Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anka00 01 lut 2012, 16:18
Adżi spokojnie. Wiesz ze od stresu mogą wychodzic włosy?! Miałam kiedys koleżanka która bardzo sie przejmowała szkołą i prawie wyłysiała od tego. Naprawde stres potrafi robic takie rzeczy. zrobisz badania i bedzie wszystko ok , zobaczysz
Pozatym mozesz miec zwykłe problemy hormonalne i inne niegroźne rzeczy. Ja niesłyszałam zeby jakas straszna choroba zaczynała sie od wypadających włosów. Mi tez włosy wypadają, a paznokcie mam w fatalnym stanie

przez Adżi_1989 01 lut 2012, 16:34
Dziękuję za wsparcie:)Trochę się już uspokoiłam, ale naprawde jestem przerażona, zawsze miałam piękne gęste włosy teraz powoli jest ich coraz mniej:)W przeszłośći miałam problem z niedoborem żelaza, we wrześniu miałam robione wszystkie badani, wyszły ok ale żelazo na granicy normy, chwile pobrałm tabletki ale potem o tym zapomniałam i nawet tego nie skontrolowałam, byc moze to znowu problem z żelazem.Zresztą stres napewno też dużo wywołuje negatywnych skutków na nasze ciało.Tylko najgorsez bedzie znowu to czekanie na wyniki.Najgorsze ze znowu wkrecilam się na białaczke, pół roku temu miałam to samo:)Generalnie poza tymi włosami i zmeczeniem wszystko jest chyba ok, nie narzekam na brak apetytu , wrecz przeciwnie, nie schudłam, ale mimo wszystko mysle o najgorszym.Postanowilm ze mimo wszystko postarm sie nie panikowac i poczekac sokojnie juro na wizyte i na ewentualne wyniki badan.

przez kasia000 01 lut 2012, 17:28
ADŻI zacznij przedewszystkim od uzupełnienia niedoborów w postaci witamin a zobaczysz poprawę!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eremzet 01 lut 2012, 17:48
Tukaszwili napisał(a):No najpierw trzeba zrobić odpowiednie badania. Mi się nerwica objawiło poprzez problemy z sercem. Wyimaginowane problemy. Poczułem dziwne uczucie jakby mi się serce zatrzymało i zaczęła się panika. Zrobiłem więc najpierw EKG, potem ECHO, potem kolejne dwa EKG, potem morfologia i TSH. Kiedy wiedziałem, że fizycznie jestem zdrowy to zapisałem się do psychiatry. Biorę leki a od wczoraj uczęszczam na terapię poznawczo-behawioralną u pani psycholog. Przede wszystkim trzeba wykluczyć chorobę fizyczną, bo wiele syfów ma podobne objawy.

Robiłem trzy razy badania krwi i moczu. Wszystko OK. Czasem jakieś minimalne odchylenie na jakimś wskaźniku, ale w następnym badaniu już w normie. OB = 1, CRP = 0,30, próby wątrobowe w porządku, USG wątroby i trzustki w porządku, borellioza negatywnie, magnez i potas idealnie w normie. Jakie badania mogę jeszcze zrobić? Wskaźniki nowotworowe? To jest chore już. Korci mnie, żeby zrobić te badania też, ale wstyd mi pójść do lekarza i powiedzieć, że chcę się badać na raka bo mam taki kaprys...

przez kasia000 01 lut 2012, 17:55
eremzet daj spokój,MASZ NERWICĘ!!!!!
chodzisz do Warcoka prywatnie?
POLECAM DR.WINIARSKĄ PRZYJMUJE W TYCHACH NA DĘBOWEJ JEST SUPER,na psychoterapię chodze tam gdzie Ty tylko do Pani mgr.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez eremzet 01 lut 2012, 18:55
Kasiu, ale chodzi o to, że mnie wprost jeszcze nikt takiej diagnozy nie postawił. Nikt mi nie powiedział: "Panie R., ma Pan taka to a taką nerwicę". Jak rozumiem schorzenie to można jasno określić. Brak jasnej diagnozy powoduje u mnie, że nie potrafię postawić granicy. Jutro mam kolejna sesję. Zobaczymy jak będzie. Mam głębokie postanowienie, że tym razem ja będę pytał, bo chcę WIEDZIEĆ.

przez anka00 01 lut 2012, 19:29
A ja znowu musiałam pomacac swoje węzły, niewutrzymałam ale juz nie robiłam tego tak często jak wczoraj

przez Tukaszwili 01 lut 2012, 20:26
anka00, no i bardzo dobrze, że robisz to rzadziej. dostajesz zatem teraz zadanie domowe na jutro :D (ja takie dostaje od psychoterapeutki): możesz dotknąć tylko raz swoje węzły. Spróbuj, a jak Ci się uda zobaczysz, że poczujesz się znacznie lepiej :) ja tak mam z mierzeniem pulsu. Robiłem to kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Dziś zaledwie z 6 czy 7.

