Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kinga353 14 lip 2012, 13:41
Witam wszystkich
Jestem tu nowa, ale czytam forum od dłuższego czasu. Od 10 lat leczę się na depresję. Teraz jestem w 7 miesiącu ciązy i nie mogę stosować leków, doraźnie relanium. Kiedyś brałam bioxetin i pomagał mi. Teraz mój psychiatra mówi, że mogłabym juz zacząc go brać, ale ja się boję. Poczytał fora o bioxetinie w ciąży i wspaniałe nasze google no i nie biorę. Za to mam jazdy. Na poczatku ciąży przechodziłam raki : odbytu, piersi, laryngologicznie kilka sztuk różnych raków no i mózgu. Zawsze wymacałam sobie coś . Nawet w gardle jakieś wyrostki, które trudno wymacać studentom :zonk: W końcu laryngolog powiedział mi, że w jamie nosowo-gardłowej nic nie mam. Ale co tam nie poddałam się wrócił odbyt i czerniak. Kiedyś pisałam pracę z wykrywania czerniaka i teraz się wkręciłam. Zniamię miał 2 mm, a ja nie mogłąm czekać 3 dni na mojego znajomego onkologa i popędziłam do dermatologa. Powiedział, że w 99% to nie jest czerniak, ale musi usunąć bo hormonydziałają, Oczywiście skasował mnie na okrągłą sumkę i muszę czekać na wynik jeszcze prawie tydzień. Już wariuję, wymacałam sobie powiększone węzły pod kolanem, bo zmiana była na łydce, potem bolała mnie noga. Odwiedziłam mojego znajomego onkologa powiedział, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia u mnie czerniaka, ale ja i tak się strasznie boję, w końcu nie widział zmiany tylko dziurę po niej. Tym bardziej że poczytałam o znamionach w google, sama pisałam z tego pracę magisterską , ale dawno. Łudzę się że 2mm zmiana to nie czrniak, a dermatolog gdyby coś poważnego posądzał odesłałby mnie do chirurga. Ale i tak się boję. Chodzę na psychoterapię pani psycholog jest rewelacyjna, ale jak tylko od niej wyjdę na drugi dzień dopada mnie lęk. Mimo tego, że czekam na wyniki, dotarło do mnie, że boli mnie nos :why: w środku dzirki jak miałabym rankę. Od co najmniej pół roku albo i dłużęj co z tego, że laryngolog oglądał, ja wtedy nie myślałam o nosie a o gardle i nie kazałam mu przyglądać się nosowi. Najgorsze jest to, że jutro z rodziną jadę na urlop i nie moge lecieć do laryngologa, zreszta oglądam ten nos i nic tam nie widzę może lekko zaczerwieniona śluzówka. Ale powoli mnie to przerasta, a tak chciałam drugiego maluszka mieć. A tu posypałam sie jak nigdy. Czasami siedzę i płaczę, że to juz koniec. Oczywiście kołatania serca, tętno 114 :why: złe wdzenie, rak mózgu, niedosłuch to wszystko znam z autopsji. Biegunki to standard. Wczoraj zamiast raka nosa miałam raka odbytu. A czerniak cały czas siedzi w mojej głowie. Juz wmówiłam sobie, powiększone węzły pod kolanem, ból całej nogi. Cuda. Ostatnio kazałam się zając mężowi synami jak odejdę z tego świata, bo posiadam już jednego 12 latka a drugie maleństwo to też chłopiec :angel: Jak tylko o nim myslę, to płaczę, że go nie wychowam, bo czerniak mnie zabije. Z drugiej strony wiem, że 2mm zmiana gdy lekarz dermatolog mówi, że jest aktywna a nie jest czerniakiem to nalezy mu wierzyć. Ale co tam najlepsze jest to, że mój mąż był tam ze mną i cały czas twierdzi, że pan doktor mówił, że nie jest to czerniak, ale co tam ja i tak wiem lepiej. Dodam , że pan doktor ma opinię człowieka który dla pieniędzy zrobi wszystko i znajome w pracy zreszta inni lekarze też twierdzą, że skoro mógł skasować za wizytę więcej to wyciął zmiane i już. Ale sami wiecie jak nasze głowy działają wierzymy w to co najgorsze. Już przestałam odwiedzać google w celach diagnostycznych, więc szczypania w nosie nie zdiagnozowałam tym bardziej że trwa ono juz długi okres czasu. A badania krwi robię regularnie i zwykle są prawidłowe, nikt nie widzi w nich nic złego. Póki co. Nie będę więcej pisać o swoich dolegliwościach bo i tak pewnie nikomu nie straczy siły żeby to czytać . Pozdrawiam.

