Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez diatas 30 lip 2012, 18:05
ostatnio wmawiałem sobie że mam włościa, nawet przez mikroskop sprawdzałem sobie krew czy aby jakieś larwy nie wędrują w moim ciele,
hehe, jak to będę czytał za 5 lat to będę miał niezły ubaw z samego siebie
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez emgie122 30 lip 2012, 21:20
Diatas, ja juz chcialabym to czytac i sie smiac, tymczasem, na rece mam siniaka..no i oczywiscie nie pamietam skad.. Przewrocilam sie kilka dni temu na rowerze ale upadlam wtedy na druga strone..wiec, czy to z wtedy? Moja psychika mnie rujnuje..

przez anka00 31 lip 2012, 11:27
Mam jeszcze inne pieprzyki które mnie niepokoją, ale postanowiłam ze jesli dermatolog powie ze jest ok to przestaje sie tym martwic bo normalnie popadłam w jakąs fobie odnośnie czerniaka. Kazdy pieprzyk wydaje mi sie podejrzany.
Na pośladku mam 2 pieprzyki. Jeden 2mm drugi jakies 4mm. Są do siebie podobne. Ten wiekszy jest w srodku ciemniejszy a brzegi ma jasne, ale to chyba nie oznacza niczego złego?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kinga353 31 lip 2012, 12:21
Aniu to nic złego, ja mam ze 100 znamion. Masz normalne znamiona

przez anka00 31 lip 2012, 12:42
Dzieki kinga :) Ja swoje policzyłam i mam ich ok 40

-- 31 lip 2012, 12:06 --

Boze jak ja mam sie uwolnic od tej obsesji na punkcie czerniaka. To trwa juz tak długo. Zatruwa mi to życie, cały czas o tym myśle. NIby teraz sie nie denerwuje, jest ok ale mija 10 minut i łapie mnie taka panika ze nie potrafie tego opisac. Szukam jakiegos terapeuty, najlepiej na NFZ bo nie mam pieniędzy

przez kinga353 31 lip 2012, 13:11
:zonk: Ja już dzwoniłam do onkologa jest do końca miesiąca na urlopie :( KATASTROFA !!!!!!!!!!
Trudno muszę czekać jak nie naciskam na to znamię to jest ok a jak zaczynam ogladać to robi się większy guzek, nie pamiętam dokładnie czy zawsze takie było. Ale zaczynam stwierdzać że mam obłęd. Wariuję. Dobrze, że wśrodę mam psychologa z ubezpieczalni a we czwartek moją ulubioną panią prywatnie. Głowa szwankuje i tyle , jak dopada mnie czerniak na kilka godzin to zapominam o odbycie. Jak przechodzi czerniak to wraca odbyt. Kretyństwo. Moje znamię jest jasne z jednej strony lekko brązowe i lekko wypukłe. Na dobrą sprawę nie może być to czerniak, ale moja głowa schizuje.

-- 31 lip 2012, 13:13 --

Aniu, a póki nie jesteś w ciąży sporóbuj sięgnąc po leki. One przynoszą ulgę. Poczytałąm sobie dziś stare posty z tego forum, dziewczyny brały leki i dobrze się czuły
ja też jak brałam 2 lata temu było całkiem znośnie.

-- 31 lip 2012, 17:09 --

Ja chyba wariuję. JAk zrezygnowałam z czerniaka. To kłuje mnie w boku więc pewnie to jednak rak. Normalnie obłed. Kidyś mi zdiagnozowali zespół jelita drażliwego i pewnie na skutek ciągłego stresu to powróciło. Ale ja co mogłam zdiagnozować? Tyklo raka jelita. Istny obłęd. Sama już ze sobą nie wytrzymuję. Skupiamj sięi czekam kiedy zakłuje jelito no i kłuje co kilka minut w tym samym miejscu po prawej stronie. dawno temu kuło po lewej. Ale to chyba mnie robi różnicy. Juz sama się gubię. Boli i już. Mam dość, powyżej dziurek w nosie moich raków. Ale wbijam je sobie w głowę i potem się martwię. Rano był rak odbytu, potem czerniak, potem coś w głowie bo bolała głowa i ucho, a teraz jelito, ale już nie odbyt. Jestem nienormalna i najgorsze jest to, że za każdym razem wierzę że to rak i jestem pewna tego w 100 %. Siedzę i płaczę. A Mały w brzuchu fika i wierci się okropnie. JA tak potrzebuję leków a jeszcze 2 miesiące.

-- 31 lip 2012, 17:12 --

W ciągu jednego dnia 3 raki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BOŻE za czyje grzechy ja tak cierpię? A może dopiero cała gama grzechów przede mną. Najgorsze jest to, że przeraża mnie to co boli. Obłęd.

przez anka00 31 lip 2012, 18:24
kinga postaraj sie uspokoic. Kiedy masz wizyte u psychologa? Powiedz mu o wszystkim. Moze postaraj sie skupic swoje mysli na czyms innym, pomysl o swoim dziecku, umebluj mu pokoik, poukładaj ciuszki, pograj w jakąs gre, umów sie z jakąs koleżanką,poczytaj książke, ugotuj cos pysznego. Zajmij sie czyms zeby nie myslec. Ja wiem jakie to trudne bo mam to samo, tez nieraz siedze i rycze bo juz nie daje rady ale musimy próbowac życ normalnie. Z całych sił musimy z tą nerwicą walczyc, tłumaczyc sobie ze to tylko lęki, wytwory naszej głowy a nie realne zagrożenie. Trzeba zawalczyc o siebie. Moze spróbuj poczytac ksiązki na ten temat albo takie jakie lubisz, wszystko jedno byleby sie odstresowac. Włącz sobie uspokajającą muzyke albo jakąs ulubioną, namaluj obraz, znajdz sobie hobby to bardzo pomaga. Bedziemy walczyc i wkoncu wygramy.

