Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Macko 28 cze 2012, 11:17
Odrazu mi powie co tam wyszło, nigdy usg nie robiłem ale jakby wyszło ok to bym pod niebo skakał.

przez anka00 28 cze 2012, 13:25
szlag by to wszystko trafił. Juz zaczełam sie uspokajac i postanowiłam ze obejrze cos sobie w telewizji. Włączam a tam leci film o dziewczynie umierającej na czerniaka!!!! czy to jakis znak?

przez Chrupek 28 cze 2012, 14:08
Tak Anka, to moze byc znak zebys wskoczyla w mala czarna i wyszla gdzies z mezem :-)

Oj wiem jak to jest z tymi "znakami". Wsiadam do pociagu, ktos siedzi zaraz przy wejsciu i czyta gazete. Zza ogromnej plachty papieru nawet nikogo nie widac. A na tej gazecie po zewnetrznej stronie wielgachny napis CANCER. I wiele innych znakow bylo. Tylko raka nie bylo :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Macko 28 cze 2012, 14:08
Jaki znak do mníe wrużka pisała że przyszłość moja się waży a wczoraj pokazywali chłopaka co na białaczke umiera i co? Cała noc chodzonia po domu, albo mamy pecha i trafiamy przypakiem na tkie filmy, programy albo to jakis znak :-(

przez anka00 28 cze 2012, 14:50
Głupek ze mnie. Nigdy w takie znaki itp nie wierzyłam. Ale jak włączyłam telewizor ( mam ponad 100 kanałów i akurat musiałam cholera trafic na ten film) to az mi ciary przeszły.

przez sardyna 28 cze 2012, 15:00
z tymi "znakami" to miałam identycznie, jak walczyłam z "czerniakiem" to wszędzie dookoła wpadało mi tylko słowo rak, czerniak itp., nawet jak pisząc coś na kompie zamiast np: "tak" wpisałam "rak" to od razu czułam ciary i przechodziło mi przez głowę, że to musi coś znaczyć

ale przecież to jasne jak drut, że gdy jesteśmy tak bardzo skupieni na raku to podświadomość sama doszukuje się powiązań i szczególnie zwraca uwagę na wszelkie związki, a przecież te informacje podawane są cały czas z podobną częstotliwością i żaden zdrowy człowiek (zdrowy mentalnie) nie zwraca na nie szczególnej uwagi... np. teraz jak nie mam stanu lękowego odnośnie raka to po prostu coś odczytam/ zobaczę i zapominam o tym praktycznie od razu ;)

ciesz się, że masz tak krótkie terminy na wycięcie, u nas standardowo czeka się w szpitalu onkologicznym ok 3 miesięcy na zabieg :/

przez anka00 28 cze 2012, 15:28
az 3 miesiące???
tylko ja bede miała ten zabieg w normalnym szpitalu w poradni chirurgicznej w zwykłym gabinecie zabiegowym. Ale ciesze sie ze nie musze długo czekac bo mnie to wykańcza

przez Macko 28 cze 2012, 16:06
Jak pisałem wczes we wtorek ide do dermatologa z moimi krostami powiedzcie mi czy dermatolog daje skierowanie na badania krwi bo ja się boje że mi karze zrobic od czego te krosty a tam białaczka albo ziarnica wyjdzie jak myslicie a może tylko będzie chciała zobaczyć te krostki, teraz tylko o tym myślę że wyjdzie mi białaczka jakby krew kazała zbadać.

przez ericca 28 cze 2012, 17:16
anka00 nie przejmuj sie tymi ,,znakami,, to bzdura.ja tez rok temu jak wycinalam znamiona to wszedzie widzialam napis rak,a w prawie kazdej gazecie czytalam cos o zagrozebiu rakiem skory! prawda jest taka ,ze to nasza psychika tak dziala.dla mnie nawet reklama kremu do opalania jest DUUZYYM ZNAKKIEM :why: idiotyzm naprawde.niby to wszystko wiem,ale i teraz lapie sie na tym,ze przeszywa mnie lek jak widze ,,znak,,.i zyj tu normalnie.

