Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ardash 21 maja 2012, 17:20
Madzia powiem ci, ze Ulgix jak dla mnie jest ok. Czasem lacze go z nospa bo mam skurcze jelit i jak do tego dojda wzdecia to jest impreza na calego :roll: :roll: Poza tym mnie tez lewy jajnik daje sie we znaki, ale robilam USG i niby wszystko w porzadku. Potem skojarzylam, ze te pobolewania powtarzaja sie w srodku cyklu, wiec to pewnie ma zwiazek z owulacja.

Anka, no widzisz, byla plama, nie ma plamy :P To bylo pewnie jakies odgniecenie, a nie zadne tam wstretne chorobsko.
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez anka00 21 maja 2012, 18:23
No właśnie plamy sa tylko wydają sie bledsze. A moze mi sie tylko wydaje ze sa bledsze? Znowu mnie nachodzi ten okropny lęk i panika. Chce mi sie płakac

-- 21 maja 2012, 17:42 --

Niewytrzymałam i przewaliłam internet odnośnie tego zapalnego raka piersi. I te wszystkie zdjęcia i objawy które znalazłam to raczej jest co innego niz te moje plamy. Tamte objawy są duzo silniejsze, drastyczniejsze.
W piątek mam wizyte u mojego gin i jesli mi to badziewie nie zejdzie to mu pokaże i zapytam czy to moze byc cos groźnego.
Moja mama twierdzi ze to niemożliwe zeby mi sie zaczął nagle rozwijac rak w obu piersiach naraz

-- 21 maja 2012, 18:35 --

a teraz wcale mi sie nie wydaje ze te plamy zbladły, no moze troche na jednej piersi. Moje życie to ostatnio jakis koszmar. Ja juz niewiem jak mam sobie pomóc. Kilka miesięcy temu byłam u psychiatry i babka powiedziała ze takich zaburzen jakie mam ja nie leczy sie lekami tylko terapią. Tylko że ta terapia nie pomaga. To jest takie cierpienie ze czasem mysle ze jakbym naprawde zachorowała i umarła to byłoby lepiej.
Nikt mnie nie rozumie. Rozmawiałam przed chwilą z mamą i ona powiedziała ze w zyciu by sie takimi pierdołami nie przejmowała i napewno nie poszłaby z czyms takim do lekarza.
Pomyślałam o tym zeby sie zapisac do onkologa, moja siostra jak to usłyszała to stwierdziła ze to obciach isc z czyms takim do onkologa. I co ja mam robic? Znikąd zrozumienia, mąz mnie wyśmiał. Niewiem co bym zrobiła gdyby nie wy. Do głowy przychodzą mi tak okropne mysli ze nawet nie chce o nich pisac

przez Ardash 21 maja 2012, 20:23
Anka, a w jakim konkretnie miejscu na piersiach masz te plamy?? Mysle, ze jesli spedza ci to sen z oczu to porozmawiaj z ginekologiem, niech to obejrzy, obmaca, moze zrobi USG. Jesli gyn zobaczy w tym cos niepokojacego (a jestem w 99,9 % pewna, ze nie) to na pewno nie zostawi tego, a skieruje cie na jakies badania. Ale jeszcze raz powtarzam, ze to na pewno nic groznego.
Co do terapii to niestety to chyba nie dziala tak 1,2,3...Sama przeszlam i wiem, ze duzo zalezy od nas samych. Jednym wystarczy kilka spotkan, inni lecza sie latami...niestety :cry: :cry: Ale mimo wszystko trzeba probowac i przerywac leczenia.
Ja o sobie moge powiedziec, ze terapia sporo mi dala. Choc nie jest w 100% dobrze (inaczej by mnie tu nie bylo), ale nie w porownaiu ze stanem w jakim znajdowalam sie na poczatku. Tak, ze glowa do gory :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez George 21 maja 2012, 21:10
Ardash,
być może to stres, nigdy mi go nie brakowało. Sam potrafię się nakręcać tygodniami... Ale wcześniej też się stresowałem a z wagą miałem problem.
Odebrałem kolejne wyniki badań i niczego w nich się nie mogę doszukać. Morfologia w porządku, OB 1, tarczyca i hormony ok, cukier ok, wątroba ok, elektrolity ok, pierwiastki też ok, siuśki ok... Masakra jakaś!
Ad maiora natus sum

