Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sardyna 13 kwi 2012, 11:52
Czapla też czytam o wielu takich przypadkach, które "wyluzowały" i zaszły w ciążę... ale kurcze osobie z nerwicą chyba jest 300 razy ciężej wrzucić na luz biorąc pod uwagę fakt, że potrafimy odczuwać wszystkie objawy choroby, którą akurat mamy na tapecie, chociaż nic tego nie potwierdza...
ja się w staraniach chyba najbardziej boję tego, że co miesiąc będę się nakręcać, wczuwać w swoje ciało i dostrzegać/ odczuwać 1000 symptomów ciąży a później mocno się rozczarowywać (w najlepszym przypadku) czy szukać ucieczki w innej chorobie

-- 13 kwi 2012, 10:55 --

anka00 napisał(a):
sardyna a co ty znowu z tym rakiem? Jakby kazdy kaszel czy ból gardła to był rak to nas wszystkich by juz tu dawno nie było. Wiem ze ci ciężko i rozumiem co przeżywasz. Postaraj sie moze czyms zająć zeby zagłuszyc te najgorsze mysli

no przerzuty z tego czerniaka co mi wycięli we wtorek... ehhh

ja właśnie siedzę w pracy i myślę, myślę, myślę... najgorsze, że praca mało absorbująca więc mam duuuużo (za dużo) czasu na myślenie :(

przez anka00 13 kwi 2012, 12:01
Czapla dziekuje ci za twoje słowa pocieszenia. Wiem ze psychika ma czesto wielkie znaczenie jesli człowiek stara sie o dziecko. Siostra mojej znajomej starała sie 7 lat!!! Kiedy juz dali za wygrana i zaczeli myslec o adopcji ona zaszła w ciąże! Wiem ze jest mnóstwo takich przypadków tylko co z tego?! Jak mam niechciec jak ja chce? Mnóstwo razy próbowałam nastawiac sie inaczej, wrzucic na luz, olac temat, nie myslec o tym, nie nastawiac sie na ciąże, nie wyszukiwac jej objawów i nie robic kilku testów w ciągu 10 dni tylko jak to cholera zrobic?! Jak mam przestac czuc to co czuje? Jesli mi sie udaje przestac nakręcac i myslec o ciązy to udaje mi sie to na góra kilka dni. Co innego jakbym miała normalnie okres co 30-35 dni ale jak mija tak duzo czasu to człowiek zaczyna myslec tylko o ciąży albo o jakiejs strasznej chorobie. Testy wychodza negatywne wiec zostaje ta druga opcja. Tzn leki na mnie nie działają, jest źle, pewnie jestem bezpłodna i kolejnym etapem jest totalna załamka

przez sardyna 13 kwi 2012, 13:56
kolega z pokoju z pracy w szpitalu ponoć z ospą...

już sama nie wiem na jakie objawy się teraz nastawiać :roll:

no i wsio zaczyna mnie swędzieć :brawo: a do tego mam stan podgorączkowy pomimo łyknięcia ibupromu max (na @)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka00 13 kwi 2012, 16:02
sardyna najlepiej nie nastawiac sie na żadne objawy

-- 13 kwi 2012, 15:04 --

a tak pozatym to nie miałas jeszcze ospy?

przez sardyna 13 kwi 2012, 16:23
anka00 napisał(a):sardyna najlepiej nie nastawiac sie na żadne objawy

-- 13 kwi 2012, 15:04 --

a tak pozatym to nie miałas jeszcze ospy?

no właśnie miałam, ale ten kolega też miał (tzn. najpierw zachorowała jego córka, dzień przed wyrzutem krostek była zresztą u nas, więc jak dostała wysypu to się nas pytał czy mieliśmy ospę, no i on mówił, że też miał w dzieciństwie... u niego teraz zaczęło się od bólu gardła (mnie też boli właśnie od rana) a wysypało go dzisiaj w nocy plus dostał 40 stopni gorączki... póki co czuję się coraz gorzej, tzn. boli mnie gardło właśnie i czuję, że temperatura rośnie ;( nie wiem już czy to moja psychika czy ospa czy rak :(

