Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sardyna 06 mar 2012, 14:23
heh mi ciepłe kraje nie pomogą - bo słońce = rak skóry :? a do tego przelot samolotem, czyli kolejny z moich lęków (nie cierpię latania do tego stopnia, że kiedyś wracałam z Norwegii przez 3 doby, bo zaparłam się, że do samolotu nie wsiądę :roll: )

przez kami83 06 mar 2012, 17:31
To tak jak moja mama - lata tylko po Xanaxie.
A ja się znowu wkręcam - mam wrażenie że mam duzo gorsze czucie na dloniach niż innych częściach ciala, tak jakby byly zdrętwiale. Tak sobie wymacalam. Taaaa.... :roll:

-- 06 mar 2012, 19:34 --

A wyniki TSH, FT3 i FT4, jak w buzię strzelil, w normie.

przez madzia11-80 06 mar 2012, 22:01
To chyba dobrze??? A ja dalej z tym stawem szaleję. Bo jak ruszam gębą i równoczesnie dotykam stawu koło prawego ucha to ten staw tak jakby cos na nim siedziało i puka. Tylko jak ruszam to mi lata i puka. Co mi jest>?????????? :shock:

-- 06 mar 2012, 22:03 --

na drugim jest inaczej bo tam mi nic nie lata . Dałam męzowi do pomacania to stwierdził że mu tez lata i nic sobie z tego nie robi.

-- 06 mar 2012, 22:04 --

OSZALEJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mamo, tato ja wariat, kupcie mi komisariat!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Quantum 06 mar 2012, 22:33
Obawiam się, że mam psychopatię lub schizofrenię, że kogoś skrzywdzę, czuję że mogę to zrobić ot tak z ciekawości nawet komuś bliskiemu :( Co najgorsze - nie czuję wyrzutów sumienia. Raczej chłodnie akceptuję mój nowy stan umysłu...sam już nie wiem co się dzieje. Straciłem poczucie moralności, boję się że mam raka mózgu, albo jakieś ALS, mysle ze moge kogos skrywdzic... Może powinienem spierniczać stąd, zdala od ludzi?

przez kami83 07 mar 2012, 09:50
Dzien dobry (to się okaże).
Madzia, rękę dam sobie uciąć, że to od tego zgrzytania. Idź do dentysty - oni robią takie szyny relaksacyjne, które zaklada się na noc i które odciążają stawy i mięśnie się tak nie napinają w nocy. A i szkliwo sobie oszczędzisz, bo przy zgrzytaniu się ściera.

Quantum - nie ma co czekać, trzeba do specjalisty, spierniczanie od ludzi to nie jest żadne rozwiązanie.

-- 07 mar 2012, 08:53 --

No, ja tu tak mądraluję, a sama ze soba sobie rady dać nie mogę, ech... :?

przez madzia11-80 07 mar 2012, 11:03
HeJ!!!! byłam u dentysty i powiedział że mam staw obciążony (brak zębów z tyłu) i normalne że boli. Zasugerował tą szynę ale i protezkę żeby wyrównać zgryz.Ale dlaczego nikt mi tego nie prześwietlił????? Jak latałam do laryngologa z rakiem zatoki to zapytał się kiedyś mnie czy lubię świecić, bo niedługo zacznę od tego prześwietlania. No i ciagle męczę ten staw dotykaniem i naciąganiem-to może dlatego boli????
Kami jakie badania robi się na te SM?

-- 07 mar 2012, 11:36 --

Skąd sie wzięlo to SM? Ktoś z bliskich ma ?

przez kami83 07 mar 2012, 12:17
Nie, nikt w rodzinie nigdy nie mial SM. Trafilam na jakieś forum gdzie ludzie chorzy na SM wymieniali się swoimi "wrażeniami". I wszystkie objawy pasowaly. To trochę taki syndrom studenta medycyny - tyle się naczyta o tych wszystkich chorobach że "choruje" na polowę z nich. I tak się wkręcilam że nie wiem. A z badań to rezonans magnetyczny - widać zmiany które mogą, ale nie muszą, sugerować tą chorobę, a celem potwierdzenia ostatecznego pobiera się plyn mózgowo-rdzeniowy (brrrr!!!!) i bada się poziom Immunoglobuliny G. No i oczywiście jakieś tam swoje odbicie to ma w najzwyklejszej morfologii (moja-książkowa). I na cholerę mi te studia biologiczne byly? Czlowiek wie za dużo...