przez anka00 21 maja 2012, 21:13
Te plamy są z boku obu piersi niedaleko pachy. Z tym ze na jednej piersi ta plama jest mniejsza a na drugiej większa.Są położone pionowo wzdłuż piersi. Oczywiście pokaze to ginekologowi
ale wizyte mam dopiero w piątek a do tego czasu chyba umre z nerwów. Jutro mam wizyte u psychologa ale juz nie jestem tak dobrze nastawiona na terapie jak wczesniej.
Ardash macana przez gina byłam ostatnio 2 miesiące temu a usg piersi miałam jakies 6 miesięcy temu. Tylko ze ten rodzaj nowotworu którego sie boje nie jest wykrywalny na USG tylko w biopsji i praktycznie nie ma szans na wyleczenie. Objawia sie rozległym zaczerwienieniem piersi, obrzękiem, skóra strukturą moze przypominac skórke pomarańczy, ogólnie ten stan wygląda jak infekcja czy zapalenie stąd nazwa tego nowotworu zapalny. Na filmie który kiedys widziałam w tv babka obudziła sie rano i miała piers czerwono fioletową i sporo powiększoną. Moja tak niewygląda

przez Ardash 21 maja 2012, 22:16
George, wiesz reakcja organizmu na stres tez potrafi sie z czasem zmieniac. Pisales wczesniej, ze plywasz, kondycje masz dobra...moze to wplynelo na utrate wagi. A co z dieta? Moze zmieniles sposob odzywiania?? A co z tym kortyzolem (jesli sie nie myle to chyba robiles jakies badania w tym kierunku)? Moze to kortyzol ma zwiazek z tym spadkiem wagi.

Anka mnie to jednoznacznie wyglada na odciski od drutow z biustonosza :P A nie syiasz przypadkiem czasem w biustonoszu?

przez madzia11-80 21 maja 2012, 22:25
Aniu zrób kilka wdechów....Ja to wogole pierwszy raz słyszę o takim nowotworze zapalnym. Ja weteranka nerwicy mówię Ci nie panikuj!!!!!! Może leki przyniosłyby Ci ulgę? Hydroksyzynka? Ja od 5 lat lecę na Xetanorze-inaczej dawno wariatkowo by mnie czekało. Wiesz czasami takie plamy robią się z nerwicy-może to śmiesznie zabrzmi ale moja koleżanka jak sie denerwuje to wyskakują jej plamy na rękach. Ja za to ostatnio wieczorem czuję się jak nadmuchana żaba-brzuch jak balon. Zawsze smiałam się z tych reklam jak facet odlatuje z balonikami a teraz i ja odlecę. Przytyłam ostatnio ok. 5kg. i sama nie wiem czy to wzdęcia czy jaka cholera się przypałętała i oddychac mi spokojnie nie daje.

-- 21 maja 2012, 22:28 --

No własnie to mogą byc te cholerne druciki. Mi kiedyś wbił sie w srodek piersi i miałam taką czerwoną plamkę. długo nie chciała zejść.Ale wkońcu zeszła. Też było trochę paniki

przez anka00 22 maja 2012, 00:17
Ardash nie sypiam w biustonoszu. madzia robie te wdechy i staram sie uspokoic. Mam właśnie takie wrażenie ze jeszcze troche i mnie wywiozą w kaftanie. Ja tez mam ogólnie tendencje do różnych plam. Wystarczy np ze przejade palcem po dekolcie i robią mi sie czerwone pręgi, ale znikają po kilku godzinach. Jak sie tak tym moim plamom przyjrzałam to nawet to bardziej kolorem wchodzi w zółty, pomarańczowy niz w różowy.Trudno to okreslic. Wczoram wydawało mi sie ze jest wyrażnie różowe. Czasem mam takie króciutkie chwilki kiedy cały stres mija i do głosu dochodzi zdrowy rozsądek i wtedy mysle sobie: ty głupia wariatko czym ty sie wogule przejmujesz?! Ale to trwa góra 2 minuty i dostaje w łeb stresem, nerwami, lękami i paniką.
Dodam jeszcze ze ta plama nie jest taka idealnie jednolita. Ogólnie jest bardzo jasna i są w niej jaśniesze i ciemniejsze miejsca jak sie tak uważnie przypatsze.
Marze o tym zeby sie obudzic rano i zeby tego juz niebyło, modle sie o to

-- 21 maja 2012, 23:19 --

przepraszam za błedy, to wszystko z nerwów
Jestescie kochne ze mnie tak pocieszacie, to naprawde pomaga

przez madzia11-80 22 maja 2012, 07:53
Witam w dniu dzisiejszym. Rano wstałam z bólem pleców no i balonem w brzuchu. oszaleć można. Pójdę po ten ulgix i obaczym co się zadzieje. Dopóki nie skorzystam z toalety to jestem nabrzmiała potem ulga jakby ktos przediurawił balonik i powietrze zeszło. Przepraszam za takie dośc drastyczne opisy ale inaczej nie potrafię tego opisać.Zawsze kiedy coś biorę na tapetę to dolegliwości mam przeokropne. Idę spac i nic mnie nie boli. Wstaję powtórka z rozrywki. Nie chce iśc do lekarza bo wiem że skieruje mnie do gastrologa a tam robią straszne rzeczy. Dziewczyny czy to naprawdę mogą być wzdęcia czy ja umieram?

