycinac albo obserwowac. I nie daj boze zeby zrobił mi sie jakis nowy pieprzyk

przez kinga353 01 sie 2012, 19:38
U mnie też dziś całkiem znośnie byłam z synem na zakupach potem na godzinnym spacerze, staram się myśleć pozytywnie przecież nie się ciągle katować. Choć czasami to bardzo trudne. Jutro jadę do pani psycholog, potem z synem do lekarza tym razem jego gronkowiec będzie dalej leczony. No i muszę maluchowi kupić materac do łóżeczka, to mam nadzieję naładuje mnie pozytwnie. Cieszę się, Aniu że Ty też dziś odpuściłaś. Musimy myśleć, że teraz może być już tylko lepiej.

przez BeOk 01 sie 2012, 20:15
ozi198, Z tego co wiem, co mówią lekarze plus moje doświadczenie, zawału nie dostaniesz, ani nic innego Ci się nie przytrafi. To nerwica powoduje takie uczucie. Niemniej jednak zawsze warto podpytać się lekarza. Wiem, ze od nerwicy nie umrzemy, nie oszalejemy i nic nam sie nie stanie- jedynie tylko duży stres.
Ostatnio edytowano 03 sie 2012, 11:35 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka00 01 sie 2012, 23:30
No i skonczył sie mój dobry humor. Znalazłam na plecach jakąś plamke i wydaje mi sie ze wczesniej jej nie było. Jest mała, koloru bladoberzowego. Mąż stwierdził ze wygląda jakby mnie cos ugryzło ( jakis robal) a mama stwierdziła ze to wygląda jak blizna po pryszczu ( czasem robią mi sie ropne krosty). Mi sie wydaje ze to wygląda tak jak jakies przebarwienie, czasem sie robią takie piegi i przebarwienia. Moja mama ma całą szyje i dekold w takich przebarwieniach, powychodziły jej jak była w ciąży.
Sama niewiem czy miałam to wczesniej, chyba nie. A moze tak skupiałam uwage na tym wycietym pieprzyku ze tego niezauwazałam.....niewiem....znowu ogarnia mnie panika.
Kurde przecierz to chore tak analizowac każdą plamke! Mama mi tłumaczyła ze przecierz nikt nie ma skóry w idealnym jednolitym kolorze

przez jeraha 02 sie 2012, 11:36
anka00 - widzisz ze Twoja mama ma to samo co ty, wiec to pewnie rodzinne, napewno nic Ci nie ma:) Każdy ma jakies plamki...
Ja sie martwie moim gardłem, jezeli to bedzie rak krtani albo gardła???? :why: :why: :why: :why:

-- 02 sie 2012, 12:49 --

czytalam ze jezeli bol gardla jest dluzszy niz dwa tyg to moze byc to rak krtani:(((a ja mam dluzej niz dwa tyg :why: :why:

przez be_strong 02 sie 2012, 13:36
kurde.. przez te reklamy w tv , mimo iż jestem szczepiona, wkręciłam sobie, że mam żółtaczkę :(
i co teraz.. mam iść do lekarza i powiedzieć że chyba mam żółtaczkę? :-|

no nieeeee
:cry: :cry: :cry:
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

gg, dzięki uprzejmości Powietrznego Kowala ;) : 44247052

przez kinga353 02 sie 2012, 13:39
Aniu spokojnie mnie też wczoraj wieczorem naszły lęki. Więc i tak dzień nie był najlepszy. A co do plamek i przebarwień każdy z nas ma tego ogromne ilości i trudno. Wiesz co ? Ja chyba podejdę do tego tak trudno co ma być to będzie , czasami już nie radzę sobie sama ze sobą. Dziś Pani psycholog mi wytłumaczyła jak należy podejśc do tego wszystkiego. Opowiadała mi o ludziach naprawdę chorych na raka, smutne ale oni maja ciągłe bóle tylko w jednym miejscu oczuwiście a nie takie chodzące po różnych organach. Co do leków, to uważa, że nie są konieczne , Małemu nie zaszkodzą, ale wg niej ja mam chore emecje a nie ciało więc leków brać nie muszę. Póki co będe się tego trzymać. Nie ma innego wyjścia. A co do znamion musiałabyś zobaczyć moją ilość zmian na skórze w dodatku jestem blondynką i niebieskich oczach. Są małe, duże, średnie, brodawkowate, płaskie, wszystkie rodzaje. Musisz uwierzyć że nie masz czerniaka. JA wiem, że łatwo się tak mówi musisz i koniec, ale spróbuj nie myśleć katastroficznie. Trzymaj się w razie lęków pisz jak tylko dam radę zaraz Ci odpiszę.

przez Macko 02 sie 2012, 17:24
Mam dobre wyniki krwi ale te węzły mnie dręczą, czy po 3latach i 8 miesiąch w krwi by rak nie wyszedł, niewiem.