-- 31 lip 2012, 17:26 --

A jesli chodzi o te dolegliwosci to mozesz isc nawet do lekarza rodzinnego. Moze to cie uspokoi?

-- 31 lip 2012, 17:38 --

Mnie znowu nachodzi strach o czerniaka, a najbardziej sie boje ze usłysze od dermatologa ze cos znowu musze wyciąc albo obserwowac. Bede wtedy codziennie wgapiac sie w swoja skóre i zastanawiac czy ta kropka albo kreska tam była czy pojawiła sie niedawno.
Ja juz niechce tego przezywac drugi raz. Boje sie tez błednej diagnozy ale te mysli odsuwam od siebie bo inaczej zeby odzyskac spokój musiałabym wyciąc połowe skóry.
Na tym moim zadrapanym pieprzyku zrobił sie czarny strupek, nie robie z nim nic nawet nie dotykam. Mam nadzieje ze sam odpadnie i nie bedzie śladu po zadrapaniu i nic mi sie nie zezłośliwi

przez kinga353 31 lip 2012, 19:06
Właśnie wróćiłam z OBi byliśmy kupić śruby do łóżeczka. Chłopaki muszą je w końcu skręcić. Mi trochę przeszło jelito ale cały czas czekam. Obłęd. Czy w ciągu jednego dnia ktoś normalny przechodzi 4 nowotwory ?????????????????? A co do Twojego pieprza. Aniu spokojnie nic tam nie masz. On sobie jest i koniec. Jak wszystkie inne, normalny pieprzyk. Zwykłe znamię barwnikowe. Mówiłam Ci ja kiedyś zdrapałam z ręki moje kilkumilimetrowe znamię odrosło trochę większe i kompletnie nic się z nim nie dzieje. Czy my kiedyś będziemy mogły normalnie funkcjonować ??????????? A co lekarza rodzinnego, to w mojej przychodni porażka. Oni są słabi, pracowałam tam kilka lat i wiem, że lepiej żeby nie wiedzieli o mojej hipochondrii.A jak mnie skierują na dodatkowe badania to dopiero oszaleję. OOOOOOOOO jelito znowu czuję!!!!!!!!!! Istna paranoja. Zaraz się biorę za porządek w sypialni i wstawiamy łóżeczko. Mężowi juz nawet nie wspominam o kolejnych paranojach bo jak sie dowie, że dziś wymyśliłam aż 4 różne raki to padnie. Najbardziej się boję, że jak naprawdę zachoruję to mnie wszyscy zignorują i pewnie będą mieli rację, pomyślą że to kolejna schiza. Choć między Bogiem a prawdą to za każdym razem myślę że jest ciężko chora.

przez emgie122 31 lip 2012, 21:08
dla mnie tera nnawet wezel ( bo to chyba on) na szyi ktory zostal mi wiekszy i taki juz jestpo czestych opryszczkach wargowych ktore mialam co 5 min jest dla mnie podejrzany, zreszta jak wszystko, jeszcze troche i nawet zlamanie paznokcia bedzie podejrzane:/ kinga zazdroszcze ciazy...moze jak nedzie dzidzis to nie bedziesz miala czasu myslec o chorobach

przez diatas 01 sie 2012, 08:46
z tymi siniakami miałem dokładnie tak samo, jakieś żółte obolałe miejsca niewiadomo skąd, myślałem nawet że to wewnętrzne krwotoki, że coś mi się rypie z moją krzepliwością krwi,
od dłuższego czasu zwyczajnie to olałem bo zrozumiałem że to normalna reakcaja ciała

przez jeraha 01 sie 2012, 12:11
Mi tez znowu coś wkreca:((( tym razem z tarczyca i krtania:(( mam dosc swoich urojen:((
:why:

-- 01 sie 2012, 12:14 --

siedze i obmacuje swoja szyje.... :time:

-- 01 sie 2012, 12:15 --

KRTAŃ miało byc:)

przez ozi198 01 sie 2012, 12:19
Czy nerwica mogę dostać zawał ?

Witam mecze sie z nerwica 10 lat.Historia znana na tutejszym forum .Mam pytanie gdyż wczoraj sie bardzo zdenerwowalem z pewna osoba i boje sie o zawał . Jestem niewysłane bo nie mogłem zmrozyc oka ciagle gdy badałem puls miałem ponad 100 -120 teraz jestem wykończony i puls tez mam wysoki jest mi moze słabo boje sie ze mogę dostać zawał co myślicie ? Moje główne problemu w nerwica to dusznosci na przemian z derealizacja bądź uczucie mdlenia Kołłątaja serca itp
Ostatnio edytowano 03 sie 2012, 11:34 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
ozi198

przez diatas 01 sie 2012, 12:20
jeraha napisał(a):siedze i obmacuje swoja szyje.... :time:

druga osoba lepiej by wymacała czy coś tam jest....

przez jeraha 01 sie 2012, 18:06
za tydzien ide na usg tarczycy bo mam niedoczynnosc, wiec mysle ze jakby cos tam bylo to wyjdzie na USG? Juz sie stresuje, mam nadzieje ze to znowu moje urojenia :why:

a w piatek mam usg odnosnioe mojej kulki pod pacha i tez sie boje, pomimo ze morfologia wyszla ok....

Sortuj wg