przez George 22 maja 2012, 09:25
Ardash,
kondycję mam dobrą, chociaż ostatnio zauważyłem spadek formy. Diety specjalnie nie stosuję, może przez ten cały mętlik mniej jem. Nie zauważyłem jednak drastycznych różnic. Z kortyzolem odpuściłem temat. Byłem na badaniach w klinice endokrynologicznej, porobili mi mnóstwo dodatkowych badań i stwierdzili że to na tle nerwowym. Podobno kortyzol rośnie u osób nadpobudliwych i znerwicowanych. Mimo usilnych próśb nie zrobili mi MRI przysadki, bo nie było wskazań ponoć. Wczoraj byłem zrobić kolejny raz badania krwi, bo się nie czułem najlepiej. Wyszły na oko prawidłowo. Idę jeszcze do rodzinnego dzisiaj pokazać wyniki i skonsultować temat.
Ad maiora natus sum

przez madzia11-80 22 maja 2012, 10:58
George, przepraszam że się wtracę ale mi sie wydaje że u Ciebie to nerwica daje o sobie znac-byłes u specjalisty typu psychiatra?
Nawet sobie nie wyobrażasz co te cholerne choróbsko potrafi robić z człowiekiem. Ja kiedy u mnie się zaczynała wyglądałam jakbym wyszła z Ośwęcimia. W pracy skonczyło się na tym że moja przełożona musiała wziąść mnie na rozmowe z naciskiem abym poszła do lekarza bo coś się ze mna niedobrego dzieje. Chudłam w oczach, robiłam się coraz bledsza, wszystko mnie bolało, potrafiłam zasłabnąć na ulicy.Lekarze myśleli że to nadcisnienie a u mnie rozwijała się nerwica, która dała o sobie porządnie znać po 3 latach.

przez Ardash 22 maja 2012, 12:03
George tak sobie wrzucilam w wyszukiwarke "kortyzol a utrata wagi" i wyczytalam pobieznie, ze problemy z kortyzolem moga miec wplyw na wage. Pisalo np. ze osoby z podwyzszonym kortyzolem moga miec problem z utrata wagi mimo, ze np. sa na diecie. Moze u ciebie bylo tak, ze podwyzszony kortyzol "trzymal"ci wage mimo stresu, nerwicy itp. Potem zrobiles te wszystkie badania, ktore nic nie wykazaly i jak sam piszesz odpusciles to sobie. Moze wtedy kortyzol sie unormowal a ty zaczales tracic kilogramy, bo wszystko ruszylo. A teraz znow zaczales sie stresowac tym, ze schudles, wiec, co za tym idzie: pewnie gorszy apetyt, gorsze samopoczucie itd.

przez ylva 22 maja 2012, 13:20
madzia11-80 napisał(a):Nie chce iśc do lekarza bo wiem że skieruje mnie do gastrologa a tam robią straszne rzeczy. Dziewczyny czy to naprawdę mogą być wzdęcia czy ja umieram?

Nie chcesz iść do specjalisty i na badania tylko wolisz, żeby Ci ktoś na forum wywróżył co Ci się dzieje? Jakie straszne rzeczy? No badania bywają nieprzyjemne, ale da się je przetrwać, są po to by nam pomóc.

Nie wiem, jakie masz dolegliwości, ale ja się tak męczę, że mimo że boję się gastroskopii, to jestem bardzo niepocieszona że muszę na nią czekać do 12 czerwca. Męczę się tak i czuję tak źle, że gdyby mi zaproponowano gastro bez znieczulenia za kwadrans to bym się zgodziła mimo strachu, bo wiem, że tylko dobre rozpoznanie daje szanse dobrego leczenia i ulgi w dolegliwościach.

Sorry ale dla mnie nierobienie badań i nakręcanie się na forum to strata czasu. Czy to mogą być wzdęcia? No pewnie mogą być. A mogą nie być. Nikt tego tu na forum nie stwierdzi. Jak lekarz da ci skierowanie do gastrologa, to powinnaś być zadowolona - wielu chorych ludzi prosi o takie skierowania i się modli, żeby jak najszybciej się dostać do lekarza.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez madzia11-80 22 maja 2012, 13:27
Masz rację, ale jak pokonać strach????? Pozdrawiam

Sortuj wg