do tego wykryłam kolejnego rakowego pieprzyka :( mam dooooła

przez payback 14 kwi 2012, 09:26
sardyna, a co Cię niepokoi w pieprzykach? Ja usuwałem z rok temu 6 znamion bo oczywiście też wariowałem na ich temat, i teraz znowu znalazłem..
"Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią, niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie.
Są to dla mnie dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg jest we mnie"

przez dogomaniaczka 14 kwi 2012, 10:28
sardyna, moj chlopal wlasnie ma ospe..tez mial w nocy 40..ja chorowalam i na poolpasca ale wyczytalam ze jak sie ma rakka to mozna zachorowac..to panije..w ogole tak sie boje tego raka mozgu pomozcie mi nie mam go prawda???? W sumie nawet nie mam zadnychobjawow a wmawiqm sobie ze na pewno mam wykocze sie pomocy jak z tym walczyc nie mam z kim pogadac,,powiedzcie mi ze nie mam...

przez anka00 14 kwi 2012, 16:47
ami dzisiaj wyskoczył jakis powiekszony wezeł na szyi i boli jak sie go dotyka :( Moja mama stwierdziła ze to migdał i napewni nic groźnego ale ja od rana umieram ze strachu ze to napewno rak. Siostra mnie pocieszyła ze rak w węzłach nie boli, a mnie to boli dosyc mocno przy dotknięciu.
Boze juz myslałam ze bedzie spokój z tymi zgrubieniami w mojej szyi

-- 14 kwi 2012, 15:49 --

Aha dodam jeszcze ze jakies 1,5 miesiąca temu robiłam usg węzłów chłonnych szyi i ślinianek bo oczywiscie wymyśliłam sobie tam raka i było wszystko ok

przez payback 14 kwi 2012, 19:31
Bolesne węzły są odczynowe, zapalne ;)
"Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią, niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie.
Są to dla mnie dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg jest we mnie"

przez dogomaniaczka 14 kwi 2012, 23:14
Jakby ktos mogl ze ,ma opogadac bylabym wdzieczna..

przez miś wesołek 15 kwi 2012, 06:49
żepołknęjęzyk
miś wesołek

przez Justyna_C 15 kwi 2012, 11:56
A ja od rana płaczę i płaczę!
Tym razem nie o mnie chodzi a o moją 4 letnią córeczkę! Jestem przekonana, ze zaraziłam ją boreliozą będąc w ciąży! Moja borelioza to prawdopodobnie zaszłą sprawa więc 5 lat temu będąc w ciąży i później karmiąc ją piersią naraziłam ją na ryzyko. Ona od kilku miesięcy napomyka o tym, że boli ją brzuszek, kilka razy mówiła, że boli ją z tyłu głowa a dzisiaj ją kłują stopy jak chodzi. I to mnie utwierdziło w przekonaniu że to borelioza!!!!!!!! Brzuszek jeszcze szłoby wytłumaczyć ale głowa i kłucia w stopach to już "gwóźdź do trumny". Jestem załamana, czuję się jak w potrzasku! I wyję!!!!!

przez kami83 15 kwi 2012, 13:54
Wracam po kilku dniach przerwy. Znowu wylądowałam w szpitalu. Znowu kolka. I cały czas mam krew w moczu. Boję się o swoją nerkę :why: . Plus ból pęcherza do tego, pewnie znowu jakiś stan zapalny....no i, oczywiście, siedzę i ryczę jak głupia i zamiast tłumaczyć sobie że wszystko będzie dobrze i że nie z takich rzeczy ludzie wychodzą, to ja chyba na siłę sobie próbuję wmówić to uszkodzenie nerki. I jest nowy (!!!) objaw - zawroty głowy. Mam taki helikopter że hej. Teraz jest już lepiej, ale rano nie byłam w stanie wstać z łóżka.
I proszę, jak to sobie można z kamicy nerkowej zrobić śmiertelną chorobę. A ja jeszcze dziecko chciałam urodzić.... :why: :why: :why: :why:

przez ylva 15 kwi 2012, 14:46
miś wesołek napisał(a):żepołknęjęzyk

też to mam tyle że w wersji "że się uduszę językiem"... ech...
Asetrin 50 mg 1-0-0

Sortuj wg