Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez perla86 14 mar 2012, 23:00
Ardash wlasnie tez mi sie wydaje ze przy Crohnie to tak jest ale czytalam kiedys ze nie zawsze krew jest :( ja zakupilam sobie dzisiaj dicoflor 60 priobiotyk niby na biegunki tez jest zobaczymy czy zadziala a ty bierzesz jakies leki na te jelita?

Kami lepiej nie czytaj nie warto sie nakrecac. Mnie tez swojego czasu bolaly plecy wiec wiem co czujesz

-- 15 mar 2012, 09:17 --

Dzisiaj to sie juz załamałam kupilam gazete miasta i tam o dziewczynie pisze ze przez rok nie wiedziala co jej jest bolaly ja wszystkie kosci bol nie do wytrzymania cale cialo rozsadzalo normalnie i okazalo sie ze to bialaczka:( normalnie az sie boje bo mnie przeciez tez bolaly swego czasu kosci w nopgach tAK ZE nie przechodzilo :( moze na troch eustapilo i na nowo a moz ejednak cos mi jest:( :why:

przez kami83 15 mar 2012, 10:55
Jak leukocyty w porządku to raczej male prawdopodobieństwo bialaczki, to jest zawsze perwszy krok w diagnostyce, jak tu jest coś nie tak to wtedy szuka się przyczyn. Nie wierzę że jak morfologia jest w porządku to mogloby się mieć aż tak poważną chorobę. Ale, ale.... Zerknęlam na objawy i postaram się o nich zapomnieć, bo wypisz wymaluj moje, może nie wszystkie ale większość. :why:
A te bóle kości czy mięśni to, niestety, nerwica. Ja jak o tym nie myślę to nie boli, a tylko sobie przypomnę to znowu coś się dzieje. Psycholog kazala mi siebie obserwować (z umiarem!!!), zapisywać i wyciągnąć wnioski, ale generalnie starać się nie "skanować" swojego ciala caly czas (no, latwo powiedzieć). No więc staram się nie myśleć, nie nakręcać, nie "skanować", zapisywać jak jest coś "podejrzanego" i nie beczeć - wczoraj znowu byl kryzys :bezradny:

przez perla86 15 mar 2012, 11:15
kami83 nie wiem jak bylo z ta dziewcyzna wiem ze po roiku zdiagnozowali miala przeszczep i zyje chematolog to okryla le pisze ona ze bol nie do wytrzymania byl i wszystkie kosci ja bolay ale jakie miala wyniki wczesniej nie wiem tego. Ja nawet nie czytam objawow bo juz znam i tak wszystko na pamiec. Lepiej nie czytaj KAma bo tylko stresowac sie bedziemy ja w przeciagu tych dwoch lat miala gdzies z 6 badz 7 morfologi robionych w tym ostatnia w tamtym miesiacu bo zrobilambym przy okazji z hormonami.
Ostatnio edytowano 15 mar 2012, 21:29 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto zdublowaną część wpisu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kami83 15 mar 2012, 12:09
A propos morfologii - jak wchodzilam do laboratorium to od razu się mnie pytaly: "to co, znów morfologia i OB?". Przynajmniej mam na papierze w kilku egzemplarzach że zdrowa jestem jak koń. :brawo:

przez perla86 15 mar 2012, 12:28
A no ja tez mam:) Ale czemu nie moge tego sobiue wbic do glowy a tej dziewczynie wspolczuje naprawde ale tochyba musialo by bolec juz naprawde mocno i to wszystkie kosci mnieprewanzie w lewej nodze ale nie caly czas...

-- 15 mar 2012, 15:19 --

Skad moga byc niestrawione resztki pokarmowe jak robie luzny stolec to przewaznie sa:( Rano cos sie luzno zalatwilam potem normalnie i 3 raz i niestrawiona marchewka i luzny polplynny nie rozumiem:( wykoncza mnie te problemy z jelitami :why:

przez eremzet 15 mar 2012, 19:02
Wróciłem... A było naprawdę dobrze... Chodzę na psychoterapię i jakoś udawało mi się te lęki odsuwać od siebie. Dobrze się działo. Ale dzisiaj mama mnie załatwiła na amen. Miałem schizy na temat raka jelita. Mojej babci wycięli guz z jelita - póki co jest z nią dobrze. Ale dzisiaj mama mi mówi, że znajomy lekarz jej powiedział, że jak babcia miała guza jelita to mój ojciec i my z bratem obowiązkowo mamy sobie zrobić CEA, bo to jest choroba bardzo często o podłożu genetycznym. Zajebiście po prostu się poczułem. W trzy sekundy cała moja poprawa pękła jak bańka mydlana. Aktualnie jestem autentycznie chory na zapalenie gardła, ale jak tylko się podleczę to oczywiście popindalam zrobić te markery :( Zaraz się chyba zes.... ze strachu.

przez kami83 15 mar 2012, 21:10
eremzet, faktycznie, osoby u których w rodzinie zdarzył się rak jelita grubego powinny regularnie się badać - wcześnie wykryte zmiany są w 100% uleczalne i TYLKO w tym celu lekarz polecił Wam (twoja mama też powinna!) zrobić badania. Co absolutnie nie znaczy że będziesz chory. Z tym dziedziczeniem to jest taka trochę loteria, nie ma co panikować. U mnie w rodzinie dużo kobiet miało babskie problemy - mięśniaki na macicy. Wiem, że regularnie muszę to kontrolować. Wszystko będzie ok, nie martw się.

