Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez George 11 lip 2012, 22:31
jeraha napisał(a):mam nadzieje ze i w moim wypadku to nie bedzie nic powaznego, ale niestety nie potrafie przestac o tym myslec:((( jak pokonam swoj strach to pojde jutro i zrobie morfologie, ale strasznie sie boje:(((

-- 11 lip 2012, 20:48 --

strasznie sie boje zrobic te badania ze mi cos wyjdzie:(((((( dawno sie tak zle psychicznie nie czulam:(((

Jak nie zrobisz, to się nie uspokoisz... A tak - pomożesz sobie i innym! Uwierz!
Ad maiora natus sum

przez jeraha 12 lip 2012, 11:05
bylam dzis rano i zrobilam morfologie i OB, niestety wyniki sa dopiero wieczorem, a ja juz umieram ze stresu:(( siedze na int i czytam i czytam i czytam i czytam....i zaraz mnie cos trafi :why: nie umiem myslec o niczym innym, jutro wyjezdzam na wakacje a ja w ogole o tym nie mysle:(( boje ze wyjda mi zle wyniki:(( juz mam dosc:(((((

przez George 12 lip 2012, 11:33
jeraha,

Jeszcze dziś wieczorem podziękujesz nam na forum, że namówiono cię do badań. Wakacje będziesz mieć spokojniejsze przynajmniej.
Ad maiora natus sum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez papiaxxxx 12 lip 2012, 11:35
Ja też to przeżywałam przedwczoraj...

Ale wyczytałam, że to badania (CRP) które mi robili nie wyklucza na 100% zakrzepicy ;(
Ale płytki są w normie, krew też...
Już nie wiem co mam robić ;(
Ale oglądało tą nogę/i czterech lekarzy i tylko jeden powiedział "to może być jakieś zapalenie żyły"

:why:
papiaxxxx

przez alanya32 12 lip 2012, 11:53
papiaxxx, nic sie nie martw. My to nawet jak nam powiedzą , że jest oki to i tak nie wierzymy:) Mnie moje żyły minęły same po około 2 tygodniach. Będzie dobrze

przez papiaxxxx 12 lip 2012, 12:02
A co, też miałaś takie podejrzenia?
papiaxxxx

przez alanya32 12 lip 2012, 12:16
Pewnie. Zresztą czego ja nie mialam. Nogi mnie rwały, jakby ktoś rozciągał mi żyły. Strasznie się bałam. Byłam u chirurga naczyniowego- zabadł mnie, przepisał maść i tyle. I za jakiś czas mi przeszło. niestety pojawiają się co jakiś czas inne, nowe dolegliwości. Jak nie tu to tu, hehe. Teraz się boję tętniaka i guza mózgu. Aż zapisałam sie do psychiatry na nastepna środę. Zobacze. Ale nie chce leków..

przez papiaxxxx 12 lip 2012, 12:19
To jest jakieś chore... mnie lekarka nie skierowała bo powiedziała, że do specjalisty się długo czeka i że jak CRP będzie pozytywny to do szpitala...
papiaxxxx

przez alanya32 12 lip 2012, 12:26
Kiedy masz te CRP?

przez jeraha 12 lip 2012, 12:27
George,

dzieki za słowa otuchy:) mam nadzieje ze sie sprawdzą...

-- 12 lip 2012, 12:29 --

mnie tez chyba przydalby sie psychiatra, no o ile moje podejrzenia sa niezasadne, a mam nadzieje ze tak jest...

-- 12 lip 2012, 12:30 --

nie wiem jak dotrwam do wieczora:( boje sie ze zobacze OB za duze :why:

-- 12 lip 2012, 12:50 --

kazde forum i strona mowia ze ZZ zaczyna sie od takiej wlasnie kulki:(( a mam ja juz ponad 2 miesiace, gdzies od maja, moze jakby mi bylo cos wiecej to bym miala inne objawy?? :why: choc z tych nerwow juz zaczynam czuc rozne dziwne dolegliwosci np klucie pod zebrami, drapanie w gardle itp itd..mam nadziejez że to tez tylko z nerwow!!:( :roll:

przez papiaxxxx 12 lip 2012, 12:54
Już miałam. To jest badanie krwi na obecność stanu zapalnego w organizmie. Wyszedł 2,9 a wynik pozytywny jest od 6. Tyle, że czytałam, że on podobno na sto procent nie likwiduje obecności zakrzepu...
papiaxxxx

przez anka00 12 lip 2012, 13:15
siedze i rycze codziennie... nie mam juz sił

przez zagi 12 lip 2012, 14:04
Witam Wszystkich
Jestem tutaj pierwszy raz.... Po przeczytaniu wielu postów zauważam wiele podobieństw i podejrzewam u siebie nerwice. Opowiem w skrócie moją historię. Zaczęło się jakieś 1,5 roku temu od ciągłego uczucia guli w gardle. walczyłem z tym przez kilka miesięcy aż wpadłem na pomysł zażycia neo-persen forte i po 3 tabletkach ból minął bezpowrotnie jak ręką odjął. Kolejnym dziwnym symptomem był paraliż prawej części twarzy pod koniec roku. Neurolog zdiagnozował zapalenie nerwu trójdzielnego. Pobrałem witamine B12 i przeszło. A teraz najważniejsze rok temu wykryto u mnie helikobakter pyroli refluks i pare nadżerek. Pobrałem troche controlog i przeszło ale do czasu... Od kwietnia tego roku borykam się z ciągłym uczuciem ucisku z lewej strony brzucha tak obok żeber ( pasuje do ucisku żołądka ) Już nie daje sobie z tym rade. Czuję ciągły dyskomfort. Czy to może być objaw nerwicy ??? Jestem hipohondrykiem bo co mnie nie zaboli to szukam w necie i odrazu myślę że to jakiś rak. A ostatnio zauważyłem że muszę po kilka razy sprawdzić czy są zamknięte drzwi albo kurki od gazu. Te wszystkie objawy skierowały mnie na te forum. Proszę o opinie co sądzicie. Bardzo zależy mi na opinii na temat tego ucisku z lewej strony brzucha czy to objaw nerwicy??? bo o tym że mam nerwice hipochondryczną + nerwice natręctw to się domyślam :)

-- 12 lip 2012, 14:16 --

Zapomniałem dodać że mam bardzo stresującą pracę. Jestem windykatorem i użeram się z ludźmi przez telefon. Zaobserwowałem również dziwny objaw że jak jest weekend i jestem np. na działce i się relaksuje to bólu praktycznie nie czuje .....

-- 12 lip 2012, 14:22 --

Przez prace stałem się nerwowy wybuchowy i ciągle muszę coś robić np. teraz muszę machać nogą albo jak pale papierosa to chodzę sobie w kółko bez celu ;P

-- 12 lip 2012, 14:32 --

Dodam jeszcze tylko że mam bardzo chorą mamę i od 3 lat żyje w ciągłej niepewności że przyjdzie taki dzień że nie usłyszę jej głosu przez telefon..... Ciągle martwię się o jej kiepskie zdrowie. Myślę że to też może mieć wpływ na moje objawy... Jak sądzicie ????

przez alanya32 12 lip 2012, 17:51
Co do ucisku w okolicach żeber to nie jestem przekonana, ale wiem, iż nerwica może powodować rożne objawy i rożnie umiejscawiać ból. Mnie akurat atakuje jak jestem spokojna, a w stresie to jest oki. Niestety nerwica sama sie nie wyleczy:( ale główka do góry. Tutaj jest nas wiecej i zawsze chetnie pomożemy lub przynajmniej wysłuchamy:)

Sortuj wg