Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez madzia11-80 05 mar 2012, 14:01
Mój mąz twierdzi że go zaskakuję za każdym razem, bo teraz o guzie na stawie szczękowym nigdy nie wpadłby na taki pomysł że tego sie czepię. Piersi ,jajniki nie wiem wątroba to rozumie ale szczęka?

-- 05 mar 2012, 14:02 --

stres który trwał za długo-jakieś załamanie nerwowe, trauma a może że człowiek jest za szczęsliwy?????? :bezradny:

-- 05 mar 2012, 14:03 --

a raczej był????

przez dogomaniaczka 05 mar 2012, 14:04
madzia11-80, mój chłopak podobnie już reaguje..mówi, że codziennie umieram na co innego i że jeszcze dużo kości przede mną do odkrywania :mrgreen: ostatnio stwierdził że kupi mi encyklopedię anatomii

przez kami83 05 mar 2012, 14:06
Boze broń encyklopedie anatomii, a tym bardziej książki w stylu lekarz rodzinny! mam każdą chorobę z tej książki. Mój mąż ostatnio musial chować ją w garażu żebym jej nie studiowala tak zawzięcie :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sardyna 05 mar 2012, 14:12
u mnie nerwica lękowa z hipochondrią to sprawa jak nic genetyczna (większość rodziny od strony ojca na to choruje)

dzisiaj czuję wewnętrzny niepokój... nie dość, że nadal mam w podświadomości tego raka skóry (na jednej z blizn po wycięciu dostrzegłam ciemniejsze miejsce - co może oznaczać tylko jedno :!: , do tego potwornie kuje mnie pachwina (oczywiście ta obok tej blizny) - co jest jeszcze bardziej jednoznaczne, mam też jeszcze podejrzenie czy przypadkiem to nie rak jajnika/ ew przerzut czerniaka na jajnik...

taaa bosko jest :/

8 marca szpital i zmuszę chyba lekarza, żeby b. dokładnie obejrzał tą bliznę i ew. dociął mnie... do tego znalazłam kolejnych pełno znamion do wycinki i coś czuję, że część lekarz zbagatelizuje ale ja będę twarda!!!

przez kami83 05 mar 2012, 14:18
A usg do-w-cipne mialaś? Rak jajnika, skąd ja to znam...
;)

przez madzia11-80 05 mar 2012, 14:40
no j :yeah: a kiedys marzyłam by mieć w domu solarium-teraz marzę o rentgenie. Hi, hi

-- 05 mar 2012, 14:42 --

codziennie bym sprawdzała czy wszystko ok. Powiedzcie mi czy na stawie może coś sie zrobić??????? :hide:

-- 05 mar 2012, 14:47 --

Ze znamionami też szalałam. Nawet z rozdrapaną brodawką wylądowałam na pogotowiu. Brodawka w okolicy łona-cały personel oglądał. Póżniej różne znamiona u dermatologa nie wiem po co. Mam ich pełno na całym ciele.
Kupe kasy wydałam-dzieciaka ciągnęłam ze sobą bo mi tez u niego coś nie pasowało.

-- 05 mar 2012, 14:48 --

A co do naszej choroby to się zgodzę podłoże genetyczne-po stronie mojego taty a jest ich 9 w rodzinie wszyscy mają nerwicę

-- 05 mar 2012, 14:50 --

dlaczego ten staw tak mi lata?????

przez anka00 05 mar 2012, 15:01
A ja byłam dzisiaj u dermatologa i mój rak skóry okazał sie jak zwykle moim chorym wymysłem.
A tak pozatym to niewiem czy ja czasem w ciązy nie jestem. Mam jakies dziwne objawy, okres mi sie spóźnia ale mam pco wiec jakos nie bardzo chce mi sie w to wierzyc. Wczoraj zjadłam kawałek czekolady który nastepnie popchnełam ogórkiem w occie!!! Kupiłam test i jutro go zrobie

przez madzia11-80 05 mar 2012, 15:06
a ja oprócz tej żuchwy :hide: mam plamienia miedzy okresem i tez się martwię

przez anka00 05 mar 2012, 15:07
sardyna pomysl racjonalnie. Nie mozesz sobie powycinac wszystkich znamion bo bedziesz wygladała jak ser z dziurami, cała w bliznach. Mysle ze zaden onkolog jesli nie widzi powodów to nie wytnie czegos tylko dlatego ze pacjent tak chce. Próbowałas teraz jakiejs terapi? Pamietam ze pisałas ze chodziłas kiedys do jakiejs psycholog, moze poszukaj innego terapeuty? Takie lęki trzeba leczyc i pracowac nad soba bo inaczej wylądujemy w szpitalu psychiatrycznym.
Ja miałam juz różne choroby swiata. Mój mąz żartował ze jeszcze troche i zdiagnozuje u siebie np raka prostaty :?
Wydała mnóstwo kasy na lekarzy i badania i co? Jestem w punkcie wyjscia

przez kami83 05 mar 2012, 15:08
Na "latające" stawy to 4Flex polecam. Mojej mamie coś tam strzelalo i miala wrażenie że jej się coś przesuwa, pobrala, pobrala i jej przeszlo.
Na kilku forach dziewczyny sobie chwalą Falvit. Może nażryjmy się Falvitu i obaczym co się zadzieje?

przez anka00 05 mar 2012, 15:10
madzia takie plamienia zdarzaja sie kobietom bardzo czesto. Ja tez takie miałam w tym cyklu. Moze byc to objaw owulacji, jakis zaburzeń hormonalnych. Moja siostra ma takie plamienia całe życia i mimo to jest z nia wszystko ok. Była u ginekologa, miała badania i nic złego sie nie dzieje.
Madzia a kiedy ostatnio byłas u gina?

przez madzia11-80 05 mar 2012, 15:10
No to pierwszy raz się zaśmiałam. a gdzie jej strzelało w stawie zuchwowym? a bolało ? :brawo:

-- 05 mar 2012, 15:12 --

rok temu a może 2 lata? ginekologów swego czasu odwiedzałam dość często. Wszystkie możliwe prześwietlenia i badania. Łacznie z markerami nowotworowymi

przez kami83 05 mar 2012, 15:16
Niestety, stres wplywa na to że nam się z cyklem różne rzeczy potrafią dziać. :why:

przez anka00 05 mar 2012, 15:19
madzia ja jakis czas temu wyczuła u siebie pod żuchwa takie dwie przesuwające sie kulki. Oczywiscie juz wiedziałam ze to rak. Najpierw wyczytałam o ziarnicy złośliwej a potem o raku slinianki podżuchwowej. Macałam aie codziennie i nie mogłam przestac.Przepłakałam kilka nocy. Byłam z tym u 3 lekarzy internistów. Oni twierdzili ze nie wyczuwaja nic szczególnie niepokojącego i wogule dziwili sie jak ja moge sobie tak głęboko pod żuchwe paluchy wpychac. Na ostatniej wizycie prosiłam lekarke o skierowanie na jakies badania bo była juz moco spanikowana i dostałam skierowanie ale do psychologa. Nie wytrzymałam i zrobiłam za własne pieniądze usg szyi i slinianek i wszystko jest ok. Lekarz powiedział ze nie widzi nic niepokojacego, najwyzej jakies malutkie węzełki ale rozmiarem nie odbiegają od normy. I juz wiecej nigdzie z tym nie chodziłam, a moje kulki dalej są. Ale juz ich tak nie dotykam, internista kazał mi o tym zapomniec

Sortuj wg