przez papiaxxxx 14 lip 2012, 15:08
Zrobiłam badania. Wyniki po 19.
papiaxxxx

przez anka00 14 lip 2012, 15:10
kami moje gratulacje!!!!
Ja na ciąże to sobie chyba jeszcze długo poczekam jesli wogule sie u mnie pojawi :( Biore teraz bromergon na hiperprolaktynemie czynnościową i czuje sie po nim fatalnie
kinga353 dobrze wiem co czujesz bo ja tez miałam juz chyba wszystkie możliwe raki i inne straszne choroby. Jestesmy w podobne sytuacji bo od mojego zabiegu tez minął tydzien. Na pocieszenie napisze ci ze ja nigdy nie słyszałam o czerniaku który miałby 2mm. Moje znamie miało 5 na 8mm!!!!

-- 14 lip 2012, 14:19 --

Boje sie bardzo ale staram sie o tym niemyślec. Czasami wpadam w taką panike ze dosłownie siadam i wyje ze nie chce umierac.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kinga353 14 lip 2012, 15:23
anka00 dzięki za otuchę. Na Twoją ciążę też przyjdzie pora , ja w tym roku będę mieć 40 lat a i tak mi się udało. Juz myslałam, że to menopauza a to były ataki goraca powodowane wracającą nerwicą. Nawet testy owulacyjne wykazywały brak owulacji przez 3 miesiące w końcu chciałam się poddać no i się udało. Ale za to posypałam się z innej strony. Te nasze głowy !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czasami mi samej siebie żal :why: Trzymam kciuki, żeby było dobrze. Musimy dać radę. Gdyby ktoś jeszcze wykasował nam google......

przez papiaxxxx 14 lip 2012, 15:59
Też mieliście objawy podobne do zakrzepicy w swoim życiu??
Ja dzisiaj robiłam D-dimery... o 19 wyniki.
Boje się ;((

-- 15 lip 2012, 00:53 --

Jestem załamana...
papiaxxxx

przez asiq83 15 lip 2012, 12:55
Papiaxxxx, co jest?

przez LucP84 15 lip 2012, 13:51
Mnie co jakiś czas boli noga po dłuższym siedzeniu, ale robiłem badanie przepływów żylnych i nic nie wykazało, więc staram się teraz mieć do tego dystans.
Raczej myśleniem o tym nieświadomie starasz się odwrócić swoją uwagę od jakichś problemów.
LucP84

przez papiaxxxx 15 lip 2012, 14:54
Zdarzało się wam chudnąć przy swojej chorobie?
papiaxxxx

przez George 15 lip 2012, 20:55
papiaxxxx napisał(a):Zdarzało się wam chudnąć przy swojej chorobie?

12 kg od stycznia :(
Ad maiora natus sum

przez Macko 16 lip 2012, 09:18
Witam, pare dni miałem problemy z netem, i forum było paza moim zasięgiem. Mam skierowanie na badanie krwi, tyle że w czwartek dopiero, postanowiłem że jak będzie ok, to węzły wylatują z mojej głowy. Nakłoniło mnie do tego, nowe znalezisko, jakieś 5 cm nad obojczykiem mam malutką kulkę, która dosłownie się slizga pod skurą, ale czuć ją tylko jak ręke do góry pndniose, bo jak mam w dół to żyłki tylko czuć, wkurzyłem się jak cholera, i postanowiłem zrobić tą krew i mieć pewność że zdrowy jestem. A mam pytanie ile czeka się na wyniki. :-)

przez kinga353 16 lip 2012, 10:03
Macko wyniki krwi te podstawowe powinienieś mieć jeszcze tego samego dnia, a najpóźniej jutro a takich węzłów to ja mam ogrom więc spoko nic Ci nie jest. Ja teraz czekam na wynik histopatologiczny po wycięciu zmiany skórnej tylko, że jestem nad morzem i odpowiedź mogę dostać tylko mailem więc i tak siedzę w pokoju koszmar :why:

przez Macko 16 lip 2012, 12:03
To spoko, że wyniki są szybko bo bym zwariował, węzłów od cholery i na szyji i w obojczykch, małe do 5mm, ale i duże do 1.5cm na szyji i pod brodą.

przez anka00 16 lip 2012, 12:48
Byłam dzisiaj na zdjęciu szwów. Po wynik mam sie zgłosic 26 lipca o godz 9 30. A dzien póżniej wyjezdzam na weekend. W sumie to wcale nie miałam ochoty jechac bo jesli wynik bedzie zły to napewno nigdzie nie pojade ale mąż mnie namówił

przez kinga353 16 lip 2012, 14:11
Ja ciągle kontroluje pocztę ale dermatolog mnie zlewa mam dośc a na dodatek wkręciłam sobie raka nosa rodzina ma mnie dość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :why:

Sortuj wg