przez anka00 01 lut 2012, 22:36
Praktycznie jestem pewna ze jeden węzeł sie powiększył. Serce mi pęka, chce jak najszybciej zasnąc i prosze boga zeby rano juz nic nie było w mojej szyji. Płacze, nie mam juz sił na to wszystko. Nie dotykam węzłów ale naprawde wydaje mi sie ze jeden jest większy. Miałam dwie kulki obok siebie jedna była mniejsza od drugiej a teraz jest na odwrót czyli ta co była mniejsza jest większa od tej pierwszej czyli musiała sie powiększyc :(

przez Tukaszwili 02 lut 2012, 00:00
To wszystko dzieje się tylko w Twojej głowie. Żaden węzeł Ci się nie powiększa. A jeśli będziesz je ciągle macać, to owszem taka możliwość istnieje. Robisz to co ja na początku nerwicy z lewą ręką. Wciąż się zastanawiałem czy mnie boli lewe ramię, więc spinałem na nim mięśnie. I tak kilka dni pod rząd, aż w końcu się przemęczyłem i rzeczywiście boleć zaczęło, no a skoro boli lewe ramię to wiadomo, że mam ciężko chore serce. Takie koło lęku. Bezsensu zupełnie.

przez smuteczek26 02 lut 2012, 00:03
bez(sens)
Hej, znow mam jakies jazdy w głowie. sama nie wiem czy to nerwica czy hipohondria a moze odzywa sie przeszlosc :/ ktos z Was ma nerwicę +zaburzenia osobowości?a moze to jedno i to samo ...
Ostatnio edytowano 03 lut 2012, 01:37 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Depresja

przez smuteczek26 02 lut 2012, 00:19
Hej podobnie ja mam, obecnie jestem na etapie remisji mojego raka:( we wrzesniu czułam gulę przemieszczającą się w szyji, lekarka powiedziała ze to stres, że ja wyjde za mąż to dopiero sie zacznie stres a teraz ze wymyslam sobie choroby :/ to bylo dla mnie wazne po obejrzeniu szyji nic nie wyczula a mi kazala nic nie dotykac bo jeszcze cos znajde. znow mam nawrot mysli chorych, widze zgrubienie z lewej strony (zaczerwienienie) na szyji. mam mysli ze umrę i boje sie tego co bedzie. najgorsze sa mysli ze mam raka w sobote ide na USG szyji prywatnie bo w przychodni nie umiem rozmawiac z lekarzami, wstydze sie juz co kolwiek mowic zeby nie wyjsc na wariatkę,(moze nia jestem) heh dziwne to wszystko

przez anka00 02 lut 2012, 13:41
Witam. Po przepłakanej całej nocy, roztrzesiona i wyczerpana niewytrzymałam i poszłam kolejny raz do lekarza z moimi węzłami. Oto co usłyszałam od lekarki:
- Gdzie pani ma te węzły?! Ja nic nie czuje
-Jakim cudem je pani wyczuła?! Są malutkie
-Po co pani tam grzebie głęboko w szyji?!
- Co pania wogule skłoniło zeby wyszukiwac węzły?!
- Czy pani ma jakies zaburzenia nerwicowe??? :?

Powiedziała tez ze widzi ze ja sama sobie z tym problemem nie poradze, pytała czy byłam u jakiegos psychologa( czekam na wizyte). Dała mi skierowanie do laryngologa, powiedziała ze jesli wyczuwam zgrubienia po żuchwą to najlepiej jak to zbada laryngolog i dodała ze im wiecej lekarzy mi powie ze jest ok tym bedzie mi łatwiej sie z tym uporac

-- 02 lut 2012, 12:52 --

Pytałam tez o usg węzłów ale lekarka stwierdziła ze nie ma sensu robic usg czegos takiego ani dawac na to antybiotyku

przez michelv 02 lut 2012, 15:06
anka00 napisał(a):Witam. Po przepłakanej całej nocy, roztrzesiona i wyczerpana niewytrzymałam i poszłam kolejny raz do lekarza z moimi węzłami. Oto co usłyszałam od lekarki:
- Gdzie pani ma te węzły?! Ja nic nie czuje
-Jakim cudem je pani wyczuła?! Są malutkie
-Po co pani tam grzebie głęboko w szyji?!
- Co pania wogule skłoniło zeby wyszukiwac węzły?!
- Czy pani ma jakies zaburzenia nerwicowe??? :?

Powiedziała tez ze widzi ze ja sama sobie z tym problemem nie poradze, pytała czy byłam u jakiegos psychologa( czekam na wizyte). Dała mi skierowanie do laryngologa, powiedziała ze jesli wyczuwam zgrubienia po żuchwą to najlepiej jak to zbada laryngolog i dodała ze im wiecej lekarzy mi powie ze jest ok tym bedzie mi łatwiej sie z tym uporac

-- 02 lut 2012, 12:52 --

Pytałam tez o usg węzłów ale lekarka stwierdziła ze nie ma sensu robic usg czegos takiego ani dawac na to antybiotyku

No i widzisz że wszystko jest OK:)
Tak by było z każdym z nas jakbyśmy szli z każdym czymś co nas gnębi do lekarza.

Mam pytanie. Czy jak wypijecie kawe to też tak macie że czujecie niepokój jakby ciśnienie skoczyło do góry? Czy to ma związek z nerwicą ? Kiedyś mogłem pić kilka kaw dziennie teraz wypije jedną dwie i dziwnie się czuję...

Sortuj wg