przez anka00 28 cze 2012, 17:42
Macko nie mam pojecia czy dermatolog bedzie ci kazała robic jakies badania. Ale podstawowe badania krwi dobrze jest zrobic raz na jakis czas dla własnego spokoju. Ja tez zawsze przeczuwam najgorsze a w ciągu ostatnich paru miesięcy miałam pobieraną krew jakies 7 razy ze względu na moje zaburzenia hormonalne i jakos to przeżyłam. Ja podchodze do tego wszystkiego troche inaczej. Jak mnie cos niepokoi to bede łazic po lekarzach do znudzenia i potrafie wydac ostatnie pieniądze na badania byle tylko byc spokojniejsza.

Pogadałam sobie z rodzicami i jakos mi jest lżej, przynajmniej w ciągu ostatnich 10 minut czuje sie lepiej. Wziełam sie za pieczenie chleba, robie to pierwszy raz i zobaczymy co mi wyjdzie. Musiałam sie czyms zając bo oszaleje. Mąż w pracy a ja siedze i rozmyslam ( nie jest to dla mnie dobre jak mam za duzo czasu).

Cały czas męczy mnie taki malutki pieprzyk na ręku. W sumie na obu rękach mam tych małych kropeczek sporo ale ten jeden jest bardzo ciemny. Nigdy jakos mnie nie marwtił a teraz zaczełam sie na niego gapic. Nawet wygrzebałam stare zdjęcia sprzed dwóch lat zeby sprawdzic czy wtedy tez go miałam i faktycznie był i raczej sie od tego czasu niezmienił. Jak powiedziałam mamie czego szukam na zdjeciach to mało z krzesła nie spadła. Powiedziała ze to juz jest naprawde jakas fobia.

-- 28 cze 2012, 16:50 --

Swoją drogą to niezle sie musiałam natrudzic zeby znalesc takie zdjęcie na którym bedzie widac pieprzyk który na oko ma max 3mm

-- 28 cze 2012, 17:10 --

Ale ze mnie świrus

Mój tata pokazał mi jakie on ma pieprzyki ma ich mnóstwo na rękach i na plecach. Są w najrózniejszych kolorach i wielkościach i naprawde większosc z nich wygląda bardzo nieciekawie i on z tym żyje juz tyle lat i nic mu nie jest

przez Macko 28 cze 2012, 18:25
Ja mam też coś z chormonami bo pare lat temu chodziłem do endykrologa bo mi sutek puchł, puchonie mi do dzis może od tego te węzły

przez asiq83 28 cze 2012, 20:16
Anka, dobrze, że termin tak szybko. Mam nadzieję, że odsapniesz po nim choć troszkę.

Macko, a może rzeczywiście idź do lekarza, niech się wypowie.

Ja dzisiaj też byłam, bo jakieś przeziębienie mnie odpadło.No i kolejne węzły powiększone. Lekarka dała mi skierowanie na rtg klatki piersiowej. Udało mi się jeszcze dzisiaj to załatwić. Opis dopiero we wtorek. A ja już sobie wkręcam, że na pewno węzły w śródpiersiu wyjdą albo coś z płucami przez fajki. Na dodatek babka która robiła zdjęcie miała dziwna minę jak wyszła z tej ciemni. Pewnie coś tam widziała...

przez Macko 28 cze 2012, 20:34
Łomatko a ile masz te węzły bo ja 4 lata i mam je cały czas powiększone

przez asiq83 28 cze 2012, 21:10
Macko, nie umiem dokladnie powiedzieć, ale chyba od lutego mniej więcej. Najpierw był jeden a teraz mam ich ok. 10. Ale jak Ty masz tyle lat to one już pewnie tak zostaną i to nie jest nic groźnego.

Sortuj wg