przez eremzet 15 mar 2012, 21:27
Dzięki, ale biorąc pod uwagę moje problemy gastryczne, które wystąpiły na jesieni i trwają do dzisiaj, to ja już się czuję pacjentem oddziału onkologicznego :(

przez kami83 16 mar 2012, 09:38
Problemy gastryczne przerabia sporo z nas, doszlam do takiego wniosku przeglądając to forum. Wniosek jest taki że te problemy maja podloże psychiczne, niestety. I najgrosze jest to, przynajmniej w moim przypadku, że na takie problemy na tle nerwowym praktycznie nic nie dziala. Nic dostępnego bez recepty.

przez sardyna 16 mar 2012, 12:12
byłam u ginekologa- endokrynologa, miałam usg i wsio w normie (nie ma śladu pcos ani innych raków :p)... lekarka powiedziała, że chociaż wynik LH/FSH faktycznie nieciekawy to nie leczy się samego wyniku tylko pacjenta, a ona u mnie nie widzi nieprawidłowości więc nie ma co leczyć... (kazała ew. kupić sobie testy owulacyjne i sprawdzać czy wystąpiła owu, chociaż na usg niby było widać ślad po jakimś tam pękniętym pęcherzyku - co wskazywałoby na to, że owu była)

zaraz jadę do onko na zdjęcie szwów (i dobrze, bo już mnie swędzą jak diabli), ciekawe czy wyniki będą :zonk: (chociaż wątpię)

przez Justyna_C 16 mar 2012, 13:00
kami, nie znam Twojego przypadku, ale przeczytałam tylko kilka ostatnich postów - badałaś się w kierunku boreliozy?
ja przez półtorej roku diagnozowana byłam z objawami: bóle stawów, mięśni - wędrujące, cykliczne, bywały miesiące, że nie bolało, mrowienie rąk - zwłaszcza w nocy, szumy uszne, czasami lekkie zawroty głowy, czasami jakby drętwienie niektórych części ciała np. lewa łopatka.... nie życzę Ci oczywiście ale warto zrobić badania w tym kierunku. No i to Twoje chroniczne zmęczenie...
dodam, że nie pamiętam ugryzienia przez kleszcza ale podobno jeszcze gorsze są nimfy kleszczy maleńkie jak ziarenko maku
pozdrawiam
Justyna

przez kami83 16 mar 2012, 14:17
Justyna, dzięki, coś takiego przeszlo mi przez myśl i chyba faktycznie pójdę sobie zrobić badania pod tym kątem. Objawy mam takie jak opisujesz. Latalam po górach, ale zrobiliśmy bląd ze znajomymi bo nie przegrzebaliśmy sobie wlosów. Sami siebie też za dokladnie nie oglądaliśmy, może faktycznie to to.

przez Justyna_C 16 mar 2012, 14:25
Kami, my też wiecznie na szlakach, na grzybach, na ścieżkach rowerowych i co śmieszne mój mąż wyjął sobie 6 kleszczy a ja ani jednego :). On robił badania w kierunku boreliozy w sierpniu 2011 a ja dopiero teraz :)
Pewnie ta moja borelioza to jakaś zaszła sprawa, bóle mam od listopada 2010. Zrób sobie Western-blota, da Ci W MIARĘ wiarygodny wynik, Elisa nie doradzam choć mi akurat wyszły właśnie tą metodą IgG dodatnie.
Powodzenia

przez kami83 16 mar 2012, 15:30
Mam nadzieję, że to nie to, bo na początku maja wyprowadzka na stale zagramanice, więc średnio uśmiecha mi się dluga antybiotykoterapia i, nie daj Boże, skutki uboczne tej antybiotykoterapii (reakcję moich jelit na antybiotyki można porównać do wybuchu bomby :D ).
I glupia jestem, bo się wkręcać w tą boreliozę zaczęlam (już się zdążylam naczytać), uwaga - już widzę siebie w lóżku szpitalnym z powykręcanymi stawami (Boże, czemu mi rozum zabraleś :why: ), zmuszoną zrezygnować z wyjazdu, a co za tym idzie, szansy życiowej, życie się wali, itd, itp.

-- 16 mar 2012, 14:33 --

No, już mi się lzy w oczach zbierają. Wlaśnie się umówilam na wizytę do neurologa, bo wszyscy interniści których znam nadają się tylko do leczenia kataru. Ten neurolog to się normalnie zeszcza ze śmiechu jak znowu mnie zobaczy...ech...

-- 16 mar 2012, 20:24 --

Neurolog odwołał wizytę bo musiał zasuwać do szpitala. I znowu siedzę i wyję. SM odeszlo w niepamięć, teraz na tapecie borelioza. O, i jeszcze o bialaczce znalazłam taki artykuł pocieszający....generalnie widzę siebie umierającą. Ja chyba potrzebuję urlopu...i odcięcia internetu

Sortuj wg