-- 02 sie 2012, 17:30 --

Ja niewiem białaczka w krwi by wyszła, ale ziarnica, chłonniak nie, masakra wreście jutro wizyta u psychologa.

przez pandemonium 02 sie 2012, 19:32
U mnie same standardy, top ten: rak pod każdą postacią, SM, jaskra, wrzody, schozofrenia, psychozy, zawał tudzież udar czy wylew, obecnie czasami AIDS ;) Pozdrawiam wszystkich z okopów walki! :>

przez JKB 02 sie 2012, 20:01
BeOk napisał(a):Z tego co wiem, co mówią lekarze plus moje doświadczenie, zawału nie dostaniesz, ani nic innego Ci się nie przytrafi. To nerwica powoduje takie uczucie. Niemniej jednak zawsze warto podpytać się lekarza. Wiem, ze od nerwicy nie umrzemy, nie oszalejemy i nic nam sie nie stanie- jedynie tylko duży stres.

ozi198A czy ze stresu nie biorą sie choroby ?????
Ostatnio edytowano 03 sie 2012, 11:36 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
JKB

przez BeOk 02 sie 2012, 20:37
ozi198 Zapewne stres jest czynnikiem, który może się przyczynić do powstania innych chorób. Nie wiem dokładnie, ale jestem w 99% pewna, że zawał nikomu nie grozi przez ataki lęku - tak przynajmniej mi lekarze mówili. A co do innych chorób- nie ma się co zawczasu przejmować i się nakręcać. Pozytywne myślenie drogą do sukcesu.
Ostatnio edytowano 03 sie 2012, 11:37 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono

przez be_strong 02 sie 2012, 21:20
o.. sm , schizozfrenia, zawał i udar też regularnie przerabiam :lol:
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

gg, dzięki uprzejmości Powietrznego Kowala ;) : 44247052

przez anka00 02 sie 2012, 22:11
kinga bardzo Ci dziekuje. Musimy sie jakos wspierac, dobrze ze jest to forum. Własnie miałam małą załamke i sie poryczałam ale juz przechodzi. Byłam z męzem w kinie i wszystko było fajnie a jak weszłam do domu to usiadłam na łóżku i zaczełam płakac....eh....
Niewiem czy szukac nowego terapeuty czy ponownie zwrócic sie do tej samej babki? Zastanawiam sie czy ona mi jakos pomogła. W sumie i tak i nie.

przez kinga353 03 sie 2012, 00:08
Aniu, możesz spróbować popracować z inną kobietą. Mnie moja psycholog ta do której chodzę prywatnie bardzo odpowiada. Natomiast pani z NFZ do której chodziłam ( byłam raz ) z tytułem doktora psychologii klinicznej okazała sie totalną klapą. Gadała slogany nic nie znaczące słowa. Zero terapi, tylko czy wszsytko dobrze, czy rodzina ok? Po takich pytaniach zrezygnowałam, może innej osobie pomoże mnie nie. Natomiast ta do której chodzę wymyśla różne zajęcia, które muszę wykonywać. Dziś bardzo mi pomogła, na tyle mnie zmotywowała, że kupiłam z Tymkiem materac dla malucha, pozytywkę i troche ubranek.

-- 03 sie 2012, 00:11 --

Jutro opiszę Ci te wymyślane przez nią zajęcia, ale póki co dzień był całkiem miły, nawet głosowaliśmy nad imieniem dla malucha po trudnych negocjacjach będzie najprawdopodobniej Franuś, może Staś, ale tu muszę popracować nad mężem. :D Nawet zapomniałam, że ma mnie coś boleć . Teraz własnie sobie przypomniałam i ucho mnie pobolewa, ale chyba pomalutku zaczywam wierzyć, że to moje urojenia :zonk: Trzymaj sie . Jutro będzie jeszcze lepszy dzień niż był dziś .

Sortuj wg