Problemy ze szczęką to przerabiam caly czas z moją mamą ;). Lekarz ma rację. Mama jak wyjmie na noc protezkę to tak jej strzela że hoho. Dlatego już w niej śpi.

-- 07 mar 2012, 11:20 --

Może warto zrobic to co zasugerowal lekarz i może będzie lepiej?
Sugestia dla mnie od mojego neurologa - nie macać się (!), nie myśleć i przede wszystkim internet odlączyć, żeby po forach żadnych nie buszować

przez madzia11-80 07 mar 2012, 12:22
Matko Boska!!!! Płyn mózgowo-rdzeniowy??? Od razu bym wyzdrowiała.
Ja tak wciągnęłam się z rakiem piersi. Po co nam ten internet???? Wszystko przez niego. mój lekarz kiedyś krótko powiedział-WYŁĄCZYĆ TO CHOLERSTWO~!!!!!

przez OnaA86 07 mar 2012, 12:41
Wlasnie wrocilam od lekarza.Cisnienie nadal mam podwyzszone:/ale nie duzo,lekarz zapytal sie mnie czy w rodzinie mial ktos nadcisnienie na co odpowiedzialam twierdzaco,ze tata który zmarl na zator pluc.Mam skierowanie na badanie krwi,tarczycy(chociaz mialam niedawno robione i wyszlo ok) elektolity,CRP,ANa(Hep2) -jak spojrzalam teraz co te skroty oznaczaja,to sie zdenerwowalam,badanie pod kontem tocznia?Nawet nie chce czytac juz o tym.Jesli chodzi o bole glowy to mam je zapisywac jak czesto sa.Przyznalam sie lekarzowi,ze boje sie tetniaka na co on,ze to raczej nie ten rodzaj bolu,a jesli juz by bolal to zeszlabym od razu,pocieszajace... :shock: Dostalam tabletki o nazwie propranol co jak juz zdazylam przeczytac sa na obnizenie cisnienia oraz dobrze wplywaja na nerwy:) wiec Teraz boje sie zawalu w zwiazku z cisnieniem,udaru i zatoru :why:

przez madzia11-80 07 mar 2012, 12:56
U mnie w rodzinie tez tata jest po zawale, podwyższone ciśnienie wydaje mi się w związku z nieleczoną nerwicą miał od kiedy pamiętam. Ja też miałam tak ogromne skoki ciśnienia ze mąz musiał po mnie iść do sklepu bo robiło mi się słabo. Właściwie to tak się zaczęła moja nerwica. Zimne poty itd.Bierzesz jakieś leki od psychiatry?

-- 07 mar 2012, 12:59 --

Pytam się bo one u mnie wyrównały ciśnienie a przede wszystkim tętno. Serce mi tak napierdzielało jakbym biegła w maratonie.

przez kami83 07 mar 2012, 13:09
O, u mnie też od tego sie nerwica zaczęla. Serce mi napierdzielalo jak nie wiem, puls 140, az mnie Malżonek wozil na pogotowie. I dalej to już poszlo.
I też rodzina sercowców-ciśnieniowców. Wszyscy po 40 rż coś na ciśnienie lykają.

-- 07 mar 2012, 12:10 --

może ja mam geny zepsute? ;)

przez OnaA86 07 mar 2012, 13:14
Nie biore zadnych innych lekow,poniewaz jeszcze nie bylam u psychiatry,dopiero mam zamiar sie wybrac.Ten lek ktory przepisal mi lekarz,dzialaja lekko uspakajajaco,moze cos pomoze??gdyby nie moj piatkowy bol glowy i zmierzenie cisnienia to bym nie miala pojecia,ze mam jakies problemy pod tym wzgledem.Rok temu moje cisnienie bylo ksiazkowe!Nie mam zadnych objawow ze strony serca

przez madzia11-80 07 mar 2012, 13:27
U mnie było tak że jak się lekko zdenerwowałam to serce tak biło że mało z piersi mi nie wyskoczyło. Teraz biore Xetanor i dawno juz się nie tukło to moje serduszko. chociaz i tak twierdzę że boję się raka a padnę na zawał.

-- 07 mar 2012, 13:31 --

Geny, tak analizując no to mam komu podziękować za moje wariactwo.

przez kami83 07 mar 2012, 14:05
No ja akurat z wyksztalcenia jestem genetykiem, także jeszcze moja wiedza mi się pozwala dodatkowo nakręcać.
A mi po hydroksyzynie mniej drętwieją ręce. Albo faktycznie pomaga, albo mam dzisiaj lepszy dzień. To może to "kino" wczorajsze? :yeah:

Sortuj wg